Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rii


rii
nagyúr

már bocsánat ... de ki az a h.lye aki kiad 350.000-et egy tablet-ért?
egy tablet akkor is korlátozott felhasználási terület ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#2) Alex91 válasza rii (#1) üzenetére


Alex91
félisten

Azert mar kap az ember egy Macbook Air-t is...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#3) franc0


franc0
őstag

Jól csinálja a Microsoft, tisztán látszik, hogy a stratégiájuk pár év múlva be fog érni.
Most egy ThinkPadem és egy iPadem van, de mindenképp ennek az utódját szeretném majd megvenni a Lumiám mellé.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4) tixem


tixem
addikt

az áráig olvastam. Nagyon jó anyagot szívnak redmondban, én is kérek azonnal :DDD

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#5) Mate válasza rii (#1) üzenetére


Mate
nagyúr

Helyszínelők, rendőrök.

NCIS, NCIS los angeles és HAWAII five-o-sok is ezt használják ;]

(#6) adamadd1 válasza rii (#1) üzenetére


adamadd1
tag

Ez nem csak egy tablet , ez egy pc tablet köntösben , ugyanarra használhatod mint a pc-t , ha bedugsz egy usb megosztót , akkor rákötöd a bill-t , egeret , egy monitort , és ott is van a géped :D

Apple Iphone 6 , Microsoft Surface 2

(#7) therón


therón
tag

Ez se lessz egy nagy siker magyarhonban. :(

(#8) Alex91


Alex91
félisten

Ja, majd sulyzozik az ember a kvazi 1 kg-javal, es az uzemido is fergeteges :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#9) pilóta


pilóta
nagyúr

Egyelőre viszont ennyi pénzből érdemes inkább egy kisméretű csúcs notebookot és egy komoly tabletet venni.

Nem. Ennyi pénzből érdemes inkább egy kisméretű csúcs notebookot venni. pont.

De a harmadik, vagy inkább a negyedik generáció már tényleg érdekes lehet majd...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) vm93hun


vm93hun
aktív tag

OFF: Lenovo Miix2-ről mikor lesz teszt? Már egy jó ideje kapható de PH környéken még nem találtam róla tesztet.

ON: Ezért nem fog menni a MS-nek a házon belüli tabletpiac. Van két gépük, egy hasznavehetetlen Surface 2 RT, meg egy prémium Surface Pro ami megfizethetetlen. Köztes változat az nincs. Az RT helyett inkább gondolkodtak volna Atom vagy valami más architektúrán ami megfizethetőbb az i5-nél, akkor rég nem tartanának ott, ahol. De nem baj, azért vannak az OEM partnereik, hogy a nemlétező középút az ő bajuk legyen, talán még ők járnak jobban.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#11) domerator


domerator
veterán

57 000 a Type Cover?

2 raklapnyi rendel... :DDD

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#12) pzstm


pzstm
titán

ez a magyar ár, arról ne feledkezzen meg senki, hogy nincs hivatalosan forgalomban...

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#13) tjb007 válasza tixem (#4) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ha azt mondom, hogy ez csak nálunk ilyen kib.szott drága elhiszed ?
A németeknél a 64GB-os változat bruttó 880 euró, ami azért elég messze van ettől a 350 ezer forintos ártól.

(#5) mate3553

Ők RT-s Surface 2-t használnak :P

(#14) rii válasza Alex91 (#2) üzenetére


rii
nagyúr

ott a pont .-)

(#9) pilóta: ebből a pénzből veszek egy normális notebookot .... és egy DSLR/MILC gépet ... mert botrányosan sz.r kamera van ebben ... vicc

viszonylag világos szobában a 30.000 Ft-os compakt jobb képet csinál mint ez ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Én nyomogattam kint október végén, nagyon bejött a cucc, simán helyettesít egy notebookot általános felhasználásra, minden téren. Persze az ára borsos, de ez az import és a kereskedők mohósága miatt is van szerintem. Ha mondjuk 200 körül lenne, hülyére vásárolnák magukat az emberek!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) kispecek


kispecek
aktív tag

Két dolog miatt nem tetszik.
-Az ára
-A súlya

Akkor már egy ultrabook.

