Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fairi


fairi
addikt

És a lefedettség?
Valahogy arról nem beszélnek, hogy 5G-vel lefedni egy területet mennyi bázisállomás szükséges,és várostól eltávolodva milyen gyorsan fog Gbit/sec-ről kbit/secre zuhanni a sebesség.

Magyarország még szerencsés ebben a tekintetben jó a 4G lefedettség, és hálózat sincs leterhelve, vagyis sebesség is ok.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

"Gigabájtok mint fizetőeszköz"

:K

(#3) #78693120


#78693120
törölt tag

"A fogyasztók nem korlátlan adatcsomagokat akarnak, viszont a korlátlanságot szeretnék érzékelni."

Akkor érzékelem a korlátlanságot, ha valóban korlátlan. P.: jó lenne yt-ról zenét hallgatni útközben és nem odafigyelni, hogy hány 100 megát eszik meg 1 óra alatt.

Ez olyan, mint amikor "az alkalmazottak nem fizetéstemelést akarnak, hanem törődést". Persze...

Magyarországon meg olyan díjakat akarunk, ami tőlünk nyugatabbra és keletebbre is van, mert pofátlanul drága minden szolgáltató.

(#4) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

5G nélküli olcsóbb előfizetéseket. :) Nekem a 4G sebessége bőven jó egy mobilra.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) Somatom válasza -=MrLF=- (#4) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is elég a 4G. Inkább a roamingot töröljék el! Mármint valóban. A korlátlan netem legyen mindenhol korlátlan!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#6) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Ötből kettő – majdnem minden második – fogyasztó szívesen használná fizetőeszközként ezt a felesleget, akár úgy, hogy elteszi későbbre, akár úgy, hogy eladja vagy elajándékozza.

Én a korlátlan előfizetésemböl csak havi 150-200GB-ot használok el, a maradékkal szívesen fizetnék vagy elajándékoznám rászorulóknak.

Egyébként ha ennyire igény mutatkozik arra, hogy az emberek csak azért fizessenek amit ténylegesen elhasználtak akkor itt az idő bevezetni a kB alapú számlázást mindenki nagy örömére...

[ Szerkesztve ]

(#7) nemlehet


nemlehet
őstag

Nehezen tudom elképzelni, hogy valódi okostelefon használok azt válaszolták, hogy: "A piacon jelenleg szokásos adatcsomagoknál a fogyasztók fontosabbnak tartják a széles sávú adatátvitel gyorsaságát, illetve a méltányosabb mobilszerződéseket."

Még a 3G-re se hallottam panaszkodni senkit, hogy jajj kevés nekem mobilon a 45 megabit... Basszus ennek felével is lehet bőségesen fHD streamet nézni probléma nélkül. Mi a tökömre kellene út közben 150 meg még több megabit?

Szerintem legalábbis itthon sokkal jobb a UPC megközelítése: Nincs óriási sebességed, de korlátlan adatforgalmad van. Így nem szipkázza el 1 felhasználó az egész sávszélt (persze amúgy sem de nah).
Szerintem az emberek döntő többségének elég lenne 5-10 megabit mobilon, azzal teljesen normálisan el lehet lenni.

Továbbá a lefedettség is fontos, mert igen bosszantó amikor hatalmas foltokban nincs normális szolgáltatás és az egész on-demand dolog mehet a kukába.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#8) Somatom válasza nemlehet (#7) üzenetére


Somatom
veterán

+1

Telenor topikban már felmerült párszor ez a lehetőség, és többen örülnénk neki. Lehetne egy olcsó, korlátlan mennyiségű adatcsomag korlátozott sávszélességgel, és egy feláras, korlátozás nélküli. Nem is értem a szolgáltatókat, hogy miért nem így csinálják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) repvez


repvez
addikt

Szerintem is a lefedettségre gyurhatnának jobban rá, mert most ahogy irták is, hiéba reklámozzák a p8%os lefedettséget , csak érdekes modon mindig ott van az a 2% ahol épp az ember használni akarja.
Arról nem is beszélve, hoigy van ahol még GSM térerő sincs nem hogy mobilnet és nem egy eldugott helyről beszélek hanem egy nagyobb város 5km-es körzetében.
mindhárom szolgáltatónál sik területen.

