Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EczkE


EczkE
addikt

hmm érdekes írás, köszönjük :) :R

Asszem mindenféleképpen!

(#2) kaller1


kaller1
veterán

Valóban érdekes írás,és egyben minősíti a hazai szolgáltatókat is... :D
Emlékeim szerint a vodánál hűség lejárta után 2.500 Ft volt sim lock feloldása,ezt ennyire megemelték volna? :U

.::> <::.

(#3) Bog válasza kaller1 (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

igen, tudtommal februárban.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Szőröstalpú


Szőröstalpú
tag

"ha mi Windows Mobile 6.1-gyel vesszük meg a készüléket, akkor nem rakhatjuk rá csak úgy a 6.5-öt. A gyakorlatban az efféle frissítések garanciavesztéssel járnak, más jogi következményük nincs" vs "olyan készüléken cserélünk témát, amin nem lehetne" -> llegális szoftverfrissítés
Egyébként nevetségesnek tartom a szofterver szerző jogokra hivatkozást (pláne a "számítástechnikai rendszer működését jogosulatlanul akadályoz"ásával való takarózást egy sima polgári jogi ügyben)

[ Szerkesztve ]

(#5) kaller1 válasza Bog (#3) üzenetére


kaller1
veterán

Na akkor jó nagy hülyeséget csináltak,mert ezek után tényleg érdemesebb a sarki gsm-be vinni,vagy otthon megcsinálni(már amit lehet)... :D

.::> <::.

(#6) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

:R :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#7) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Fater ősrégi Ericsson GA628-asa függetlenül csücsül az egyik ismerősünknél, amit az akkori Pannon GSM tett ilyenné.
Az utána következő Nokia 3210-t is függetlenitette a Pannon, a későbbiekben már nem tette függetlenné.
Illetve a Nokia 7360-asomat én tettem függetlenné interneten, kód segítségével, ami nem szoftveres beavatkozás.
Utóbbit hova sorolja a Btk? és egyéb ilyennel foglalkozó sok betűs sok § ?
Ha én nem összedugott kábellel, vagyszámítógéppel összekapcsolva tettem függetlenné az S40 platformos Nokiám, jelen esetben, akkor mit kezdenek ezzel? :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) <NewL>


<NewL>
addikt

köszi az írást
mondjuk még nekem még most sem 100-as a függetlenítés szolgáltatónál (az árra gondolok,nem tűnik annyira biztosra).

de icecave kolléga már függetlenített ki iphone 3g-t,valahova le is írta nekem ,hogy minthogy mennyi csak már nem tudom hova

There's an app for that

(#9) pilsner


pilsner
aktív tag

és ha s60-as rendszert feltörök úgy, hogy hozzáférhessek a private mappámhoz, az bűncselekmény?

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#10) kaller1 válasza Graphics (#7) üzenetére


kaller1
veterán

Nem hiszem,hogy bárkit is érdekelne(jogilag),hogy mit csináltál a Nokia 7360-asoddal... :D

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#11) vottokar


vottokar
senior tag

Nagyon jó cikk volt, szerintem sok embernek adott fontos infókat. Közben én is megtudtam jópár okos dolgot.
1. A Témobil cca. 10K-t elkérne most is tőlem, hogy az öt évesnél öregebb 6230-asomat függetlenné tegye. Ez úgy kb. rablás!
2. A PDA-mra (i900) felrakott főzött Rommal garanciát vesztettem.
Viszont azt nem értem, hogy miképp veszthetek az miatt, hogy SIM lockot kikapcsolok az Omnián, amikor ehhez semmi különleges eszközt nem használok. Sem külső programot, se külső hardver eszközt, csak a telefon tárcsázóját. Kb. olyannak érzem ezt, mintha egy telefonra előre installált alkalmazást szigorúan megtiltanák, hogy használjak. :(

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#12) hemaka válasza kaller1 (#2) üzenetére


hemaka
nagyúr

Valamiből élni kell. :D

(#13) gabor85 válasza hemaka (#12) üzenetére


gabor85
őstag

El kell tartani a sok ingyenélőt.

