Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

"Számukra a rendszer visszalépés lesz, de a Microsoft szerint ez az út jelenti a jövőt."
szép jövő... :U :DDD

(#2) j0k3r!


j0k3r!
senior tag

ez meg viccnek is rossz :DDD

some men just wanna watch the world burn...

(#3) kaller1


kaller1
veterán

A Microsoft szerint a multitasking mellett a vágólap is teljesen felesleges funkció

Hát hogyne, idióták...

nem engedélyezi majd a felhasználók által telepített szoftverek háttérben történő futását

Akkor hogy mást ne is említsek, hívásszűrő és rögzítő alkalmazások futtatása felejtős?

.::> <::.

(#4) Zoz


Zoz
őstag

Ez egyre nagyobb fosnak tűnik...

(#5) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Nem értem, hogy miért lépik ezt meg... hiszen elég sok rinya volt az iPhone-nal is, hogy legyen Copy & Paste... végülis, felfoghatjuk a hírt egy elég komoly marketingnek is, ha más nem a "fejlesztés" fikázása miatt mindenki a WP7-el fog foglalkozni :D :U

(#6) Magnum_


Magnum_
nagyúr

:C

I humbly and respectfully decline™

(#7) Cathfaern válasza ilyen_85 (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem most fog eljönni a pillanat, hogy az összes WM user áttér Androidra vagy iPhone-ra, lévén valószínűleg utóbbi is tudni fogja a multitaskot mire a WM7 kijön. És jöhetnek majd a WM7 vs. Kődarab összehasonlító ábrák ;]
Nem is értem a MS hogy gondolta ezt, miután a konzervatív hozzáállású (abban az értelemben, hogy amit kitalál az úgy jó) Apple is belátta, hogy kellenek ezek a funkciók.

(#8) Integra


Integra
titán

háhá, milyen már hogy háttérben nem fog tudni egy normális network kliens se menni zenével együtt, netán egy fringe.. :)
az ilyen ökör húzásoknak köszönheti majd az android a még nagyobb sikerét.
persze ha azok is hirtelen ilyeneket fognak művelni....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) stewe780


stewe780
őstag

Microsoft: Nem kell se multitasking, se vágólap
Szerintem: Nem kell Windows Phone!

[ Szerkesztve ]

A bug addig bug amíg nem dokumentálják, onnantól feature.

(#10) VD


VD
őstag

Ha ezek után még bárkiben kétség merül fel, hogy az Android a jövő platformja, akkor az vizsgáltassa meg a fejét...

(#11) Integra válasza Cathfaern (#7) üzenetére


Integra
titán

és jöjjenek is az ábrák, mert megérdemlik:K
még a végén szifon 4g-m lesz?:DDD
2 hét és leadom a rendelést a desire-re asszem.

egyébként elképzelhetőnek tartom, hogy ezt már jó ideje tudták, csak nem hozták nyílvánosságra. de mikor az apple ahogy mondod, ők is lépnek, erre az ms meg elapplesodik... hááááát...
főleg amikor egyre erősebb hardverek kerülnek piacra..
na mindegy, egészségükre.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#12) gomsad


gomsad
csendes tag

Ha ha ha:) eddig is kicsit szkeptikusan néztem a wmp7re de ezekután... Most lehet védeni miért is lesz jo rendszer;)

Have a Lot of Fun;)

(#13) ClioRS


ClioRS
őstag

Pff..... :O

Tehát marad a Symbian és az Android. Még tetszett is ez a 7-es, de így kell a tökömnek :(

[ Szerkesztve ]

(#14) engusz


engusz
veterán

Ja, itt mindenki napjában "kopipésztel" a telóján? :D

Amúgy, ahova kell, ott nyílván megoldják, hogy legyen alternatív módszer. Felismeri a telefonszámokat, e-maileket. Kevésszer van hangoztatva, de ez tényleg egy mobil operációs rendszer lesz. Sallangok, apróbetűk, kis ikonok nélkül. Használhatóság és közben élmény.