Napi egy alma - az orvost távol tartja.

(#17) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Értem én, hogy a ventilátorok felemésztették a szűkös költségvetést és minden cent számít, amit egy eladott szörfdeszka visszahoz, de könyörgöm, miért?!?! Miért kellett a kb. létező legszutyokabb kamerát beletenni?? :O

(#14) rii
Inkább a napsütéses udvari kép a kiábrándító. :(((

(#15) Tsebacsi
Persze, most is az a jellemző, hogy mindenki hülyére vásárolja a 150-200E-es tableteket. :U

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#18) rudi válasza vm93hun (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Sajna túl sok minden maradt el a múlt évből, ezért a Miix2 még látóhatáron sincs. Viszont nemsokára lesz egy nagyon hasonló tudású, még be nem jeltentett Asusról cikk, ami szerintem a Lenovónál jobb árazást fog kapni ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#19) Ati1979


Ati1979
veterán

Na ez rohadt drága lett. :(
Főleg a 8gb-os változat.

A Type Cover még + 57k! :Y

Igazából a közel 1kg-ba belefért volna egy 11,6"-es kijelző is. Vagy akár 12,5"-es is. Sokat javított volna a használhatóságán.

Ez már úgysem hagyományos tablet.

(#20) winhate válasza Tsebacsi (#15) üzenetére


winhate
őstag

"Ha mondjuk 200 körül lenne, hülyére vásárolnák magukat az emberek!"

hehe ezt te sem gondoltad komolyan ? :)
Itt magyarhonban biztos hogy nem.

Tehetosebb embereknel is azt lattam hogy viszonylag dragabb telo es egy olcsobb Tab.

Biztos nem vennek ilyen draga hoki cuccokat.
Maradok a sebes desktop gepnel vagy a laptopnal.

400k ert olyan laptopot kapsz ...es a akkor a desktop geprol ne is beszeljunk.

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#21) Eteke


Eteke
csendes tag

Hát ez se tabletnek, se pc-nek nem jó, de legalább 4x annyiba kerül mint egy jobb tablet.. Ezért kell szenvedni desktop-on ezzel a szar felülettel ?

(#22) Tsebacsi válasza winhate (#20) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Akkor másképp látjuk. A tehetős meg nem feltétlen okos, a nagy része méregdrága iphone-al rohangál, és egy emailt alig tud megírni rajta...
Míg itt van egy tab, amin az ismert win fut, tapis, rendesen működnek rajta a felhasználói progik. Én megcsömörlöttem a transformernél a tabokban, az android rendszer mindennapi használatra szerintem nem megfelelő ilyen téren...

200k nem összeg a középosztálynak, ráadásul nem is 2 napra veszik...

Ki beszélt 400k-ról, desktop gépről??? Olvasd el még1x, hogy mit írtam...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) vm93hun válasza rudi (#18) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Az Asus-ról én is olvastam kiszivárgott infókat (ha a VivoTab Note8-ról beszélünk) de az ára az ugyanúgy 300 dollár, mint a Lenovoé, annyi különbséggel, hogy az Asus képein nagyon mutogatják a kapacitív tollat, így feltételezem, hogy az benne lesz az árban, de azért nem veszem biztosra.

[ Szerkesztve ]

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#24) hallador válasza Alex91 (#2) üzenetére


hallador
addikt

Miért pont MacBook Air-t? Mivel az eszköz Windows alapú ráadásul Business... (Almát a körtével miért kell összehasonítani? :) )

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#25) satz18


satz18
őstag

Az ára engem is sokkolt. Ennyi pénzért már QHD+ ultrabookot lehet kapni. Meg a passzív tabletek olyan szempontból szerintem jobbak, hogy olcsó, hangtalan, dolgozni jó az is. AAA játékra ugyan alkalmatlan, de asphalt 8 azokon is szépen lemegy, mint ahogy azt rudi is írta. És a HD 4400, sem éppen gamer konfig.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#26) FLx


FLx
addikt

Sajnos egész addig ilyen áron adják itthon, amíg nem hivatalosan árulják. Amint kapható lesz hivatalos MS store-ból, legalább az európai áron sikerülhet majd kapni, ami mondjuk 1000 ejró a 128-as modellre. Persze ahhoz képest, hogy amerikában 1100 dollár, még ez is gáz.

