Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Joachim21


Joachim21
senior tag

"Core 2 Duo 2 x 3 MB-nyi másodszintű gyorsítótárral ellátott verziója 82 mm²"

Jó lesz az 1x3MB-nak is! Quadokban lehet 2x3MB, vagy duo-ban 1x6MB, de így 2x3 duo-ban nem volt! Majd javítsátok!

"A Turbo Boostot azért deaktiváltuk, mert nem szeretnénk, ha ez a kis gyári tuning eltorzítaná az eredményeket."

Aham! Teljesen logikus! Van benne turbo boost, de mi enélkül teszteljük, hogy ne torzítson! Most akkor nem ti torzítottatok? Nem aszerint kellene megítélni amit tud, ahelyett hogy lebutítjátok?

"P55-ös alaplapot használva a GPU-t is tartalmazó Core i5-ösök grafikus magja inaktív, így az nem terheli a hálózatot."

Mivel azon a lapkán van a PCI-E vezérlő, és a memóriaqvezérlő is, ezért ez biztos?

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#2) Móci


Móci
addikt

Jó teszt lett, köszönet érte! Most már egyre jobban érdekel ez az i3. Remélem erről is lesz teszt majd.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Azért AMD oldalon megnéztem volna egy tesztet idle 785 csipkészlettel.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#4) Godefroy


Godefroy
senior tag

Akkor jó választás volt a Core i7 ;)

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#5) outsiders


outsiders
aktív tag

remélem lesz mobil procis teszt is, azt várom csak igazán, esetleg vmi jó ár/érték arányú notiban ;)

Az interneten vitatkozni olyan, mint a paralimpia: ha nyersz is, retardált maradsz.

(#6) Peter13


Peter13
senior tag

Szép írás, öröm volt olvasni :R
Amit viszont nem értek az az hogy minek kell erőltetni ezt a prociba integrált VGA cuccot. Egyáltalán nem vagyok meggyőzve (sem meggyőződve) arról, hogy ez a jövő útja. Adott egy tök jó, olcsón gyártható, fejlett energiagazdálkodású és takarékos processzor, erre felhizlalják egy (számomra) teljesen szükségtelen (és cseppet sem fejlett) VGA-val. Minek?!
Ahogy a konklúzió is írta: AMD lapokhoz nagyszerű integrált VGA-s alaplapok vannak. Gondolom akadnak ilyenek Intel oldalon is...akinek kell, megveszi azt, örül. Akinek nem kell, nem veszi, és azért örül. Bennem van a hiba? :F

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#7) divrapier


divrapier
tag

En keptelen vagyok megbaratkozni ezzel az integralt intel grafikaval. Ezzel az arral meg foleg. Azert fizetni, hogy legszivesebben ugysem hasznalnank... En arra szamitottam, valami mini Larrabee lesz benne esetleg sok erdekes lehetoseggel. Erre itt egy draga cpu aminek a fele nem kell.

GeForce 7800 GS 256 mb (overcloced to 512 mb)AGP

(#8) fricz19


fricz19
őstag

nagyon jó teszt, köszönjük :R

csak kíváncsiságból érdekel: mennyi idő egy ilyen tesztet megcsinálni?

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#9) Ayg0 válasza atti_2010 (#3) üzenetére


Ayg0
senior tag

+ nem ánusz alapokon... úgy látszik a szerencsétlen amd tesztalanyok rendszeresen el fognak vérezni emiatt, ha fogyasztást nézik. :(

és mégegy kis off: az x2 550 l3-mal a tarsolyában vajh' miért muzsikált ilyen gyengén? :F

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10) stevve válasza Peter13 (#6) üzenetére


stevve
nagyúr

Itt még csak szó szerint egy kalap alá vette a CPU-t és a GPU-t az Intel. A "valódi" prociba integrált GPU-ra még várnunk kell.

(#11) Móci válasza Ayg0 (#9) üzenetére


Móci
addikt

Én is benéztem, írták, hogy a Giga lapot vették alapul.

[ Szerkesztve ]

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Ricco_hun válasza Ayg0 (#9) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

Idézet a cikkből:
"Az AMD processzorokkal szerelt konfigurációk esetében a Gigabyte MA790XT-UD4P alaplappal mért eredményeket tüntettük fel a grafikonokon."