Hééé, akkor egy BIOS update is tiltott jogilag? :U

(#14) crisztof válasza vottokar (#11) üzenetére


crisztof
csendes tag

Az mindegy, hogy milyen módon csinálod. A lényeg, hogy megváltoztatod a telefon szoftverének működését. (szerintem a szervízmenü nem éppen a felhasználók számára van a telefonokban)

(#15) Peter M


Peter M
tag

Szép és jó és érdekes....

....de nem a márkaszervizek hozzáállását vizsgáltátok?

Nokia beáztatás stb...

lehet én értettem félre :F

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#16) Bog válasza vottokar (#11) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ha kódokkal függetlenít az ember, az sem legális. Kódot elvileg csak a gyártó tud generálni az IMEI alapján (a szolgáltatók is így függetlenítenek, kérnek a gyártótól kódot). Ha te máshogy jutottál hozzá, az illegal.

Ha viszont vissza is tudod zárni, akkor elvileg annak nem marad nyoma, de ha jól csalódok, akkor a feloldókódhoz ritkán szerez az ember visszazárót is.

Ez nem azt jelenti, hogy a gyártó azért teszi bele a készülékbe a kóddal történő függetlenítés lehetőségét, hogy használd. Nincs benne a menüben egy szép ikon "hogy Sim unlock", azért teszi bele, hogy a legális, szolgáltató által intézett függetlenítés könnyebb lehessen.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#17) Bog válasza Peter M (#15) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Az a cikk még a csőben van.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#18) parandroid válasza gabor85 (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha az alaplapok BIOS-ára gondolsz, akkor nem, mivel ezeket a gyártó adja ki az alaplaphoz. Ha hackelt BIOS-t teszel fel, azzal értelemszerűen garanciát vesztesz alaplapoknál is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19) kaller1 válasza Bog (#16) üzenetére


kaller1
veterán

Tudtommal az említett Nokia típusokhoz használt függetlenítő kód nem egyezik meg azzal,amit a szolgáltatók kapnak a gyártótól(NCK kód).Persze ez a lényegen nem változtat.

.::> <::.

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Akkor konkrét kérdés, feltevés.
Anno miért csinálta meg a Pannon 0 Ft-ért a függetlenítést.
Vagy Fater volt annyira régi előfizető , hogy a pannon úgy gondolta, nem megy már másik céghez, jó itt nekünk, bónuszprogramba nyomjunk neki a Sim Unlock-ot is ? :D:D:D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) Ariadne


Ariadne
őstag

Elnézést, hogy nem fogok túl jót mondani, de ez a cikk hatalmas tévedéseket tartalmaz. Ha jól érzem, jogász nem látta...

Ez a "garanciavesztéses" dolog nem tudom hogy jött, de nem igaz. Nem rendeltetésszerű használat lehet az, ha a kóláspoharamba ejtem a telefont és ettől beázik a kijelzője - de ettől még a szoftverhibát köteles kijavítani az, akitől vettem. Ugyanígy ha megmanipulálom valami illegális szoftverrel a telefont, akkor persze szoftverhibával nem vihetem vissza, nem rendeltetésszerű a használat, de ettől még bizony az idő előtt elhalálozott aksit vagy kijelzőt megint csak köteles kicserélni a kereskedő. Tehát a garancia (helyesen: jótállás) nem vonható meg olyan módon, ahogy az a cikkben szerepel.

A szoftverfrissítés sem jelent garanciavesztést, számítógépes szinten legalábbis a tulajdonostól elvárható, hogy frissítse pl. a biost, vagy ha a videókártyához kijött új, azt feltegye, ez teljességgel rendeltetésszerű használatot jelent.

