Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) thxer


thxer
aktív tag

Csináltam egy kis appot, amivel ki lehet kapcsolni a Continuum használata közben a telefon kijelzőjét:
https://www.microsoft.com/store/apps/9NBLGGH5CGJ1

(#302) Fiery válasza thxer (#301) üzenetére


Fiery
veterán

:R :C

(#303) BobTail válasza thxer (#301) üzenetére


BobTail
őstag

:R

(#304) QwErTy42 válasza thxer (#301) üzenetére


QwErTy42
addikt

Köszi szépen.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#305) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Nem is tudom, de olyan vegyesek az érzelmeim ezzel az "új" megoldással kapcsolatban. Először is mekkora gáz, hogy egy külön app kell ahhoz, hogy a kijelzőt kikapcsolja valami csatlakozás közben. Ez olyan Microsoftos. Ha rá van dugva a telefon a tévére, akkor nem evidens, hogy a tévét nézi az ember és nem a telefont? Ez kicsit olyan számomra, hogy legyártanak valamit gyorsan, hogy bevételhez jussanak, aztán a többi le van ejtve. Minek kell egy világító kijelzővel az amúgy is rossz akkumulátor időt rontani? És ehhez miért van esze egy laikusnak és miért nincsen egy programozónak? Szóval ez miért nem gyári feature?
És innen kezdtem visszavezetni az egészet. Hogy ennek az eszköznek annyi haszna van mint az okosórának.
Lássuk csak, milyen esetben van szüksége az embernek nagy kijelzőre.
Kényelmesebb rajta netezni. Tiszta sor. Vagy videózni. Talán játszani.
Általában amikor bejöttek a laposmonitorok, akkor már mindenki lecserélte. Nem is tudom használ-e valaki még crt monitort. Ezeken a monitorokon nincsen hdmi csatlakozó. Marad a tv. A netezéshez dugjam rá a telefont a tévére? Fogyasszon +30-40 Wattot? Á, nem éri meg. Ha netezni akarok, akkor bőven elég ha bedugom a telefont a tabletbe (Asus Padfone S). Filmet akarok nézni, akkor rádugom a telefont a tévére usb-n keresztül mint háttértároló, és lejátszom a filmet. Ismét feleslegessé vált ez a microsoft csoda.
Játszani? Hát a telefonos játékok még nem nagyon vannak azon a szinten,hogy egy 80 centis tévén az olyan legyen amilyenek kell lennie. De ha mégis erre adnám a fejem, akkor ott a dlna. De bőven elég a tablet is. Kevesebbet fogyaszt és nem pixelkirály a méretéből adódóan.
Szóval szerintem a Microsoftnak inkább azzal kellene foglalkoznia, hogy a facebook értesítsek megjöjjenek, a csempék frissüljenek. Mert tavaly még ezekkel gondok voltak és ahogy ismerem a Microsoftot, ezt a "kis" problémát nem sikerült áthidalniuk.
A microsoft olyan mint a Magyar Királyi Posta. Bemegy az ember a postára, és lehet venni serpenyőt, mesekönyvet, sorsjegyet. Közben meg fél órát állok sorba egy csomagért, a levelek meg eltűnnek. Szóval előbb az alap szolgáltatásokat kellene rendbe tenni kedves Microsoft, aztán jöhet az újítás.
Egyelőre nem térek vissza hozzátok.

[ Szerkesztve ]

(#306) QwErTy42 válasza bihariszabi (#305) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ahogy olvasom, látom, hogy Te magadból indulsz ki. Továbbá vannak még itt bajok:
"Kényelmesebb rajta netezni. Tiszta sor. Vagy videózni. Talán játszani."
A levelezést, szövegszerkesztést kihagytad. Mert az is tiszta sor, hogy egy tableten nem fogsz megírni egy litániát vagy nem fogsz belenyúlni egy PPT prezentációba, mert nem kényelmes.

