Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16820480 válasza Sinesol (#46) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ebből nem tudok sajnos kiindulni, mert 200+ ezret sem adnék telefonért, nem hogy 300-at. Pár hónapja, amikor kicsit elegem lett a Play Services kikapcsolhatatlan szolgáltatásaiból, akkor eszembe jutott, hogy esetleg ki kellene próbálni egy iphone-t, de kb egy 3-4 éves modell férne bele árban, akkor meg már nem igazán állja meg a helyét a tartósság. Ráadásul a mostani 3-4 éves modellek még a régi ronda designt használják, azért pláne nem adnék annyi pénzt sem szívesen.

(#52) joey04 válasza #16820480 (#51) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk én szinte soha nem vennék teljes áron Apple cuccot, (mást se nagyon). Xr pl 190-ért van aprón vadiúj. Nekem a Xs, watch 3, mpb 2014 kombó összesen volt kb 580.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#53) #16820480 válasza joey04 (#52) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az még mindig rengeteg pénz :N Majd 1-2 év múlva lemegy 100-120 környékére, de addigra meg ott tartunk, hogy 3-4 éves lesz már.
Egyébként meg ha közelebbről megnézem, akkor az Xr nem egy annyira jó ajánlat azért. Nincs dualSIM (csak a kínaiban elvileg), nagy és nehéz, de kicsi az akksi és a képernyő sem kiemelkedően nagy vagy jó felbontású, illetve nincs LDAC de még aptX-HD kodek sem (jó ezek a többi Apple cuccban sincsenek).

[ Szerkesztve ]

(#54) joey04 válasza #16820480 (#53) üzenetére


joey04
titán

Ezek csak a számok. Ezt nem az iPhone Xr vagy bármilyen Apple cucc érdekében mondom, hanem általánosan. Sok másodvonalas gyártó kínál nagyon jó hw csomagot kedvező áron, de mindegyik esetben kompromisszumot kell kötni. Nem egy iPhone-hoz képest, hanem mondjuk egy Samsunghoz képest. De akár még egy Sonyhoz képest is. A Xr kijelzője nagyon szép, üzemideje meg a legjobb az iPhone-ok között. Szerintem ár/érték arányban a legjobb iPhone most a piacon.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) Sinesol


Sinesol
veterán

Igen, kár a számokat nezni, pl a FullHD Amoled valos felbontasa is csak 1564*864, megis jol neznek ki a Huawei telók vele, a P30 FHD+ az valos felbontasban kb ugyanaz, mint az Xr. Mindket telónak nagyon szep a kijelzője, hasznalni kell, nem specifikaciokon lovagolni.

[ Szerkesztve ]

(#56) #16820480 válasza joey04 (#54) üzenetére


#16820480
törölt tag

Lehet, de nem is kínai cuccokhoz akarom hasonlítani, ott van már 200 alatt az S10e, ami sokkal jobb telefon, bár akksiban az sem annyira erős, vagy ha a méretet el tudja fogadni az ember, akkor kb 400€-ért jön hamarosan a Moto Z4, ami szoftveresen (leszámítva a Play Services-t) amúgy sokkal kényelmesebb.

Szóval lehet a legjobb ár/értékű iphone, de még mindig elég drága sajnos. Az SE olyan 120 ezer környékén ment emlékeim szerint ilyen korára újonnan, ami azért jóval megfizethetőbb, bár lényegesen kisebb kijelző is.

(#57) Somatom válasza #16820480 (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Meg hardveresen is. Ennyiért nálam is várós, cserélném rá a Z Play -t, ha már úgyis van egy-két Modom hozzá.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) joey04 válasza #16820480 (#56) üzenetére


joey04
titán

ott van már 200 alatt az S10e, ami sokkal jobb telefon

itt már elmegyünk szubjektív irányba. szerintem a kijelzője sem szebb, a felhasználói élmény sokkal rosszabb a rendszer miatt, kamerája sem jobb. Biztos nem azt választanám. De ez már erősen szubjektív, ott van Somatom, akinek tele van korlátokkal a rendszer, neki nem lenne jobb. De ne erőltessük ezt a vonalat, azt mondtad kipróbálnád, de nem adsz 200+ pénzt telefonra. Mondtam van friss készülék is 200 alatt. Ennyi csak részeről. :R

Androidos készülékkel meg teljesen fölösleges összevetni, mert ahogy már sok helyen kibeszéltük, azonos árkategóriában már minden telefon szép képeket lő, szép a kijelzője, gyors, stb, stb, az egyéni szubjektív élmény ami dönt, hogy iPhone vagy egy androidos készülék.

