Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gusztáv válasza Rover623 (#50) üzenetére


Gusztáv
addikt

Nekem annak tűnik:

[ Szerkesztve ]

Laci

(#52) #86973952 válasza Rover623 (#50) üzenetére


#86973952
törölt tag

Rugalmas, de ez külön teszteken is látszik. Valamennyire rugalmasnak kell lennie az ellenállóság miatt. Az óraüveg (ami minőségileg jobb lehet) is nagyobb méretben rugalmas, csak nem látszik.

[ Szerkesztve ]

(#53) Rover623 válasza Gusztáv (#51) üzenetére


Rover623
félisten

OK!
Rendben...rugalmas...annyira, amennyire...:DDD
Én csak annyit állítok, nem hiszem, hogy ne lenne rajta hagyományos előlapi hangszóró, mivel szimplán az üveg "rezgetésével" nem lehet elfogadható hangerejű zajt előállítani úgy, hogy nem "vezetéses" módban használjuk.
Márpedig teljesen életszerű az a helyzet, hogy a telefont nem érintjük hozzá az arcunkhoz, ilyen vagy olyan okokból...márpedig akkor is kell normális hangerőt produkálni, és szerintem nem elfogadható, hogy ekkor azonnal kihangosított üzemmódba kapcsoljon egy telcsi és hátul kezdjen el ordítani.
Az ős Kyocera prototípuson valóban nem volt előlapi hangszóró, de nem is lett belőle kereskedelmi termék tudtommal. :(

primus inter pares

(#54) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Érdekes dolgok vannak itt, de azért a rácsot a fotózásnál nem nevezném újdonságnak.

valami

(#55) moleculez


moleculez
veterán

Olyan mintha fejjel lefelé lenne a teló...de ez a reklám...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#56) 64b0r válasza Rover623 (#50) üzenetére


64b0r
aktív tag

Rugalmas hát. Nem tudom a pontos fizikai definícióját, de ha az külső erőbehatás megszűnése után az adott dolog újra felveszi az eredeti alakját, akkor az rugalmas. (persze túl nagy erőbehatás eltörheti/elszakíthatja a rugalmas anyagokat is)

De a képek fentebb többet mondanak 100 szónál :)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#57) 64b0r válasza Rover623 (#53) üzenetére


64b0r
aktív tag

Asszem megvan mit értettél félre: nem kell hogy hozzáérj az üveghez, hogy halljad, elég közel tartani. Amúgy ha tiszta erőből a füledre nyomod, akkor is lesz a dobhártyád és a telefon között kb. 1-2 cm vastag levegőréteg a füljáratodban. :)

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#58) Rover623 válasza 64b0r (#56) üzenetére


Rover623
félisten

Nem mindegy, hogy mekkora erőhatás kell vminek a meghajlításához....szerintem! ;)
Nem mindegy, hogy milyen frekvenciákat visel el az adott anyag...persze alacsony intenzitással, amplitúdóval jóval szélesebb sávban "rezgethető" vmi, de akkor megint csak előjön a hangerő kérdése. :U

Asszem megvan mit értettél félre: nem kell hogy hozzáérj az üveghez, hogy halljad, elég közel tartani. Amúgy ha tiszta erőből a füledre nyomod, akkor is lesz a dobhártyád és a telefon között kb. 1-2 cm vastag levegőréteg a füljáratodban

Minden prosiban és az eredeti Kyocera cucc tesztelésénél is kihangsúlyozták: a hallókészülékekben is használatos "vezetéses" technológiáról van szó...tehát hozzá kell érinteni a fejhez vagy a külső fülhöz.

De ismétlem: várjuk meg, amíg vki végre kézbe tud fogni egyet, és minden kiderül! :DDD

[ Szerkesztve ]

primus inter pares

(#59) #86973952 válasza Rover623 (#58) üzenetére


#86973952
törölt tag

Ebből nekem felmerül még egy kérdés. Ugye a fület érzékeli és oda helyezi a "rezgést". A cikk szerint ez a funkció a kijelző teljes felületén érzékel. Ez vajon milyen hatással lesz egyéb hívás közben alkalmazható funkciókra, érzékelés szempontjából?