"Ha netezni akarok, akkor bőven elég ha bedugom a telefont a tabletbe (Asus Padfone S). "
Megint csak a saját felhasználásodat vetíted ki az összes júterre (amúgy grat a Padfone-hoz -.-).
Van akinek az 5,5 col is elég netezni és nem kell egy kétszer akkora táblát tartania a kezében (kis idő után rohadt kényelmetlen tud lenni) vagy ha kicsi, akkor átül az íróasztalhoz.

"Általában amikor bejöttek a laposmonitorok, akkor már mindenki lecserélte. Nem is tudom használ-e valaki még crt monitort. Ezeken a monitorokon nincsen hdmi csatlakozó. Marad a tv. A netezéshez dugjam rá a telefont a tévére?"
WTF? :F
Melyik új monitoron nincsen HDMI?

A baj az, hogy nem érted a koncepciót.
Ha a kezdeti kivitelezés hibáitól el tudnál szakadni egy percre, akkor megérthetnéd azt, hogy itt a távlati cél az, hogy egy kis számítógép legyen a telefonod (ha már a legújabb SOC-ok teljesítménye úgyis hoz egy elég komoly teljesítményt hozzá). Amit hangsúlyozom ALAP feladatokra (értsd.: skype, fb, böngészés, szövegszerkesztés, levelezés, torrent, filmnézés) perifériákra csatlakoztatva (akár vezeték nélkül: miracast, mimo, bluetooth) alkalomadtán tudsz használni.
Az igény egy ilyen mindenes eszközre sok ember részéről megvan.

Szvsz. szerintem ez a jövő.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#307) bihariszabi válasza QwErTy42 (#306) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Igazad van, nem értem. Azt próbáltam magyarázni, hogy én már most ezt csinálom, amit ez a szerkezet hivatott bemutatni. Igazából egy éve mióta megvan ez az android telefonom, azóta nem kapcsoltam be laptopot 10 percnél tovább. Amikor bekapcsoltam, azt is azért tettem, mert a telefonon valami tanúsítvány nincsen jelen és ezert nem tudtam egy dokumentumot megnyitni. De ez is csak azért van, mert a telefonom távolkeleti import. Ha európai lenne, akkor nem kapcsolnám be a laptopot. De rájövök milyen tanúsítvényt kell telepíteni és ez a probléma is ki van iktatva. Szóval a Microsoft fényévekkel le van maradva.
Én telefonon torrentezek, zenélek, szerkesztek csengőhangot, bankolok, nézek filmet (tableten vagy tévén), kezelek dokumentumot, szerkesztek szöveget, memot tárolok, képet szerkesztek tárolok, játszom, navigálok, zenét szerkesztek, vásárolok, ébresztek, nézem a receptet főzéskor, emailezek, netezek, stb stb. Ismételtem mindent csinálok enélkül a kütyü nélkül. Én imádtam a Microsoftot. De megelőzték őket mások. Ennyi. . Most is erről írok, miközben zenét hallgatok és semmilyen kényelmetlenség nem ér engem. És ha most engem behívnak dolgozni, akkor ugyanezt tudom csinálni kint a hóesésben a világ bármelyik pontján. Tényleg. Van már swype billentyűzet microsoftnak? Sikerült ezt a csodát több év alatt elérnie?

(#308) bihariszabi


bihariszabi
aktív tag

Most vettem észre, hogy az egyik zeném id tag-je hibás. Megszerkesztettem telefonon. Ilyet lehet már microsoft mobilon? Ezeket kellene rendbetenni.

(#309) netpeti98 válasza bihariszabi (#308) üzenetére


netpeti98
addikt

Igen, van rá app a Storeban. Illetve, van Swype billentyűzet is.
Az általad említett dolgok közül elég sokra képes, az igényektől függően.

