Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mocsanisi


mocsanisi
senior tag

Címnek szerintem tökéletes ez ami most! Nekem felkeltette a figyelmem, ezzel a story-val boltba is kerülhetne... Kíváncsi leszek mit hozol ki belőle!

‎"Vékony srácoknál a kockahas olyan, mint dagadt csajoknál a nagy mell. Nem számít..."

(#2) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Mennék és fenékbe rúgnám Jim Carrey-t :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3) Gordiann


Gordiann
őstag

Az ötlet nagyon jó. El tudom képzelni a továbbiakban, hogy nagyon kellemes történet/fejtegetés sül ki belőle. Ellenben A "bevezető" nekem nem annyira tetszett. Kicsit klisés, ezek a "történetünk főhőse...." tipusú irományok kicsit műek.
Olyan mint a látkép c. lapnak a cikkei elején úgy kezdik, hogy "a látkép most elviszi Önöket egy utazásra a ..... helyszínére és bemutatja. hogy ..." ...uhh. Irtózok az ilyenektől :N

De ez csak egy megjegyzés, a fogalmazásod tetszik összességében, szóval várom. :R

(#4) Xmodule


Xmodule
őstag

Nekem beinditotta a fantáziámat. Hajrá!
Amugy kicsit off de valamiért egyből eszembe jutott egy könyv: Duncan Shelley: Az elme gyilkosai. Jó könyv nagyon.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) MarioAna


MarioAna
senior tag

A címben rejlő kérdésre nincs válaszom, ugyanis én nem hiszek Istenben. Meg van rá az okom, higgyétek el :U . Egyébként érdekes téma, ha a hatalom egyszer a kezembe kerülne elgondolkoznék rajta, hogy mit kezdenék magammal, illetve a világgal :B . A mostani állapot tuti, hogy megszűnne :K.

(#6) Goose-T


Goose-T
veterán

A kérdésre válaszolva én járkálnék a világban, a tekintetemmel változatos módon elintéznék minden köcsögöt, aztán várnám a hatást, meg hogy változik-e valami. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#7) Lenry


Lenry
félisten

vennék magamnak egy trolibuszt

de tényleg... legelőször (mint szerintem mindannyian) saját boldogságunkat intéznénk el, aztán a család, környezet, nemzet, maradék...

de az ultimét világbékét szerintem lehetetlen volna kivitelezni...

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#8) Croissant


Croissant
aktív tag

Egyik nagy hibám, hogy túlságosan, életvitelemet meghatározó módon önzetlen vagyok, így aztán ez a változás maximum annyiban érintene, hogy még többet gondolkodnék azon, hogy, hogyan lehetne jobb minden. :D

Pedig leginkább azon kéne agyalnom most is, hogy nekem hogy lesz jobb, de nem jut eszembe semmi értelmes soha :D

[ Szerkesztve ]

(#9) PHM


PHM
addikt

Eddig tetszik, jöhet a folytatás! :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#10) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Mindent pont úgy hagynék, ahogy van. Isten csinálja egy ideje, több a tapasztalata, tudja jól, mi miért van így.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) Clueso válasza mocsanisi (#1) üzenetére


Clueso
csendes tag

"Mit tennél ha egy Isten lehetnél?" - Lehet, hogy a kérdéseddel (tudatosan, vagy tudattalanul) nyitott kapukat döngetsz. Megosztom veled az én kedvenc mitológiámat.

Íme a "Végső Valóság" működése:
A saját valóságodat (tudatosan, vagy a tudat alatti megnyilvánulásaiddal) magad teremted, és teljes mértékben felelős vagy érte. A gondolataiddal írod az életed drámáját, a szavaiddal rendezed meg, és a cselekedeteiddel játszod el a szerepedet. Valami hasonlóra mintha Shakespeare is utalt volna... :)
A gondolat ugyanis a teremtés elsődleges eszköze, amelyet a kimondott szó és a tett követ a sorban. Az a bibliai kijelentés, hogy Isten saját képére és hasonlóságára teremtette az embert, a teremtőerőre vonatkozik. A saját tapasztalatainkat (illetve ezek alapját) eszerint nem passzívan - "áldozatként" - csak megéljük, hanem aktívan megteremtjük...

