Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Azt hittem F0.95-ös trió jött ki sonyra is, mint mft-re :D . Azért a negyvenest elfogadnám.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2) 80hun válasza jjeahh (#1) üzenetére


80hun
addikt

Pont a 40-est néztem ki én is :D

[ Szerkesztve ]

(#3) MrChris


MrChris
nagyúr

+1 magam is a 40-est néztem ki a hipotetikus A7-emre :D Kedvenc gyutáv és a rendszerekben elég ritka, meg drága.

(#4) .mf


.mf
veterán

C-c-c-c-combo breaker.
Én a 35-öst választanám, ha a három közül az egyiket utánam dobnák (nem valószínű, hogy vennék ilyet). Bár én is szeretem az ekv. 40-et (Pana 20-as látom alaposan elkényeztetett mindannyiunkat :DDD ), de a 35 nagyon hasonló, és azért az 1/3-1/2 FÉ-ért nem biztos, hogy a dupla méretet, nagyobb tömeget és magasabb árat választanám.

MrChris: Canon 40 f2.8 :P A Pana 20-as nagytestvére, nem csak a gyútáv miatt, hanem palacsinta kialakítása és alacsony árához (és a többi Canon nem-tele fixhez) képest meglepően jó élessége miatt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) 80hun válasza .mf (#4) üzenetére


80hun
addikt

I35mm-ösnek is elég korrektek a lehetnek méretei mert a 40mm-es se iszonynagy az A7-en.
A samyang obikkal pont ez a bajom nemelég hogy nagyok és nehezek még egy adaptert is közé kell rakni :)
Meg végre valaki egy chipet is rak a hátuljára .

Az árukon már biztos dobok majd egy hátast :D

(#6) MrChris válasza .mf (#4) üzenetére


MrChris
nagyúr

Ha FF Canonom lenne szinte csak az lenne rajta.

(#7) Rum.cájsz


Rum.cájsz
tag

Nofene, úgy látom itt már senki sem hőbörög azon, hogy debezzeg ezek mf-es objektívek :DDD

(#8) jjeahh válasza Rum.cájsz (#7) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Mert tudtommal mind manuálozunk, talán csak .mf kolléga nem :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#9) Rum.cájsz válasza jjeahh (#8) üzenetére


Rum.cájsz
tag

... mert Ő még nem érzett rá az ízére ... :D

én is a negyvenesre pályáznék, ha lenne miből, tud egyfajta függőséget okozni ez a látószög :K

kár hogy most készülök megszabadulni a 20/1.7 II-től

[ Szerkesztve ]

(#10) .mf válasza Rum.cájsz (#9) üzenetére


.mf
veterán

Nálam is hever néhány manuál fix (28-50-135 sor a Minolta XG1-emre), csak a natív 9-18, 20, 45 sor kisebb, könnyebb, univerzálisabb. Ma is voltam koncertet fényképezni, a 45-össel azért pár fokkal könnyebb, mint amikor az MD 50 f2-vel lőttem a koncerteket. Focus peaking, Panás kép-a-képben belenagyítással már előrébb lennék, de az EM5 nem tud ilyeneket :N

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) jjeahh válasza .mf (#10) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Így, ha a manuáljaid nem fényerősebbek a natív fixeidnél és nem is a legkarakteresebbek valóban nincs sok értelme a dolognak, nekem sigma 60mm F2.8 mellett van 55mm F1.4 meg 135mm F2 üveg focal reducerrel, amivel ugy-e nyerek +1FÉ-t, így már más a helyzet nálam (F1.0, F2), a sigma a polcon porosodik, szinte nem is használom :DDD
Pont panás vagyok amúgy és megnyugtatlak valszeg kb. annyira használhatóak a panák manuálok alatt mint az oly, a focus peaking gyalázatosan rossz, a mini kép-a-képben ficsőr meg használhatatlan, mert ilyenkor a kinagyított kép életlen :D , szal muszáj én is belenagyítsak full kijelzőn és azt az oly is tudja. A kép-a-képben funkciót a canonos Magic Lanternes srácok amúgy kva jól megcsinálták, ott asszem magic zoom a neve, érthetetlen, hogy panákon miért ilyen bugos évek óta...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.