[ Szerkesztve ]

(#310) bihariszabi válasza netpeti98 (#309) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Most megleptél. Magyarul is tud a swype? Mert mikor a Nokia 820-al nyomultam, akkor nem volt, csak angolul a swype. Amúgy én a zene idtaget zenelejátszón belül megszerkesztem külön app nélkül. Tavaly a microsoftnak ez hatalmas kihívás volt. . Ezért is lett elegem. Persze a microsofton belül kemény pénzért vásárolt zenéimet nem tudom meghallgatni más eszközön. Undorító népség.

[ Szerkesztve ]

(#311) netpeti98 válasza bihariszabi (#310) üzenetére


netpeti98
addikt

A Windows Phone 8.1 alatt még csak angolul volt, de a W10M már támogatja magyar nyelven is.

(#312) bihariszabi válasza netpeti98 (#311) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Csak 2 évet kellett rá várni, haladás :D. Ezért mondtam én, hogy elég volt a baromkodásból. Nekem nincsen időm olyanokra várni a microsoftra, amit amúgy egy quartzóra is tud 2006 óta. Azt tudja már a microsoft, hogy hoz a szomszéd egy pendriveot, és rádugom a telefonra egy 450 forintos kábelfarok segítségével és lementem róla a képeket vagy dokumentumokat vagy kinyomtatom pc nélkül? Szóval kezded már érteni, hogy hol gyökerezik a hiba? És nem kell olyannal jönni, hogy azandrojid fagy, mert nem fagy. A microsoft az alap szolgáltatásokat tegye már elérhetővé könyörögve kérem. Kiszenvedtem vele 5 évet még a WM korszakban, kínlódtam vele a WP időkben. De elég volt. Az én türelmem is véges. Csináljanak már végre egy működő rendszert és akkor beszélgethetünk a pc mentes korszakról. Mert én már most előbb mentek adatot androidon keresztül usb winchesterre mint a windows oprendszeres laptopra...
És komolyan 2 verziószámot kell ahhoz ugrani, hogy legyen swype amit imádok? Gondolom ha még mindig a Nokia 820-am lenne, arra nem megy fel a WP10 ahogy ismerem a Microsoftot. Tehát minden egyes alap fícsörnél amit egyébként már 8 éve feltaláltak, vehetnék új készüléket igaz? Mert volt wp7, és azért hogy menjen a skype a háttérben, kellett venni wp8 képes mobilt. Van ott ész.. Remélem ezt nem gondolod komolyan.
Egyébként reggel 0930 óta folyamatosan használom a tabletemet és még mindig nem szólt, hogy tegyem töltőre. Microsoft mikor tud ilyet? Ebből 1,5 óra játék volt az ingyenes Real Racing 3-mail.

[ Szerkesztve ]

(#313) netpeti98 válasza bihariszabi (#312) üzenetére


netpeti98
addikt

A 950, 950 XL már tudja az OTG-t.

A tablet témára pedig: a Windowsos tabletek többségén teljes, az asztalival egyenértékű Windows fut (pár kivételtől eltekintve), azokat teljesen felesleges idekeverni. Azokon kb mindent meg lehet csinálni amit asztalon, ha nem korlátoz a kis képernyő. Annyi külső eszközt raksz rá, és olyan programokat futtatsz amit a hardver bír.

[ Szerkesztve ]

(#314) bihariszabi válasza netpeti98 (#313) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Naaaaa, haladás, 2016-ban már 2 microsoft telefon tud otg-t. Igaz, hogy 2011-ben már a SonyEricsson WT19i-re egeret kötöttem és ezt gyárilag tudta, modding nélkül. Tényleg jó, hogy 5 év és 3 főverzió ugrással már ilyet tud már két! microsoft modell! Új innováció, már csak egy lépés a pc kihagyása.

A microsoft tabletekről meg ne beszéljünk, mert az ugye megint egy külön eszköz. És ahogy ismerem a Microsoftot, a saját telefonjával nem kompatibilis... Én arról beszélek, hogy nekem minden adatom egy kisujjnyi köröm méretű kártyán van 1 azaz egy ismétlem 1 készülékben. Amit már most rákötök tabletre vagy tévére, mindenféle kütyü nékül. Egy hdmi kábellel most tévére kötöm ami 20 fillér. És lekapcsol a kijelző. Erről beszélek. És a microsoft is simán megtudja ezt csinálni, csak nyilván gazdasági okokból nem akarja. Pedig nekem nagyon tetszik a microsoftos design, szeretnék rá visszatérni. De így? Nem vagyok én masochista.