Lehet, hogy a valóság tényleg így működik? ;)

Clueso :))

Ne higgy el mindent, amit gondolsz!

(#12) Xmodule válasza Clueso (#11) üzenetére


Xmodule
őstag

Jó gondolatmenet. Tetszik!

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#13) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Hát, ha istenné lenne itt bárki is, alaposan meglepődne, mert a gondolat egyből tett lenne, vagyis emberből istenné változva, az első gondolatunkkal, miszerint: "de el van #&@va a világ, bárcsak előröl kezdhetném"...

Kapásból eltűnne minden. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#14) Pocok256


Pocok256
veterán

Hogy is mondjam, emberi dolgokat tennék magammal és környezetemmel.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#15) FPéter válasza Algieba (#13) üzenetére


FPéter
aktív tag

Dehogy, előtte be kell gépelni a root passt. Én már csak tudom! UOHAAHAHAHAA!!!

(#16) pajinka


pajinka
tag

Ha egy [ein] isten lehetnék, kiirtanám a magyar nyelvből a germanizmusokat! ;]

[ Szerkesztve ]

♫ Trying hard now, it's so hard now, getting strong now, won't be long now... B.É.R.CS.A.R.O-V.

(#17) vers


vers
tag

kiirtanám a 100 iq alatti embereket elsö körben, megszüntetném a kapitalizmust
eltörölném a pénzt , bevezetném a 30-40 éves korig tartó kötelezö oktatási rendszert
bevezetném a robotok általi gyártást termelést, mert rabszolgákra minden társadalomban szükség van

és ekkor minden fasza lenne

(#18) vers válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


vers
tag

bocs de ezen csak röhögni lehet
isten mi na ne röhögtess:DDDDDD

(#19) old rocker


old rocker
veterán

Az ötlet határozottan érdekes ... és érdemes lenne esetleg riportokkal megspékelni, a la Moldova. Persze becenevek szerint, egy-egy fejezetet. Fejezetcímnek az illető egy-egy jellemző aranyköpését a témában. Pl.: Gyuri: Ha én isten lennék, körülöttem aratna a halál...
Címnek egy picit rövidebbet javasolnék: Ha én isten lehetnék...

S ha én isten lehetnék ... először is, letekerném Gyurcsány orrát. De úgy, hogy ne tudjon se öszödi, se semmilyen beszédet mondani. Aztán valszeg megölném magam, mert nem hiszek az istenekben. "Isten halott. Nietzsche. Nietzsche halott. Isten."

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#20) old rocker válasza Jim Tonic (#10) üzenetére


old rocker
veterán

If you've been bad, Lord, I bet you have
And you've not been hit by flying lead
You've not been hit by flying lead
You'd better close your eyes
You'd better bow your head
Wait for the ricochet

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#21) helkis válasza FPéter (#15) üzenetére


helkis
addikt

na bazz, reggel 8:30-kor sírva röhögök.. :DDD ez nagyonnagyvolt! :R

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#22) helkis


helkis
addikt

egyébként minden probléma oka a túlnépesedés, nincs természetes szelektáció, ami a fajok és a bolygó közti egyensúlyt fentartaná.. én istenként ezt az egyensúlyt állítanám helyre..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#23) zeoos


zeoos
tag

Én nem annyira értem a kérdezőt :B ... miért (?) nem ééééén (!) vagyok az Isten ????? :DD
:))

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#24) old rocker válasza zeoos (#23) üzenetére


old rocker
veterán

Azért, mert ketten nem lehetünk: TE ÉS ÉN. Én onnan tudom, hogy én vagyok, hogy régen, vagy 18 éve az ex feleségem a virágágyásra akart löttyinteni egy vödör vizet. Én akkor léptem ki a ház sarka mögül és természetesen telibe kaptam. Az éppen a számhoz emelt Marlboro vizes csikké silányult csonkját dühösen a földhöz vágva förmedtem rá: Terike, a jóisten baszna meg!!!! Mire ő: - édes kis jóistenem...