Büntetőjogban nem vagyok otthon, de nem vagyok teljesen biztos abban, hogy a 300/F § (3) bek. alapján számítástechnikai rendszernek minősül-e a gyakorlatban a mobiltelefon. Ha büntetős ügyvéd vagy ezen a területen jártas jogász szerint az, akkor oké, remélem ezt ellenőriztétek... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#22) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Szerintem egyre kisebb a jelentősége a szolgáltatónál vett telefonok függetlenítésének. Hogy miért? Én Pannonos vagyok. Mivel elhalálozott a Samsung M110-esem, megnéztem mit adnak praktikumban. Hát, pl ott a Motorola Em325. Függetlenül olcsóbb, mint a Pannonnál a függő. Sőt mielőtt bekerült a Pannon kínálatban, a Pannon boltban függetlenül olcsóbban árulták, persze most diszkréten kikerült a független kínálatból. És nem zug-gsm boltban, hivatalos helyeken. A többi készülékkel is nagyjából ez a helyzet, azt hiszem hogy többet nem fogok függő telefont venni, hacsak valami nagyon akciós nem lesz.
Szerintem el van telve a piac, mindenkinek van simkártyája. A feltöltőkártyás csomagokat a telefon miatt veszik meg, sokszor előfizus szám megy bele.

(#23) kaller1 válasza Zoli bácsi (#22) üzenetére


kaller1
veterán

Jaja,ez így van.A szolgáltatók árai nagyon elszálltak az ultra low end kategóriát kivéve... :W

.::> <::.

(#24) vehement69


vehement69
senior tag

egyre jobb a MobilArena! több ilyen cikket! :) :C :R

I am cancer in your bones

(#25) joey04


joey04
titán

Jó cikk. Azért érzik a döntéshozók is, hogy ez a valóságban nem működhet úgy, ahogy papíron le van írva. A függetlenítést még úgy ahogy figyelik, követik, büntetik, jogosan.
De pl egy ROM csere, egy jailbreak, vagy egy jó kis SE modding nagyon nem kéne, hogy illegális legyen. (persze csak úgy, ha nincs rajta anyagi haszon). Az jogos, hogy megvonják a garanciát, mert nem ilyen szoftveres feltételekkel vállalták a hibátlan működést. Szerencsére ez így működik a gyakorlatban.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#26) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

jó írás :R
amúgy metroban és euronicsben kapni független készülékeket elég jó áron
és abba lehet rakni amit csak akarunk :DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#27) bope87 válasza Ariadne (#21) üzenetére


bope87
aktív tag

"Ugyanígy ha megmanipulálom valami illegális szoftverrel a telefont, akkor persze szoftverhibával nem vihetem vissza, nem rendeltetésszerű a használat, de ettől még bizony az idő előtt elhalálozott aksit vagy kijelzőt megint csak köteles kicserélni a kereskedő. Tehát a garancia (helyesen: jótállás) nem vonható meg olyan módon, ahogy az a cikkben szerepel."

Pedig szerintem ez bőven kimeríti a garanciavesztést. Azaz szerinted bárki-bármit bűvölhet a telefonnal (jelenleg szoftveresen értjük), teljes mértékben bűncselekményt követ el, de pl a kijelzőre még kap garanciát, és a szolgáltató egy csúnya nézéssel elintézi hogy te mit csináltál a szoftverrel és mint ha misem történt volna garizza tovább a készülékedet??

[ Szerkesztve ]

(#28) P00By


P00By
nagyúr

Nagyon jó, h megjelent egy ilyen cikk! :R

(#29) Ariadne válasza bope87 (#27) üzenetére


Ariadne
őstag

Nézd meg a jogszabályt. ;) Ez nem a "szerintem" kategória, hanem így van. :U A mobilos cégek szeretnek ilyeneket belemagyarázni, de ettől még ez nincs így. Elég gáz, hogy ekkora tévedés bennemaradhat egy pH!-s cikkben...

mod: Azt megteheti, hogy letiltja a készüléket, ha és amennyiben ez ilyen formában szerepel az ászfben vagy az előfizetői szerződésben, de a jótállás általános "megvonása" mint olyan nem létező fogalom...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#30) bosstom válasza Ariadne (#21) üzenetére


bosstom
csendes tag

"A szoftverfrissítés sem jelent garanciavesztést, számítógépes szinten legalábbis a tulajdonostól elvárható, hogy frissítse pl. a biost, vagy ha a videókártyához kijött új, azt feltegye, ez teljességgel rendeltetésszerű használatot jelent."