[ Szerkesztve ]

(#315) netpeti98 válasza bihariszabi (#314) üzenetére


netpeti98
addikt

A Continuumhoz nem kell a Continuum dock. Egy USB-C to HDMI kábel, vagy a vezeték nélküli Miracast is elég hozzá: [link], [link].

A microsoft tabletekről meg ne beszéljünk, mert az ugye megint egy külön eszköz. És ahogy ismerem a Microsoftot, a saját telefonjával nem kompatibilis...

Ez alatt mit értesz? Ugyan az történik mintha egy asztali gépre kötnéd a telefonodat.

(#316) bihariszabi válasza netpeti98 (#315) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Látom hiába írtam egy regényt. Én arra próbálok célozni, hogy ez az egész contínuum felesleges ha más rendszert használ az ember és nem microsoftot. Én már most rákötöm bármire a telefonomat és egy éve is ezt megtudtam csinálni mindenféle contínuum nélkül. Erről beszélek egy órája...

"A microsoft tabletekről meg ne beszéljünk, mert az ugye megint egy külön eszköz. És ahogy ismerem a Microsoftot, a saját telefonjával nem kompatibilis..."

Ez alatt azt értem, hogy 2 rendszer, két kütyü, amit össze is kell szinkronizálni ami a microsoftnál nem a pofonegyszerű kategória...
Miért akarnám pc-re kötni a telefont? Maga a telefon a pc. A microsoft is ezt szeretné igaz? Jelentem, már működik évek óta. Neve android.

(#317) netpeti98 válasza bihariszabi (#316) üzenetére


netpeti98
addikt

Viszont a Continuumnak nemcsak az a lényege, hogy kirakja képernyőre, hanem, hogy mögötte van/lesz az UAP platform. Ugyan az az app fut PC-n, tableten, telefonon. A felület pedig annak a megfelelően skálázódik, hogy hol van megnyitva az app.

A jelenlegi formájában még kezdetleges a Continuum for phones, az való igaz. Majd a Redstone-al kiderül, hogy merre fejlődik. Van benne potenciál.

[ Szerkesztve ]

(#318) QwErTy42 válasza bihariszabi (#316) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem. Nem működik. Legalábbis úgy nem, ahogy a Continuum.
Fel tudod venni a telefont vagy tudsz rajta más műveletet csinálni a kivetített képtől függetlenül?
Na meg a C. az nem csak kif-ssa egy az egyben a képet a monitorra, amit a telefonon látsz, hanem egy teljesen más felületet biztosít a felhasználó számára.
A két rendszer nagyon nem ugyanaz.

De már volt itt pár ember a Te véleményeddel és nekik le lett írva az első száz kommentben, hogy miért butaság amit mondanak. Ha gondolod olvass utána.

Annak viszont tényleg örülök, hogy a Te igényeidet maradéktalanul kielégíti a Droid. Másét, jelen formájában nem.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#319) bihariszabi válasza netpeti98 (#317) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Én ezt értem, hogy ugyanaz az app fut mindenen, de akkor ti nem éritek, hogy ezt nem kell kitalálni, mert már ki van találva, neve android.
Én már most ugyanazt az appot használom a telefonon, a tableten, a tévén. Mivel egy készüléken van. Fel van telepítve például egy zeneszerkesztő app a telefonra, amit megvettem. És ha tévére dugom a telefont akkor is ugyanazt az alkalmazást használom, meg ha bedugom a telefont a tabletbe, akkor is ugyanazt az alkalmazást használom. Nem kell sem szinkronizálni, sem máshová is telepíteni, semmit nem kell. Még a zeneszám amit szerkesztek, az sem felhőben van, hanem az egyetlen egy telefonon. Most neked itt tableten írok ide. Tegyük fel, hogy mennem kell valahová busszal. Akkor itt félbehagyom az írást, és kiveszem a tabletből a telefont és a pontot a mondat végére már a buszon teszem rá, még a böngésző sem zár be, a zene tovább a telefonban szól, le sem áll. Bedugom a fülest a telefonba és indulok. Minden zene a telefonon van, minden film a telefonon van és minden dokumentum a telefonon van. A microsoft ehhez 3 különböző eszközt akar eladni. De innentől kezdve, hogy nem akarod megérteni azt, hogy semmi szükség 3 eszközre, hanem a meglévő is tökéletesen jó, innen kezdve értem, hogy miért tudja majd eladni ezt a quantuum izét a microsoft.