A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

(#25) zeoos válasza old rocker (#24) üzenetére


zeoos
tag

akkor már értem :O

viszont történetedből eszembe jutott, hogy ez körülbelül olyan (persze más témakörben), mint amikor a munkahelyemen indulatosan felpattantam (mindenki ijedten rám nézett) .... én meg erőteljesen mormolva kirohantam a helységből : "nahh most aztán kitekerem az asszony legjobb barátjának a nyakát"

dolgom végeztével ismét minden szempár, csak most kérdőn tekintett rám és én kielégítve tudásszomjukat kijelentettem: "de jót pisiltem"

:DD :)) :DD

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#26) Noddy


Noddy
senior tag

Nem tudom kinek szánod ezt az írást. De egy kicsit klisés ez a figyelem felkeltés (úgy értem egy tiniknek szóló ifjúsági regénynél tökéletes, de egy komolyabb műnél már nem).

De lehet hogy csak azért tünik elcsépeltnek, mert már mindenki elgondolkozott azon, hogy mit tenne, ha bármit megtehetne.

Az alapötlet egyébként nem rossz, sok sikert a megvalósításhoz.

Két varjú beszélget.
- Képzeld isten azt mondta, hogy én vagyok a világon a legszebb varjú.
- Én nem mondtam ilyet.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#27) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Szvsz ez az írás felesleges volt.
Ha előre leírsz valamit is az rontja a morált írás közben, legalábbis nekem, habár nem vagyok egy író.
Ugyanakkor csak annyit mondanék, hogy ha fejezetenként is jön akkor se 3 bekezdés legyen egy fejezet mert attól agyfaszt kapok. :))

(#28) zeoos


zeoos
tag

Amúgy az ilyen isten-lélek témák boncolgatása, valószínüleg csak valamilyen élet filozófiájára adaptált válasz-keresések ... ha úgy tetszik ideolódiai arculatunk kialakításának mérföldkövei.

Pedig ebben a témakörben nincs másról szó:
Isten = Remény
Lélek = Gondolkodás

Ez a ki mit tudna- és valójában mit tenne dolog inkább a rátermettség+lehetőség+érvényesülés+hatalom témakörre hajaz.

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#29) kai_sehmet


kai_sehmet
csendes tag

Érdekesnek hangzik, kérdés, hogy mit tudnál kihozni belőle! De ha megírod, és felrakod, tutira elolvasnám (meg még egy csomóan).

csak szubjektív véleményt írok, nem biztos hogy így is van, csak így gondolom... :) "Az egyetlen baj a semmittevéssel, hogy sohasem tudod mikor végeztél."

(#30) zeoos


zeoos
tag

Persze én is végiggondoltam már, hogy mi lenne ha ....

és biztos vagy 1000 szilvásgombózot habzsolnék fel a mostani max.5-6 darabnál, valószínű nem 2 perc alatt végeznék a csajommal, hanem napokig ki sem kászálódnánk az ágyból és természetesen füstöltkolbászból lenne a kerítés

ennek ellenére milyen a valóság?

örülök, ha legalább mirelit gombóc jut az asztalra és akkor is csak akkor tudom az előbb említett maximum mennyiséget betermelni, ha jut repeta .... csak bízni tudok benne, hogy a párom nem máshol keresi a gyönyört ... és természetesen a kerítésnél is csak a füstösség azonos az előbbi példával, egyebekben meg csak az évenkénti kerítésmázolás jut osztályrészemül

mégis ha Isten lehetnék:

egyből gombóc nőne a szilvafán, "kivont-karddal" rohangálnék reggeltől estig, ......... és beköltöznék a városba, hogy ne legyen kerítés :DD

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#31) zeoos válasza kai_sehmet (#29) üzenetére


zeoos
tag

Ha legfelül a sárga részre kattintasz (témaindító írás), megjelenik az olvasnivaló !

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#32) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Jöhet, vevő vagyok rá. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) skype


skype
tag

Bebizonyítanám, hogy létezem.