Szerintem nincs igazad mert a tulajdonostól nem várható el, hogy frissítse a készülékét. A szolgáltató szakszervízétől ha beviszed hogy frissítsék attól elvárható és az garanciavesztéssel nem jár. Amugy is mindig felhívják az ember figyelmét, hogy általában a frissítéseket mindenki saját felelősségre telepítse, garanciálisan szolgáltató telepíti csak nagyon kevesen viszik ezért be a készüléket mert az is 1 nap mire megcsinálják!

A cikkíró pedig direkt kihangsúlyozta hogy a Btk. nem definiálja pontosan az eszközöket tehát a számítástechnikai rendszer volt a legközelebb a mobiltelefonhoz vagy a Pda-hoz.

Ez tetszik a legjobban :C :C A cikk elkészítésében a T-Mobile mobilinternet volt segítségünkre.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ariadne válasza bosstom (#30) üzenetére


Ariadne
őstag

Emberek, kérdezzetek meg akkor más jogászt is, ha nekem nem hisztek, jó? :W

mod: A Btk. értelmezése sem úgy megy, hogy "ez volt a legközelebb", hanem esetleg meg kellene kérdezni egy szakembert. Ez a találgatás itt pont olyan, mint amikor sarki gémer Pistike nem ért a géphez, de azért megpróbálja összeszerelni, mert elolvasta a neten, hogy kell... :(((

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#32) Bog válasza Ariadne (#21) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bocs, de nagyon nem értünk egyet.

A garanciát egyetlen dolog miatt is bukhatod. Ha elhal az akksid garanciális időn belül, de előtte rá is öntötted a kólát a telefonra (ami az akksit nem érte el), akkor hiába reklamálsz, hogy oké, beázott, de az akksi amúgy is szar volt. Ugrott a garancia, viszhall.

A szoftverfrissítés (és ezt mi is így írtuk) nem okoz garanciavesztést, ha a gyártó által hivatalosan kibocsátott szoftverről van szó. A legújabb telefonok ezt online meg is oldják, és ez így van jól. Ám ezen kívül bármilyen máshonnan származó szoftver felbarkácsolása miatt ugrik a garancia.

Miután a függetlenítésért már néhányan ültek, ezért nyugodtan veheted úgy, hogy számítástechnikai rendszernek számít a mobiltelefon. (Ez még technikailag is indokolható, van benne CPU, OS, beviteli interfész és kijelző is.)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#33) Ariadne válasza Bog (#32) üzenetére


Ariadne
őstag

A garanciát egyetlen dolog miatt is bukhatod. Ha elhal az akksid garanciális időn belül, de előtte rá is öntötted a kólát a telefonra (ami az akksit nem érte el), akkor hiába reklamálsz, hogy oké, beázott, de az akksi amúgy is szar volt. Ugrott a garancia, viszhall.

Mondd kérlek, melyik jogszabály pontosan melyik része alapján tehetné meg ezt a kereskedő? Mondjuk nem kólaleöntéssel, hogy ne legyen olyan bonyolult, hanem illegális szoftver telepítése és kijelző elhalálozással, mint példa.

A Btk.-s résznél örülök, akkor az rendben van, abból én sem ismerem a joggyakorlatot. De jótállással azért foglalkozom már egy ideje...

mod: Magyarázok akkor. Van egy mobilom, amit a kereskedőtől megvettem az egyszerűség kedvéért egy év jótállással. Két hét után lecserélem a szoftvert rajta valami manipulált dolgra, majd ezt követően behal valami a kijelzőben, és fuccs. Ekkor beviszem oda, ahol vettem (megint az egyszerűség kedvéért). A kereskedő, ha nem tudja bizonyítani, hogy a kijelzőt én tettem tönkre, akkor köteles kicserélni a kijelzőt vagy más módon kijavítani ezt a hibát. Ha be tudja bizonyítani, mondjuk egy KERMI vizsgálattal (saját szakszerviz nem ér, az elfogult), hogy a szoftvercserével tettem tönkre a kijelzőt, akkor oké, nem köteles kicserélni. Ha ezt nem tudja bizonyítani, vagy lehetetlen bizonyítani, mitől ment tönkre, akkor bizony köteles kicserélni. Ez nem kérdés, ez a jogszabály.

