Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #Chris


#Chris
tag

A hiba ott van a cikkben, hogy valamilyen számítógépe (pc, laptop, tablet+bill...stb.), ami általános feladat alkalmas és mondjuk gyenge játékra, olyanja szinte minden embernek van. Tehát azt nem értem miért kell beleszámolni, mert amíg az működik lehet használni és használni is fogják, mert nincs értelme lecserélni... Ha meg játék szempontól nézzük, márpedig szerintem jelen helyzetben az a mérvadó, nehezen bizonyítja be valaki, hogy egy konzol áráért összerak egy olyan gépet, ami azonos áron hozza a konzol játékok minőségét ÉS mondjuk 5 éves időintervallumban a játékokon túl rá költeni nem kell.

(#152) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Lehet hogy 200 ezerbe kerül egy rendes pc de a konzol fenntartása jóval drágább. Online cuccokért fizetni, minden játék tök drága(a legtöbb), stb. PC-n ott a steam, 10 centes játékok all hail GabeN.

(#153) djculture válasza #Chris (#151) üzenetére


djculture
félisten

Konzolokkal egy a baj annyiba kerül egy újabb játék rá hogy 10 játék árából egy jó gépet raksz össze. Konzolt egy élteti az hogy a játékokat el lehet adni becserélni egy újra. De ez nekem aki gyűjti a játékokat nem opció.. pc-n ha lenne eladás a steam-en akkor se adnék el egyet se ami érdekel. Eszembe jut később hogy jó lenne ujra játszani vele megint vegyem meg vagy mi a franckarika?

[ Szerkesztve ]

(#154) #67688960 válasza Sondi1986 (#115) üzenetére


#67688960
törölt tag

955 phenom 2-vel 8gb-rammal használok ilyen vga-t simán jó bf3, és bf4-hez is

mellesleg 0.99€ vettem a bf3-at :DDD

(#155) seniman


seniman
addikt

Teljesen értelmetlen almát a körtével összehasonlítani :U Nekem is van egy PS2 a PC mellé nosztalgiából a Crash Bandicootok meg a Gran Turismo miatt :K

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#156) Olajka02 válasza szab.tam (#143) üzenetére


Olajka02
aktív tag

Hááát...
Szerintem, csodálkoznál, hogy milyen!

(#157) KaiotEch válasza Olajka02 (#156) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ezen mondjuk tényleg csodálkozna, mert egy új kombájn 20millától indul! Ezért is nem értem azt, amikor mondják, hogy "szegény" parasztok...

[ Szerkesztve ]

(#158) Sondi1986 válasza #83528448 (#136) üzenetére


Sondi1986
addikt

Elvittem haverhoz a GTX970-es kártyámat hogy a i3 2120 mit kezd vele és mennyit hagy a kártyában. :)
És BF4-ben Rogie transmission pályán 100-80% ugrált a GPU a ramból me g3,5Gb evett.
De tudtam hogy nem ez a pálya a proci és ram zabáló hanem a Paracel storm.
Na itt a 4GB-ból 3980MB-ot evett és a GPU is 60-90%, itt éreztem hogy jóval erősebb proci kell és memóriából is 6-8GB. :)
Jó lett volna videót készíteni róla, de haver akkor hülyének nézett volna. :B

[ Szerkesztve ]

(#159) Olajka02 válasza KaiotEch (#157) üzenetére


Olajka02
aktív tag

:K
Bizony.

(#160) orbano


orbano
félisten

Sosem lattam ertelmet az ilyen osszehasonlitasnak. Komzolon eleve minden kimaxolva fut, egyfele konfigon, nincsenek grafikai beallitasok, stb, igy nincs igazan mivel osszehasonlitani. Esetleg ugy, hogy ugyanazt a jatekot futtassa a pc is ugyanolyan felbontason ugyanannyi fps mellett. Csak ehhez meg egy jol portolt jatek kellene.
Es akkor meg nincs ott a konzol elmeny, ami nekem kezd egyre jobban bejonni, leszamitva h remalom az analog sticket hasznalni :D
Na jo a steam pcn majdnem hozza a szinvonalat, csak egy jobb frontend kellene hozza...

