Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza schawo (#50) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"A vállalati infrastruktúra döntő része MS szervereken fut. "
Már ahol. Én elég sok cégnél látok nem MS-t. HP-t, Linuxot, IBM méjnfrémet... Amazon, Gúgli sem MS-en dolgozik, az tuti.

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) gabor7th válasza bambano (#15) üzenetére


gabor7th
addikt

Ismét csak egy tökéletes válasz. Egyetértek. Te már sokkal régebbt óta megláttad, hogy nem oké a felhő még mielőtt és az első hozzászólásomat tettem itt.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#53) gabor7th válasza bambano (#22) üzenetére


gabor7th
addikt

Ráadásul nem csak az amerikai kormányt szolgálják ki:

https://www.hwsw.hu/hirek/58296/apple-kina-gcbd-cenzura-diktatura-vpn.html

A kínaiaknak is odadobják a felhasználóikat.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#54) gabor7th válasza hcl (#29) üzenetére


gabor7th
addikt

Így van és ez rendben is van. Bár még a személyes kis privát felhőd se biztonságos:

https://pcforum.hu/hirek/20172/durva-hatso-kaput-talaltak-a-western-digital-taroloeszkozeiben

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#55) gabor7th válasza Meridian (#30) üzenetére


gabor7th
addikt

Ha még komolyan gondolná is az MS... az NSA be tud törni akkor is. És az NSA kökeményen üzi a gazdasági kémkedést, úgyhogy ha összegyűjtik neki több tízezer céges adatot azt nagyon megköszöni. Gondolom ezért is kapnak annyi állami pénzt a nagy techcégek, egyfajta fizetség a szolgálatért.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#56) gabor.79 válasza schawo (#49) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Tévedsz. A Spectre-re nincs szoftveres megoldás: "And there's no patch for Spectre; the microprocessors have to be redesigned to prevent the attack, and that will take years."

A hup-on voltak fenn tesztek, a legrosszabb esetben a kis blokkméretű lemezműveleteknél 66%-kal csökkent a teljesítmény, rá tudsz keresni.

(#57) hcl válasza gabor7th (#54) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Banyek, semmi sem biztonságos, az utcára kimenni se, kint élni a pusztában sem... és akkor?

Mutogatni való hater díszpinty

(#58) schawo válasza gabor.79 (#56) üzenetére


schawo
titán

Ne már, könyörgöm. A spectre sérülékenységet az intel által kiadott új mikrokódcsomag javította. Te egy hónapos cikket linkeltél. Azóta lett javítva.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#59) gabor.79 válasza schawo (#58) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Akkor olvasd el a 43-as hozzászólást, a javítás vissza lett vonva.

(#61) schawo válasza gabor.79 (#59) üzenetére


schawo
titán

Maga a javítás teljesen véd a spectre ellen, tehát az el lett hárítva, de egyes rendszereken előfordulhat néha nem várt újraindulás a javítást követően. A legtöbb szerverrendszert ez nem érinti, és nem érinti a coffee lake asztali processzorokat. Ezeken a sérülékenység szempontjából kritikus rendszereken továbbra is érvényben van a javítás, a többin csak akkor érdemes fent hagyni, ha nem zavar a teljesítményvesztés és nem indul újra a te géped.

Az enyém nem indul újra, nem is érintett az újraindulásban, de engem zavar a teljesítményvesztés (amiről itt írtam: [link]), ezért inkább eltávolítottam. Az én gépemet 1000 egyszerűbb módon fel lehet törni, nem kell hozzá spectre.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#62) gabor7th válasza hcl (#57) üzenetére


gabor7th
addikt

Értelmetlen kockázatot nem kell vállalni, főleg nem biztos bukást. Tehát felhőt el kell kerülni.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#63) gabor7th válasza schawo (#61) üzenetére


gabor7th
addikt

"Az enyém nem indul újra, nem is érintett az újraindulásban, de engem zavar a teljesítményvesztés (amiről itt írtam: [link]), ezért inkább eltávolítottam. Az én gépemet 1000 egyszerűbb módon fel lehet törni, nem kell hozzá spectre."