Olvasd vissza az 54-es kommented, abból indult ki az egész, szó sem volt s10e-ről vagy motoról. Az ilyen összehasonlításokba nem megyek én bele. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#59) #16820480 válasza joey04 (#58) üzenetére


#16820480
törölt tag

Persze, nem ebből indult ki, csak ez már a szubjektív véleményem, hogy igazából továbbra sem szeretem az ios-t, de volt egy cikk (nem találom most sajna), ahol megnézték mennyire követ a két rendszer, és Android alatt naponta több százszor lekéri a pozíciód a Play Services, ios alatt meg alig néhányszor. Ez a tulajdonsága tetszett meg a rendszernek, és hirtelen felindulásból ránéztem, hogy mennyire drága mostanság (ipad-et ugye lehet már kicsivel 100e felett kapni), de sajnos még mindig nagyon drágának találtam, főleg úgy, hogy egyébként estig tudnám sorolni a dolgokat, amiben számomra kényelmetlenebb az ios.

(#60) Axisone06


Axisone06
újonc

Valakinél hasonló hiba?

[ Szerkesztve ]

(#61) <Lacy85> válasza joey04 (#58) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"a felhasználói élmény sokkal rosszabb a rendszer miatt"

Egy teljesen szubjektív dolgot nem tudom, miért kell egyetemes igazságként kezelni.
Engem pl. a halálba tudnak kergetni az iOS nagymama tempójú animációi, a scroll-ozás sebessége Safari alatt, stb.
A felhasználói élmény semmivel nem jobb iPhone-on, csak teljesen más.
Aztán megint döntse el mindenki, melyik kell neki.
Ha tény lenne, hogy ennyivel jobb az élmény az egyiken, akkor senki nem venné hasonló áron a másikat.

(#62) Somatom válasza joey04 (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Ha a Google így folytatja, akkor lassan nálam is versenyképessé válik az IOS.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#63) joey04 válasza <Lacy85> (#61) üzenetére


joey04
titán

csak 2x van leírva a kommentemben, hogy szubjketív.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#64) joey04 válasza Somatom (#62) üzenetére


joey04
titán

fenéket. tudom, neked a mostani megszorítások is fájnak amit a google csinál, de mindig sokkal szabadabb lesz, mint az iOS. ez az előnyük, aki a droidot választja felsőkategóriában, az ezért teszi.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#65) <Lacy85> válasza joey04 (#63) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ebben a kommentben valóban, de 1000 éve mondod, hogy mennyivel jobb a felhasználói élmény iOS alatt. Hát nem, nem jobb.
Mint ahogy azt sem igazán merném mondani, hogy a nagy szabadság miatt veszik a felső kategóriában az androidos telókat. Ez a kijelentés konkrétan egyik ismerősömre sem igaz.

[ Szerkesztve ]

(#66) joey04 válasza <Lacy85> (#65) üzenetére


joey04
titán

jól van. pont az ilyen agresszív stílus miatt nem megyek bele veled semmilyen beszélgetésbe évek óta. most is csak kijavítottam a hibát a kommentedben. szép vasárnapot. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#67) Somatom válasza joey04 (#64) üzenetére


Somatom
veterán

Nem tudom, hogy az Apple hogyan áll a tilalomfákhoz. A Google katasztrófálisan. Kiszámíthatatlan, kapkodó, következetlen. Pl. körbeküldte a fejlesztőknek, hogy kitiltja azokat az alkalmazásokat, amik nem a dokumentációnak megfelelően használják az API -kat. Rengeteg ilyen alkalmazás van, amelyek fölött évek ota ott van Demoklész kardja.
Később 30 napos ultimátumot adott a kisegítő szolgáltatásokat használó alkalmazásoknak, hogy töröljék ezt a jogosultságot. Majd, a nagy felháborodás miatt visszakozott. Azóta sincs erre megoldás.
Aztán a névjegyekhez hozzáférés jogosultsága szúrta a szemét. Ennek (többek között) a tárcsázó alkalmazások estek áldozatául. De, a Google egyedi elbírálása alapján mégis kaphat alkalmazás ilyen jogosultságot. Az elbírálás szempontjai természetesen nincsenek dokumentálva. És ez csak a jéghegy csúcsa.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68) <Lacy85> válasza joey04 (#66) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi volt ebben agresszív? :D

(#69) Hallosz


Hallosz
senior tag

Aha.... értem! :C
Nagyjából arról szól, hogy fejlesztenek valamilyen fontosnak gondolt appot, majd ezt követően fejlesztenek egy másikat, ami az elsőt kontrollálja, visszafogja annak működését.
És így tovább....
:F

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#70) Divinity válasza Somatom (#67) üzenetére


