Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mhorvat


mhorvat
senior tag

Várom az észrevételeket, kérdéseket a cikkel és a billentyűzettel kapcsolatban!

(#2) #65675776 válasza mhorvat (#1) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kifejezetten örvendetes, hogy van még legalább egy gyártó, aki képes normális kialakítású billentyűzetet készíteni. Ez is teljesen rendben van. Bár szerintem az Fn-nel hibát követtek el.

(#3) D1Rect


D1Rect
félisten

Nem nagyon találtam meg a méreteit. :B
Milyen széles a bill?

MOD: Most látom a G9-et is te adtad el nekem. :D

[ Szerkesztve ]

(#4) mhorvat válasza #65675776 (#2) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igen, ennek én is nagyon megörültem. Főleg azért, mert ez a fajta lapos, szigetes kialakítás most kezd divatba jönni, ilyen új dolgok esetén pedig a legkevésbé sem szoktak az ésszerű dolgokra figyelni. Az Fn-ezéssel hibát szerintem nem követtek el, mert hátránya nem származik belőle senkinek, egyszerűen csak arról van szó, hogy a felhasználók úgy tippre 90%-ának ez felesleges lesz.

(#5) mhorvat válasza D1Rect (#3) üzenetére


mhorvat
senior tag

Területe 435mm x 142mm. Magassága elől (értsd: CTRL gombnál) 10mm (billentyűkkel együtt 13mm), hátul 17mm. Kihajtott lábakkal pedig 25mm magasra ér fel az asztalon, elülső magassága értelemszerűen nem változik. Mindezeket figyelembe véve elmondható, hogy átlagos méretű klaviatúráról van szó, az előző, teljesen hagyományos Labtec-em majdnem pont belefért a Genius dobozába.

Örülök neki, remélem neked is bejött akkor a G9. ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) #65675776 válasza mhorvat (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Számomra az Fn-ben az a probléma, hogy még egy billentyűt kell kerülgetni.

(#7) zH.


zH.
senior tag

Nagyon szép kis billentyűzet. Ára is korrekt ,amikor megláttam 5k feletti árra számítottam. Lassan ideje lenne nekem is lecserélni a 3 éves noname bill.-em ,amiben már vagy 2kg morzsa van. :D

just be

(#8) mhorvat válasza #65675776 (#6) üzenetére


mhorvat
senior tag

Voltaképpen, ha megnézed, a Windows gomb helyett van ott, tehát még pluszt sem jelent. Nem védem, mert én sem használom, de azt fontosnak tartom hangsúlyozni, hogy hátrány nem származik belőle (na jó, a kék kis piktogramok ott vannak az F billentyűkön :DDD).

(#9) D1Rect válasza mhorvat (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Nagyon köszi! :R

Igen, bejött a G9. :)

Az FN gomb az on/off vagy nyomva kell tartani?

(#10) mhorvat válasza D1Rect (#9) üzenetére


mhorvat
senior tag

"„Fn” funkciógombot, melyet együttesen lenyomva az F1-F11 billentyűk valamelyikével"

Tehát nyomva kell tartani és mellé egy tetszőleges F gomb. Sajnos emiatt is kényelmetlen a használata. :(

(#11) D1Rect válasza mhorvat (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Olvastam, de annyira logikátlannak tűnt, hogy nem hittem el. :U

(#12) mhorvat válasza D1Rect (#11) üzenetére


mhorvat
senior tag

Valóban értelmesebb lenne ON/OFF funkcióval, legalábbis S12-esen így működik a Function gomb.

(#13) Pierre75


Pierre75
senior tag

Nekem I220 van 1/2 éve. Szeretem, bár a hibái felett sem hunyok szemet. Ezek egy részét ebben az I222-ben már javították: a fényes lakk-fekete ujjlenyomat-olvasó végre matt lett. Visszahozták a csoportos F1-F4 kialakítást, ami az I220-on egyben van, így még most is előfordul, hogy félreütök. Nekem személy szerint nagyon bejött ez a szigetes elrendezés, kényelmes. Egy negatívumot tudnék még megemlíteni, amit nem tudok, hogy javítottak-e már a 222-ben, kicsit lehetne halkabb.

(#14) mhorvat válasza Pierre75 (#13) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem tudom, mennyire hangos az i220, illetve gondolom mind a kettő szépen lassan egyre hangosabb lesz ahogy kopik ki a műanyag, de ez egyáltalán nem mondható hangosnak. Nem is az a tipikus billentyűhang, hanem inkább egy kattanáshoz hasonlít, mikor leütünk rajta egy billentyűt.