(#27) gghrtz


gghrtz
őstag

Szoval itt van ez az ize, 14 mm vastagsaggal, es majdnem 1 kg-os sullyal, 350k-s kezdoarral. Sok sikert! Ennyibol veszek egy Sony xperia Z tabletet, meg egy 200k-s notebookot. :C

(#28) fi:zi'k válasza Ati1979 (#19) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Az javított volna a használhatóságon, hogy egy nagy batár? :U

(#22) Tsebacsi
Mindennapi használatra tökéletesen alkalmas a droid. Egy PC kiváltása már más kérdés.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#29) #06658560


#06658560
törölt tag

Egy Sony Vaio Duonál mivel nyújt többet, mivel kényelmesebb, miért érné meg ezt venni?

(#30) pzstm válasza vm93hun (#10) üzenetére


pzstm
titán

Jövőhétre tervezem megírni, most van nálam egy példány éppen ;)

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#31) alevan


alevan
őstag

Nagyon bejön. Venni nem fogok, számomra elég lessz az szimpla Surface 2, de jó irányba haladnak. Már csak az áron kellene faragni.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#32) Ati1979 válasza fi:zi'k (#28) üzenetére


Ati1979
veterán

Így is az! :D
A laptopként való használhatóságán. Ha valaki ennyit kiad érte, akkor feltételezhető, hogy nem kíván venni mellé egy laptopot.

Tabletként meg úgyis bukta a súlya miatt. Vagyis korlátozottan használható.

(#33) vittorio7


vittorio7
őstag

Ez piszok drága lett, de legalább nehéz. Van súlya annak, amit kapunk a pénzünkért. :D

Persze, ez is lehet a jövő, ha majd passzív hűtéshez is lehet gyártani jó procikat mondjuk 10nm-en. De ez nem ma lesz. + az akkumulátora is ráférne már az innováció!

(#34) vm93hun válasza pzstm (#30) üzenetére


vm93hun
aktív tag

Oké, megvárom :)

Nekem életem van, nem fészbúkom, ezért a telefonom is 6 napig bírja egy töltéssel.

(#35) sagit


sagit
addikt

Jó olcsó.

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#36) rii válasza fi:zi'k (#17) üzenetére


rii
nagyúr

az a kép a legszörnyűbb igen .-) csak "reménykedtem benne" hogy ablak mögül lett csinálva
dehát amit a fa ágaal csinált, az szörnyű ... hol élnek ezek? '97-ben?

(#15) Tsebacsi:
" ... Ha mondjuk 200 körül lenne, hülyére vásárolnák magukat az emberek! ... "
azt se felejtsük el, hogy már szinte minden családban van egy vagy több tablet ... lassan telítődik a piac ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) #16939776


#16939776
törölt tag

Elkezdtem olvasni...hangosan felnevetem, amikor megláttam az árat :DD .

OK, erről enyit.

[ Szerkesztve ]

(#38) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Ez egy nagyon jó irány, csak a belekerülő hardveren kellene faragni még. Az AMD megoldásai nem lennének jobbak egy ilyen eszközbe ?

(#39) #06658560 válasza Ati1979 (#32) üzenetére


#06658560
törölt tag

"A laptopként való használhatóságán. Ha valaki ennyit kiad érte, akkor feltételezhető, hogy nem kíván venni mellé egy laptopot."

Ahhoz bukó a klavi hiánya- ill. annak elég komoly felára. Akkor már egyértelműen versenyelőnyben van a Sony, szintén adva a tollat.