Divinity
őstag

Mondjuk ha mélyebben belegondolsz ezek a megszorítások jogosak. Muszáj meghúzni a határt mert egyre több a user és egyre nagyobb az ágaskodás a privacy irányba. Mivel eddig nem voltak aktívak ebben a szférában most minden fáj de azok a fejlesztők akik tényleg értelmes dolgot tesznek le az asztalra fognak találni workorundot viszont a kis kínai a random macskás appjával nem fogja emberek ezret lelopni adattal.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#71) Somatom válasza Divinity (#70) üzenetére


Somatom
veterán

Az Android alkalmazások topik összefoglalójában három ajánlott automatizáló van. A Taskernek van engedélye a névjegyekhez, a másik kettőnek nincs. A kettő közül az E-Robot fejlesztője Barta Tamás, akire inkább bíznám a névjegyeimet, mint a Google -re. De, nekem nincs beleszólásom, hogy kire bízom a névjegyeimet.
Ezt az irányt továbbgondolva mi jöhet még a "biztonságunk érdekében"? Szted a külső forrásból történő alkalmazás telepítés nem biztonsági rés? Vagy, a "külsős" billentyűzet alkalmazások? Aktiváláskor figyelmeztet a rendszer, hogy bármilyen bevitelünket logolhatják. A böngészők is veszélyesek. Nosza, tiltsuk be azokat is! Hol a folyamat vége? Megállunk az IOS szintjén, vagy a butafonig "növeljük a biztonságot"? Kígyós játék azon is volt, úgyhogy marad nekünk élmény.
Emellett a Google vállal bármilyen garanciát a rendszer biztonságára? Nem. Egy komoly támadó nem a kliensekkel bajlódik, hanem a szervert támadja. Lásd NSA! Meglékelte a Google vezetékét és ennyi. Ilyen biztonság illúziójáért korlátozza a Google a felhasználók lehetőségeit.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) Divinity válasza Somatom (#71) üzenetére


Divinity
őstag

Ha ez a döntés a userek kezében lenne akkor szinte adnának egy pofont a sz*rnak. Persze ha valahol mélyen a fejlesztői beállításokban lenne egy full control kapcsoló akkor az lenne a legoptimálisabb megoldás ellenben meg marad a root mivel a system appok jogosultságát nem piszkálják.
Ha a store-ból tölt le az ember valamit és az nem követel semmi speckó jogosultságot az is éehet biztonsági rés, bármi lehet az. Ellenben pont ezt próbálják megoldani ezekkel a megszorításokkal. Mivel eddig volt és mostmár nincs így fáj érem én és egyetértek de mivel egyre nagyobb hangsúly van a Privacy & Security oldalon így muszáj feláldozniuk olyan dolgokat amik nagyobb vezsélyt jelentenek és kisebb réteg használja arra amire kéne.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#73) joey04 válasza Somatom (#71) üzenetére


joey04
titán

Megértem az álláspontodat, de a Google szemszögéből is meg kell ezt vizsgálni: Ez nem egy hobbirendszer, ez a legelterjedtebb mobilos operációs rendszer a világon. Nem lehet akkora szabadságot adni a usereknek mint az elején. Még későn is kezdték el behozni ezeket a megszorításokat. Nem azok a felhasználók vannak többségben, akiket úgy érdekel mint téged, akik úgy beleásták magukat a témába mint te. A döntő többség teljesen laikus felhasználó, akik ha egy app azt közli vele, hogy esélye van megnyerni a Galaxy S10-et ha megadja a hozzáférést mindenhez amit az adott app kér, akkor már örömmel kattint is. Értem én, hogy aki hülye az haljon meg, stb, de a Google ezekből az emberekből él (persze az Apple is, meg mindenki, csak most a kugli a téma), és meg kell oldania, hogy ne történhessen ilyen a rendszerükön, bolondbiztossá kell tenni. Lehetne mondani, hogy legyen egy kapcsoló, ami feloldaná a korlátozásokat egy figyelmeztetés után, mint most a fejlesztői beállítások pl., vagy engedélyt kellene kérni stb, de ezek megoldása, kijátszása villámgyorsan terjed a neten, és hozzáférnek a laikusok, akik az emlegetett idióta nyereményt ígérő app miatt feltúrnák a netet és minden létező korlátozást és biztonsági funkciót kikapcsolnának. És hiába ők a hülyék, akkor is a Google rendszere lenne a "szar", azzal lenne tele minden, hogy könnyen kijátszható, kikapcsolható a védelem és korlátozás és sebezhetővé válik a rendszer, a felhasználó. Na ezért van ezekre szükség, és ezért lépett a Google is erre az útra. Hogy hol a határ az jó kérdés, az emberek véleménye alapján az iOS ügyesen lavíroz, mert az átlag laikustól ugye olyan vélemények szoktak jönni, hogy nem tud bt-n fájlt küldeni (ez már kezd kikopni), meg hogy 2 kattintással nehezebb felmásolni egy letorrentezett filmet. Korábban még odáig is csak kevesen jutottak el, hogy zavarja őket az, hogy csak az adott app látja a számára felmásolt fájlokat, egy másik, adott fájltípust kezelő app nem, ha csak fel nem másoltad neki is.

