Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BobTail


BobTail
őstag

Nagy pacsi Damien-nek! Egyre jobban tetszik ez a 920... de sajnos nincs még meg az a bizonyos "must have" érzés.

(#2) hunter84


hunter84
aktív tag

A cikkből azt a "fontos megjegyezni..." részt kiegészíteném ezzel: [link]

(#3) Воланд


Воланд
titán

na, akkor ide is.

Nokia photo challenge with the Lumia 920 and PureView camera

(#2) hunter84: ez benne van a cikkben. :U

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) vicze válasza hunter84 (#2) üzenetére


vicze
félisten

Már elnézést is kért a Nokia az átverésért. :D
Innentől mit hisz el nekik az ember??? :P

(#5) Integra válasza hunter84 (#2) üzenetére


Integra
titán

jaja, épp akartam én is linkelni máshonnan :DDD
azért ez vérciki, miért kell ilyet csinálni..... legalább gyorsan bocsánatot kértek nyílvánosan

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#6) hunter84 válasza Воланд (#3) üzenetére


hunter84
aktív tag

Azt tudom, csak Andante mindig egy picit khm, "finoman" fogalmaz Nokiás hírekben.

(#7) h-yle válasza vicze (#4) üzenetére


h-yle
addikt

Szerintem nem is telefont gyártanak, hanem zacskóslevest.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#8) stewe780


stewe780
őstag

Szerintem meg azért PureView, mert ráírták. :D

Nokiáé a név, levédte, bármelyik kamerájára ráírhatja, aztán meg magyarázgatja, hogy ez azért PureView, mert...

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#9) =Mentor= válasza Воланд (#3) üzenetére


=Mentor=
őstag

Na igen a Nokia haterek és egyéb trollok mindenbe bele tudnak kötni, de ez nem változtat a tényen, hogy bucira veri az összes gyártó összes fényképezőjét :))

(#10) hunter84 válasza =Mentor= (#9) üzenetére


hunter84
aktív tag

Ezt viszont én sem vitatom, akár még kategóriájának legjobbja is lehet, max. csak egy másik Nokia tudja megszorongatni. Várjuk az igazi teszteket szeretettel.

(#11) vicze válasza =Mentor= (#9) üzenetére


vicze
félisten

A hívők meg hinni fognak, mi a különbség?

(#12) Blyan


Blyan
félisten

Továbbra is nagyon jó telefon... ami viszont szar, az a körítés, meg a főbb infók hiánya.
Kb jelenleg egy techdemó, amit viszont akár tavasszal is prezentálhattak volna.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#13) Lala17


Lala17
csendes tag

Nem tudom sokan miért vannak úgy oda hogy ez nem is PureView mert nem azt kapta mint a 808-nál , a cikkben is benne van hogy a PureView nem is csak arról szól mint amit a 808 kapott. PureView megnevezést szerintem a kamerára kiélezett modellek mind megkapják majd , sőt szerintem örülhetünk hogy máris kaptunk egy ilyen modelt még ha kicsit átverés is volt a videóval, de majd kiderül a tesztekből,

(#14) Harlek


Harlek
tag

A biciklizős részen nagyon jót mosolyogtam. Ettől függetlenül nagyon szimpatikus a telefon és a tudása is, de van még annyi szuffla az iPhone4-esemben, hogy csak merengjek a váltáson és ne gondolkozzak el rajta komolyabban. Majd talán egy év múlva. :)

(#15) PowerBuldog válasza stewe780 (#8) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Miért? Sony Ericsson nem ugyan ezt csinálta mikor megkapta a Walkman brandet? Minden sz@rra ráaggatta amire csak tudta.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#16) janos68 válasza =Mentor= (#9) üzenetére


janos68
aktív tag

Az lehet, de egyelőre a "fél világ" a bakijukon röhög.

(#17) blackmajesty


blackmajesty
aktív tag

Én azt várom, amikor a pureview első és második fázisa egy készülékben landol.