(#60) 64b0r válasza Rover623 (#58) üzenetére


64b0r
aktív tag

A vezetést nem az eszköz és a füled között, hanem a hangot generáló modulátor és az üveglap között értik.
Tedd a fejed az íróasztalodra, és karnyújtásnyi távolságban kocogtatsd meg az asztalt a körmöddel. A hang vezetéses technológiával fog eljutni a füledbe. :)

[ Szerkesztve ]

On the internet you can be anything you want. It is strange, that so many people decide to be stupid.

(#61) Rover623 válasza 64b0r (#60) üzenetére


Rover623
félisten

[link]

Idézet:
"When you hold a device to your ear or head, the sound bypasses the eardrum and puts those vibrations into your inner ear," said John Chier, Kyocera's director of corporate communications.

primus inter pares

(#62) Quqesz válasza Rover623 (#58) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Csak egy kérdés: az LG flex akkor miért nem törik el ha nem rugalmas az üveg/nincs olyan üveg? Nagyon sok eljárás van,amiről nem is hallottunk még....főleg a japóknál....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#63) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

A technológia nagyon elmés, de ez a dizájn... Inkább nézegetném Conchita Wurst csodás szakállát.

(#64) Quqesz: Hogyne. Aztán egész nap a WC előtt térdelnék a gyönyörtől, és szóhoz sem tudnék jutni. :D :N

[ Szerkesztve ]

Nyugodj békében Integra!

(#64) Quqesz válasza Szatyor95 (#63) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Mármint ezen a telón? Teljes kijelzőn? :DD

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#65) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Komolyan magyarázzátok már el nekem, miért törne be jöbben ez, mint akármi más készülék?Nemtudom milyen mobilotok van, de nálam egész előlap üveg.Mindegy mekkora a káva, ott is csak a keret védi a kijelzőt.Keret meg itt is van.
Reklám uncsi, szerintem ronda is a telefon, mert csak alul van csak káva.Nem túl szimmetrikus.Bár lehet megtudnám szokni.De a plusz fícsörök nem rosszak.

(#66) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Tetszenek ezek a fajta újítások, nagyon kíváncsi vagyok :)

Finn the human

(#67) Parallaxis válasza Quqesz (#62) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak egy kérdés: az LG flex akkor miért nem törik el ha nem rugalmas az üveg/nincs olyan üveg?

Mert az LG Flex nem üveget, hanem műanyagot használ mind a kijelző paneljénél, mind az érintőfelületnél.

---

ctvagyok:

Komolyan magyarázzátok már el nekem, miért törne be jöbben ez, mint akármi más készülék?

Mert eséskor ennél közvetlenül az üveg érintkezik a földdel, míg más készülékeknél van keret, ami valamilyen szinten felfogja az ütközés erejét és előbb az deformálódik.

---

Én értem, hogy miként hozza létre rezgéssel a hangot a kijelző üvegfelületén, amit nem értek az az, hogy mikor hozzérsz telefonáláskor ehhez a rezgő felülethez, akkor miként oldották meg, hogy ne torzuljon a hang, vagy némuljon el? Ha egy BT-s rezgős kihangosítót ráraksz egy üvegfelületre, akkor szépen szól, de ha rátenyerelsz közben ugyanerre a felületre, akkor a hang elhalkul, vagy torzzá válik (ha a hangszóró membránját lefogjuk, az se igazán szól jól).

(#68) Luck Dragon

Maga a reklám film igen erőltetett, de ellenben jól megmutatják a marketingesek a telefon "sajátos" tulajdonságait, jómagam nagyon kipróbálnám, főleg a telefonálás részét vajon milyen lehet a hangképzése. :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#69) #86973952 válasza Luck Dragon (#68) üzenetére


#86973952
törölt tag

Szerintem nem erőltetett a reklám. Nézd meg a TV -ben mik futnak, szájába rágják az embereknek az alapvető dolgokat is, mert sokkal meggyőzőbb. Az embereknek mindig elmondják, hogy mi miért jó. Bifidus essensis -ről ne is beszéljünk. :C

(#70) Luck Dragon válasza #86973952 (#69) üzenetére

A tv-ben lévő reklámokról ne is beszéljünk... ott is vannak érdekes dolgok. de ez már off téma

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71) ctvagyok válasza Parallaxis (#67) üzenetére


ctvagyok
őstag

Aha szóval itt nincs keret, hanem az üveglap kiemelkedik az elején a készüléknek.Nekem ezekből a képekből nem látszott.

(#72) Ali G.