(#318) QwErTy42@

Pedig az a bizonyos másik felület is ki van találva. Így néz ki tablet módvan, és így telefon módban...

Bár meggyőződésem, hogy nem jó az, ha nem egyforma módon jelenik meg ugyanaz a rendszer mert akkor úgy jár az ember mint mikor a windows 7-et frissíti windows 10-re és nem talál semmit...
Egyébként lehet sértődni azon amit írok, attól még az úgy van.

[ Szerkesztve ]

(#320) QwErTy42 válasza bihariszabi (#319) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem akar három eszközt az MS... Itt is gondok vannak.
Azt akarja, hogy aki csak telefonnal nyomulna, annak is teljes értékű univerzális plattformja legyen, meg annak, is aki tablettel vagy PC-vel mókolna. Ők mind ugyanazzal a felületekkel találkoznának asztali módban.
Magyarul Egyszerű Jóskának elég lenne egy telefon, hogy az ALAP dolgait el tudja intézni és ne kelljen vennie egy laptopot vagy PC-t.

(#319) bihariszabi:
"
Egyébként lehet sértődni azon amit írok, attól még az úgy van."

Ezen besírtam. Mint valami pápai kinyilatkoztatás... :DD Köszi! Mára ennyi elég is volt. Bezárom a zzinternetet. ;]

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#321) bihariszabi válasza QwErTy42 (#318) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ezt a kivetített képtől függetlenül telefonálást gondolom azért írtad, mert másba nem tudsz belekötni. Szerinted amikor nézem a starwars 29-et a tévén és bejön egy hívás, akkor nem állítanám le amúgy is a filmet? Vagy nem hagynám abba a dokumentum szerkesztését, mikor felhív valaki? De igen, abbahagynám ahogyan te is leállítod a filmet. Mert ha nem állítod le, akkor valamelyik nem érdekel. De tegyük fel, hogy nem érdekel az akivel telefonálok, akkor leteszem tálcára és folytatom a munkát, szóval a válaszom IGEN, tudok úgy telefonálni, hogy telefonálok és közben fórumozok. Sőt, automatikusan rögzítem a hívást pittyegés nélkül és mindkét fél rajta van a felvételen, amit a microsoft a mai napig nem tud. És miközben telefonálok és fórumon írok neked, futhat a torrent a játékban és hogy még morcosabb legyél, rágógumit is rágok közben vagy vacsorázom...

(#322) QwErTy42 válasza bihariszabi (#321) üzenetére


QwErTy42
addikt

Hüp-hüp. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#323) bihariszabi válasza QwErTy42 (#322) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Ennyi :D. Ez a reakció mindent elmond :D.
Mint amikor a benzinkúton a trabantos nagy lelkesen mondja a BMW-snek, hogy hány zsák cementet elvitt a múltkor a trabanttal és milyen jó, hogy nem BMW-je van mert azzal sajnálna cementet hordani :D. Hát tényleg hüphüp :D.