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#14) Lunder


Lunder
csendes tag

Ennyiért AMD-ből sokkal jobb gépet lehet venni... akár négymagos Phenom II X4-et, és ahhoz nem 50000 az alaplap, hanem 15 ;]

(#15) Roxbury


Roxbury
őstag

Tényleg jó lenne ez, ha nem ennyibe kerülne, ahogy írta is a cikk. De hát így nem hagynak sok választást a "kis pénzűeknek", csak a másik gyártó marad.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#16) atti_2010 válasza Ayg0 (#9) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Mindegy milyen alaplap csak 785 csipkészlet legyen, és nem Asus fogyaszt legkevesebbet hanem az MSI.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#17) GuB3Ra válasza Joachim21 (#1) üzenetére


GuB3Ra
aktív tag

A memóriavezérlőt kivették a prociból ezért ilyen "szar" a memóriakezelése.

Daark minimalism

(#18) Kapti


Kapti
tag

Jól látom, hogy Core i5 661 ára 50 ezer HUF?
Nem sok ez egy kicsit ilyen teljesítményért (phenom II 955 vagy i5 750 gyorsabb)?

Phenom II X3 720BE @955X4 - Life is good.

(#19) mephi666


mephi666
nagyúr

szomorúan látom, hogy az a2 250-em hogy lemarad (főleg tömörítésben/kódolásban/renderelésben), de legalább olcsó... ahhoz képest viszont már nem rossz... nem rossz ez az i5, de az ára "kicsit" húzós...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#20) CaPable


CaPable
csendes tag

miért nem tűnik el a dell-es hírdetés?
chrome-ot használok és az oldal közepén folyamatosan ott van ez a rohadt flash -es hírdetés, nem tudom elolvasnia cikket :o :W
ez így nagyon gáz...

(#21) Oliverda válasza mephi666 (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Viszont legalább a hasonló lapkákra épülő Pentium G6950-et elkeni és még ennél is jóval olcsóbb.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) rovtiv


rovtiv
tag

"... a Core i5 nagyon jó lett minden szempontból, csak éppen túlságosan drága."
Továbbá:
"...a hosszú távon kalkulálók számára nem biztos, hogy ez az ideális választás"
Akkor felvetődik a kérdés, hogy kinek ideális választás.
Akinek igen, tegye fel a kezét! :)

[ Szerkesztve ]

...már bocsánat...

(#23) JColee válasza Ricco_hun (#13) üzenetére


JColee
őstag

akkor olvasd át a tesztkörnyezet oldalt is :D

[ Szerkesztve ]

(#24) Roxbury


Roxbury
őstag

A legtöbb teszt grafikonon pont az Athlon II X4 620-asommal vetekszik, persze néhányban szépen elhúz az i5. Csakhogy ez az X4 23k, így nevetek az egészen. :C

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#25) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Megkérdezhetem tisztelettel a cikk íróját, hogy a Wolfdale-ek miért nem szerepelnek? Jobban mondva az E8000 szériát csak a legfelső crysis tesztben láttam. Gondolom régi tesztekbe varrtátok bele az új procit :D Na mindegy.
De szerintem a 30-40 körüli árukkal versenyképes alternatívát biztosítanak a kétmagos kategóriában, mind alul mind felül. Főleg, hogy az E0ás steppingel gyártott lapkák simán viszik a 4 GHZ-et, sőt még a fölött is mennek jó lapokban, jó ramokkal.

Amúgy nem tűnnek rossznak, de azt hiszem, hogy az intel kicsit monopolista szemlélettel tekint az igazából verseny szerű piacra. Hiába ilyen jó, meg olyan jó, ha az amd legjobb négy magosát 45k ért megkapom.

[ Szerkesztve ]

(#26) PH-User


PH-User
addikt

Szép kis írás, ebből is látszik, hogy a Q9450, Q9550 még mindig erős processzorok. :R

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#27) fLeSs válasza BalaNce87 (#25) üzenetére


fLeSs
nagyúr

E8200-es eredmények mindenhol vannak.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#28) Ricco_hun válasza JColee (#23) üzenetére


Ricco_hun
senior tag

A fogyasztásról volt szó. A fogyasztásos résznél a giga lappal mért adatokat tüntették fel, hogy ne legyen nyavajgás az asus lap extra fogyasztása miatt, de a teszteknél már az asus lapot tették az amd procik alá (mer' itt meg arról menne a nyavajgás, hogy bezzeg egy asus lapban sokkal jobban mentek volna). Én legalábbis ezt szűröm le a cikkből.