Az már más kérdés, és ezzel nem is vitatkoztam, hogy a szoftver manipulálás miatt letilthatja a készüléket, ha ez szerepel a szerződésben, de ez két különböző dolog.

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#34) bosstom válasza Ariadne (#33) üzenetére


bosstom
csendes tag

Nem tehetné meg de én még nem láttam Mo.-on olyan szervizt vagy kereskedőt aki a jogszerűtlen használat legkisebb gyanúja alapján vígan további garanciálisnak tekintené a készüléket.
Inkább a fordítottjával találkoztam, amikor valami jogszerűtlen használatot próbáltak belemagyarázni és visszadobták hogy nem vállalnk rá garanciát!

(#35) Bog válasza Ariadne (#33) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Tudtommal nem a kereskedő, hanem a gyártó, illetve a gyártó által hivatalosan elismert szakszerviz vonja meg a garanciát, abban az esetben, ha a jótállási feltételekben szereplő kivételek közül fennáll valamelyik.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) Ariadne válasza Bog (#35) üzenetére


Ariadne
őstag

A fogyasztó viszont egyedül azzal áll jogviszonyban, akitől vásárolta a készüléket. Ha én veszek egy pannonos előfizetéses mobilt, azt gondolom XY Kft.-től vásárolom, nem közvetlenül a pannontól (most nincs előttem konkrét számla). Ebben az esetben engem, mint vásárlót nagyon nem érdekel, mit ír elő vagy von meg a gyártó, nem is kell, hogy érdekeljen (az egy éves kötelező jótállás alatt legalábbis!), de az XY Kft. akkor is köteles betartani a Ptk., a 151/2003. Korm. rendelet és a 49/2003. GKM rendelet szabályait...

Kellene látni konkrétan ezeket a jótállási feltételeket, mivel ezek sosem lehetnek kedvezőtlenebbek annál, amit a jogszabály előír - és a fent leírt "garanciavesztés" bizony kedvezőtlenebb annál.

mod: A szerviz annyiban bonyolítja a dolgot, hogy ha oda viszem javíttatni a készüléket, akkor a szerviz az XY Kft. teljesítési segédjeként jár el, vagyis jogilag felém, fogyasztó felé ugyanúgy minősül, mintha az XY Kft. maga javítaná a készüléket. A bonyolultság nem önmagában ebből adódik, hanem abból, hogy az XY Kft.-k szeretnek erről nem tudomást venni.

mod2: Nem kötekedésből írom, amit írok, de nem lenne jó, ha tévedés maradna a cikkben...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#37) Napfénysüti

Remek írás egy érdekes témáról. :C

Més que un club!

(#38) csibor


csibor
őstag

Épp tegnap frissítettem a telefonom,a mellékhatások tekintetében megszűnt a Pannon függőség,elvileg kaphatok 2 év letöltendőt is kaphatok :F Más Trémobil-nál kaphatunk nem publikus előfizetéseket,de függetlenül a készülékek nem sokkal drágábbak,hol van itt az óriási kedvezmény?Olyan mintha a 3 nagy kartellezne egymással.Nem lehetne 1€ készülék árakat mint tőlünk picit nyugatra.

(#39) bosstom válasza csibor (#38) üzenetére


bosstom
csendes tag

Nem mert ha eljön az a kor is akkor addig ki gazdagodik meg??