A vér nem válik VAZZE!™

(#161) flashpointer válasza KaiotEch (#157) üzenetére


flashpointer
őstag

Úgy mondod mintha minden falusi portán kettő állna :D
Akinek meg van annak meg úgy van mint a többségnek háza: igazából a banké :)

(#162) axton válasza orbano (#160) üzenetére


axton
tag

Kimaxolva? Inkabb kimediumozva... 30 fpsel. Neha meg 1080p sincs. A pc kezeli az x360 es xbone padokat hivatalosan. Veszel egy hdmi kabelt es rakotod a tvre. Bekapcsolod a steam big picturet. Konzolelmeny. Nehez volt...

(#163) syler123 válasza seniman (#155) üzenetére


syler123
veterán

Nem is tudtam, hogy volt Crash Bandicoot folytatás ps2-őn, ps1-en játszottam az összes résszel, kivéve a cart-os, de a ps2-es The Wrath of Cortex kimaradt, köszi megadtad a tippet az időtöltésre :D

(#164) McSpy


McSpy
őstag

Szerintem,aki itt van a prohardver-n a fórumokon,az inkább a pc-t választja,elsőnek,aztán ha van rá keretje akkor vesz egy konzolt,vagy cserélgeti a cpu-t,vga-t memóriát,akinek meg nincs érzéke a pc építéshez,az nem biztos,hogy olvassa a prohardver-t

[ Szerkesztve ]

Nem az érdekel,hogy hova postázod,hanem hol van a termék!!!!!

(#165) seniman válasza syler123 (#163) üzenetére


seniman
addikt

A Cortexet szoktam én is nyomni,plusz van még a Crash Twinsanity meg a Crash TTR ;)

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#166) b. válasza syler123 (#163) üzenetére


b.
félisten

ps1-en 3.rész a legjobb, Wrath nem volt olyan jó. szerintem :)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#167) orbano válasza axton (#162) üzenetére


orbano
félisten

Eddig egy jateknalnsem volt bajom az fps-sel. Inkabb az AA-val volt. Nincs mar kedvem amugy ilyenekkel szarakordni, meg batar nagy pct tarolni a nappaliban. Konzol, htpc/homeserver, laptop, tablet. Nekem mar ez a nyero, foleg az uj windows vonallal :K
Persze megertem aki inkabb a pcvel nyomja, tizen x evig en is igy voltam vele.

A vér nem válik VAZZE!™

(#168) SLYM


SLYM
veterán

25k 8 giga ram? lol, 3 éve vettem 2x 4 gigát 11k-ért. mi történik itt kéremszépen? :D

(#169) shiftac válasza SLYM (#168) üzenetére


shiftac
aktív tag

1. Leégett a Hynix gyára
2. Gyengült a forint.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#170) syler123 válasza b. (#166) üzenetére


syler123
veterán

Most így utána olvasva a 4.-et már nem a naughty dog készítette, mindegy belenézek, hogy kb mit hoz, de gondolom csak a Crash of the Titans és a Mind over Mutant szint, azokat nem vittem ki 360-on.

Ezt a sorozatot nem szabadott volna elúsztatni, felnőtt fejjel nekiállnék és játszanék a folytatással, ha lenne, persze Naughty Dog féle tálalásban.

[ Szerkesztve ]

(#171) #Chris válasza djculture (#153) üzenetére


#Chris
tag

Nem értem... PC-n se adod el, konzolon se... hol a hiba? 5k-val drágább kb., 10x5k még csak 50k, abból nem lesz géped... vehetsz abból 1/3-ad vga-t a gépedbe. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a géped elavul kb. félévente mindig egy kicsit, a konzol meg majd 5 év után, és még utána is lesz rá játék évekig, amit kiadnak rá.

(#172) SLYM válasza shiftac (#169) üzenetére


SLYM
veterán

3 éve 240, most 280 a dollár. szóval ez nem indokol belőle túl sokat. lehet itt is megy a trükközés, mint anno a merevlemezekkel, ott árvíz, itt tűz. azért ez nem gyenge, 3 év alatt duplázódik valami ára az IT piacon. hihetetlen mennyire nincs semmi fejlődés az asztali gépeknél

[ Szerkesztve ]

(#173) energy4ever


energy4ever
addikt

Ez a cikk flame kelltesre jo, masra nem. Egyszeeuen nem ertem, hogyan kerulhetett ki.
Nem lehet osszehasonlitani egy konzolt, egy pc-vel. Masra van tervezve mindketto.

