Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#31) Peter13 válasza xTc (#18) üzenetére


Peter13
senior tag

"Maradjunk csak a technikai vonalon, a jogi része kevésbé érdekes számomra."

Sajnos ez így nem lehetséges, mert a jogi környezet határozza meg, hogy mire lehet a technikai infrastruktúrát használni (és nem pedig fordítva). Ha hátat fordítasz a jogi háttérnek, akkor alapvető és meghatározó paraméterekről nem veszel tudomást, és nem a felhőt magát (mint egészet), hanem annak csupán a technikai hátterét értékeled (ami rendben van, ha Téged csak az érdekel, mert mondjuk fejlesztő vagy, és a többi nem rád tartozik - de ez akkor sem a teljes kép a szolgáltatásról)

Kicsit olyan, mintha az autókból téged csak a technika érdekelne. OK, nincs vele semmi baj (én pl imádok szerelni és megtanulni a hozzávalókat), de amint használni akarod azt az autót, és ki kell menni az útra, bejön a képbe a KRESZ (ami meghatározza hogy mi fér bele, és mi nem, függetlenül attól, hogy az autó mire lenne képes).

Egyébként pedig nem csak az amerikai törvények lehetnek "furák", hanem az egyes európai országok belső adatvédelmi határozatai (én 3 különbözővel találkoztam, mind EU-s ország)...és még azokon belül is tovább szigoríthatnak a vállalati rendelkezések (ha a cég így dönt - ilyet is láttam). Bonyolult spagettitál lehet a vége (főleg több országban, netán több kontinensen működő multikná), és éppen ezért van erre szakosodott belső jogi osztály a legtöbb érintett nagyvállalatnál.

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.