Azért ujjlenyomat-olvasó talán nincs az i220-ban sem, maximum ujjlenyomat-gyűjtő felület. :D

(#15) Pierre75 válasza mhorvat (#14) üzenetére


Pierre75
senior tag

Előtte Logitech Classic 200-t használtam, az halkabb volt. Ezért zavar, hogy ez azért hangosabb. Cserébe a Logi 1 év után elkezdett néhány betűt véletlenszerűen duplán írni, így egyre idegesebbé téve a felhasználót. Szomorú véget ért egy újabb hiba után és utódot kellett keresni.

"Azért ujjlenyomat-olvasó talán nincs"
Igazad van abban, hogy csak gyűjtő, de a felhasználó közelebb hajolva, már "olvashatja" is. Így elég sűrűn kell törölgetni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Móci


Móci
addikt

Jó kis billentyű, nekem tetszik. Ha lecserélném a mostanit, akkor szerintem ez lenne a következő.
Ritka sajnos a normális kiosztású billentyűzet, pláne az olyan, aminél nincs a del end stb. gombok alatt 3 csodás 'funkció' gomb.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#17) mhorvat válasza Móci (#16) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ez így van, ahogy mondod. Tényleg elég idegesítő, hogy ha az ember végre talál egy hagyományos kialakítású billentyűzetet, erre kiderül, hogy nincs magyar kiosztással, vagy fordítva. :U

(#18) Móci válasza mhorvat (#17) üzenetére


Móci
addikt

Nekem egy régi olcsó fekete Genius van, amin a delete stb gombok alatt ott volt a 3 csoda gomb. Örömlányjó, ha lecsúszik az ujjam a delete gombról, aztán kikapcsol a gép. Durva módszer, de én kiszedtem a fenébe az összes is szar billentyűt. :D
Nem szép a lyuk, de legalább nincs több baki.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#19) D1Rect válasza Móci (#16) üzenetére


D1Rect
félisten

Attól én is kiborultam.
A saját billemet szétszedtem és kikötöttem belőle az billentyűzeti on/off kapcsolót.

A másik: miért jobb oldalra kell tenni a hangerő gombokat???

Kiszúrunk minden jobbkezessel?
(ha elképzeled az átlagos géphasználatot, baromi rossz helyen van, mert a user azzal a kezével az egeret piszkálja...)

A másik: Miért nem lehet kiemelni a "mute" gombot? Lehetne nagyobb és középen.
Miért?
Mert általában az a "sürgős": megnyitsz egy weblapot ami zenél, nézel valamit közben valaki mondani akar vmit, stb.

A harmadik: olyan nehéz lenne kikapcsolhatóvá tenni a ledeket? :U

Egy halovány világításról már álmodni se merek 10K alatt....

(#20) mhorvat válasza D1Rect (#19) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem tudom, de ezek a korábbi "szokásos" problémák után számomra elenyészőnek tűnnek. :U

(#21) D1Rect válasza mhorvat (#20) üzenetére


D1Rect
félisten

Azok, de ha én itthon a gép előtt rájövök hogyhogy nem sikerül azoknak akik a tervezésért pénzt kapnak? :U

(#22) mhorvat válasza D1Rect (#21) üzenetére


mhorvat
senior tag

Amíg el tudják adni azt, ami most van, addig nem fognak hallgatni más felhasználói igényekre. Nyilván nem azért csinálják így meg a billzeteket, mert senki sem veszi meg. Erre mondják, hogy profitorientált, amíg jön a pénz, mindegy mit csinálsz, csak el tudd adni, hogy jöjjön a pénz. :(((

(#23) hoffman_ válasza #65675776 (#6) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jó, azért ez is elég pökhendi probléma :DDD

A cikkhez:

Patent lett nagyon, meggyőzött annyira, hogy élőben is megsasoljam a billt. Az egyetlen ami aggaszt, hogy notin ugye ilyesmi billjeim vannak, és gyorsabban ill. halkabban tudok vele gépelni, mint az 1000 huf-os Login, de 2-3 óra után elfáradnak az ujjaim, a gépeléstől elkezdenek fájni. A Login ilyen nincs. Viszont jóval kisebb a notin bill felület, nekem meg nem női kezem van, úgyhogy ennek könyvelem el a hibát. Ezért ódzkodom a lapos kiosztástól, bár jobban szeretem csapkodni. Megér egy próbát no, köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#24) mhorvat válasza hoffman_ (#23) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nem olyan fárasztó gépelésre. Kicsit más a gombok reakciója, mint notin egyébként, de ezt majd élőben úgy is meglátod.