Hát igen, a sérülékenységek sohase fogynak el.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#64) xTc válasza gabor7th (#62) üzenetére


xTc
aktív tag

Félve merem megkérdezni, akkor le kell lőni az egész internetet, mert nem csak a felhőben futó gépek támadhatóak? :))

(#65) hcl válasza gabor7th (#62) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

:W

Mutogatni való hater díszpinty

(#66) Realradical válasza xTc (#64) üzenetére


Realradical
őstag

[link]
És nem csak a gépek támadhatóak! Rettegjünk együtt

Things that try to look like things often do look more like things than things

(#67) gabor.79 válasza xTc (#64) üzenetére


gabor.79
aktív tag

A "felhőben" egy helyen van rengeteg számítógép, erőforrás. Ha ott betörsz, akkor könnyebben hozzáférhetsz az ugyanott tárolt adatokhoz, ami kiszolgálók hatalmas hálózata. Ha találsz egy rést, akkor minden a tied.

Ha minden szolgáltatás külön szervereket üzemel, akkor egy betöréssel legfeljebb ebben az egy hálózatban tudsz tevékenykedni.

(#68) hcl válasza gabor.79 (#67) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Miért, ha az amcsi hárombetűsökhöz bejutsz, akkor is. Pedig azok hálózatai ugye nem egy felhő, hanem minimum több.
A másik : Software Defined Network megvan? Felhőn belül is lehet ám elválasztás... Van is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#69) xTc válasza gabor.79 (#67) üzenetére


xTc
aktív tag

Bármelyik szerverteremben elég nagy eséllyel találsz több tucat, több száz szervert :) Azokkal mi újság? :)

@Realradical : Szervezhetünk egy rettegő klubbot :)

[ Szerkesztve ]

(#70) schawo válasza xTc (#69) üzenetére


schawo
titán

Van megoldás: barlang és tábortűz :D

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#71) gabor.79 válasza xTc (#69) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Szerinted a "felhő" és a szerverterem megegyező fogalmak?

(#72) gabor.79 válasza hcl (#68) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Van?

(#73) gabor.79 válasza hcl (#68) üzenetére


gabor.79
aktív tag

És a Software Defined Network-ben a software az hibátlan és támadhatatlan, ugye?

(#74) xTc válasza gabor.79 (#71) üzenetére


xTc
aktív tag

Látsz valami különbséget infrastruktúra szempontjából? Tudtommal a CPU az CPU, a memória pedig memória itt is, ott is :). Ami gép nincs fizikailag szeparálva a külvilágtól sebezhető, de ettől rettegni szerintem felesleges. Azzal, hogy otthon neked is van internet hozzáférésed, sebezhető vagy. :-) Én a helyedben átvágnám az UTP kábelt. :DD

(#75) Kikkó


Kikkó
csendes tag

Sziasztok,

Azt nem említi a cikk, hogy mekkora cégek is ezek a "felhőmesterek". Gyanítom, főleg az új startupok alapoznak erőteljesen a felhőre, így nem csoda, hogy innovatívak is.
Viszont egy nagyvállalatnál, főleg ha pénzügyi területen tevékenykedik, elég szigorúak az előírások, hogy hol tárolhatók az adataid, nem véletlenül.
Megosztanám én is a felhős tapasztalataimat. (MS)
Kisvállalatoknak nagyon jó. Az Exchange Online nagyvállalati szintű levelezési szolgáltatásokat nyújt anélkül, hogy egy drága Exchange szervert kéne tartanod. Nagyjából ebben kis is merül.
A OneDrive nem tud kiváltani egy fájlszervert, főleg a kliens program gyengeségei miatt. Még backupnak is kevés, mert több problémát okoz, mit megold.
A Skype for Business szintén nehézkes, a tervezésénél a legutolsó szempont volt, hogy egy nagyvállalatnál tűzfalak is vannak.
Az MS felhő egy éles üzemű tesztkörnyezet, emiatt a rendelkezésre állása a megfelelően üzemeltetett on-prem rendszerekhez képest rosszabb. A rendelkezésre állást tovább rontja, hogy 100%-ban függ az internettől és az azt szolgáltató hálózati eszközeidtől.
A felhő létjogosultságát tovább gyengítik a jó ár/teljesítmény arányú szerverek. 15-20 éve nagyobb dobás lett volna.
Viszont az felhő a jövő, legalább licencelés miatt, mivel a gyártók szándékosan úgy alakítják az áraikat, hogy sokkal jobban megéri legalább onnan licencelned a termékeidet.

(#76) xTc válasza Kikkó (#75) üzenetére


xTc
aktív tag

Azt azért ne felejtsd el, hogy az on-premise szerverek üzemeltetésnél illik legalább redundás infrasturktúrát kialakítani, megfelelő környezetet, cold swap alkatrészeket tartani, valamint a hardver avulásból eredendő költségeket se. Felhő vagy bármilyen más bérelt megoldás eseten ezek a költségek nem terhelnek téged. Az ár/érték arány ezek után szerintem érdekesebben alakul.