Azok közé tartozom, akik nem akarnak egyszerre 100 féle ikont látni a képernyőn, fejléceket, meg fel-le ugrálók ablakokakat (írom mindezt WinMo userként). Így - szerintem - a WP7 messze az egyik legtetszetősebb rendszer lesz, ami a közeljövőben napvilágot fog látni.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#15) Reaper


Reaper
őstag

Gratulálok MS csak így tovább. Tuti valami elborult manager került a döntéshozók közé, és mindenki más csak a fejét fogja a hülyeségek miatt.

(#16) vehement69


vehement69
senior tag

ez a topik jó referencia lesz már előre látom az iPhonefikázók elfogultságát illetően :D

Mondjuk én most nagyot csalódtam, lényegében így 3 évvel el vannak maradva a Microsoftnál, kidobják azt kb más témával, amit az iPhone tudott ekkora. Vagyis legyen inkább 2 év, mert az korrektebb, azért az iPhone első generációjának voltak más hiányosságai is (bár kinek mi hiányzik, mms ilyenek kellettek a francnak 'feature'-ként), szóval a WP7 kb az iPhone OS 2.0 szintje, szigorúan ilyen szempontból.

Mindenesetre ez a no multitasking nem akkora érvágás szerintem és egyáltalán nem biztos, hogy a 4-es szifon tudni fogja, minden egyes új iPhone előtt eddig szárnyra keltek ezek a pletyik. A WM régi betegsége (r=1 szempontból), azaz a belassulás meg fog ezzel szűnni, így volt értelme, legalább lesz 1 terméke a Microsoftnak, ami mindig gyors (nagyon gonosz szmájli.gííf).. Az persze érdekes, hogy ebben az esetben nem értem a viszonylag magas HW követelményt, igaz mire kijön nem is nagyon lesz 'szarabb' vasú telefon. Valamint én a copy paste-nek ugyan nagyon örültem, mert marha jól van megoldva iPhoneon, de sem előtte, sem azóta nem használtam és ha a WP7-ben lesznek ilyen speciális formákat (telefonszám, ímélcím, stb) felismerő featureök még lehet hogy helyenként gyorsabb megoldás is lesz, nekem így elsőre nem is tűnik rossznak.

I am cancer in your bones

(#17) mephi666


mephi666
nagyúr

most nem értem mi ez a nagy nyafogás... ennyire vakok lennétek? m$-éknál úgy dübörög a szoftverfejlesztés, hogy már ma fejlettebb oprendszereik vannak, mint holnap... :B ;] vágólap? multitasking? minek? anno 15-20éve a multitaskinggal reklámozták nagyon a soron következő win-t... akkor úgy néz ki, hogy azóta tévúton jártak? :B ejnyebejnye... (oké, hogy ez mobilplatform, de az okostelefonok erőforrásokat tekintve kenterbeverik a régi pc-ket)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#18) vehement69 válasza VD (#10) üzenetére


vehement69
senior tag

szerintem az iPhone és az Android és köszi, nem megyek agyturkászhoz.

I am cancer in your bones

(#19) Karma válasza engusz (#14) üzenetére


Karma
félisten

Véresszájú fanatikusok éveken át támadták az iPhone-t, hogy nincs benne copypaste vagy multitaszking lehetőség 3rd party alkalmazásoknak. Ha a Microsoft csinálja akkor meg ez a jövő és tényleg nem kell?

Paff.

Egy másik valós use-case a multitaszkingra a netrádió.
De voltak (az iPhone ellen) elég jó példák, bár már nem emlékszem rá.

Egyébként egyetértek vehement69-cel, ez egy .NET alapon újraimplementált iPhone OS 2.0. Minden szempontból. Csak a marketingkörítés más (ajtók vs. utcás lószaf).

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) engusz válasza mephi666 (#17) üzenetére


engusz
veterán

Azt nyilatkozták az MS-nél, hogy élesen el akarják különíteni az asztali és mobil rendszereket. Valószinüleg ennek két bástyája a multitasking és a vágólap hiánya. Ami alapjaiban nem rendít meg semmit, csak a ti fejetekben indítja be a fikázni akarást.