(#174) Ghard


Ghard
őstag

Elég egyértelmű, hogy miért választ a többség pc-t játékra. Akár eredeti a játék, akár nem, rengeteget lehet spórolni vele a konzolhoz képest.

(#175) #67688960 válasza seniman (#155) üzenetére


#67688960
törölt tag

hát most érdemes ps2-öt venni :)
gondoltam is rá fél éve

(#176) seniman válasza #67688960 (#175) üzenetére


seniman
addikt

Én már egy éve vettem.Közben kapott egy network adaptert,meg egy 320-as vinyót.

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#177) Ghard válasza Ghard (#174) üzenetére


Ghard
őstag

Egy példa:
Assassin's Creed Unity PS4 - 16.790 Ft (itthoni webshop)
Assassin's Creed Unity UPLAY CD-KEY (PC) - 5261.34 Ft (g2a, 19USD)

(#178) Tegla80 válasza Ghard (#177) üzenetére


Tegla80
addikt

Ennyi...., maradhatsz pc-n. ;)

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#179) hibavissza válasza Julot (#29) üzenetére


hibavissza
veterán

Ehh.....vitrin.

[ Szerkesztve ]

(#180) pakriksz


pakriksz
őstag

azért nem hittem volna hogy csak ilyen gyenge pc-k jönnek ki egy konzol árában. Nagyon elszálltak a videokártya árak...

Ja látom egy vindóz is bele van számolva, anélkül azért már más a helyzet :)

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#181) b. válasza syler123 (#170) üzenetére


b.
félisten

csak hogy egy kicsit dicsekedjek, anno még az 576 konzol által indított versenyen én lettem bajnok a warped végigjátszásában. Az első 5 pályás világban a tigrises rohanós részben pedig világrekordot állítottam fel :D régi szép idők :DDD
Jön a folytatás , én már nagyon várom . Ha ps4 re jön , - és ha jól tudom jön a Pharenheit új része is rá, -szóval Pc ide, Pc oda vennem kell egyet sajnos. :R

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#182) hibavissza válasza energy4ever (#173) üzenetére


hibavissza
veterán

Ja az egyiken játszani lehet, a másikon meg játszani is lehet.

(#183) D1Rect válasza Julot (#112) üzenetére


D1Rect
félisten

"Az biztos, hogy én nem pazarolnék időt pc.-re, ha játszani akarok, nem gépet bűvölni szeretnék, hogy menjen a játék, mert kevés a RAM, gyenge a videókártya, stb stb... de ezt már mondtam. Nem is számít. Sok itt a korlátolt kocka, akik nem látnak túl önnön egojukon."

A valóság köszönőviszonyban sincs azzal amit írogatsz, talán azért olyan sok itt a "korlátolt kocka".

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#184) fity


fity
csendes tag

PC forever. amúgy van egy PS3 konzolom. De azon sem szoktam játszani. Úgyhogy el sem gondolkodtam a 4 vásárlásán

[ Szerkesztve ]

[url=http://bf3stats.com/stats_pc/Fityman][img]http://g.bf3stats.com/pc/bf3s_dogt/Fityman.png[/img][/url]

(#185) nemlehet


nemlehet
őstag

Mondjuk szerintem azt is érdemes megfontolni, hogy nem nagyon van olyan háztartás ahol nem volt eddig gép. Tehát mondjuk merevlemez, ház, táp, perifériák jellemzően vannak. Ebből mondjuk a tápot lehet cserélni kell de nem biztos.
Ráadásul upgradelni mindig kedvezményesen lehetett a windowst, tehát pl win7-ről win8-ra valami 8000 Ft volt emlékeim szerint. De amúgy is windows-a mindenkinek van otthon, vagy kismanós vagy eredeti.