Nálam a 98% az aszt jelenti , hogy csak olyan helyen nincs ahol mondjuk egy völgy kráterben nem ér be sehonnan sem a jel , de máshol kül és beltéren mindenhol használható a szolgáltatás, ha nem ez a helyzet akkor nem beszélhetünk 98%-os lefedettségről vagy használatra állásról.

Ilyen árak mellett meg kész rablás, hogy fizet az ember egy 4g-s adatkorlátos csomagra és örül neki ha EDGE sebeséggel talán csatlakozik a hálózathoz.

Az 5g-n meg az IOT rendszerek elterjedéséhez pedig az kell, hogy tényleg bárhonnan elérhessem azokat az eszközeimet amiket a hálózatra csatlakoznak, másként nem lesz értelme ilyen eszközökbe fektetni ha nem tudja kihasználni az ember az általuk nyujtott elönyöket kényelmeket.

hiába lesz önvezető autód, ha nem lesz térerőd utasitani, hogy hova jöjjön érted

(#10) #72042496 válasza nemlehet (#7) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez is mutatja, hogy nálunk a többi országéhoz képest egészen kiváló mobilhálózat.

Más országokban nem biztos, hogy ilyen jó a helyzet, a 45 megabitnek lehet, csak a töredéke jön. A jelentés végén, a Methodology alatt írják, honnan származnak a megállapítások.

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87 válasza Somatom (#8) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ebben üzletpolitika van.

+ a ha mindenki korlátlanul tudná használni akkor adott esettben jobban terhelődne a hálozat, akár kritikus szinten.

(#12) dchard válasza fairi (#1) üzenetére


dchard
veterán

A lefedettségnek alapvetően a használt frekvenciához, és kevésbé a mobiltechnológia generációjához van köze.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#13) fornettisuti válasza fairi (#1) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem (csak) új "tornyok" kellenek elsősorban, hanem a 3G-sek lesznek átszerelve, mert ezek fenntartása/karbantartása legköltségesebb. Magyarul, idővel ki fog "halni" a 3G sáv.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#14) nemlehet válasza #72042496 (#10) üzenetére


nemlehet
őstag

Itthon tényleg jó a hálózat, de mondjuk a nagyvárosokban külföldön sincs probléma. Én Németországban és Angliában jártam sokat, a városokban sose volt HSDPA+ alatti sebességem. Vidéken viszont gyakori az EDGE vagy a nincs. Mondjuk a lefedettség kérdése szerintem ettől független.

Hát elég általános amit írnak, én a konkrét kérdésekre lennék kíváncsi. Ugye fel lehet tenni úgy a kérdést hogy azt válaszolják rá az emberek amit szeretnél.. Ez főleg az egyetemi kérdőívekben nagy divat. (ez nem az tudom)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#15) Robert07 válasza nemlehet (#14) üzenetére


Robert07
aktív tag

Hat Angliaban azert nem olyan jo a helyzet. Van h London belvarosaban annyi savszel nincs h egy videot lehessen streamelni. Es nem, nem csak egyszeri dologrol van szo, tobb helyen is elofurdult mar.

Na mindegy, en csak annyit adnek hozza, hogy ha azt meg tudjak oldani, hogy egy fovarosban mindenhol legyen eleg savszel egy videostreamhez, akkor jar nekik a pirospont. Az nekem mindegy hogy hany G kell hozza, csak mukodjon. :DDD

(#16) nemlehet válasza Robert07 (#15) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát Londonban nem voltam sokat, előfordulhat, hogy a sok kis kínai megeszi a sávszélt ahogy töltik fel a selfieket :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#18) Somatom válasza #20749568 (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Az lényegtelen, mert a korlátozott sávszélességű, olcsóbb netcsomagosból viszont több ügyfelet tud kiszolgálni ugyanaz a hálózat. A módszerrel viszont kordában tudnák tartani a torrenthuszárokat, akik arányaiban a legnagyobb hálózati terhelést jelentik.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) azbest válasza Fred23 (#2) üzenetére


azbest
félisten

Elég nagy bullshit az, hogy kihasználatlan adatforgalmi kerettel üzleteljenek a felhasználók. A hálózati kapacitást over-provisioning-gal osztják, azaz a valós kapacitás többszörösét eladják, mert a normál használatkor nem nyomja minden felhasználó úgy, ahogy a csövön kifér. Még vezetékesen is így van, nem hogy mobilon.