A VOIP háttérben futtatását még megértem, annak valóban van értelme, de nagyon mást nem tudok elképzelni, ami beleillene a napi rutinba. És itt azt a szemléletet követem még mindig, hogy egy mobiltelefonról, egy kézi eszközről van szó.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#21) evone


evone
őstag

Na akkor most fikázzátok az iPhonet. :) ( bezzeg a windows mobile tud copy-pastet meg multitaskot ) :DD:D

ThinkPad X41,T61 < bármikor elcsérelem őket X200s-re. :)

(#22) VD válasza vehement69 (#18) üzenetére


VD
őstag

Te Tudod! :P

(#23) Integra válasza engusz (#14) üzenetére


Integra
titán

én kíváncsian várom, hogy fogják ezeket megoldani.
szerintem is az egyik legígéretesebb os, de ha elvérzik ezen a fronton, azért az necces. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#24) engusz válasza Karma (#19) üzenetére


engusz
veterán

Csak nézőpont kérdése: senki sem írta le sehol, a multitasking és a vágólap hiánya jövőbe mutató dolog lenne. Valaki meggyőzhetne érvekkel, felhasználási szokásokkal, hogy mely területeken lehet profitálni ezen funkciók használatával.

[ Szerkesztve ]

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Scenic válasza engusz (#14) üzenetére


Scenic
tag

Ja, itt mindenki napjában "kopipésztel" a telóján? :D

Öööö, mindenkit nem tudom, de én igen, mert munkára (is) használom! :)

Egyébként eddig még nem kerített a hatalmába a WP7 érzés, szóval nekem nem probléma, ha nem lesz benne vágólap, de a multitask hiánya már az iPhone-nál is fájt, szerintem másnak is fog.

XPERIA Z2

(#26) engusz válasza Scenic (#25) üzenetére


engusz
veterán

Csak sejtem, de az olcsóbb/kissebb készülékekre a WM6.5.3 vonalon fejlesztett (toldozott) rendszer lesz elérhető a WP7 mellett. Így azok igényei is ki lesznek elégítve, akik ragaszkodnak a zsugorított asztali operációs rendszer feelinghez és - ez esetben - funkciókhoz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#27) Scenic válasza engusz (#24) üzenetére


Scenic
tag

Ha meggyőzünk Téged, ígérd meg lesz a WP7-ben mindkettő! :DDD

(#26) engusz:
De nekem nekem nem egy olcsó, "toldozott" rendszer kell, hanem egy modern és általam minden célre használható. Sajnos a WP7 nem nyújta majd ezt EDDIG úgy tűnik...

[ Szerkesztve ]

XPERIA Z2

(#28) D1Rect válasza engusz (#14) üzenetére


D1Rect
félisten

Ja, itt mindenki napjában "kopipésztel" a telóján?

Direkt úgy választottam anno telefont, hogy tudjak. :K

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29) Integra válasza Scenic (#25) üzenetére


Integra
titán

szabad tudni hogy konkrétan milyen alkalmazásból milyen alkalmazásba és mit kopipésztelsz? illetve multitask alatt milyen alkalmazásokat futtatsz?
csak egyszerűen kíváncsi vagyok.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#30) engusz válasza Scenic (#27) üzenetére


engusz
veterán

Jó. Miket szeretnétek még bele? :D

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) vehement69 válasza Integra (#29) üzenetére


vehement69
senior tag

:') mintha Ulkesh hozzászólását látnám pár évvel ezelőttről :'D //kárörvendés off

I am cancer in your bones

(#32) Scenic válasza Integra (#29) üzenetére


Scenic
tag

Az esetek 80%-ban email-ből email-be másolok részeket, számlaszámokat, árajánlat szövegeket, a maradékban email-ből szövegfájlba.

Multitask? Nimbuzz, email kliens, böngésző (tudom az lesz a WP7-ben), call filter, ebook, ritkábban navigácó, stb. Ha pl ebook-ot olvasok és jön egy mail-em, nem szeretném az egész szoftvert újraindítani, mint mondjuk az iPhone-nál. Engem ez rettentően zavart!

XPERIA Z2

(#33) Karma válasza Integra (#29) üzenetére


Karma
félisten

iPhone OS alatt olyat szoktam én, hogy kivágok egy szövegrészletet itt a böngészőben, aztán beillesztem a "Hozzászólás írása" dobozba. Aztán kijelölöm, megbököm a Dőlt gombot, alámegyek, és írom a saját válaszomat.