(#18) virkir


virkir
veterán

Tudom megint megkapom, hogy egy troll vagyok de csak nekem furcsa az első tesztkép?
Nem vagyok egy fotóguru de az a kép mintha profi módon lenne bevilágítva.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#19) Воланд válasza virkir (#18) üzenetére


Воланд
titán

a video utan ez is elkepzelheto. szvsz tok felesleges ezen vitatkozni, a telefon megjeleneseig ugysem fog kiderulni, hogy mit tud, addig meg maradnak a nokias marketinganyagok.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#20) virkir válasza Воланд (#19) üzenetére


virkir
veterán

Nade ennyire átlátszókat hazudni?
Szerintem van elég bajuk e nélkül is minek még lapátolni a saját fejükre a szart.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#21) catroot válasza virkir (#18) üzenetére


catroot
veterán

Itt már mindent el lehet képzelni.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#22) Gábor17


Gábor17
csendes tag

Én drukkolok a nokiának még mindig.Anno az N szériánál már nagyon le járatták a Zeiss optikákat, remélem most nem ez lesz a purewiev-el...
Hajrá Nokia! :)

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Meg kell várni mondjuk a Mobilarénás tesztet, mert nem tudjuk, hogy melyik kép mivel készült, hogy volt bevilágítva...nagyjából semmit nem tudunk, csak amit a Nokia marketinggépezete szolgáltat, ami vagy igaz, vagy nem.

Nekem nem tetszik, hogy miért nem adtak ennek a fejlesztési iránynak is saját nevet. A Pureview már összekapcsolódott a 808-as kameramoduljával és eljárásaival...ez meg valami teljesen más.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) Segal


Segal
veterán

Az könnyen elképzelhető hogy a nagy átlag telefonkamerákhoz képest az élmezőnybe lesz a 920-as kamerája de hogy a 808-as közelébe sem fog érni az tény. Innentől kezdve meg a pureview név használata igen félreérthető és ha rövidtávon szerezhet is többleteladást mert kis jódka hallott már a 808-asról és amikor bement az üzletbe akkor látja hogy ez is azt tudja csak sokkal kompaktabb méretbe és megveszi de ha utánna csalódni fog akkor könnyen lehet hogy többet a gyártónak nem fog hinni.
Persze mások is kamuznak ez tény de azért ez itt nem kis eltérés lesz a 2 telefon között minőségbe.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#25) Tigerclaw válasza virkir (#18) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én is ezt akartam írni. Fura hogy a fa bal oldalról kap erős fényt, ami a határozott árnyékon is látszik, miközben a csaj a másik oldalról kap erősebb fényt, de az viszont nem mossa el a fa árnyékát. Ha pl. lenne kétoldalt 1-1 kandelláber, akkor a fa árnyéka nem igazán látszódna a földön.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) Integra válasza Segal (#24) üzenetére


Integra
titán

"Az könnyen elképzelhető hogy a nagy átlag telefonkamerákhoz képest az élmezőnybe lesz a 920-as kamerája de hogy a 808-as közelébe sem fog érni az tény."
ez biztos. de addig kell ütni a vasat amíg forró, muszáj mindent bevetniük, mert eléggé nyomor állapotban vannak még mindig..
látod a lenovo is hogy elhasználja thinkpad nevet, rábiggyeszti mindenre aminek köze nincsen a thinkpad-hez....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) Mr. Cruskett válasza =Mentor= (#9) üzenetére


Mr. Cruskett
csendes tag

Egyetlen szerencse, hogy okostelefont nem fényképezni vásárolunk. De akinek ez is fontos, a többi gyártó is kínál olyan minôséget, ami tökéletesen megfelelhet bárki igényének, tekintettel arra, hogy mobilkészülékrôl van szó. Nem ez fogja eladni a Lumia 920-at. ;)