Igen abban egyetértünk, hogy nem minden alkalmazás cég költözhet ki a felhőbe, vagy anyagi, vagy jogi, vagy üzleti döntésből adódóan.

[ Szerkesztve ]

(#77) Kikkó válasza xTc (#76) üzenetére


Kikkó
csendes tag

Ugyanezt a felhőszolgáltatónak is meg kell vásárolnia, amit szépen lassan a szolgáltatás díjában fizetsz vissza, mert valamiből neki is meg kell élnie. Tény, hogy a felhő tervezhetőbb költség.

(#78) xTc válasza Kikkó (#77) üzenetére


xTc
aktív tag

Így van, egyetértek veled! Át is terheli, mert ők is profit orientáltak. Ellenben az ár érték arány számoláshoz gondoltam, hogy ezek a tényezők is fontosak.

(#79) gabor.79 válasza xTc (#74) üzenetére


gabor.79
aktív tag

Minél több a "harmadik fél" közted és a saját adataid között, annál kiszolgáltatottabb vagy másoknak, és annál több az az idő, amikor nem állnak rendelkezésedre (miattuk) ezek a működésedhez szükséges információk.

(#80) bambano válasza xTc (#76) üzenetére


bambano
titán

úgy látom, eléggé a felhő javára tévedsz...
"illik legalább redundás infrasturktúrát kialakítani": téves. kockázatmérlegeléssel kell eldönteni, hogy milyen infrastruktúrát csinálsz.
"cold swap alkatrészeket tartani": ez megint hely, leginkább szerződésfüggő.

de ha szerinted a helyi szerverből kell redundancia, hogy biztonságos legyen, akkor a felhőig tartó adatátviteli kapcsolatból nem kell redundancia, hogy az is biztonságos legyen?

"Felhő vagy bármilyen más bérelt megoldás eseten ezek a költségek nem terhelnek téged.": vagyis a felhőszolgáltató ingyen nekem ajándékozza az infrastruktúrát? vagy csak elfelejted, hogy nem csak beruházási költség van, hanem működési is? a felhőnek egyetlen pozitívuma van: beruházás helyett, amitől érthetetlen okból reszketnek a nagy cégek, működési költség lesz, amit meg szeretnek. olyan, mint egy operatív lízing.

"Az ár/érték arány ezek után szerintem érdekesebben alakul.": egyszer utánaszámoltam konkrétan, egy 5 éves futamidejű hűségnél a 3. évben fizeted ki a teljes cucc beruházási értékét és még két éven át a cég profitját növeled.

tehát, ahogy a másik hsz-ben is leírták, minél több cég van közötted meg az adatod között, annál kevésbé lesz biztonságos és annál több cég profitját fizeted ki, vagyis annál drágább lesz.

én ezt a körbeforgó szisztémát láttam a "menedzserek között". van pár menedzser, akik körbejárnak a nagy cégek között, és mindenhol elkövetik ugyanazt a hülyeséget, bekamuzván, hogy az jó. és persze mindenhol megbuknak, de mire kiderül, addigra ők már egy másik cégben kábítják a felsővezetőséget.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) xTc válasza bambano (#80) üzenetére


xTc
aktív tag

Igen, biztosan a felhő javára tévedek. Hogy miért? A válasz egyszerű, könnyebb skálázhatóság, nincs gond a hardverre, "csak" fizetni kell mint a katonatiszt.

A kedvenc következő kérdésem: Adott egy webshop, karácsonyi időszak, megugrik a terhelés, hogyan tudod biztosítani saját infrastruktúrával a kiszolgálást? Veszel új vasat? Remek időben összerakod, minden szuper, mit csinálsz a megnövekedett infrastruktúráddal januártól, amikor visszaáll a terhelés az eredetire? Ott fog állni és csak avul és avul.

Abban egyezzünk már meg, mielőtt tovább folytatjuk a beszélgetést, hogy mindig helyzet, alkalmazás és igény függő a megfelelő megoldás.

"Az ár/érték arány ezek után szerintem érdekesebben alakul.": egyszer utánaszámoltam konkrétan, egy 5 éves futamidejű hűségnél a 3. évben fizeted ki a teljes cucc beruházási értékét és még két éven át a cég profitját növeled.

Igen, cserébe nem kell csere és pót hardverre költened..