Talán ismerős lehet :DDD

“All nothings are not equal.”

(#34) Harlek


Harlek
tag

Hát ez engem meglepett, azt hittem előremutató rendszert fognak hegeszteni, erre megmaradnak a lebutításnál. Teszik mindezt úgy, mintha 6.5-ös WM miatt nem fájt volna eleget a fejük.

(#35) kaller1 válasza engusz (#24) üzenetére


kaller1
veterán

Valaki meggyőzhetne érvekkel, felhasználási szokásokkal, hogy mely területeken lehet profitálni ezen funkciók használatával.

Én írtam példákat, arra nem reagáltál semmit.

.::> <::.

(#36) vehement69 válasza Harlek (#34) üzenetére


vehement69
senior tag

előremutató ez és sok szempontból jobb is, mint a 6.x, meg nincs is ezzel semmi baj, viszont sokan azért szerették a 6.x-et is minden hibájával együtt, mert olyan szinten testreszabható volt, hogy megérte a modernebb megoldások helyett ezt használni sokaknak. és ők maradtak a wm-nek a legnagyobb tábora => erre kijönnek a WP7-tel, ami kezelőfelületében eléggé elvont megoldásokat alkalmaz (plusz ezt ugye nem nagyon lehet majd megváltoztatni a hírek szerint), és a wm-hez képest legalább akkora korlátok közé szorítják a lehetőségeit a felhasználóknak, mint ahogy ezt az iPhone teszi. tehát lényegében szemen köpik a megmaradt táboruk nagy részét. na EZ a baj. én ezt úgy tudtam volna akkor már elképzelni, ha a nagy tömeg a cél, hogy valami kevésbé túlgondolt GUI-t húztam volna a rendszer fölé. vagyis fene tudja, lehet nekem van ízlésficamom, de továbbra sem jön be és ebből kifolyólag szerintem sokaknak nem fog, vannak persze jó ötletek, de nem az a fajta amin a szememet legeltetném..

I am cancer in your bones

(#37) engusz válasza kaller1 (#35) üzenetére


engusz
veterán

Hívásszűrés és rögzítés? Ha külső programokkal kell megoldani, akkor elképzelhető, hogy nem fognak működni. A szűrés valószinüleg nem lesz része a rendszernek (és majd a Marketplace-en sem lesz elérhető), de a rögzítést el tudom képzelni, mint default funkció.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) t72killer válasza engusz (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

csak éppen sok értelme nem lesz új vasat venni a régi OS alá, lévén szegénykém kb a 3-4évvel ezelőtti procikra van optimalizálva, az őslelet WinCE 5.2-es kernel miatt. Az újak utasításkészleteit, alkalmasint második procimagját (!) nem tudja kihasználni a wimo 6.5.

Copy-paste kérdéshez: HASZNÁLOM, pedig nem vok túl régóta PDA user. Hol egy SMS-ből kell kimásolni vmit, hol egy szövegfileból bemásolni egy telószámot egy SMS-küldő weboldalra, hol a csetprogiból akarok kimenteni pár fontos infót...

A multitaskhoz: mi lesz a navikkal? egy hosszabb telefonálás közben kikapcsolja a GPS-t és utána kereshetem újra a holdakat pl vezetés közben? marhajó...

#40: ha készüléket nem váltasz/régi készüléket veszel, akkor ésszerű is a döntés, de egy snapdragonnal ellátott HD2 esetében elég gáz már, hogy az OS komplett modulokat nem használ a CPU-ból (pl a VFP-t :U )

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#39) Karma válasza engusz (#37) üzenetére


Karma
félisten

Szerintem meg pont fordítva, szűrés egyre gyakrabban alapfunkció, viszont a rögzítésnek csomó helyen törvénybeli akadálya van. Mindamellett, hogy egyes rendszerekben a hívó fél hangját nem is éred el egyáltalán.

“All nothings are not equal.”

(#40) gabor85 válasza Cathfaern (#7) üzenetére


gabor85
őstag

vagy marad winmo 6.5nél. mint én.
MS=idiots :W

(#41) kaller1 válasza engusz (#37) üzenetére


kaller1
veterán

A szűrés valószinüleg nem lesz része a rendszernek

Nagy hiba, de ha lesz is, olyan profi módon úgy sem fogják megcsinálni, mint ahogy most elérhető külső alkalmazásokkal.

a rögzítést el tudom képzelni, mint default funkció.