Sôt, nem is tudom mi fogja igazán vonzani a vásárlókat...kezdve ott, hogy a Windows Phone 8 is szûk réteget céloz meg a "különleges" kezelôfelületével. Aztán meg jövendôbeli WP8 tulajként semmi extrát nem hallottam az este, amiért ne az ATIV S-et venném, fôleg, hogy a Lumia design is játék érzetét kelti bennem. Véleményem szubjektív, de azért az OMNIA 7-esem WP 7.8-al messze elmarad a konkurens platformoktól, de nekem éppen megfelel. Viszont rengeteg új fejlesztés kell, hogy a WP 8 legalább a tavalyi Android vagy iOS szintjére felkapaszkodjon. És ezt használóként mondom...nem beszélve a fent említett UI problémákról, mert eddig aki a telefonom a kezébe vette ennyit mondott: "A Samsung tökéletes burkott készített egy hányadék rendszerhez." Persze általánosítottam, de kit érdekel mit mondanak? Én használom, nem ôk...

(#28) Dante32


Dante32
tag

Ha van PureView,ha nincs, a jelenleg kapható készülékek és a már bejelentett készülékek közül a 920-nak van a legcsúcsabb kamerája szerintem is.
És senki nem fog azért egy másik telefont venni,mert azt állítja a cég,hogy PureView a Lumia 920 kamerája,miközben ez sokak szerint téves.
A tényleges specifikáció,fog elsősorban számítani és az összes többi (külső/kinézet,kijelző,"must have" érzés,stb.)

[ Szerkesztve ]

(#29) Xaels válasza Dante32 (#28) üzenetére


Xaels
félisten

Ezzel csak az a gond, hogy a kijelentésed már ott bukik, hogy ott a 808 illetve szerintem még az N8 is biztos jobb ezen a téren. A többiekről azért nem nyilatkozom mert egyelőre csak az van amit a Nokia az arcunkba tolt. Majd ha lesznek rendes összehasonlító tesztek akkor majd kiderül mennyit érnek a hangzatos elnevezések.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) Dante32 válasza Xaels (#29) üzenetére


Dante32
tag

Én azért ezt vitatnám.Ugyanis nem a 8mp-en van a hangsúly.
Bár szubjektív megítélés alapján írtam.Mégis úgy látom,hogy más is ezen a véleményen van.
De nem kötelező egy és azonos véleményen lenni........ :R

(#31) Brutális eb


Brutális eb
addikt

A hamisított képstabilizátor demonstrácio miatt biztos nem . ;]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#32) Xaels válasza Dante32 (#30) üzenetére


Xaels
félisten

Ne haragudj, de itt egyesek beveszik a marketing maszlagot. Láttunk már rendes képsorozatot amit nem a Nokia készített? Nem. Majd akkor lehet áradozni a kameráról, ha kézzel fogható eredményeket látunk. Ha lesz legalább 3-4 teszt amin hozza az állítólagos szintet és nem kell magyarázni a "bizonyítványt". És egy szóval nem beszéltem a megapixelekről, mert nem az érdekel.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#33) afk22 válasza Tigerclaw (#25) üzenetére


afk22
tag

A nagy kulonbseg a ketto kozott, hogy a nokia az nem vakus kep, mig a masik az. Illetve van meg egy kep ebbol a sorozatbol, amit nem tettek ki itt, ami vaku nelkul keszult a nem nokia telefonnal, es tok fekete lenyegeben.

Amugy az elemzesed nem jo. Gyors pelda, regebben neztel esti foci meccseket? Ahol regi stadion van, es igy 4 pontos megvilagitas? Ott szerinted hany arnyek volt az embereknek? Itt pontosan 2 kandellaber van es vilagitja meg ket oldalrol, es de latszodik az arnyek, mint a focimeccseken is, ha egy fenyforras lenne, akkor nagyon fekete lenne az arnyek, es itt nem az.

Egy dologban lehet csalas. Az hogy mennyi volt az expozicios ido. Gyanitom, hogy a nokianal nagy. Es kerdes, hogy ezt kezbol, vagy alvanyrol csinaltak-e. Az igaz, hogy a optikai kepstabilizacioval az expozicios ido hosszabb lehet, de attol meg kerdes, hogy egy remegobb kezu ember is tud-e ilyen fotot kesziteni, vagy csak a sportlovok.