De ha egy géphez hozzászámoljuk ezeket akkor pl szépen számoljuk hozzá a fHD TV-t a konzolhoz, mert pl nekem nincs itthon. Régi CRT-m van mert a TV adáshoz az is jó, filmet meg a monitoron nézek. Ráadásul lemaradt a PSN/Gold előfizetés az is év 15k körül van emlékeim szerint. De lehet több. Ráadásul nem nagyon ismerek olyan konzoltulajt akinek csak 1 joystickja van tehát hopp megint +18k a konzolhoz.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#186) Menthirist


Menthirist
veterán

pc és konzol árbeli összehasonítása között sokszor kihagyják a játékokat. Mert onnantól hogy pc-n 12, konzolon 18k egy játék, addig simán láthatjuk hogy évi 10 játéknál is 60 ezer forint a különbség, tehát attól is függ erősen, ki mennyi játékot vesz. . Szóval mondjuk 2 éves távlatban már korán sem biztos hogy a konzol lenne az olcsóbb (sőt nagyobb távon sem feltétlen, mert ugyan gépet kell általában fejleszteni, de el is lehet adni a régi alkatrészeket. Illetve ezekből a játékárakból jut fejlesztésre is)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#187) SLYM válasza Menthirist (#186) üzenetére


SLYM
veterán

nagyon sokféle játékkal kell játszani ahoz, hogy jobban megérje a PC csak játékra. de addig amíg a torrentezést nem bűntetik megfelelően, kb soha nem fogja megérni anyagilag PS-en játszani szerintem

[ Szerkesztve ]

(#188) Tegla80 válasza Menthirist (#186) üzenetére


Tegla80
addikt

Lehet maskepp is digit eseteben. ;)
Konzolon acc megosztassal pl legyen egy "day one edition 60$" ezt osztjuk 2gepre(mert legalisan lehet :Y ) ami 30$/koponya. :D
:U , :R

szerk
Jah es irhattam volna £,€,HUF , vagy barmely valutat is,mert minden regiobol tudunk vasarolni. :K

pl es osztva2 vel ugye.

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#189) KaiotEch válasza SLYM (#187) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mert az konzolt nem lehet RGH-zni és letorrentezni a játékot ugye?

(#190) nemlehet válasza SLYM (#187) üzenetére


nemlehet
őstag

Nyugaton elég szigorúan büntetik a dolgot. Ráadásul nagyon nem mindegy, hogy 1800-2000 euróból kell kifizetni a 60 eurót egy játékért vagy 400-ból itthon... Szóval a kalózkodás koránt sem akkora probléma mint itthon vagy ahogy a kiadók be akarják állítani.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#191) SLYM válasza KaiotEch (#189) üzenetére


SLYM
veterán

nem tudom, lehet? az RGH kifejezést nem ismerem. én eddig azt hittem lehetetlen PS-re tört játékot tenni. box az más tészta, de emlékeim szerint a tesztekben elég gyengén muzsikált az új box, tehát gondolom mindenki PS-t vesz, ha már konzol

[ Szerkesztve ]

(#192) Bloksma


Bloksma
aktív tag

Nem szeretném elolvasni a többi hozzászólást, és nem szeretnék beszállni a "vitába", csak gondoltam leírom a személyes véleményemet, helyzetemet.

Nekem nincs szükségem konzolra. Van PC-m, munkára, mindennapi használatra úgyis kell, viszonylag erős (legalábbis a maga idejében az volt). Így ha azt nézzük, akkor játékhoz már csak egy jó videokártya kell. A jelenlegivel kártyával (ami 4-5 éves) még 2 évvel ezelőtt is gyönyörűen mentek a játékok, de még a legújabbak is épp eldöcögnek (fullHD-ban). Most egy videokártya vásárlással igen nagy teljesítmény ugrásra számíthatnék. Arról nem is beszélve, hogy nekem a frissen megjelent játékok luxusnak számítanak. Általában steam-en veszem a játékokat, de csak ha akciósak (66-90%-os akcióban, 50% túl kevés). Konzoloknál ez sem menne ilyen egyszerűen.
Manapság (főleg Amerikában) nagyon nyomatják, hogy mindent a nappaliba költöztessünk. Hát nekem sem nappalim, sem nagy tv-m nincs. Akinek van, azt sem értem teljes, hogy miért olyan jó a nappaliban játszani, ahol mások is ott vannak, és esetleg épp másra akarják használni a tv-t. Persze utóbbi eset mindenkinél változó.
Persze ha valakinek egyáltalán nincs szüksége PC-re, csak játszani szeretne, akkor máris más a leányzó fekvése.
Esetleg még annyit írnék így a végére, hogy szerintem nem nagyon éri meg megvenni az aktuális csúcskategóriás kártyát, mert a friss játékok nem igénylik a legjobbat, a következő generációban meg már a felső-középkategória is hasonlóan erős lesz. Jobban megérheti gyakrabban váltogatni a videokártyát, és olyanokat venni, amelyek jó ár/teljesítmény aránnyal hoznak egy megfelelő szintet.