(#3) serrin
a korlátlanság érzése az, amikor nem kell számolgatni, csak használni. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy nem egészséges viselkedés, amikor valaki le akarja tölteni a teljes internetet és több terabájt olyan forgalmat generál, amit kb meg sem néz, csak nagy arányt akar elérni a megosztásnál.

(#1) fairi
a lefedettség a frekvenciától függ, a tornyok száma pedig a környezettől és a népsűrűségtől is függ. Alacsonyabb frekvenciával nagy területet lefedhet egy torony is, ha úgyis kevés ember (potenciális előfizető) él ott. Ahol sok ügyfél lehet, vagy a környezet indokolja, ott magasabb frekvencián tolják. Az adóteljesítményt is ahhoz igazítják, hogy milyen cellasűrűséget alkalmaznak. Ahol nagyon sok ember van, oda kis adóteljesítménnyel tesznek több tornyot, hogy ki tudja szolgálni a sok ügyfelet.

2020 végén esedékes a 700 MHz-es tévés sáv felszabadítása mobil adatforgalmi célra. Ahogy pár éve már felszabadították a 800-as sávot.

(#4) -=MrLF=-
ez nem így működik, hogy a régi technológiát, de olcsón. Pont fordítva. A régi technológia nem lesz olcsóbb, mert korlátozott képességű. A szolgáltatók érdeke, hogy a sokkal hatékonyabb, újabb generációra menjenek át az ügyfelek, mert éppenhogy az tud fajlagosan olcsóbban kiszolgálni nagyobb forgalmat és több ügyfelet az adott és véges frekvenciasávokkal. Gondolj bele, hogy 3G vagy 2G mennyivel korlátozottabb, drágább és lassabb volt.

(#7) nemlehet
simán bemondhatják, hogy a nagy számokat szeretik :D A valóságban az oldal betöltési sebességénél azért számít. Pár pillanat alatt betölt a tartalom, majd üresjárat (nézi, olvassa) majd idővel másik adatpakkot hívnak le. Persze hogy sokan, kellemesen tudják használni, a felesleges (virtuális szerszámméregetéshez gyűjtött arányért) generált forgalmat nem kéne erőltetni a felhasználüknak. Szóval használni, de nem visszaélni vele.

(#9) repvez
a szolgáltatónak nem jó, ha edge hálózaton araszolsz, az nem hatékony. Neki is jobb lenne, ha 4g-n lennél. Nem az új, hanem az elavult rendszer a drága. Vannak országok, ahol a 2G-t már lekapcsolták. De itthon is volt már, hogy kivezettek régi technológiát és a kevés azt használó ügyfélnek telefont adnak ajándékba, csak hagy kapcsolhassák már le.

[ Szerkesztve ]

(#20) fairi válasza dchard (#12) üzenetére


fairi
addikt

5G esetén főleg Ghz frekvenciára tervezik. 28 gigahertz, 37 GHz és a 39 GHz jöttek szóba. Gondolom tervezik Mhz frekvenciába is.
Valóságban örülünk ha pár helyen tényleg tud Gbitet, de általában ha már stabilan hozza a mbit/sec sebességet akkor boldogak leszünk.

(#21) aprokaroka87 válasza Somatom (#18) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ha mondjuk lekorlátozzák őket a torrenteseket 512kbit/sec-re akkor sanszos hogy hamar elmegy a kedv tőle.

Amúgy lehet érdekes lenne, pl egy büntetés/jutalmazás dolog.
Ami pl a havidijban is látszodna mondjuk.

(#22) Somatom válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


Somatom
veterán

Fölösleges. Torrentezzenek nyugodtan, mondjuk 15/10 mb/s -en! Ugyanannyin, mint amennyit bárki más kap.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#23) azbest válasza aprokaroka87 (#21) üzenetére


azbest
félisten

A netsemlegesség jegyében már nem korlátozhatják azért mert torrentezik. Ezzel nem azt mondom, hogy a netsemlegesség rossz, mert sok más szempontból meg jó, hogy nem korlátozhatnak. A hálózat működésének veszélyeztetése címszóval lehet talán még megfogni őket, ha tényleg nagyon elszalad a ló.

(#24) tomazin válasza Somatom (#8) üzenetére


tomazin
veterán

voltmá' nem jött be, nem kellett a kutyának se.
ment a lázongás itt a fórumon, hogy jajj semmire nem elég az a sávszél etc.

btw ennek a felmérésnek mi köze van az 5g-hez? olyan dolgok vannak felsorolva a felmérésben, aminek 0 technológiai kapcsolódása van.