(#34) Dante32 válasza Xaels (#32) üzenetére


Dante32
tag

Te!"Megmondtad"! Ám legyen. Majd akkor..... :R
Tényleg nem beszéltél megapixelekről.Az csak feltételezés volt részemről.Bocs.

[ Szerkesztve ]

(#35) afk22 válasza Xaels (#32) üzenetére


afk22
tag

ha megnezted a #3 hozzaszolasban a videot (tobb ilyen is van fent mellesleg), akkor azert valami fogalmad lehet az alacsony fenyu tesztrol. Persze ott is van egy kis csalas, hogy kitamasztjak a kezuket, es valoszinuleg joval hosszabban exponal a nokia. De legalabb van ilyen feature, illetve ezt azert erosen segiti az OIS.

Amugy a puszta tenyekbol is lehet kovetkeztetni, mint pl az F2.0-bol, ami nagyobb a 808-asnal, ha jol sejtem a tobbi telefonnal is jobb ez az ertek. Ha elvi sikon nezzuk, akkor csak ez szamit a fenyosszegyujtes szempontjabol, az erzekelo nagysaga nem. Mivel annyi feny tud csak bejonni, amennyit osszegyujt a lencse, illetve amennyit ebbol az apertura beenged, de elvileg ez a szam pont ezt adja meg. Az mar teljesen irrelevans, hogy mekkora teruletre vetitjuk ezeket a fotonokat.

Ami az erzekelonel megis szamit az az, hogy a tenyleges foton erzekelok hany szazalekban toltik ki a teruletet. Elvileg egy nagyobb erzekelonel nagyobb ez a szam. Ha viszont 100%-os lenne ez, akkor olytokmindegy mekkora az erzekelo...

(#36) Einstvan


Einstvan
aktív tag

Nem hogy csináltak volna gyorsan egy valoban a telefonnal készitett ugyan olyan reklámfilmet, hanem inkább kiirták hogy ez nem a reklámozott mobillal készült. Logika. :F

(#37) haxiboy válasza hunter84 (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

:) A képeket is valószinüleg valamilyen tükörreflexes géppel csinálták mert hogy egy telefonban nincs ilyen optika az is biztos :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#38) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Iszonyat égés a Nokiának és iszonyat pofátlan átverés. Remélem ezek után hamarosan mennek a levesbe. :((

(#39) afk22 válasza Einstvan (#36) üzenetére


afk22
tag

Mellette rogton kiadtak egy osszehasonlito videot, amit az eloadason is bemutattak, hogyan keszult...

(#40) catroot válasza Einstvan (#36) üzenetére


catroot
veterán

Azért gondolom nem annyiból áll, hogy "Józsi gyere má', levideózlak ahogy tekered a cengádat". :P

@(#38) sing1ep1ayer

Még szerencse, hogy mások sosem hazudnak, ferdítenek a reklámjukban. :U

(persze, attól még blama a dolog, odafigyelhettek volna erre, hogy ne derüljön ki, de ezért miért menjenek tönkre? :F )

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#41) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

a forgatócsoportnak egy nagyon nagy pacsi ilyen kapitális hibáért :D

Azért tudni kell, hogy álltalában megrendelésről van szó. a megrendelő elmondja, hogy mit szeretne kihozni a filmből, a forgató cég meg kitalálja hogy csinálja meg. Biztos lehettek benne hogy nem egy nokiás ürge állt a kamera mögött, és röhögött magában, hogy milyen jól átveri most a népet. (sőt, a biciklis csaj se nokiás szerintem :S ). Az, hogy így forgatták le, nem egyértelműen nokiás átverés, bár valószínűsíthetően tudtak arról, hogy nem egy telefonnal lesz forgatva, vagy ha a kész terméket megnézve egyáltalán nem hasonlít a telefonnal előállítható változathoz, akkor azért már sejthették volna hogy nem lesz piros pont.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#42) Blyan válasza MCGaiwer (#41) üzenetére


Blyan
félisten

A marteting mindig bizonyosfokú átverésről szól, kb olyan mint a karikatúra. Nem teljesen igaz, hanem a leglényegesebb vonásokat tupírozza erősen.
És igen, a Nokiát megszopatta a megbízott cég, és mert septiben összecsapott munka lett a videó - gpndolom pár nappal a show előtt készült - amúgy tipikusan nokiásan.