(#26) PH-User: Bizony ám. És fogyasztásban is nagyon jók. Ennyit azokról, akik szerint egy lga775-ös rendszer már csak netezésre való.

[ Szerkesztve ]

A nyúl ugrik, a pók mászik, de a teve köp; A vészrendszer nneem működik!; ...ráadásul életveszélyes hazugság. Életveszélyes, mert veszélyes az életre.

(#29) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Az x3 720-at nem adnám értük, és egy jó alaplappal elérhető a 90w idle, hiszen csak -13w.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#30) fLeSs válasza Joachim21 (#1) üzenetére


fLeSs
nagyúr

igaz, simán 3 MB, javítottam.

turbo boost: eddig egyik core procinál sem kapcsoltuk be a turbo boostot, ha nagyon kíváncsi vagy rá, akkor adjál az eredményekhez x százalékot.

GPU: az IMC/PCIe-vezérlő egy chipen van a GPU-val, de attól függetlenül működik. maga a proci is olyan, hogy egyes részek lekapcsolnak ha nincsenek használatban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#31) barnam_ válasza Lunder (#14) üzenetére


barnam_
nagyúr

15-ért AM3-hoz sincs normális alaplap, csak Asrock :U

(#32) fLeSs válasza Ricco_hun (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ez sztem elég logikus. az előző tesztben mindkét alaplap mérési eredményei szerepeltek, de most elég volt a giga is, + az asus csak túlkomplikálta volna a grafikonokat amiket egyesek még így sem tudnak felfogni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) Oliverda válasza barnam_ (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg csak ASUS-t, MSI-t, meg Gigabyte-ot.[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#34) Roxbury


Roxbury
őstag

"15-ért AM3-hoz sincs normális alaplap, csak Asrock"

Meg MSI 770-C45 AM3 15500-ért, ami tuningban pontosan annyit tud, mint egy Giga 790XT 30-ért! [link]

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#35) BalaNce87 válasza PH-User (#26) üzenetére


BalaNce87
addikt

Jók azok a Quadok, de azért nem olcsók! Persze én még most is inkább azokért adnék 40-50k-t, mint egy ilyenért. Sem a foglalat politika nem tetszik, sem az integrált VGA. Minek tették bele a CPU-ba? Az alaplapon miért nem volt jó az integrált VGA? Ezzel nyerünk valamit? Esetleg pár %-al gyorsabb lesz a VGA? Mert ha nem akkor ez egy drága és buta ötlet.

Fless: Igazad van, bocsánat, habár én most pont a játékokat néztem! E5200 mindegyiken van, de 8-as nincsen:)

[ Szerkesztve ]

(#36) mephi666 válasza barnam_ (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem olyan rossz az ;) nekem am2nf3-vsta-m volt pár évig és szerintem azóta is tökéletesen működik... stabil kis lap volt az... viszont 20ért már ott a giga gama770ud3p, az sem rossz... i5 alá "kicsit" többet kóstál 1-1 lap...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) 1269


1269
tag

Köszi a tesztet!
Én csak az ár teljesítmény grafikont hiányolom.

(#38) Tenken


Tenken
őstag

Most ezek után miért fájna nekik ezen a csíkon nyomatni 4 magosokat is? (Már csak a piac miatt is, aki egyszer már vett i7-et jó eséllyel újra "lázba" jönne ha fizethetne ugyanazért 32 nm-en..)

Saját magukkal szúrnak ki, ez annyira nem Intel-es, hogy egy ilyen rókát kihagynak! :F

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#39) Konfigos


Konfigos
őstag

Nekem ez a része nem teljesen tetszik.

Igyanakkor az i3-530 kb. 32 000 forint (partnerünknél), így egy árkategóriába sorolható az Athlon II X4 600e-vel, a Phenom II X3 705e-vel, a Core 2 Duo E7500-zal, és a Core 2 Quad Q8200-zal.