(#25) hoffman_ válasza mhorvat (#24) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Jólvan :) iPon-ban szoktam vásárolni szinte kizárólag, de ott csak angol van. Nem baj, nem hajt a tatár.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#26) mhorvat válasza hoffman_ (#25) üzenetére


mhorvat
senior tag

És a bolt iránti hűséged a pénztárcád bánja gondolom. :U Nem azért, de én eddig amit vettem (és náluk is volt), csak drágábban adták, mint máshol.

[ Szerkesztve ]

(#27) hoffman_ válasza mhorvat (#26) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Eddig 3 ketyerét csesztem el az idők során(5-10k körül), mindig szó nélkül azonnal cserélték/adták vissza az árát. Bárhol máshol eddig megsz@ptam. Nekem ez megér ennyit :) Ha egy 3 ezres bill nem 2532 huf, hanem 2956 náluk, akkor nincs miről beszélni. Ha egy vga nem 58k náluk, hanem 62, akkor nekem megéri az a 4k, hogy 2 és fél év múlva biztosan kicserélik, ha tönkremegy. Fáztam már rá ilyennel nem egyszer, és elég volt :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#28) mhorvat válasza hoffman_ (#27) üzenetére


mhorvat
senior tag

Biztos igazad van, de azért ez nem csak náluk van így. Én nem a pár száz forint spórolására gondoltam, hanem arra, hogy nem egy termék néha több tízezer forinttal drágább náluk, mint más helyeken. És olyan helyeken, ahol normális garanciát adnak, értsd nem szopsz vele. :K Három termék meg nem oszt nem szoroz, azt hittem "törzsvásárló" vagy. :D

(#29) hoffman_ válasza mhorvat (#28) üzenetére


hoffman_
nagyúr

3 termék csak az, amit vissza kellett vinnem, ennél azért jóval több dolog van ám tőlük :D Természetesen hülye azért nem vagyok, +10 vagy 20k-nál azért mérlegelek. Tudom, hogy van más megbízható bolt is, csupán őket preferálom a pozitív tapasztalatok miatt :) (mikrofont speciel most nem tűlök veszek, mert náluk 1000 huf, pcx-ben 500. az említett számokhoz képest ezek eltörpülnek, és az esetek többségében semmi gond. ha van, akkor 1000huf semmi, ha nincs, mert jelenleg épp cidri van, akkor 500huf igenis sok :DDD )

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#30) mhorvat válasza hoffman_ (#29) üzenetére


mhorvat
senior tag

Mégiscsak törzsvásárló vagy. :o

(#31) hoffman_ válasza mhorvat (#30) üzenetére


hoffman_
nagyúr

:P :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#32) Móci


Móci
addikt

Én pont ma vettem egy i220-as billentyűzetet. Nagyon meg vagyok vele elégedve. Kellemes rajta gépelni, jók a gombok, az elrendezése is nagyon tetszik. Bár a fényes felület szerintem hosszútávon nem lesz nyerő, de attól függetlenül jól néz ki.
Kereken 4 ezresért vettem az egyik helyi üzletben, annyit megért.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#33) mhorvat válasza Móci (#32) üzenetére


mhorvat
senior tag

Ha vákuumkamrában dolgozol vele, nem lesz gond a fényes felülettel.

(#34) Marci79


Marci79
aktív tag

Én az i200-at vettem meg. Ennek a "kistesója". Eleinte fúrcsa volt a numpad hiánya, de hamar meglehet szokni.
+Nagyon kényelmes.
+Kis helyet foglal.
+Szép.
+MAC design szerű.
+Játéknál is jól tudom használni. (nem lettem bénább vele, sajnos jobb se :((( )
-Nem hangtalan gépelés.
-Nekem még mindig magas a bill. és a gombok is. Sokkal laposabbra számítottam.
-A b.nőm nem akar ilyet az ő gépéhez.
-A reklámfeliratok zavarnak. Pl. Genius logó és a webes elérhetőségük feltüntetése.