(#40) csomi1977 válasza adamadd1 (#6) üzenetére


csomi1977
tag

Vagyis akkor inkább veszek egy notebookot ennyiért ami sokkal komolyabb

(#41) bteebi


bteebi
veterán

Ez egy billentyűzet nélküli, rohadt drága laptop! :( Hatalmas fail, pláne az aktív hűtés miatt. Kicsit az első generációs "mobil"telefonokra emlékeztet. "Vastag" (bár ez lenne a legnagyobb gond vele...), relatíve nagyon nehéz, az ára meg... hát nem kevés. Mondjuk tény, hogy a teljesítménye brutális, több téren gyorsabb, mint az asztali gépem :DDD, de akkor is, ez így ebben a formában nevetséges.

Inkább lenne feleennyi a teljesítménye, csak legyen mellőzve az aktív hűtés. Meg mondjuk kicsit legyen olcsóbb. Az már teljesen mellékes, hogy a kamerái már csájnafón szinten is a rosszabbak közé tartoznának (oké, ez egy tab, még annyi értelme sincs rajta a kamerának, mint egy telefonon), akár le is hagyhatták volna legalább az egyiket, legalább valamivel olcsóbb lenne :DDD. Amúgy szerintem az se normális, aki tetszőleges anyagi háttér mellett kiad több, mint fél misit egy tabletre, pláne egy ilyenre, egy felemás Góliátra. Még jó, hogy nincs hozzá 3,5"-os HDD-hez dokkoló, bár igazából túl sok vizet már nem zavart volna :U.

#32: Azért ennek az árából már lehet venni jó minőségű laptopot és tabletet, sőt kiépítéstől függően akár még egy jó telefont is. Egy "átlagos" csúcstelefont 120-130k-ért már meg lehet venni, kellően jó tabletet 100k-ért már simán lehet venni, 150k körül pedig már egész korrekt laptopok vannak. A három készülék ára együtt 370-380k, de a telefonon, sőt a tablet árán is lehetne faragni, akár a laptop javára is. Persze ez így nem egy készülék, de használhatóságban és és föld a kettő (vagy esetleg három) ;).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Akkor leszögezhetjük, hogy sokkal rosszabb vétel lenne, mint az X230-am, ami 500 alatt maradt i7-tel, SSD-vel, ráadásul ezzel még dolgozni is lehet.
Értelmetlen a Surface ahogy van. Tabletnek kacat, notebooknak szintén. Az akkuja elfekszik majd 2-3 év alatt, akkor majd lehet cseréltetni horror áron, már ha kapható lesz. Használt értéke nem lesz, bár ez igaz a többi tabletre. Csak nem mindegy, hogy 100e Ft-ról indulunk, esetleg 500-ról.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#43) pzstm


pzstm
titán

az árról szerintem le lehetne szállni, szomszédba elég kimenni máris teljesen mást kapunk, még átszámolva is... :U

(400ezerért 256-os van 8GB ram-al és Type Cover2-vel...)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#44) dabadab válasza #06658560 (#39) üzenetére


dabadab
titán

"Ahhoz bukó a klavi hiánya- ill. annak elég komoly felára"

Meg az egéré (tapipad, pöcökegér, bármi). Mert érintőképernyővel persze el lehet bohóckodni, de az emberi ujj egyszerűen túl nagy ahhoz, hogy egy 10"-es fhd kijelzőn pontosan lehessen vele rábökni valamire, ráadásul - mivel nem átlátszó - pont kis is takarja, hogy mire bök az ember.

(#43) pzstm: "az árról szerintem le lehetne szállni"

Én megnéztem német Amazonon, de ott se olcsó, sőt.

"(400ezerért 256-os van 8GB ram-al és Type Cover2-vel...)"

Szerintem ez pont ugyanaz az árazás, ami miatt egyszer már befürdött a MS a tablet PC-kkel.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#45) thomasa válasza pzstm (#43) üzenetére


thomasa
senior tag

Afrikában meg éheznek...