Össze is foglalom. Kell egy pc, amin ugyanaz az oprendszer fut majd mint a telefonon, hogy az user nehogy eltévedjen. Bár fel nem fogom minek a pc mikor mindenem ott van a telefonon és tudom is használni. És kell egy tablet amin szintén ugyanaz az oprendszer fut mint a pc-n és a telefonon együtt. Csak azt nem értem, hogy a telefont miért kötném össze a tablettel. Várjunk, megvan! Pl kapok telefonon egy emailt, amiben van mellékletben egy rar, amiben van két dokumentum, amit szerkeszteni kellene, de telefonon gáz szerkeszteni és kitömöríteni. Akkor összedugom a telefont a tablettel, zsinóron átmásolom a rart a tabletbe vagy a pc-re és kitömörítem és szerkesztem. Áhá. Így már teljesen hülyeség az én verzióm, hogy a telefont még a nyitott emailklienssel bedugom a tabletba, ott átugrik dinamikus megjelenítésre bezáródás nélkül. És anélkül, hogy átmásolnám egyik eszközről a másikra, ugyanazon eszközön megszerkesztem a dokumentumot, elmentem és ugyanazon az eszközön marad a mentés. Aztán dlnan a tévén megnézek egy filmet, közben jön a telefon, hogy kellene a szerkesztett dokumentum. Filmen nyomok egy pillanatálljt, majd átküldöm a dokumentumot. Á, ez hülyeség. Sokkal egyszerűbb filmnézés közben bekapcsolni a pécét, rádugni a telefont és úgy elküldeni a dokumentumot. Pillanat. Most hol is van a szerkesztett vdokumentum? Telefonon? Telefonra mentettem le? Akkor nem kell pc! Emailt azért tud küldeni a wp is. Akkor még a filmet se kell leállítani mint a vacak fagyós androidon. Nézzük a filmet. Jön egy újabb telefon, hogy kicsit kellene még igazítani a dokumentumon. Akkor nem egyszerűbb ott a tévén megszerkeszteni, hanem pc bekapcs, telefon visszadug, újra visszamásol pcre, újra szerkeszt, újra elküld, újra visszafekszünk filmet nézni. Micsoda találmány ez az egyforma oprendszer :D.

(#324) QwErTy42 válasza bihariszabi (#323) üzenetére


QwErTy42
addikt

Látom tényleg nem érted, hogy az egész pont arról szól, hogy nem kell PC.
Olvasgasd még egy kicsit a topikot, hátha találsz egy olyan magyarázatot, ami átmegy a szűrődön.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#325) bihariszabi válasza QwErTy42 (#324) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Látom tényleg nem érted, hogy nem kell semmire a contínuum, ha egy rendszer meg van csinálva rendesen. Ezt próbáltam elmagyarázni, de nem jön össze. Mondjuk úgy nem könnyü, hogy ha az emberek nem is akarják érteni. Hát vegyétek meg ha annyira akarjátok. Vedd meg 30 ezerért. Nekem jó a sima hdmi kábel is 800 forintért postával. Csak nekem nem kell app a kijelző kikapcslására.

(#326) QwErTy42 válasza bihariszabi (#325) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tudom, a Droid az Is'n... Most jó?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#327) bihariszabi válasza QwErTy42 (#326) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Sajnos nem. Én microsoftos akarok lenni. Szóval csinálják meg azt rendesen.

(#328) fritzke válasza bihariszabi (#327) üzenetére


fritzke
csendes tag

Szia,

nem igazán értem, hogy miért szeretnél Microsoftos lenni (bármit is jelentsen ez), amikor teljes megelégedéssel használod az androidot? Kb 15, 15000 leütéses, kommenten keresztül arról beszélsz, hogy ez már TÖKÉLETESEN működik androidon é, hogy neked TÖKÉLETESEN kielégíti az igényeidet.
Szóval miért szeretnél váltani? (ha csak nem azért írtad, hogy lássuk mennyire elfogulatlan vagy. De ez már tényleg csak felvetés, szóval hagyjuk is)

Youth hides the key to salvation

(#329) bihariszabi válasza fritzke (#328) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

Mert régen nem rohangált mindenki okostelefonnal. Volt a hagyományos telefon, a symbian, meg a WM. A WM-ben az volt a pláne, hogy majdnem pc volt. Ti is emlékeztek rá, hogy még a régi WM is többet tudott mint a mai. Az az érzés hiányzik. És az, hogy akkoriban nem volt minden hülyegyereknek okostelefonja. Mert nem tudták kezelni, így meg se vették. Szóval csak ennyi az oka. Meg a csempés rendszer jobban bejött.