[ Szerkesztve ]

(#40) Bocha válasza Graphics (#7) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Elvileg megváltoztatod a rendszer "normális" működését oly módon, amit a kézikönyv nem említ, tehát ez is ugyanaz a kategória. A SIM Lockot elvileg csak az veheti le, aki fel is rakta, egyébként az ő érdekeit sérted. És igen, szerintem is itt hiányos ez az egész (pontosabban itt is), hogy mi van akkor, ha te függetleníted a nem garis, nem hűséges készüléket. Nem tudom.. :U

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#41) #02683648


#02683648
törölt tag

Bonzsur,

Ezt már anno az egyik kollégától is megkérdeztem ,de most h jogász ember is van a topicban, még1x: tud e vki említeni olyan jogerős bírósági határozatot, ahol magánszemély saját használatra elkövetett SE moddding, tuning, Winmo főzött rom, etc. használata miatt el lett marasztalva? Tehát még1x, nem sufnibolt idevágó tevékenysége

Köszönöm.

(#42) Bog válasza csibor (#38) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Majd ha a magyar ember nem lép le örökre az 1 eurós telefonnal, akkor majd talán lesznek itthon is komolyabb kedvezmények. Ez van, mi intéztük el.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#43) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

tiszta gáz ez az egész
egyszerűen nem lehet ilyen általános törvényekkel szabályozni ilyen dolgokat
mindegyik az eladót védi és mi van velünk vásárlókkal?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#44) Ariadne válasza #02683648 (#41) üzenetére


Ariadne
őstag

Nos ez az, amire én is kíváncsi lennék. Büntetőjogban nem vagyok otthon (hmm, bár van itt a fórumon olyan, szólok is neki), de tényleg jó lenne tudni.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#45) #02683648 válasza Bog (#42) üzenetére


#02683648
törölt tag

Örülök, h végre kompetens ember is megpendíti a témát.
Az addig OK, h a magyar mobil piac olyan amilyen, a regulátor olyan amilyen, de azt én nem felejteném el, h Szerbia és Ukrajna is itt van mellettünk. A nyugati szolgáltatóknál vásárolt mobilok közül talán kevesebb végzi kikódolva fenti országok feketepiacán.
Amúgy a régiónkból számomra etalon Csehországban sem annyira kedvezőek a készülékárak mint Ny-Európában (viszont a választék legalább normális, van T-Mo G1, HTC Magic, stb.)

(#46) Bocha válasza Ariadne (#33) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Igen, le lett ellenőriztetve, sőt, eleve nem a kisujjamból szoptam ki az ezzel kapcsolatos dolgokat. :) De ne haragudj, hogy ezt mondom: nagyon nem látod át az egészet. Kicsit kiegészítem a cikkben szereplőket, illetve reagálok az általad felvetett dolgokra.

Te azt mondod, hogy a szoftvernek nincs köze az akksihoz vagy a kijelzőhöz. Ugyanakkor lehet, hogy a te haxolt szoftvered hozzányúlt a készülék áramfelvételét szabályozó részhez, emiatt ment szét az akksi, vagy az is lehet, hogy a fényerőt utólag kétszer nagyobbra rakta, mint amekkorát a gyári szoftver tud, ezért égett be a kijelző. Utólag ezt nem tudod se te, se a bolt bizonyítani, ezért van kikötve: a garancia csak a gyártó által garantált szoftverrel érvényes.

A kereskedő nem fog neked bizonyítani semmit, hozzá sem nyúl. Eleve nem kereskedőkről kéne beszélni, Magyarországon az open market a piac 10 %-a, a többi készülék szolgáltatókon kerül értékesítésre. A három hazai operátorból csak a T-nek van saját szervizhálózata, a tényleges javítások ötödét végzik, egyébként a többiekhez hasonlóan elküldik a gyártók szerződtetett szakszervizeibe (ok, a teljesség kedvéért: a Pannon pár kiemelt ügyfél készülékeit maga javítja).