(#46) MongolZ


MongolZ
addikt

Megfogtok kövezni, de nekem tetszik, az árával sincs különösebb gondom, a konkurenciához képest korrekt. A kamera számomra mindegyik tabletben és telefonban felejtős, szóval nálam ez nem szempont. Az is igaz, hogy kizárólag külső billentyűzettel tudom elképzelni az egészet.
Nagyon puhány lett a mai világ, hogy ha egy szűk 1 kg-os számítógépet már soknak mondunk... Nekem pont tetszik a súlya és a vastagsága, ez legalább anyagból van, nincs bazári kartondoboz érzése az embernek.
Negatívumként a csak FullHD kijelzőt tudnám felhozni, de azzal is el lehet lenni.

Egyébként miért kell egy tabletet egy telefonnal, laptoppal összehasonlítani? Más felhasználási terület.

[ Szerkesztve ]

(#47) bambano


bambano
titán

vannak cégek, akik eladni akarnak, az ms meg árulni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#48) pzstm válasza dabadab (#44) üzenetére


pzstm
titán

viszont az 505ezer HUF bill nélkül, vagy 400ezer billel azért elég komoly különbség ;)

Akiknek van, azok használják irodában is, ott természetesen kikötik nagy monitorra, és bluetoothos bill+egér.

Az üzemidő meg elég finom.
Én amúgy tavasszal tervezek masinát venni, s jelenleg egy Lenovo Yoga2 Pro-val szemezgetek :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#49) dabadab válasza MongolZ (#46) üzenetére


dabadab
titán

"Nagyon puhány lett a mai világ, hogy ha egy szűk 1 kg-os számítógépet már soknak mondunk..."

A laptop topikokban is fel szoktak bukkanni az elméleti testépítők, akik szerint egy akármilyen laptop súlya teljesen rendben van, nem kell puhánykodni. Csak aztán a gyakorlatban ez nagyon máshogy szokott kinézni, tartósan kézben tartani már egy félkilós 10"-es tablet is sok.

"Az is igaz, hogy kizárólag külső billentyűzettel tudom elképzelni az egészet."

Onnantól kezdve meg nem tableted van, hanem egy meglehetősen bénácska laptopod.

DRM is theft

(#50) bteebi válasza MongolZ (#46) üzenetére


bteebi
veterán

"Nagyon puhány lett a mai világ, hogy ha egy szűk 1 kg-os számítógépet már soknak mondunk..."

Ennyi erővel egy mobiltelefon is lehetne 80 deka, mert hát az se sok... :U Az már más kérdés, hogy erősen húzná a zsebedet. Egy kiló egy tabletnek, amit akár egy kézzel is tarthatsz bizonyos körülmények között (ha épp nem tudod sehová se letenni, de nem a nyelveddel akarod az érintőkijelzőt használni ;).

Amúgy korábban egy az egyben osztottam volna a véleményed (részben most is osztom), de erősen megváltozott a gondolkodásom, amikor a kb. 2,5 kilós (töltővel, táskával kb. 3 kilós) Toshiba laptopommal ingáztam naponta a négyeshatos villamoson a Körúton. Hidd el, eléggé tudta húzni a vállamat (pláne olyankor, amikor tömve volt a villamos), pedig csak vagy 10 percet utaztam vele. Előtte én is körberöhögtem mindenkit, aki a laptopjának a súlyára panaszkodott, de beláttam, hogy igazuk volt. Itt amúgy árnyaltabb a kép, mert nem akkor nehéz az 1 kiló, amikor az asztalon vagy a táskádban van, hanem amikor egy kézzel kell vele egyensúlyoznod.

"Nekem pont tetszik a súlya és a vastagsága, ez legalább anyagból van, nincs bazári kartondoboz érzése az embernek."

A 14 mm tényleg nem hangzik (annyira) soknak, de ránézésre már eléggé bumfordi. Ha a kezembe foghatnám, akkor valószínűleg már nem így gondolnám. Összességében szerintem megegyezhetünk abban, hogy ez a legkisebb gond vele ;).

"Negatívumként a csak FullHD kijelzőt tudnám felhozni, de azzal is el lehet lenni."

Mi a baj a Full HD-vel? Kevesled? :) Szerintem nagyjából rendben van, feleslegesen soknak viszont semmiképp sem nevezném.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.