Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D.Orion


D.Orion
veterán

1. Én csak azért vagyok Facebook-on, hogy meg tudjam nézni egy USA-ban élő ismerősöm képeit.

2. Aki olyan hülye, hogy az ilyen közösségi oldalakra felrakja "élete naplóját" az így járt. :W Senki nem kötelez senkit arra, hogy regeljen ilyen helyekre és megossza ott a "legféltettebb titkait" az egész világgal. :W

(#2) ]Phobos[ válasza D.Orion (#1) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Így van, nem online a világ előtt kellene élni a nyomorult életüket, képek, videók, blogok, gyak mindent felraknak magukról és sírnak, ha valaki visszaél vele. Inkább harcoljanak a spamek ellen.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#3) g@bo válasza D.Orion (#1) üzenetére


g@bo
nagyúr

jé? még mindig nem jöttek rá az emberek, hogy ez a ismerős kereső baromság, veszélyforrás is lehet? persze persze, akinek nincs vaj a füle megett, mitől tartana...

akkor sem célszerű kitálalni magunkról mindent, feltérképezni az ismerősöket.

iwiw foreva. mindenki előszeretettel kutakodik, mocskos cégek is, az álláskeresésnél.

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Na jóreggelt... google? mond valamit? sőt: android?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) aram01


aram01
nagyúr

hát igen az iwiw meg a myvip is a legjobb rendőrségi adattár

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#6) bambano válasza aram01 (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Amit onnan is lehet látni, hogy amikor rádöbbentek arra, hogy mennyi infót találni emberekről az iwiwen, az összes rendőrségi alkalmazott törölte a regisztrációját.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) #65675776


#65675776
törölt tag

A nyomozati módszereket meg ki kell adni, hogy a bűnözők tudjanak készülni rá, mondjuk bizonyítékok eltüntetésével. Ha meg valakit nem képesek elkapni, akkor meg tehetetlenek a hatóságok... Gratulálok.

Nyilvános helyen levő nyilvános adatok felhasználását meg semmi sem tiltja.

(#8) aram01 válasza bambano (#6) üzenetére


aram01
nagyúr

pontosan :K

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#9) edward2


edward2
addikt

Szerintem maga a facebook a CIA :)

Viccet félretéve. Pár hete regisztráltam erre az okádék honlapra és igazából csak az a személyiségi jogokat sértő kérdés merült fel bennem, hogy honnét a jó büdös francból tudott egyből ajánlani 10 ismerőst a regisztrációt követően. :F

(#10) Wolverine válasza edward2 (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

Engedélyezted neki, hogy belenézzen a Gmail/Yahoo-címtáradba? :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) #06658560


#06658560
törölt tag

Istenigazából egytlen dolog van itt, ami aggályos: ha egy ismerősöm hozzászól valamihez, akkor azt én is látom onnantól, minden kommentttel együtt. Egyéb téren nem érzek olyat, ami e téren aggályos lenne.

bambano: az androiddal most mi a bajod? Korábban egy mobilos topikban vagy fél éve még nagyon vártad.

(#12) tkazmer válasza #06658560 (#11) üzenetére


tkazmer
addikt

kíváncsi leszek, a nemsokára esedékes teljesen új adatvédelmi berendezkedés javít-e valamit a helyzeten, mert tényleg vicc, hogy hozzászól vagy akárcsak "lájkol" egy ismerősöm egy képet, és én rögtön meg tudom nézni egy teljesen ismeretlen ember komplett galériáját...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#13) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Tény, hogy az ember bele se gondol, mi mindenre fel lehet használni az ott megadott adatokat, amíg nem szembesül vele. Én is megjártam, hogy iwiw-en ismerősök (akkor 6-7 fő) számára láthatóvá tettem a címemet; egy nem kívánt és kellőképp idióta személy feltörte egy ismerősöm profilját, megnézte a címemet, kikereste a szomszédom telefonszámát a telefonkönyvből, az meg megadta neki az én elérhetőségemet. Most már az α Orionis melletti kisbolygón lakom iwiw-en.
Ha egy nem túl intelligens ember képes erre, egy hozzáértő sok mindent el tud érni magánjellegű adatokkal.
Persze az e-mail címemet bárki láthatja, mert nem tudom elrejteni, nincs olyan beállítás, pedig volt.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) Morden24 válasza edward2 (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Én azt nem értem, hogy miért regisztrál mindenki, ha rühelli, mint a b_dös sz_rt?

Csak mert állandóan ezt olvasom, hogy fúj, szutyadék rohadék okádék fosadék Facebook, aztán mégis minden mókus nyomja a regisztrációt.
Az iwiw-nél is ugyanez volt.

Vazze, ha okádék, akkor minek használni? Nekem is vannak fent Facebookon ismerőseim, aztán mégsem regisztrálok, mert minek. Feltalálták az e-mailt, fotót meg akkor küldjön, ha kérek is.

Sectumsempra - For Enemies

(#15) tgabi333 válasza #65675776 (#7) üzenetére


tgabi333
tag

Azért nemrég már volt példa rá, hogy magyar bíróság büntetett egy iwiwes kép felhasználása miatt..

(#16) azbest válasza #65675776 (#7) üzenetére


azbest
félisten

"Nyilvános helyen levő nyilvános adatok felhasználását meg semmi sem tiltja."

Egy weboldal magánterület. A ph szabályzatában is olvashatod ezt.

(#17) nagygabor519 válasza Wolverine (#10) üzenetére


nagygabor519
tag

Szerintem nem kell engedélyezni a hozzáférést az én címtáramhoz. Az egyik haverom is regelt, és egyből kidobta neki néhány ismerőst. Arra gondoltunk utána, hogy biztos a mi címtárunkból szedte ki az emailcímét. Szóval ha az én címtáramban megvan a te címed, és te regelsz, akkor neked felajánl engem. De senki nem tudja pontosan az algoritmust...

Nagy Gábor

(#18) #65675776 válasza azbest (#16) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PH! esetén talán.

A Facebook szabályzatában viszont ez szerepel:

"When you publish content or information using the "everyone" setting, it means that everyone, including people off of Facebook, will have access to that information and we may not have control over what they do with it. "

(#19) Wolverine válasza nagygabor519 (#17) üzenetére


Wolverine
félisten

Igen, de ez is feltételezi, hogy te megadtad nekik a hozzáférést a saját postafiókodhoz.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#20) bambano válasza #65675776 (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nyilvános helyen megjelenő adataid esetén sem mondtál le annak szabályozásáról, hogy milyen céllal használható fel az adat...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Ptech válasza tkazmer (#12) üzenetére


Ptech
őstag

mondjuk az Iwiwen még ennyi sem kell hozzá, simán rákeresel valakire, és attól függően, hogy mennyire volt hülye az illető, rengeteg dolgot is megtudhatsz róla.

(#22) #06658560 válasza bambano (#20) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez nem adatról szól, hanem közlésről, stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.