ön miért várja az 5gt? nem az a válasz, hogy fingom sincs mi az 5g, hanem húúúú láttam a trékom reklámban, hogy négygén hasítunk, akkó' aztat várom, hogy lecserélik végre aztat furmányos színt

(#25) Louro


Louro
őstag

Tudom, hogy jó farokméregetés az, hogy 1000 vagy 1100 Mb/s a letöltés sebessége, aminek csak hangyaf@sznyi részét használja ki a végfelhasználók nagy része. Torrentezni se torrentezik annyit az ember. A nagy seederek úgyis megoldják okosba, hogy jó legyen a feltöltési sebességük.

Sajna a fent említett méregetés a lényeg úgyis, nem a lefedettség. Egy falusi körzetre hiába tolnának be egy 5G-s tornyot, ha lenne belőle 2000 olyan előfizető, akik a közműszámláikat is alig tudják befizetni :(

Én is lefedettség mellett állnék ki, de az üzleti érdekek a pénzről szólnak és a vastag zsebekből kell minél többet kicsalni. Jótékonykodásra nincs idő, különben a versenytárs elhappolja az ügyfeleket.

Persze később jönnek olyan tartalmak, ahogy a 3G után szükségessé vált a 4G, de már ez is olyan sebesség (, ha van), hogy bőven elég online zenehallgatásra, streaming-re vagy általános böngészésre. Max a 5G-vel a youtube-ról már 8K-ban nézhetjük a mobilon a rövidfilmeket. Wáóóóó.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#26) CsabyB


CsabyB
csendes tag

Ez olyan cikk meg ami mögötte van, ami nem ér semmit. Valamit kell csinálnia a sok marketingesnek a nagyvilágban. De értelme semmi.

Az egész bolygón a mobilhasználók ugyanarra vágynak ugyanolyan mértékben: max lefedettség, max sávszélesség, max adatmennyiség, minimális összegért.

Aki nem az vagy hótsötét vagy hazudik.

Meg az olyan dumák, hogy ki mennyit használ meg miért.Pfff.
3g telcsimmel soha nem fogyasztottam el keretemet. Az uj 4g telcsimmel meg 6nap alatt megettem a 13gb-ot. És nem torrentezek meg ilyenek. Csak mikor valamit csinálok akkor eddig pár Mb letöltése után léptem az oldalról vagy továbbléptem youtubon mert csak kerestem egy zenét de nem az volt. Most azonnal betölt minden oldalt teljes méretben mielőtt lépnék az oldalról ez kb 10-20x adat többlet, a youtube azonnal letölti a teljes tartalmat akkor is ha az egy 1gb-os méret ami kb 1000x adat többletet jelent nekem.

Szóval nem használom másra mint 3g-n a telómat. Csak máshogy repkednek a gigabájtok.

Egyébként Pécsen a samsung j5 nekem 90-100Mbit/s a 3g meg 4-5Mbit/s pörgött.

Hát ezért kell a sávszél és a korlátlan vagy legalábbis a jelenleginél jelentősebb adatkeret az embereknek.

[ Szerkesztve ]

(#27) Somatom válasza tomazin (#24) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem ez nem igaz. Anno, még a 4G előtt, feltöltős Telenorosként 7/2 -re voltam korlátozva. Ezen símán ment a Telenor MyTV. Ehhez képest én 15/10 -et írtam. Sztem a többségnek ez bőven elég lenne mobilos használathoz. Akinek pedig több kéne, az megvásárolhatná.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) dchard válasza fairi (#20) üzenetére


dchard
veterán

Na igen, ez az álmodozás része a dolognak. Az említett frekvenciák ugyanis fény-szerűen viselkednek, ezért nem lehetséges velük például beltéri lefedettség építése.

