Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Béta hát.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) Воланд


Воланд
titán

az uwp appok "regen", a wp8.1 - w8.1 idejeben jelolve voltak a store-ban, de keresni akkor sem lehetett rajuk. aztan ezt a jelolest eltavolitottak, az oka nem volt publikus, de valoszinusithetoen az uwp appok alacsony szama volt az ok. es nyilvan arra szamit az ms, hogy ha megjelenik uj app a platformra, akkor az mar uwp lesz.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#3) vicze


vicze
félisten

"Peacekeeper tesztet Continuum és normál telefon módban, előbbi esetén 450 körüli értékeket kaptunk, utóbbival pedig 730-740 pontos eredményt ért el a készülék."

Akkor jól értelmezem, hogy Continuum módban nagyobb teljesítményt ad le a teló, mert a teszt eléggé olyan mintha Continuum-ban az A57-es magokat mérné a progi, mobil módban meg az A53-asokat. Furcsa.

Esetleg valamilyen Miracast képes eszköz nincs a közelben, hogy azzal is leteszteljétek, hogyan működik, arra kíváncsi lennék, úgy hogy teljesít.

@woland_y2k: Aha, ha megjelenik... :U Az hogy nincs jelenleg egyértelműen jelölve eléggé "morg", és igazából megint csak a user pofánbaszása.

[ Szerkesztve ]

(#4) David75


David75
őstag

Ez így elég gyenge szerintem. El se tudom képzelni hol és mire jó ez.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#5) guftabi96


guftabi96
addikt

Már vártam a cikket, köszönjük. Este el is olvasom.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael

(#6) -szp- válasza vicze (#3) üzenetére


-szp-
aktív tag

Megpróbálok keríteni miracastos monitort

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#7) Воланд válasza vicze (#3) üzenetére


Воланд
titán

az ilyenek engem mar nem tudnak meghatni. :DDD jelenleg vak vezet vilagtalant allapot van a cegnel.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) vicze válasza -szp- (#6) üzenetére


vicze
félisten

Felsőbb kategóriás Samsung, LG és Sony TV-k többnyire tudják, de ha jól tudom nem olyan egyszerű sajnos a helyzet. :(
Egy ilyet nem lehet kikönyörögni MS-től? :)

(#9) Pearce


Pearce
aktív tag

Tetszetős. Csak hát ez is bugos még, mint a Win10M.

(#10) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Ez mire jó?
Dokkolhatom a telefonom a monitorra és mindent nagyobban csinálhatok?
Nem értem...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#11) dikan


dikan
tag

Hogy ez mire (lenne) jó:
Több telephely, otthon egy-egy monitor+bill+dokkoló beüzemelve, és csak a telefonnal kell mászkálni.
Ha dokkolón van az eszköz, távoli asztallal belépve a céges terminál szerverre lehet dolgozni.

És ez csak azért lenne, mert a Remore Desktop app sem UWP még :( De talán hamarosan ez majd változik.

Mate20, S10, 🍏XR, mi9SE, 1+7

(#12) BobTail válasza TigerCat (#10) üzenetére


BobTail
őstag

Párhuzamosan fut két környezet: egy telefonos és egy PC-s. Működik vezetékkel (dokkolóval) és vezeték nélkül (Miracast). Munkaállomásként is funkcionálhat, vagy egy nappaliban képernyőtükrözés helyett mehet külön film, böngésző, youtube, etc.

(#13) Fred23


Fred23
nagyúr

Csinálják meg ezzel, több értelme lenne! Mondjuk kíváncsi vagyok, mennyire kéne csökkenteni az Atom órajelét, hogy elfogadható legyen a fogyasztás.

(#14) vicze válasza dikan (#11) üzenetére


vicze
félisten

"Remore Desktop app sem UWP"
:W
Néha szavakat se lehet találni, az amatőrségre egyszerűen. :(

@TigerCat: Behozott egy elég fontos szintet(amit a többi rendszer elég régóta tud), és megtámogatták elég jó reklámmal. :) Csak a jelenlegi formában, nem pozitív reklám lesz...

@Fred23: Ilyen nem lesz soha mobilban. A Goldmont magos mobil Atom a Morganfield lesz, nyilván nem ilyen felépítéssel, de az még majd 1év mire lesz egyáltalán, jó esetben.

[ Szerkesztve ]

(#15) alevan válasza Fred23 (#13) üzenetére


alevan
őstag

Csak Atom procival elvágnák a nem UWP alkalmazások futtathatóságát, mivel azok kifejezetten ARM-re lettek megírva.