Vérciki ugyan, de nincs benne semmi olyan, ami miatt hibáztatni lehetne a céget.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#43) Dante32 válasza sing1ep1ayer (#38) üzenetére


Dante32
tag

Ha már égésnél tartunk,az se volt rossz amikor kirobbant az antenna gate botrány az Apple-nél.Az is már-már feledésbe merült.A mostani "Nokia égés" körüli izgalom sem tart örökké.

[ Szerkesztve ]

(#44) mate317 válasza sing1ep1ayer (#38) üzenetére


mate317
tag

Most akkor a szenzor rugókon ül és az nyeli el a rázkódást, vagy kis motorok mozgatják mindig jó irányba? Vagy mindkettő?

Az átverést hagyjuk már, ott a másik videó ami nagyon úgy tűnik, hogy igazi. És látszik, mennyivel jobb mint a galaxy s3.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tigerclaw válasza afk22 (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Annyi a nem mindegy, hogy ha egy 8MP-s kamerával 2MP-s képet készítel, akkor négyszer annyi érzékelőfelület gyűjti a fényt 1-1 pixelhez. A videoban csak az látszik, hogy a kijelzőn szép a kép, de hogy hány MP-s azt nem tudjuk? Az a kijelző 1MP-s natívan, szóval ha 1MP-s képet készít, akkor is ugyanolyan szépnek tűnik, mintha 8MP-s lenne, sőt talán még szebb is, hiszen az első PV egyik trükkje pont ez. Lehet trükközni kicsit az érzékenységgel, meg az expo idővel. Hiába tűnik az a teszt meghatározónak, addig nem az, amíg valaki független meg nem ismétli a tesztet.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#46) DemonDani


DemonDani
addikt

a képek is hamisak :)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#47) Peterson_ válasza hunter84 (#2) üzenetére


Peterson_
addikt

Neee:DDD
Ez kb akkora bünti, mint Az Egri Csillagokban az ostromló török kézen elővillanó Casio óra.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#48) afk22 válasza Tigerclaw (#45) üzenetére


afk22
tag

8MP-s kameraval 2MP-s kepet keszitesz ezt hogy gondolod? Utolagos atlagolassal? Mert akkor eleg nagy butasag, amit mondasz, mivel pont ugyan annyi feny jut, mind ket esetben az adott feluletre. Digitalis zoom eseten nem menne annyi feny, de mivel eleg nagy latoszogben vettek fel kepet, igy ez az eset szinte kizart.

Bocsi, de eleg nagy katyvasz amit itt osszehoztal, szerintem nem erted teljesen az optikak es fenykepezes fizikajat, illetve a digitalis kepfeldolgozast. Picit erdemes atgondolnod meg egyszer a dolgokat :). Tenyleg bocsi, nem akarlak megbantani, de ez igy picit megmosolyogtato...

(#49) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Valami szaki elemezhetné a 920-as kijelzőjét is egy cikkben mert ha jól értem az se nem oled, se nem IPS: http://i.nokia.com/blob/view/-/1824216/data/2/-/PuremotionHD.pdf

Érdekes, hogy a Nokia még kijelzőt is fejleszt. Vajon ők is gyártják?

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#50) DaveHutt


DaveHutt
őstag

De legalább megy az ingyenmarketing a Nokiának. Most már az is kíváncsi a kamerájára, aki eddig nem is ismerte a Lumia szériát. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.