Egyébként tévedés, hogy "elsősorban" ezekre a magas frekikre tervezik. A pontos megfogalmazás az, hogy alkalmas lesz arra is. Ettől még a mobil szolgáltatóknak nem lesz minden villanyoszlopon állomásuk, tehát a valóság úgy fog kinézni, hogy legfeljebb 3.5gigáig fogja az operátort érdekelni a dolog, de ott is csak hotspot-ra, a technológia terjedésével pedig majd a 4G helyén fognak szolgáltatni. Ahogy most cserélik a 3G-t 4G-re, úgy fogják pár év múlva ugyanezt megtenni 4G-ről 5G-re. Ennyi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) nemlehet válasza Louro (#25) üzenetére


nemlehet
őstag

Szerintem a felbontás növekedés nem lesz sokáig trend már. Nagyon meglepődnék, hogyha 1-2 modellen kívül jönne 8k-s kijelző. 4k-s telefonból sincs sok és emlékeim szerint az egész szaksajtó értelmetlen overkillnek tartja.
Plusz gyártási szempontból sem előnyös, ugye meredeken emelkednek a költségek. A 4-8k-t valamivel meg is kell hajtani (4x-16x számítási telejsítmény) ami eszi az energiát ugye.

Tehát nem állnék féllábon amíg mondjuk YT-on 8K lesz a meghatározó felbontás.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) dchard válasza nemlehet (#29) üzenetére


dchard
veterán

Arról már nem is beszélve, hogy azért mert valamire ráírják, hogy 4K, még nem fog valóban annyi valódi képi információt tárolni, mert a legtöbb film forrása sem rendelkezik ennyivel. Most kezdünk oda eljutni, hogy az újabb, komolyabb költségvetésű filmek legalább a fullHD-t képesek rendesen kihasználni, ellenben abból az eleve kevés filmből, amikből létezik 4K-s kiadás, azt fogod látni, hogy az eredeti és a fullHD-s downscale között lesz 10-20% információ különbség, amit soha nem vesz majd észre senki, ellenben a kétszeres fájl méretet annál inkább.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#31) #74018560


#74018560
törölt tag

a felhasznált gigabájtokon alapuló elszámolás korszaka lejár, ehelyett minden 5G szolgáltatásért vagy csatlakoztatott eszközért kell majd egyedi díjakat fizetni.

Micsoda marhaság! :U 4G/5G "szolgáltatás" = internethozzáférés = adatforgalom :F :F

Tehát ha hotspotként használom a telfonom pl a notebookomra, mert nagyobban szeretném megnézni a tartalmat, fizessek 2x annyit. Logikus :DDD :W

Gigabájtok mint fizetőeszköz .... teljes ellentmondás az előző ponttal. Meg amúgy is ha legtöbb embernek felesleges GB-jai vannak, akkor kinek akarnak fizetni vele? :F :o

Bocs, de ez a felmérés egy kalap sz@rt nem ért :R

Mit akarunk? Legyen gyorsabb, olcsóbb. Mindegy hogyan.

És a szolgáltatók hozzáállása tényleg nevetséges! Hívogatnak havonta, hogy legyek előfizető, aztán amikor kiszámoltatom az ügyintézővel, hogy a feltöltőkártyás mobil plusz külön mobil internet előfizetés kombónál tud-e jobbat, rávágja, hogy ja az jobb, amit ő ajánl, csak éppen drágább. Fakk you!

[ Szerkesztve ]

(#32) Somatom válasza #74018560 (#31) üzenetére


Somatom
veterán

Mobilnet szempontból ugyan mitől lenne jobb, amit ő ajánl?
Telenor hálós, flottás net: korlátlan, két SIM, nincs kötelezettség, publikus IP, 10,5GB roaming.
Ugyanannyiért Hello Data: korlátlan, egy SIM, havi egy hívás, NAT (nem feloldható), ha jól emlékszem, akkor 6GB roaming.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#33) dfdfdf


dfdfdf
őstag

4G .... nálunk Tnél fullos a térerő de 3.1Mb/s ot tud. Bár a vezetékes szolgáltatók se jobbak főleg ez a röhelyes borsodweb.hu ...

(#34) arnyekxxx válasza dfdfdf (#33) üzenetére


arnyekxxx
veterán

nálam 5ből 3pálcikás térerőnél jön 90/40 a kék Tnél. Ugyanezzel a simmel-routetrrel anyáméknál falun ahol a hanghívás is többször megszakad mint nem 30/10 van

persze nyilván ez nem vígasztalja azt akinék lassú

[ Szerkesztve ]

(#35) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Speed. Cheaper. Még sorolhatnám.

(#36) Fred23 válasza taylordaichi (#35) üzenetére


Fred23
nagyúr

5G-hez ez elég gyors lesz -vélhetően- jó áron. Bár se a Samsung, se a Qualcomm csúcsmodemjeinek sebességét nem fogja majd hozni, a tömegek örülhetnek majd neki. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.