Atomos "Surface Phone"-nak akkor lessz értelme, ha megszaporodnak drasztikusan az UWP appok.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#16) aprokaroka87 válasza BobTail (#12) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

hívást is tud kezelni?
de mindezt úgy hogy nem a telefon mikrofonját és hangszoroját használja hanem pl egy mikrofonos headsetet

(#17) TigerCat válasza BobTail (#12) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!

Épp azon gondolkodom, hogy megszüntetem a dokkolt munkaállomásom, mert nem hatékony. Persze, praktikus, de jobb lenne egy bika fix gép és egy könnyű, hordozható eszköz, a kettő pedig felhőben szinkronizálva. Kezdem unni a szét-össze műveleteket.

Szóval ahogy látom, egyelőre nem nekem találták ki...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#18) -szp- válasza vicze (#8) üzenetére


-szp-
aktív tag

Van egy LG LA620S, ami tudja, de csak hétvégén sikerül közös helyiségbe pakolni a mobilt és a tévét.

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#19) vicze válasza TigerCat (#17) üzenetére


vicze
félisten

"megszüntetem a dokkolt munkaállomásom"
Attól még nagyon-nagyon messze vagyunk, ezen egyelőre kár gondolkodni, hacsak nem kizárólag webalapú alkalmazásokat használsz, akkor talán.

(#20) Fred23 válasza alevan (#15) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ez engem nem érintene tragikusan, viszont mehetnének fel az x86-ra írt alkalmazások. "Abból csak problémái lennének." - Hát nem csak értünk vannak?! :D

vicze1: ki tudja biztosan?! Én inkább attól tartok, hogy nem is az órajelet veszik majd vissza, hanem letiltanak 2 magot a jobb fogyasztás érdekében. Az is lehet, az IGP-ből is letiltanak egy blokkot. Csak ha mindezt meglépik, akkor az erőhiány miatt nem fog kelleni senkinek. Ha nem lépik meg, túl nagy lehet a fogyasztás. Lehet, csak majd 10nm-en lesz x86-os M$ teló.

[ Szerkesztve ]

(#21) alevan válasza Fred23 (#20) üzenetére


alevan
őstag

Szerintem maradna az UWP limitáció. Win32 appokat nem szivesen engedne a MS mobilra. Abból csak problémái lennének.

Mondjuk manapság Win32-UWP konverziónál lassan csak az UI-t kell lecserélni meg pár API-t.

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#22) TigerCat válasza vicze (#19) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Sokszor olvasom, hogy temetik a PC-t, ami azért is furcsa, mert egyelőre munkára nincs jobb annál. Viszonylag kevés pénzért elég jó teljesítményt kapni, ami évekig megállja a helyét. Az egybekütyüknek még kellene némi kis kakaó, hogy versenyképesek legyenek...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23) Douwd


Douwd
tag

Microsoft kezdi átvenni az AMD marketingjét..

(#24) alevan válasza TigerCat (#22) üzenetére


alevan
őstag

A PC-nél a HPC gépek jobbak azért.... csak kicsit többet fogyasztanak :DDD

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#25) vicze válasza Fred23 (#20) üzenetére


vicze
félisten

"mehetnének fel az x86-ra írt alkalmazások."
Ez továbbra is az az elképzelés, aminek semmi értelme...

Értsük már meg, hogy egy "Convertible" eszköznél azaz egész esszenciális lényege, hogy az alkalmazás mind a két módban képes futni. Win32-es alkalmazás soha nem lesz mobilon.
Minden olyan elképzelés, ahol ez bármilyen formában alternatíva, egyszerűen hibás, a Win32-t el kell felejteni úgy ahogy van.

@TigerCat: A PC-t a consumer piacon temetik, mert egy tablet vagy akár egy phablet 100%-osan kielégíti egy nagyon nagy réteg igényeit. A PC mint olyan szükségtelen számukra elve, mert annak tudásnak egy apró részét használják, és kb. egy böngészőt futtatnak csak rajta. Nem véletlen, hogy jelenleg nagyon erős előretörése van a ChromeOS-nek US-ben.

[ Szerkesztve ]

(#26) Divi válasza TigerCat (#17) üzenetére


Divi
aktív tag

Csak nekem tűnik úgy, minhta a dokkolt munkaállomásodnál, ahol ülnöd kéne ott van az az asztal lába?
Mindenesetre látványos.