szerk.: látom picit lassan írtam.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#74) Somatom válasza Divinity (#72) üzenetére


Somatom
veterán

B@sz6om a rootomat, ha a Google korlátozása ellehetetleníti a fejlesztőt és bedobja a törölközőt. Akkor tényleg csak a kígyós játékok maradnak a Playen. Miért nem az alkalmazásokat ellenőrzi, mielőtt a Play -re engedi? Nemrég az ES File Explorer -t tiltotta ki, de annál sem a Google szúrta ki a simlit.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#75) Bóti


Bóti
senior tag

Nem hiszem el, hogy a Google-nél még senkinek nem jutott eszébe az, hogy "Mi lenne, ha a felhasználó ki tudná tűzni a neki fontos értesítéseket?"
Priorizálás, már így is van, lenne egy új kategória, pl.: "pinned", és ezek mindig a lista elején helyezkednének el. Az Oreo óta teljesen felborult az értesítési rendszer, addig, ha valaminek max prioritása volt, akkor a lista tetején volt, most meg pl a FB is, meg bármelyik app eléjük kerül.. A fejlesztők meg nyilván úgy írják meg a saját alkalmazásukat, hogy a lista elejére kerüljön..
A másik, tömik teli funkciókkal, de még mindig nincs egy normális rendszerszintű mentés root joggal nem rendelkezőknek.
Kb. minden telefonomat azért rootolok és rakok fel egy TWRP-t, hogy tudjak PIT mentést csinálni, de ezek nem fontosak... ááááááá... :W

(#76) I02S3F válasza Lincoln6echo (#32) üzenetére


I02S3F
őstag

"Annyira lènyegtelenül elhanyagolható, hogy milyen oprendszer fut a telefonon, amíg az kielègíti a usert" - Érdekes! Engem még telefon nem elégített ki! :)

(#77) sz.balazs.95 válasza I02S3F (#76) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Mert eddig rosszul fogtad, azért ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#78) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Nem tudom volt-e már: Android Q kills its default gesture navigation if you install a launcher like Nova

Egyébként látom, megy a vita, miszerint a Google lassan tönkreteszi az Android-ot. Nos, az utóbbi időben engem sem fog el semmilyen kellemes érzés, mikor ez új (fő) verzió megjelenéséről hallok. A zsigeri reakcióm újabban az, hogy "na vajon most mit tilt le, tüntet el vagy éppen módosít már vm. régóta jól működő funkción".

... és, igen. Ha pedig megjön az új rendszer, akkor az ember (én legalábbis) igen kevés pozitívummal találkozik. Annál több módosítás / újdonság teszi használhatatlanná az eddig megszokott rendszert ill. kárhoztatja ezáltal a felhasználót hosszas guglizásra (a megoldás után).

Sajnos az Android egyre jobban kezd hasonlítani iOS-re, és veszíti el ezáltal kezdeti előnyét utóbbihoz képest. Szerintem ...

Egyébként
(#74) Somatom
+1

[ Szerkesztve ]

(#79) qqzs


qqzs
őstag

En azt nem ertem hogy miert nincs egy normalis hivashistory es notification history. 2000 ben megvol tobb honapra visszamenoleg most meg masfel honap. Mindkettohoz app kell

Eladó: GTS450

(#80) Ricardo válasza <Adamsky> (#78) üzenetére


Ricardo
félisten

Nem jó az irány. Úgy néz ki a frissítési értesítések is eltűnnek .

[link]

Az indok. Rengeteg értesítés veszi el az emberek figyelmét.
Ezért fogják és letíltják. Ez iOS szemlélet. Az Android a lehetőségeké volt. Azzal semmi gondom nem lenne, ha azt mondanák hogy akit zavar az kikapcsolhatja.

(#81) aprokaroka87 válasza Ricardo (#80) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ez már egy pár hónapja így van eleve, mondjuk ha valami bug beüt a play store-ban, és háttérben telepit, nem tudom honnan értesül az user, mert ha jól sejtem arról sincs értesítés.

(#82) Ricardo válasza aprokaroka87 (#81) üzenetére


Ricardo
félisten

Így van. valami gond adódik egy alkalmazással, és mondjuk előző nap frissült akkor tudom, hogy azzal lesz valami. Miért nem dönthetem el, hogy akarom e látnia frissítési értesítéseket vagy sem? Nem tetszik ez az Apple féle gondolkodás mód. Majd mi tudjuk hogy jó neked.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.