[ Szerkesztve ]

(#193) #19617792 válasza Šolaire (#101) üzenetére


#19617792
törölt tag

"Aki nem akar vele foglalkozni csak berakni a cd-t annak konzol,aki viszont szeret és tud vele foglalkozni annak pc"

PC-n is megoldható hasonlóan egyszerűen: Steam, megveszed a játékot, nagyjából két klikk és már mehet is.

(#194) D1Rect válasza KaiotEch (#189) üzenetére


D1Rect
félisten

Legjobb tudomásom szerinte se a PS4-re se az Xbox One-ra nem lehet.

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#195) maross válasza Bloksma (#192) üzenetére


maross
veterán

"szerintem nem nagyon éri meg megvenni az aktuális csúcskategóriás kártyát"

Sot ! A konzolos 24fps cinematic experience-t szem elott tartva egyenesen orultségnek tunik draga videokartyat venni, foleg hogy nem is fullhd a cel ugye, hanem valami 720 es 1080 kozotti "amit epp elbir" felbontas.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#196) #19617792 válasza maross (#195) üzenetére


#19617792
törölt tag

dehátazemberiszemamúgyiscsak24fpstlát

(#197) KaiotEch válasza D1Rect (#194) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lehet, nem követem ezeket, de szerintem rövid határidőn belül ez is meg lesz oldva.

(#198) lysgb


lysgb
tag

Én az elmúlt évben, sokat figyelve, keresve a következőt rakosgattam össze:
AMD A10-5800k - 24000ft - használt hardverapróról, de pár hete ennyiért lehetett kapni pcxen is
GigaByte GA-F2A88XM-DS2 (Rev 3.0) - 14000ft
Western Digital WD10EZEX 1TB 14000ft
Radeon HD 7750 Asus 1GB Edition - 15000ft - használtan hardverapróról, adott esetben ez volt a legjobb ár/érték számomra, az anyagi keretek között
2x4gb DDR3 - 7000ft hardverapróról (az egyik modul ajándékba volt)
Chieftec Smart Series GPS-400A8 - 10000ft
Eurocase xy használt ház 4000ft olx (régen 10körül árulták)
Alap bill 1600ft
Canon egér 1600ft
(az alaplap, táp, merevlemez árait felfelé kerekítettem a vásárlás idejében mindegyik az írt ár alatt volt, de nem emlékszem már mennyivel)

Igaz, hogy a 7750 bőven lemarad a 260xtől de a fentiek összesen (bill-egér kivéve) 90k alatt vannak és már megvárom a következő, r300as szériát, mielőtt bővíteném a grafikus részleget. De ha levonom a 15000-t a 7750el, akkor bőven belefér a 125kba egy erős vga és a processzorom jobb is, mint az a cerka.

Persze tudom, hogy itt a bolti árakról van szó, de érdemes nyitvatartani azokat az golyókat a az ember fejében és felnézni hardverapróra is alkalmanként, sokat lehet spórolni.

(én kérek elnézést, a wint már nem számoltam bele, de az már volt... és feltételezem, hogy aki gépet pakol össze, annak van is)

[ Szerkesztve ]

(#199) Ghard válasza Tegla80 (#178) üzenetére


Ghard
őstag

Kösz, elsődlegesen maradok pcn ;)
Csak konzolra megjelent játékokat meg tolom konzolon, ahogy eddig is. ;)

(#200) Milka 78 válasza #19617792 (#196) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ja...meg 18-at az ACU alatt,XBox ONE-on ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.