(#330) Kisgépkezelő válasza bihariszabi (#329) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

A WM tényleg jó kis rendszer volt, bár szerintem ott szerintem a nehéz kezelhetőség mellett inkább az ár volt az a szempont ami miatt nem terjedt el. Most is van itthon egy Xperia X1-em, az 200 fölöttről indult és akkoriban még nem nagyon voltak olyan részletfizetéses konstrukciók mint manapság. (Én mondjuk pár évvel később jutottam hozzá kevesebb mint a tizedéért.) Azt kinyitotta az ember, tényleg úgy nézett ki mint egy nagyon kicsi notebook. Másrészt mobilnet meg ingyenwifi sem volt minden sarkon, úgyhogy ilyen készülékeket akkoriban tényleg csak kevesen tudtak kihasználni. A maihoz hasonló alkalmazásboltok is hiányoztak. Úgy emlékszem akkoriban még külön SD kárnyán is lehetett venni például GPS szoftvereket, vagy valahonnan összewarezolni. Egyébként ugyanebbe a kategóriába tartoztak a Nokia Communicator telói is. Szerintem azokból sem láttam soha egyet sem éló ember kezében, legfeljebb sajtófotókon.
Viszont Symbianos okostelót minden második hülyegyerek kisírt magának valahogy az osztályban. Nokia 6600, meg 3650, később N95, még később 5800, meg 5230 elég sok gyereknek volt azokban a sulikban ahova jártam.

[ Szerkesztve ]

(#331) QwErTy42 válasza bihariszabi (#329) üzenetére


QwErTy42
addikt

"Az az érzés hiányzik. És az, hogy akkoriban nem volt minden hülyegyereknek okostelefonja. "
Hiányzik az elitista életérzés, mi? ;]

Bezzeg a régi szép időkben, pl a századfordulón, amikor csak a felső tízezernek lehetett autója, most meg minden "hülye" azzal szaladgál. Vagy az elektromos áram. Mekkora gáz, hogy még egy fogyatékos is világosságot tud csinálni egy mozdulattal a szobában és nem kell hozzá felgyújtania a fél házat...
Szomorú. ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#332) bihariszabi válasza QwErTy42 (#331) üzenetére


bihariszabi
aktív tag

:D hát ja :))))

(#333) Pjotr válasza bihariszabi (#332) üzenetére


Pjotr
senior tag

Engem pl nem érdekel az android, tudhat bármit. Apple mig nem tesz normális hw-t 2016-ban a telefon ala, addig nem veszek ismét iphone-t. (pl. 2k kijelzo) Szóval irhatod ide hetekig mennyire kielégít téged a zöld robot, pont nem érdekel senkit. Mintha a hetero kupiban a homo bizonygatná, milyen jó az anál es csak faszival...

[ Szerkesztve ]