(#34) brownus


brownus
veterán

hmm, szuperhőssé változtatnám magam, pl wolverine-é:D

(#35) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Én végigjátszanám a God of War-t élőben. ;]

(#36) válasza Pocok256 (#14) üzenetére



addikt

Miért, ez most nem megy?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#37) Konflikt


Konflikt
addikt

gondolom emlekszunk a minden6o c. filmre...: )

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#38) qfm válasza Konflikt (#37) üzenetére


qfm
senior tag

Nekem is ez a film volt az első gondolatom, először azt hittem az lesz a nagy ötlet hogy leírja a filmet

Abba is ugyanúgy isteni hatalom, önzőség, kiutak keresése, stb van.

[ Szerkesztve ]

(#39) zeoos


zeoos
tag

......és amikor az ágyról lelógó kezünk körme alá szaladna egy, az ott található edény faláról lepattanó zománcdarabka döbbennénk rá, hogy a bilibe lóg a kezünk...... :DDD

[ Szerkesztve ]

"... nem tudtam, hogy lehetetlen (?!) ... ezért megcsináltam (!!!) ..."

(#40) h-yle


h-yle
addikt

A kérdés értelmetlen Isten fogalmának, hatalmának definiálása nélkül.

Mert ha bármit megtehetek, akkor világbéke, jólét, oszt kalap kabát, dugnám halomra a nőket, és koktélt szürcsölnék valami szigeten a haverokkal.

De ha limitált a hatalom, akkor mindjárt érdekesebb a téma...

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#41) #40935168 válasza Goose-T (#6) üzenetére


#40935168
törölt tag

Először eszembe jutott, hogy viselkedtem DOOM2-ben IDDQD és IDKFA után.

Szerintem első lépésem lenne, hogy elővenném a BFG-t, az atomot, és hülyére hajigálnám vele a nagyhatalmakat.

De neeem, ez túl egyszerű lenne, ráadásul az élvezet nem tart sokáig, és itt nem nagyon van ESC-Quit, hogy aztán belépjek és újrakezdjem a játékot.

Így aztán inkább csak szítanék egy kis viszályt köztük, lássuk, leatomozzák-e egymást ? Az izgalmasabb, és még jókat is röhögök közben azon a sok tudatlan makin, nevezzük embermilliárdoknak, akik retegnek a harmadik világháborútól, az atomholokauszttól, akármitől.

Amint aztán Észak-Korea, Irán, Kína, az Oroszok, vagy maga az USA megnyomja a nagy piros gombot, a fegyverüket saját magukra irányítanám, a legfőbb döntéshozóra, aki a "Go"-t kimondja.

Ezt a többi látná, és lehet, megijedne saját hatalmának erején (mert most tudatában sincsenek ennek szerintem).

Sokat én magam ezután nem gyilkolnék. Manipulálnám a pénzpiacokat, helyzetet teremtenék, a népek ugorjanak egymás ellen, mindenki takarodjon a maga országába vissza de gyorsan, és várjanak vigyázállásba a következő parancsig :D

Ha ez megvan, szerintem összefogdostatnám Belzebúbbal a világ nagyhatalmi döntéshozóit, legyen benne a titkos kormány létező vagy nemlétező tagjai is, egytől egyig, zéró kivétellel. Bemutatnám őket mint majmokat egy ketrecben, saját médiájukban, különféle szituációkban.

Utána szerintem jöhet a börtön, na nem lesittelem őket, inkább jól megdugatom két-három büdös kancigóval, egy életre jegyezzék meg az élményt, milyen a fasz másik végén lenni.

Aztán szélnek ereszteném őket, nemsokára figyelhetnek úgyis másra.

Egy csillagász figyelmét felhívnám egy büdös nagy aszteroidára, ami a Plútón kívülről érkezik és négy éven belül ütközik a Földdel, itt a dinoszauruszok kihalására nem utalnék most, sem arra, hogy a Holddal útközben találkozik és kiugrasztja pályájáról azt is.

Nézném a pánikot, és próbálnék nagy töprengve mint Szupermen az űrből, rájönni, melyik ember tud a lenti káoszból olyat mutatni nekem, ami meggyőz arról, hogy életre méltó faj vagyunk az univerzumban.

Sokáig keresném.

Szerintem ha belefáradnék, felrobbantanám az egészet a picsába, a filmet visszatekerném, és kezdeném a sztorit elölről: meggyúrnám a bolygót a Napból, beborítanám egy kis szárazfölddel, varázsolnék rá vizet, hagynám pihenni 2-3 évezredig, majd megalkotnám az élővilágot, párezer év múlva pedig megkreálnám az első emberpárt, hadd szaporodjanak.