Tehát ha te az XXL GSM-nél vetted a Nokia garanciás telód, akkor visszaviheted a Nokia szakszervízbe és az XXL-be is (őket kötelezi a törvény, hogy átvegyék), a különbség az az egy nap lesz, amíg az XXL elküldi a Nokiába, ezt nem ők javítják. Alapvetően SEHOL nem a bolt javít, vagy ha igen, az szürkeimportos szar, a szervizeknek certifikáció kell ahhoz, hogy javíthassanak bizonyos márkákat. Szóval eljut a telefonod a Nokiához, az XXL előtte annyit nézett meg, hogy milyen külsérelmi nyomok vannak, el van-e színeződve a beázásjelző fólia (ami nem bizonyító erejű dolog a beázásra, mert az akksi mögött csak egy fólia van, a telefon belsejében meg vagy négy-öt).

Te tehát azt mondod, hogy a törvény azt feltételezi, hogy rejtett hibáról volt szó, amit a készülékben a vásárláskor alapból jelen volt, rendeltetésszerű használat előtt jött elő. Ilyenkor valóban a kereskedőnél van a bizonyítás joga, így van ez pl. a cipőknél is (ott fél évig a boltnál, utána nálad van a bizonyítási kötelezettség), viszont ott a bibi, hogy ha kapsz egy szakvéleményt arról, hogy ezt bizony te rontottad el, akkor nincs az az atyaúristen, amelyik ezt meg fogja változtatni, a szervizeknek pedig az a nagyon szomorú helyzet, hogy Magyarországon nincs bírságolási joggal rendelkező felügyeleti szervük. Az NHH ezzel nem foglalkozik (büntethet pl. reklám vagy magas SAR érték miatt, de szervizelés miatt nem), a Fogyasztóvédelem határozata nem kötelező érvényű a gyártókra nézve, és sajnos hasonló a helyzet a Békéltető Testülettel és a polgári peres eljárással is. Innentől tök mindegy az egész, bár azért ha már jogszabályokra hivatkozol, leírhatnád, hogy amit mondtál ("Ha ezt nem tudja bizonyítani, vagy lehetetlen bizonyítani, mitől ment tönkre, akkor bizony köteles kicserélni. Ez nem kérdés, ez a jogszabály."), azt melyik mondja ki.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#47) Bocha válasza #02683648 (#41) üzenetére


Bocha
HÁZIGAZDA

Természetesen erre nem volt példa, legalábbis nem tudott ilyenről egy ember sem, akikkel a cikk kapcsán konzultáltam — abszurd is lenne. Sufniboltos viszont jutott már börtönbe függetlenítés miatt, hogy ebben benne volt-e más idevágó tevékenység is, azt nem tudni.

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#48) Bocha


Bocha
HÁZIGAZDA

Emberek, tudom, hogy most mindenki fel van háborodva, emiatt is folyik itt a fórumharc, hogy ezek a dolgok nem így vannak. Sajnos így vannak, értelemszerűen abszurdok és a gyakorlatban nem így működnek, az idevágó törvények/rendeletek/határozatok elavultak, ezért is írtuk meg ezt a cikket, szeretnénk nyomást gyakorolni az érintettekre, a sajtónak úgy gondoljuk, hogy ez egy nagyon fontos feladata.

Mindenki vonja le azt, amit le kell: a törvények gumiból vannak és hiányosak, senki nem fog börtönbe kerülni egy iPhone Jailbreak vagy egy függetlenítés miatt, de a garanciáját elveszti. Utána pedig lehet reklamálni mindenféle dolgok alapján, a szervizek erősebbek mindenkinél. Még nálunk is — ezt a szervizes cikk kapcsán sajnos már hónapokkal ezelőtt megtapasztaltuk.

[ Szerkesztve ]

Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

(#49) aphra2


aphra2
aktív tag

Mivel az eszköz az ügyfél tulajdonát képezi, el lehet adni, viszont ebből még sok galiba származhat akkor, ha az eladó az eladás után nem kívánja tovább fizetni az előfizetési díjat, minek következtében a készüléket ugyebár letilthatják

Tehát ha mondjuk veszek egy néhány hónapos hűséggel vett szolgáltató függő telót, és én is ugyanazzal a szolgáltatóval használom , akkor letílthatják nekem a készüléket mert az előző tulaj pl: nem fizeti a számlát,... a valóságban müködik ez?