Dettó, mint fentebb írtam.

Nálam ezek napi használatban vannak, ezek mellett még használok néha gps trackert, operát, mail klienst, stb. Na már most akkor mindezek EGYSZERRE futtatásáról le is lehet mondani, vagy már eleve nem is lesznek ilyen alkalmazások wp7-re.

Ilyen egy jó rendszer? Nekem nem.

.::> <::.

(#42) engusz válasza t72killer (#38) üzenetére


engusz
veterán

A navigációval biztosan nem lesz gond, az tényleg nagy baklövés lenne. Amúgy nem kötelező eszközt és/vagy rendszert cserélni. Meg ugye ott van az Android, Symbian, iPhone OS meg még ki tudja, hogy hány féle.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#43) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Eddig se tetszett a rendszer, mind kinézetre mind koncepcióra, hát ez nem javított a dolgon. Szerintem nem túl átlátható a kezelőfelület, ha már nem látványos (már pedig erősen nem az)
akkor legalább az lenne. (persze ha kipróbálnám lehet megváltozna a véleményem)

Nyilván nem én vagyok a célcsoport. (ahogy elnézem azért ezzel nem vagyo kegyedül)

(#44) engusz válasza Karma (#39) üzenetére


engusz
veterán

Igazából elég idegen terület a számomra, mert egyiket sem használtam. Inkább az ismeretlen hívót azonosító szolgáltatásnak örülnék.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#45) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én már a 3650es időszakában örültem a külön dedikált ceruza gombra, amivel copy/pastelni lehet, és azóta is rendszeresen használom.
Utána n80ason ugyan ez volt a helyzet, és amióta ipod touchra is elérhető, szintén gyakran használom.

Sose lehet tudni mikor van rá szükség, de ha már egy bika vas van a telefonban, legalább ezt tudja!

Tehát az első két dolog, ami teljesen elijesztett a wp7től az a :
- no multitasking
- no egyéni skin

Elfelejtenek egy dolgot: ha nem lett volna a htc, aki a saját skinjével használhatóvá tette a wm-et,már rég nem is lennének a piacon!

Ha veszek egy telefont, ami felér teljesítményben egy 8 évvel ezelötti asztali géppel, hadd döntsem már el én, hogy hány programot futtatok egyszerre és hogy milyen kinézete van,nem?
Ja hogy biztos nem bírná a terhelést a gép,mert olyanra tervezték az os-t?? (egyébként lehet ez van a háttérben)

Engem ezzel a no copy/paste dologgal végleg elűztek az új rendszertől, és nem érdekelnek a további újítások!

Örülök is,hogy nem jön majd ki a wp7 hd2-re, maradok a wm6.5.3 és boldog vagyok!

Mi lesz a következő funkció amit majd kivesznek azért, hogy haladjunk?
Nem lesz sms küldés,mert minek a mailek és mmsek korában?
Minek bele wifi támogatás,amikor mindenkinek van mobilnete?

Stb..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#46) engusz válasza kaller1 (#41) üzenetére


engusz
veterán

A választás joga a tiéd. Nem fogsz úgy felkelni egy szép decemberi napon, hogy kötelező jelleggel be kell szerezz egy WP7-et futtató készüléket. :DDD

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#47) Karma válasza Zirowe (#45) üzenetére


Karma
félisten

Az N900 nem tud MMS-t küldeni hasonló indoklással :P

“All nothings are not equal.”

(#48) HardSanyeee válasza Zoz (#4) üzenetére


HardSanyeee
őstag

Nem csak tűnik...

(#49) Stiky válasza D1Rect (#28) üzenetére


Stiky
senior tag

kopipészt lover! :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#50) kaller1 válasza engusz (#46) üzenetére


kaller1
veterán

Ezt el is fogadom, van még választási lehetőség.

a WP7 messze az egyik legtetszetősebb rendszer lesz, ami a közeljövőben napvilágot fog látni.

Ezt a kijelentést viszont nem tudom elfogadni, Neked akármennyire is megfelelő lesz.

.::> <::.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.