(#35) asturel


asturel
őstag

Ma vettem egy i222 billentyuzetet, ami a halksagat illeti szamomra egyaltalan nem halk (ezelott slimstarom volt), itt a gombok lenyomasakor eleg kopogo hangokat hallat szegeny, masik ami nagyon hamar feltunt, hogy a F1-12 gombok _nagyon_ erzekenyek, mar azt is erzekeli, ha csak hozzaer az ujjam (nem szokasom a levegobe tartani ugyanis). Gombok nekem lotyogosnek tunnek kisse. Ettol fuggetlenul a dizajn jo, irni is kellemes rajta.

(#36) mhorvat válasza asturel (#35) üzenetére


mhorvat
senior tag

Nekem csak az Esc billentyű "érintős", tehát hiperérzékeny. :DDD

(#37) Prof01


Prof01
veterán

Ma én is beszereztem egy ilyen billentyűzetet. Nagyon elégedett vagyok vele, olyan, mint a notim bill-je, rövid úton jár, halk, kényelmes. 3k-t simán megér. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#38) xmad


xmad
őstag

én is vettem ma egy ilyet.

kicsit tényleg olyan mint a noti bill.-je.
de a halkságától nemvagyok hasra esve.. nem olyan hűűde halk azér. de a régi billemnél azér halkabb...

kiváncsi leszek meddig fogja birni majd :D

(#39) hajtömeg


hajtömeg
aktív tag

Igazából egy közepes billentyűzet, azt gondolom 3e-ért max ennyit várhatunk.
Halkabb,mint az előző és pozitívum,hogy valahogy nagynak tűnnek ezek a designos billentyűk :)
Negatívuma,hogy pl sokkal kevésbé jól néz ki,mint a képeken :)
Élőben olyan kis gagyi, az anyagminősége is az, illetve ezek a matrica szerű jelek az F1-12 billentyűkön... háát,jórondák :)
Negatívuma még,hogy a kis pöckök,amik megdöntik a billentyűzetet, nevetségesen gagyik és kicsik.
Összességében semmi különös,átlagos billentyűzet,átlag áron.

(#40) Mawyx


Mawyx
senior tag

Örülök, hogy rátaláltam a cikkre, mert pont ilyet készülök venni, de rendelni kell, nem tudom megtapogatni és ezért gondoltam rákeresek mit írnak róla. A problémám a jelenlegivel, hogy túl nagy úton jár és hangos, egy noti stílusú asztali géphez való billentyűzetet keresek, ami nem csörömpöl, hanem hangtalan, kis úton járnak a billentyűi, finoman lehet kezelni, nem kell csapkodni a billentyűket.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#41) royalka


royalka
őstag

:D Akartam én is írni egy Logout-ot a billről de ma megtaláltam ezt. Szal így már lényegtelen. (Az a fura hogy mikor a logutba kerestem nem dobta ki,de a google meg igen.. :/)

Mind 1 grat a hozzá jól sikerült :C , nekem is hasonló tapasztaltaim vannak.
Elsőre nagyon fapadosnak hat a nyomkodása a i820 után, de pár sor pötyögés elteltével már nagyon kellemes vele írni. :DD

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#42) bibi55


bibi55
tag

Hali!

Nagyon jó teszt! Olyan kérdésem lenne, hogy mikor az Entert vagy a Space-t leütöd, figyelni kell rá hogy pont középen üsd le? Mert egy youtube videó alatt kérdezték a tesztelőt, és ott írta hogy Ő azt tapasztalja, hogy ha a szélén üti akkor nem működik. Játszani szoktam meg programozni a gépen és ez nagyon fontos tényező lenne. Szeretem a laptop stílusú billentyűzeteket, és ez a bill most szemet szúrt nekem.

A teszted elolvasva arra gondoltam hogy meg is veszem, nem egy drága eszköz, de a videóban tesztelő srác kommentárja után elbizonytalanodtam.

Lehet csak az Ő példánya ilyen?

(Nem tudom használod-e még a bill-t, hisz a teszt is elég régi, de ha tudsz választ adni, vagy valaki a kommentelők közül, azt megköszönöm!)

(#43) kben0627


kben0627
újonc

Sziasztok!
Le tudná nekem mérni valaki egy karakterbillentyű pontos méretét? Az a helyzet, hogy mac billentyűzethez való matricához keresek olcsóbb billentyűzetet. Előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.