(#334) plau85 válasza bihariszabi (#325) üzenetére


plau85
tag

Gondoltam meglesem mégis hogy remekel a continuum. Erre ezt a veszekedést olvastam, ezért belestem a csodálatos Android fórumba is hogy mi ez a csodamasina amit annyira védtél, és lám mit találtam:
Asus padfone S fórum:
(#1025) bihariszabi válasza gps76 (#1024) üzenetére
"1. Az 5.0 frissítéssel megszünt a Bluetooth ID tag kijelzés
2. Az 5.0 frissítéssel a tabletben folyamatosan világít a led akkor is, ha nem töltöm.
3. A tabletben ha használtam a billentyűzet swypeot, akkor random szétugrott a billentyűzet 2 kezes módra és ezt nem lehetett kikapcsolni, csak ideiglenesen
4. A zenelejátszó frissítéssel eltűntek az albumborítók és bármit csináltam, nem jöttek vissza, miközben másik lejátszó hibátlanul mutatta
5. A fényképező néha nem mentette el a képeket
6. A fényérzékelő hangolás úgy szar, ahogy van, pedig teszt módban hibátlan (egyébként tegnap ettől durrant el az agyam és vettem új telefont)
7. Tabletben kihangosítva a zenét, néha fogta magát és hangszínt váltott ahogyan válogattam az alkalmazások között
8. A gyári csengőhangok és értesítések hangereje egy határ szar
9. A WW jelölésű telefon miert TW hardveres felszereltséggel bír?
Ezek mind szoftveres gondok.
És a sérelmek, amik ugyan nem gyári fícsörök, de éppenséggel lehettek volna azok:
1. Miért nem tudtak secure NFC-t bele tenni, hogy lehessen használni a mobilpénztárcát? Vagy ha már nem fér bele a költségvetésbe, akkor miért nem lehet odaírni a fő specofikációhoz, hogy nem tudja? Miért vásárlás után kell ezzel szembesülni?
2. Miért nem tud dupla koppintásos képernyő nyitást?
3. Miért nem tudja az alkalmazásokat ablakban futtatni? Ez lollipop feature."

"Látom tényleg nem érted, hogy nem kell semmire a contínuum, ha egy rendszer meg van csinálva rendesen" - Ezek után nevettem egy jót és ismét eszembe jutott miért is hagytam a francba a droidot és lettem inkább WPs

(#335) plau85


plau85
tag

Üdv. Eltelt egy kis idő, és érdekelne hogy a megjelenést követve milyenek a tapasztalatok a continuummal. Mit javítottak mire alkalmas jelenleg?

(#336) NoNick


NoNick
tag

Sziasztok! Használható-e a dokkoló bármilyen random vezeték nélküli billentyűzet/egér kombóval, vagy vannak megkötések? Konkrétan ilyesmire gondolok, alaklomszerű használatra: [link]

[ Szerkesztve ]

(#337) steve@prhw válasza NoNick (#336) üzenetére


steve@prhw
őstag

Üdv Mindenkinek,

NoNick, tapasztalat alapján ezekkel az olcsó vezeték nélküli kütyükkel vigyázz, céges környezetben csak Logitech / Microsoft termékeket használok, mivel az olcsóbbak vagy megbízhatatlanul működtek vagy szívták az elemeket. Esetleg ügyesen kombinálták mindkettőt :(

Ügyfelem tervez beszerezni egy dokkolót, kíváncsi vagyok én is rá, hogy javult-e lényegesen a technológia az eltelt 9 hónapban? Merthogy a 950-es készülékek már nagyon baráti áron elérhetők...

[ Szerkesztve ]

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#338) NoNick válasza steve@prhw (#337) üzenetére


NoNick
tag

Köszi! Megvettem a linkelt szettet, tökéletesen működik a dokkolóval. Nyilván dolgozni nem vennék ilyet, de egy - két órás használatra tökéletes.
A dokkoló elég sokat fejlődött a bemutatása óta, szerintem ajánlott vétel.
Én arra használtam pl. stabilan, hogy Teamviewer-rel bejelentkezzek más asztali pc-kre, és így cad-eztem.

(#339) Account1995


Account1995
csendes tag

Sziasztok!
Valahogy sehogy nem tudom összehozni hogy a continuumon keresztül a hang is átmenjen a tv-er (okos tv)
szóval HDMI-vel van összedugva.
Olvastam a tesztben, hogy hangátvitel is van a HDMI-n keresztül, kérlek segítsetek, mert nem találok erre alkalmas beállítási lehetőséget sem.
Ha már volt korábbi hozzászólásban téma akkor elnézést, de nem akartam végig bogarászni 300 kommentet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.