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#27) Douwd válasza alevan (#15) üzenetére


Douwd
tag

Nyomják a rizsát, de még mindig az a baj, mint pár évvel ezelőtt, hogy WP-re nincs elég app, ami van, azok között is sok a férc munka. Tolják ezt az egységes szöveget, nem hiszem, hogy ettől megváltozna a helyzet. Drasztikusabb lépésre van szükség.

(#28) aprokaroka87 válasza vicze (#25) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

gondolom a hoszabb távú cél az az hogy elmossák az x86/arm közti különbségeket.

Ámbár én egy olyan "csodakábelt" eltudnék képzelni ami pl egy nagyon erős hardvererrel elátott pc erejét átadná a hordozható eszközöknek...dehát na majd egyszer talán

(#29) batai15


batai15
félisten

Jó dolog,de othonra nem sok értelmét látom,legalábbis amíg teljes értékű pct nem tud kiváltani. (maximum konzol melett ha netezes meg office stb ,bar win progik nem azonosok a store apokkal, igy szukosebbek az ilyen lehetosegek) Mondjuk egy padfone szerű tablet keretnek már annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#30) Polllen


Polllen
nagyúr

USB Dac-t esetleg kezel a cucc?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) icp1970


icp1970
senior tag

Köszi a tesztet.

(#33) TigerCat válasza Divi (#26) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Nem, csak úgy tűnik. Valójában beljebb van. Így a székkel jobbra-balra végig tudok gurulni, amikor helyzet adódik.
:DDD

(#25) vicze1:
Persze, ez jogos. Naponta nekem is csak kb. 1 órát kell a kraft, az összes többi esetben bőven elegendő az alapjárat is...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#34) vicze válasza Fred23 (#20) üzenetére


vicze
félisten

Már megvan az útiterv és a platform elnevezések, csak a végleges specifikáció hiáynzik. A mag letiltogatás puszta pénzkidobás, most is 4magos a mobil platform, ez nem fog változni. Igen órajel csökkentés és IGP blockot szednek ki a mostani Atom-oknál is, így skálázódik minden lefele.

@Polllen: Igen, a dokkolóra is úgy megy a hang. Csak a USB-C okozhat esetleg gondot. Az meg egy jó kérdés, hogy a régi készülékeken megye-e. Ez az Insider-t használók talán tudják. Az OS maga mindenesetre tudja.

[ Szerkesztve ]

(#35) DaveJr válasza Pearce (#9) üzenetére


DaveJr
őstag

Őőőő....mert talán ez egy Win10M? :DDD

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#36) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Hát, nem tudom, nekem így ebben a formában az Ubuntu konvergencia sokkal előremutatóbbnak tűnik. :U
Pedig korábban vártam nagyon ezt a Continuum-ot.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#37) aprokaroka87 válasza DaveJr (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mert mégis mi?
Windows 10 Desktop?

(#38) Pearce válasza DaveJr (#35) üzenetére


Pearce
aktív tag

Ne zavarjon, hogy nem azt írtam.

[ Szerkesztve ]

(#39) vicze válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


vicze
félisten

"Ubuntu konvergencia sokkal előremutatóbbnak tűnik."
Tök jó, csak az még ilyen szinten se létezik semmilyen formában... :U
Ez egy valamennyire kereskedelmi eszközön működő techdemó, az meg egy semennyire se létező. Na meg egy x86 tableten demózták nem egy ARM telefonon, külső kijelzővel.

(#40) moleculez


moleculez
veterán

Ha most nekiállnának és a már meglévő appokat continuum ready-re varázsolják, plusz valahogy ösztönöznék a fejlesztőket erre, lehet belőle valami. Majd kialakul ennek a piaca, kb úgy mint anno a kutya nem értette mire kell/jó egy táblagép, aztán tessék, de mondhatnám az okosórák piacát, viselhető eszközök, stb.
Majd pár év múlva a zepöl kiadja használható formában.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#41) Воланд válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


Воланд
titán

lol :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#42) Fiery


Fiery
veterán

"Elméletileg, ahol van mobil és PC előnézeti kép is, azok az alkalmazások univerzálisak, ám ez ebben a formában nem igaz, ugyanis több ilyet is letöltöttünk, amelyek ennek ellenére nem voltak hajlandóak nagy kijelzőn futni, csak a telefon képernyőjén indultak el."