Probléma??Hát az meg micsoda?!!

(#50) VD


VD
őstag

A cikket és a hozzászólásokat olvasva egyszerűen nem hittem el, hogy enniyre ne lenne infó a hálózati zár feloldásáról. Csak a kiváncsiság hajtott, és mindössze 2 perc se kellet, hogy az egyik szolgáltató honlapjának segítségével választ kapjak a készülék hálózati zárjának feloldása, hogyan és mennyiért történik náluk kérdésre. Nem kellet telefonon felkészületlen ügyintézőkkel beszélni. Csupán csak a hatályos ászf-et kell átfutni....

10.3. Abban az esetben, ha a Szolgáltató által nyújtott kedvezmény igénybevétele mellett az Előfizető a Szolgáltató kedvezményes mobil rádiótelefon készülék ajánlatát is elfogadja, úgy a mobil rádiótelefon készüléket kizárólag a Szolgáltató Előfizetői (SIM) Kártyájával használhatja. Amennyiben a kedvezménnyel érintett időszakon belül az Előfizető ezen mobil rádiótelefon készüléket más mobil szolgáltató Előfizetői (SIM) Kártyájával kívánja használni, úgy a Díjszabásban megállapított díj megfizetése után, valamint az Előfizető erre irányuló, személyesen tett nyilatkozata alapján a Szolgáltató mobil rádiótelefon hálózatának kizárólagos igénybevételére irányuló korlátozást feloldja.

2.4. Készülék hálózati korlátozásának feloldása:
Ha az Elıfizetı készüléke hálózati korlátozásának feloldását kéri, a feloldás csak az Elıfizetı által aláírt „Nyilatkozat
akciós készülékvásárláshoz” (Hőségnyilatkozat) nyomtatványban vállalt feltételes kedvezmények idıarányos
visszafizetése után lehetséges.
Ha az Elıfizetı az általa az elıfizetıi szerzıdés fenntartására vállalt idıszak
(hőségidıszak) alatt kéri készüléke hálózati korlátozásának feloldását, akkor a feltételes kedvezmények
Hőségnyilatkozatban részletezettek szerinti díjak visszafizetésén felül a hálózati korlátozás feloldásának díját is
megfizeti. Ha az Elıfizetı az általa vállalt hőségidıszak leteltét követıen kéri készüléke hálózati korlátozásának
feloldását, akkor csak a hálózati korlátozás feloldásának díját szükséges megfizetnie.
A hálózati korlátozás feloldásának díja: 9375 Ft.
A készülék hálózati korlátozásának feloldását az ügyfélszolgálati irodákban lehet kérni. A készülék hálózati
korlátozásának feloldását az Elıfizetı hajtja végre, miután a hálózati korlátozás feloldásához szükséges kódot a
Szolgáltató postai úton – levélben – eljutatta részére. A Szolgáltató vállalja, hogy a hálózati korlátozás feloldásához
szükséges kódot tartalmazó levelet az "A" fejezet 2. pontja és a "B" fejezet 2. pontja szerint befizetett díjaknak a
Szolgáltató könyvelési rendszerében történı rögzítésétıl számított 5 munkanapon belül postára adja, az Elıfizetı a
kód ismeretében végezheti el a kikódolást. Kivételt képez ez alól a Connect Card és a CSI 400 Desktop GSM:
Connect Card esetén a készülék hálózati korlátozásának feloldását a Vodafone hajtja végre, míg a CSI 400 Desktop
GSM esetén a gyártó, mindkét esetben 30 munkanapos határidın belül.

Előfizetési szerződés felmondása 0-1 év között: 37500 Ft
Előfizetési szerződés felmondása 1-2 év között: 25000 Ft

Ergó meg van minden infó csak mindenki lusta utána nézni, olvasni. :U

Ettől függetlenül elég gáz, hogy ennyire nincsenek képben az ügyfélszolgálatokon... :(

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.