Nem tudom, változtatnék-e rajtuk, genetika, vagy akármi.

Szerintem nem. Kíváncsi lennék, vajon többezer év múlva ugyanúgy alakulnak-e a dolgok Lemúriában, Atlantiszban, Tibetben, Sumérok, Egyiptom, stb..

És hogy az "új" 2008-ban majd akkor, a mostani technikai szinten még mindig olajból közlekedünk-e, amit jól leástam a Föld mélyére, avagy ők gravitációs kütyükkel közlekednének-e, tisztelnék-e a környezetet, bolygójukat, az életüket, szennyeznének-e, szeretnék-e egymást, illetve nem utolsó sorban tisztelnének-szeretnének-e engem, minket, isteneket, akik teremtettük őket..

Ha nem azt látnám, amit szeretnék, ismét elpusztítanám őket, mert nem létjogosultak.

Mindaddig, míg meg nem tanulnak felelősséget vállalni magukért és tetteikért.

De ez nagyon önkényesnek hangzik, én pedig nem lehetek ennyire begyepesedett korlátolt isten.

Így aztán hagynám, hogy hadd döntsék el az emberek, mit kezdenek saját világukkal.

Úgyhogy most is ezt teszem :D

Sziasztok. :)

(#42) Athanáz9


Athanáz9
aktív tag

Címajánlás?
Na, az van. Ez:
"Mit tennél, ha isten lehetnél"
Az 'egy" (ein) a magyarban ilyenkor nem kell.
Üdv.
:Y

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#43) brownus válasza Athanáz9 (#42) üzenetére


brownus
veterán

jó a cím, ahogy Te mondod akkor nagybetűvel kell írni... /Isten, mert ugye itthon egy isten hit van/
vagyis kell az egy ;)

(#44) BITBOYS válasza Goose-T (#6) üzenetére


BITBOYS
addikt

:DDD
dettó

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#45) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Én csak a címben a kérdésre válaszolok: Rosszul járna a világ! Pontosabban sok sok ember!

(#46) Crystalheart válasza #40935168 (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Elvagy... :D

(#47) copin válasza #40935168 (#41) üzenetére


copin
őstag

Egy csillagász figyelmét felhívnám egy büdös nagy aszteroidára, ami a Plútón kívülről érkezik és négy éven belül ütközik a Földdel, itt a dinoszauruszok kihalására nem utalnék most, sem arra, hogy a Holddal útközben találkozik és kiugrasztja pályájáról azt is.

Chuck Norris kinyomná fél kézzel a Földet, ami meghajlítaná a tér-idő kontíniumot, meztelenűl a Plútóhoz kerülne és körbepörgőrúgná az aszteroidát, majd utána a napba hajítana téged, mert éppen szülinapja volt és nem szereti, ha zargatják, amikor 1 perc alatt kell 50 kiló húst megennie.

Amúgy ha én isten lennék, akkor Erósz néven futnék és hasonló munkakőrben dolgoznék. :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Metalfan


Metalfan
senior tag

Szerintem konzultálnék Istennel, hogy hogyan kellene megállítani a népességnövekedést kasztrálások és népirtás nélkül, aztán azt is megdumálnám vele, hogy hogyan lehetne a végletekig pénzéhes burzsujt likvidálni anélkül, hogy a gazdaság összeomlana :DDD :DDD És végignézegetném a legféltettebb államtitkok aktáit :P
...és ezek után büntetlenül vérfürdőt rendeznék, ha valami apróságon felhúzom az agyam ;]

A címről eszembe jutott egy dalszöveg, a Sinai Beach: The God I Would Be-ből egy rész:
I've taken my look around
And all I've seen leads me to believe
That if I was God,
Heaven would be nearly empty
And Hell would be overflowing.

(#49) Eastman válasza old rocker (#24) üzenetére


Eastman
őstag

:DDD

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#50) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Mit tennék, ha egy isten lehetnék?

Azaz, ha felfoghatatlan mennyiségű pénzem lenne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.