Persze hogy nem igaz, hiszen a PC-s screen shot csupan azt jelenti, hogy PC-n is fut az app. Az a PC viszont lehet, hogy Windows 8.1-es PC, es igy az app valojaban Windows 8.1 univerzalis app, es nem Windows 10 univerzalis app. A kavarodas persze teljesen normalis, es valojaban a Microsoft szurta el a dolgot, amikor a Windows 8.1-fele univerzalis appokat azonos neven illette, mint az uj, "valodi", Win10-es univerzalis appokat. Hiszen a regi univerzalis appok valojaban nem egyetlen appok voltak, nem azonos app futott telefonon, tableten es PC-n, hanem volt egy telefonos (Windows Phone 8.1) app, es egy kulonallo (Windows 8.1) app a tablethez/PC-hez.

Na mindegy is, a lenyeg, hogy a Continuum tenyleg a jovonek szol, eloremutato technologia. Most mar csak az app fejlesztoknek kell frissiteniuk a regi appokat, es tok jo lesz ez.

[ Szerkesztve ]

(#43) Plazmacucci válasza Fiery (#42) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Majd a continuum 2.0 lesz a jó, amit majd jövő ilyenkor adnak ki az új flagshipekkel. 2017 a W éve lesz!

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#44) Fiery válasza sz.balazs.95 (#36) üzenetére


Fiery
veterán

Miben tunik eloremutatobbnak, a gyakorlatban? Nem elmeletben. Ha veszek egy Ubuntu Phone-t (ez mar megtortent, csak ugy mellesleg), es rakotom egy 1080p monitorra vagy tv-re, mi fog tortenni? Tudom hasznalni a telefont telefonalasra, mikozben a nagy kijelzon desktop modban futnak az appok? Pontosan mely appok? Az Ubuntu Store-ban ugy altalaban nincs tul jo valasztek (problema #1), azok kozul melyik fut ilyen "univerzalis app"-kent?

(#45) Fiery válasza Plazmacucci (#43) üzenetére


Fiery
veterán

Elhiszem, hogy viccesnek tunik a Windows fikazasa, de azt azert ne felejtsd el, hogy _senki_ mas nem csinalt me'g ilyet. Az Android + Chrome OS konvergencia me'g a kanyarban sincs, nem beszelve az iOS + OSX-rol. A Microsoft vizioja az, hogy hamarosan nem lesz szukseg PC-re, notebookra es tabletre sem, hanem csupan egyetlen eszkozzel, a telefonoddal fogsz mindent megoldani. Ezzel az elkepzelessel van valami problemad? Ha nem, akkor mi is a gond?

[ Szerkesztve ]

(#46) DaveHutt válasza Plazmacucci (#43) üzenetére


DaveHutt
őstag

Ez már kezd a Linuxra hasonlítani desktop PC vonalon. :D

(#47) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Köszi a tesztet.

(#48) DeFranco válasza moleculez (#40) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Majd pár év múlva a zepöl kiadja használható formában.

2015 vége van, ez a vonat már 5 éve elment... legalább is a post-jobs érában én nem éreztem egy keynote-nál sem a wow-faktort. tisztes iparos fejlesztések ülve egy már létező hullámon, vagy még annyi sem. (ne kelljen krédózni az almához való hozzáállásomat, abszolút naturál, se bajom nincs a márkával sem nem rajongok érte)

@Fiery: A Microsoft vizioja az, hogy hamarosan nem lesz szukseg PC-re, notebookra es tabletre sem, hanem csupan egyetlen eszkozzel, a telefonoddal fogsz mindent megoldani. Ezzel az elkepzelessel van valami problemad? Ha nem, akkor mi is a gond?

mármint azon kívül, hogy eléggé öntökönlövésnek látszik egy telefon fizikai korlátaiba szorítani a mindenkor szükséges teljesítményt? persze, ez teljesíthető a mindig aktuális igényekhez mérten, de ehhez bőséges felár társul, és a relatív teljesítmény is nagyságrendekkel jobban inflálódik, mint egy tágabb mérethatárokkal rendelkező eszköz esetén (méret, aktív hűtés, stb.)

nagyon egyszerűre lefordítva vehetsz egy méregdrága telefont amit aztán cserélgethetsz kb. évente, azért az extráért hogy mindig a zsebedben lehessen az irodád. ez így nekem cseppet utópisztikus.

több fantáziát látnék abban, ha a "dokkolóba" is kerülne némi vas, ami a telefon erejét egészítené ki amikor arra szükség van.

[ Szerkesztve ]

(#49) Polllen válasza vicze (#34) üzenetére


Polllen
nagyúr

Köszi!

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#50) #56573440 válasza Fiery (#44) üzenetére


#56573440
törölt tag

nem úgy volt hogy még kanyarban sincs a canonical megoldása? nekem ez volt az utsó infóm, telefont láttam, de mintha 2016 lenne mindenhol, semmi fix időpont társaságában.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.