Ali G.
senior tag

épp ilyesmi módszerre gondoltam mikor láttam ezt a telót és nem láttam sehol a hangszórót amivel a másik fél hangját lehet hallani :D

(#73) macskea válasza #86973952 (#46) üzenetére


macskea
őstag

Nem tudom, gondolom valamilyen Gorilla Glass. 2 vagy 3, de ezt csak sejtem, nem tudom. Viszont ezek elsősorban a karcolódásnak állnak ellen, nem pedig az ütésnek. Arra ott a Kyocera féle zafírüveg, elég meggyőző videót tettek fel róla a youtubera. :C

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#74) #86973952 válasza macskea (#73) üzenetére


#86973952
törölt tag

A reklámban a Big Mac is elég meggyőző, élőben viszont... :D

Végülis lehet zafírt kap. Szerintem bele fog férni, de elvárt is lehet ennél a készüléknél, talán árban is.

(#75) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Egyébként a csontrezgéses hangátvitel még durvább lenne.

Kijelző nem hallhatóan rezeg, és amint a füledhez (járomcsontodhoz) nyomod a telefont hallod...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#76) atikó


atikó
őstag

Ennyi, a japánok hozzak a formajukat!
Minden tiszteletem az övék! :R

(#77) macskea válasza #86973952 (#74) üzenetére


macskea
őstag

Szerintem ha zafírt kapott volna, azt biztos kiemelték volna, most még azért annak is elég magas az újdonsági foka. Szerintem jobban el lehet adni vele a telefont, mint a felső káva eltüntetésével. Legalábbis nekem biztosan.

Vigyázz! Mert mekis almáspite fanboy vagyok! :DDD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#78) #86973952 válasza macskea (#77) üzenetére


#86973952
törölt tag

Az lehetséges. A céljukat elérték, beszélnek róla az emberek (szakmai lapok). Amúgy én azt vettem észre, ha valami nagyon megosztó, formabontó, akkor jobban terjed, tehát már ez is ütős dolog, ahogy kinéz. Jól működik is mellé, akkor az már igen tuti dolog.

Én szeretem a Big Mac -et is, de kiábrándító a valóság. :D PLAYphotoshopBOY

(#79) electro123


electro123
csendes tag

Júj de vékonyka az a keret!!!!
Bár csodaszép teló de én nagyon félnék tőle, hogy belenyúlok, leejtem összetörik vagy egyszerűen csak fordítva fogom meg :D
Amúgy ez a sharp egy állat, imádom és bárcsak ide is hoznának belőle, szívesen megtapicskolnám a média marktban haza már nem vinném biztonság technikai okból kifolyólag :D de mutogatni az álatkertben tök jó lehet.
Viszont azt nevetem ezekben a klipekben, hogy olyan képeket lőnek amiket dlsr - ekkel meg kis photoshoppal szoktak csinálni.
Nézegeti a csaj és minden tökéletes, minden szép.
Ha ilyen képeket csinálnának valóban a telefonok akkor a nagy fényképezőgép gyártók tönkremehetnének.

(#80) Kékes525 válasza Dr.Anonymus (#17) üzenetére


Kékes525
félisten

+1

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#81) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Ők legalább törik magukat innováció terén.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#82) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Jól hangzik. De vajon jó is?

(#83) Janesz1981


Janesz1981
tag

Miért csak olyanok írnak ide akik nem védik telefonjukat tokkal le?

(#84) kelly416 válasza Janesz1981 (#83) üzenetére


kelly416
veterán

Jó kérdés, de én egy szép telefont nem tennék tokba. Oda a szépség. Ezt sem tenném tokba, ha hozzá jutnék. :B

(#85) Gusztáv válasza kelly416 (#84) üzenetére


Gusztáv
addikt

Na igen, nekem Lumia 925 van és teljesen más érzés tok nélkül megfogni. De sajnos annyira csúszós, hogy nem merem nem tokban használni.

Laci

(#86) Tidzsimon válasza Rover623 (#50) üzenetére


Tidzsimon
őstag

Az, de még mennyire. Láttam videókat kb 3-4cm es kihajlásról. Az épp nem gorilla glass, hanem amit a sony használ, de az is hasonlóan ellenálló.

A legjobb sütemény a sült oldalas.

(#87) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Az ilyesfajta reklámoktól hányingerem lesz. Gusztustalanul ótvar. :O Maga a teló viszont elég pöpec.

They don't know... PepeLaugh

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.