Miért kell az energiatakarékos amd processzorokhoz hasonlítani az árat?Mindig is drágábbak voltak az energiatakarékosok :U

Core i3 530 28k

AMD oldalon pl:

Athlon II X4 620 21k
Phenom II 720BE 27k

Ha valamit én olvastam félre akkor tárgytalan.

De ha még hozzá vesszük azt amit egy olcsóbb AMD-s lappal spórolunk meg akkor még beleférhet egy Phenom II x4 955 proci is.

(#40) fLeSs válasza BalaNce87 (#35) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a 8200-t anno itt teszteltük, még más játékokkal, ezért nem szerepel mindenhol. már az is komoly teljesítmény, hogy a 2 éves teszteredményeket sikerült felhasználnom. :D valszeg most utoljára.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#41) fLeSs válasza Konfigos (#39) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a nakkerben ezekkel volt egy árban.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#42) Chiller


Chiller
őstag

Vissza kéne hozni a supreme commandert a proci tesztekhez. Elég jól megmutatkozik a magok/órajel viszonya - akár max detailben is. Csak egy szép kis 4v4 skirmish replay kell, plusz egy core maximizer. De itt minden le van írva:
LINK

(#43) JColee válasza Ricco_hun (#28) üzenetére


JColee
őstag

jogos

(#44) Konfigos válasza fLeSs (#41) üzenetére


Konfigos
őstag

Én ezt értem de nyilván mivel energiatakarékos ezért az órajele is kisebb ezáltal a teljesítménye is,persze ez mindenkinek egyértelmű.

2.6 GHZ--->2.2 GHZ
2.8 GHZ--->2.5 GHZ

[ Szerkesztve ]

(#45) barnam_ válasza Oliverda (#33) üzenetére


barnam_
nagyúr

Amire azt mondom hogy jó, az már 20k: [link]
Ilyen alapon S1156-hoz is van alaplap 21ezerért, na bumm, pár ezressel drágább, nehogy már az alaplapon spóroljunk egy komplett gép esetén :) De 27-ért van Giga P55 is.

Roxbury: MSI alaplaptól Isten ments! :)

(#46) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Akinek van egy jól tuningolható Q6xxx procija annak felesleges erre cserélnie.
A quad-ok közül a legjobb ár/teljesítmény mutatóval a Q6600-os procik rendelkeznek, 25k körül már megkapod és 3,4-3,6ghz-en már eléggé ütős.

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#47) Oliverda válasza barnam_ (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Jó. Amire meg én azt mondom hogy jó az meg 40K. :) Erősen igény és ízlés függő hogy kinek mi a jó. Sokaknak bőven elég a 15K-s lap is hidd el.

"lyen alapon S1156-hoz is van alaplap 21ezerért, na bumm, pár ezressel drágább, nehogy már az alaplapon spóroljunk egy komplett gép esetén"

Gyakorlatilag ugyanaz a kategória csak +5-6K felárral. Erre még rájön hogy a CPU is drágább így máris 10K+ felett vagyunk.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) harry válasza Kapti (#18) üzenetére


harry
veterán

Én Core i5-661 procit 45-50 körül láttam, amit nem tudok mire vélni, lévén a tesztben majd mindenhol előtte szereplő Phenom X4 955 meg 35-37k körül beszerezhető :F És akkor jönnek a kifogások a hazai pálya gépajánlójához, hogy miért nincs intel konfig :U
Na mindegy, én személy szerint nem látom értelmét.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#49) Metalfan


Metalfan
senior tag

Ha ki szeretnénk deríteni, hogy a Core i5-661 mennyit fogyaszt önmagában, akkor maximum 21 watt jönne ki (a teljes terhelés közben mért értékből kivontuk az üresjárati értéket). Azonban azt kell hogy mondjuk, elvileg még ennél is kevesebbet eszik, hiszen ez a különbség már tartalmazza az alaplapi komponensek és a táp megnövekedett energiaigényét is.

Szerintem meg inkább úgy néz ki a dolog, hogy x Wattot fogyaszt idle-ben, és x+21-et terhelve. De ez nem jelenti azt, hogy 21 Watt a fogyasztása. (x!=21). Ezt az okfejtést kérlek javítsátok, mert ez így szvsz hülyeség.

(#50) Oliverda válasza Metalfan (#49) üzenetére


Oliverda
félisten

Ameddig nem fussa' műszerre addig marad a matek óra.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.