"de ha szerinted a helyi szerverből kell redundancia, hogy biztonságos legyen, akkor a felhőig tartó adatátviteli kapcsolatból nem kell redundancia, hogy az is biztonságos legyen?" Igen illene :)

(#82) bambano válasza xTc (#81) üzenetére


bambano
titán

"Veszel új vasat?": te most próbálod a felhő előnyeit sorolni úgy, hogy a mérleg másik serpenyőjébe direkt nem raksz semmit. így a felhő nyer.

kérdezem: felrakod a webshopodat mondjuk az amazon felhőbe. majd bedobnak egy laza 6 milliárd forintos büntetést érte. ez az olcsóbb, vagy olcsóbb lett volna venni még két szervert?

(bérelt vonalról) "Igen illene": oké. két darab, külön szolgáltatótól érkező gigás nagyvállalati bérelt vonal jelenleg bruttóban megvan 2 misiből per hónap, ha egyáltalán olyan szerencsés helyen laksz, hogy tudsz venni két drótot. ha az infrastruktúra házon belül van, akkor ennél sokkal gyengébb minőségű internet is elég, mondjuk havi 30 rugóból. (és mielőtt elindul a hiszti, hogy nem is ennyi pénz, felhívnám a figyelmet, hogy a nagy fehér táblán pirossal áthúzott Budapest felirat után is élnek emberek).

a különbözetből szerintem tudnék venni havonta négy szervert. na jó, ha sok diszk kell, akkor csak hármat.

ha elegánsan elfelejtkezünk a drót áráról, akkor se biztos, hogy olcsóbb a felhő. ha korrekten beleszámoljuk a drótot is, akkor a felhő rögtön mocskos drága lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#83) xTc válasza bambano (#82) üzenetére


xTc
aktív tag

igen, a fovaroson kivul is van elet. :)

Berelt vonal? Biztosan szukseg van ra? Nem eleg egy VPN? Lehet itt torzitani ide-oda, de az a nagy helyzet, hogy keves ceg rendelkezik olyan minosegu infrastrukturaval, mint amit meg lehet kapni amazontol, azuretol vagy barmelyik nagyobb Hosting cegtol

Persze akinek nem tetszik hajra hajra csinaljon jobbat. A magam reszerol kiszalltam

[ Szerkesztve ]

(#84) bambano válasza xTc (#83) üzenetére


bambano
titán

"Berelt vonal? Biztosan szukseg van ra? Nem eleg egy VPN?": miért, a vpn min megy majd? a 7-es buszon?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#85) hcl válasza gabor.79 (#73) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem, viszont ugyanaz a helyzet, mint a valós hálózatokon, el vannak választva a gépek.
(Amúgy soha nem volt még hardveres hálózati eszközökben hiba? Nem kell válaszolni.)

@84 : :D:D:D:D:D:D:D
Mondjuk egy béreltet több lehetősége is van védeni az embernek... Monitorozni még inkább.

@xTc : Nekem vannak gépeim (szerverek) olyan helyeken, ahol csak egy VPN van. Ha láttál már borzalmas hálót...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#86) bambano válasza hcl (#85) üzenetére


bambano
titán

tudod, a klasszikus: panaszkodik a szőke titkárnő, hogy akkora it-s leállás volt, hogy kézzel kellett pasziánszozni...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#87) hcl válasza bambano (#86) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kézi adatlapátolás pendrive-al. Meg a CD elpostázása.

Mutogatni való hater díszpinty

(#88) Kikkó


Kikkó
csendes tag

Arról nagyvonalúan megfeledkezünk, hogy nem is a vas, ami igazán drága, hanem a licencek. És a gyártók úgy alakítják az áraikat, hogy lassan nem éri meg majd, hogy saját szervereid legyenek.
Ami az összehasonlítgatásokat illeti, nem mindegy, hogy SaaS szolgáltatást, tárhelyszolgáltatást vagy webszerver hostingot veszel. A SaaS nagyon csábító látszólag, de ha van pár 100 TB adatod, nagyon drága lesz felhőben tárolni. Almát az almával. ;)

(#89) schawo válasza Kikkó (#88) üzenetére


schawo
titán

Amazon Glaciernél nehezebben találsz 100TB biztonságos tárolhatóságot.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#90) Kikkó válasza schawo (#89) üzenetére


Kikkó
csendes tag

Találó a név. És mi lesz, ha jön a meltdown? :D
Elsőre nagyon jól hangzik, de az árazás kicsit kusza. A tárolt adatmennyiségtől és forgalomtól is függ.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.