Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Laza...


Laza...
addikt

Ezt, 2019-ben? :W

Never give up!

(#2) ncc1701 válasza Laza... (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Én is készültem fikázni, de 5 pénzért mit vársz?
Én inkább rádobok egy 10-est, és használok egy mikrotikot.

(#3) pet007


pet007
aktív tag

Nem kell radobni egy tizest, 12590ert mar van archer c5, minden teren koroket ver erre. Itt erosen felaldoztad a sebesseget.

(#4) Oldman2 válasza ncc1701 (#2) üzenetére


Oldman2
veterán

Konkrétan melyik Microtik típust?

(#5) Egy-két


Egy-két
tag

Én is azt kérdezném, hogy ki az az agyalágyult, aki 100Mbites routert vesz magának ...
De mivel cikket név nélkül nem lehet írni, így a kérdés már meg is van válaszolva :P

(#6) Med1on


Med1on
aktív tag

Akkor néhány pontot tisztázok a félreértések miatt:

1. A routert nem vettem, hanem kaptam (ajándékba). :DDD Nem adtam el, nem passzoltam el, erre értem a bevezetőben említett kijelentést.
2. Igen, ez egy 5 000 forintos router, így csak 10/100-as. Igen, további 5 000 forintot mellérakva már gigabiteset is lehetne venni.
3. Jelenleg is egy 30/4 mbites internettel használom, felteszem, hogy nem csak én vagyok így ezzel ebben az országban – mármint a sebességet illetően. Ehhez a tempóhoz (sajnos) ez is elég.
4. Ha egyszer valahogy mégiscsak sikerülne szert tenni egy jelentősen gyorsabb internetre, már arra az esetre is van ötletem, hogy miként fogom hasznosítani ezt a "szörnyet": WDS híd. Már néztem ezt a lehetőséget benne, szerintem arra is alkalmas lesz.

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#7) Med1on válasza Egy-két (#5) üzenetére


Med1on
aktív tag

Árukeresőn TOP3-as WiFi router a szintén hasonló képességű TP-Link WR840N. Persze itt is mindenki "agyalágyult", aki ezt veszi, ugye? :DDD

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#8) UnA válasza Med1on (#7) üzenetére


UnA
Korrektor

Annyiban az, hogy csak gyorsan akar venni valamit, olcsón. És ez már önmagában determinálja az eredményt.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Hát látszik az egyértelmű rokonság a két logó fontkészlete azonos, mármint a régi TP logó és ezé.

Olcsó valaminek oké, de én is inkább már többet áldozok rá, habár van ahol bőven elég ez is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#10) Med1on válasza UnA (#8) üzenetére


Med1on
aktív tag

Az adott körülmények teljes ismeretének hiányában én semmiképp sem jelenteném ki, hogy "rossz" cuccot vettek. Szerintem az is lehetséges, hogy egyszerűen ez a szerény típus is elégséges volt, és nem csak olcsón/gyorsan akartak valamit.

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#11) Egy-két válasza Med1on (#7) üzenetére


Egy-két
tag

Top3-as mert 4 éve érkeznek rá az értékelések ;) Ez nem azt jelenti, hogy technológiailag jó :P
Nekem is volt olyanom! De nem csak gigás nethez kellhet gigás router; hanem lokális hálón történő fileátvitelhez (nas és egyebek).

(#12) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

" A TP-Link reményeim/elképzeléseim szerint garantálja a stabil hátteret – annak ellenére is, hogy KRACK-ügyben lyukra futott a történet"
Ami tavalyi hiba? Kemény... Talán kijavítják? :D

Openwrt van rá? Mert ha van, akkor talán érdemesebb azt... Abban legalább a sebezhetőségek javítottak.

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Med1on


Med1on
aktív tag

Ahogy a cikkben is mondtam: "Mindenképpen észben kell tartanunk, hogy egy tényleg nevetségesen olcsó készülékkel van dolgunk – kicsivel 5 000 forint felett már fellelhetjük!"

Tudomásom szerint az OpenWrt-hez nincs benne elégséges memória (RAM és Flash egyaránt).

[ Szerkesztve ]

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#14) hcl válasza Med1on (#13) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a baj, hogy az alapvető hibajavítások alap kéne, hogy legyenek :S Akkor is, ha olcsó az eszköz.
Különben nem lenne ezzel semmi gond.
Illetve, Openwrt, az azért igen sovány eszközökre is van, ne már hogy egy kevesebbet tudjon egy 740-nél...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#15) Med1on válasza hcl (#14) üzenetére


Med1on
aktív tag

Rosszul írtam, a hozzászólás első felét nem neked szántam.

OpenWrt ügyben én ezt találtam.

Egyébként teljesen egyetértek a felvetéseddel, KRACK-ügyben nekem sem tetszik a hozzáállásuk. :(

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#16) hcl válasza Med1on (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az tényleg kemény hardver :D 542-es TP-kben volt ennyi flash :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) Cifu


Cifu
nagyúr

A tesztet köszönjük szépen! :R

A kritikus hangok terén azért jegyezzük meg, hogy én például még nem nagyon olvastam tesztet a routerről, igaz a dobozát már láttam a BestByte-ban (ha jól rémlik ott 7 (hetes) ezer forintot kértek érte), és ilyenkor azért nem baj, ha olvas ilyeneket is az ember. Legalább tudja, hogy jó messzire el kell kerülnie. :)

Tudom ez már itt kissé túlgondolás esete, de ha valakinek csak ennyi pénze van routerre, akkor például a hardveraprón ilyen árért találni TP-Link 1043ND v1-esket, kicsivel drágábban v2-eseket is. Arra rá egy OpenWRT, és van egy gigabites hálózatra tökéletes routered...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#18) Med1on válasza hcl (#16) üzenetére


Med1on
aktív tag

Szinte már meglepő, hogy ilyen kutyaütő hardverrel elbír két telefont, egy táblagépet, egy PC-t, néhány okosizzót, meg egy médialejátszót. :DDD Legközelebb reményeim szerint sikerül ettől komolyabb jószágra szert tennem, ez mondjuk elvileg nem volna nehéz dolog. :DDD Bevallom, ezt az írást egyfajta tesztnek szántam, hogy kapjak némi visszajelzést arról, hogy szerintetek mennyire fekszik nekem ez a "műfaj".

Cifu:
Köszönöm a visszajelzést, így utólag azt hiszem, hogy az ajánlott plecsnit jobban át kellett volna gondolnom, de most már mindegy... :B

A semmi az a valami, ami azáltal van, hogy nincs.

(#19) Cifu válasza Med1on (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Majd belerázódsz. ;)

Megj.: Egyébként szerintem az első oldalra az adatok közé nyugodtan írd be a flash / RAM méretet, meg egy mondattal meg lehet említeni, hogy az OpenWRT bukovári sajna ennél a tipusnál. Ha valaki később rátalál, akkor jó, ha már a cikkből értesül erről (sokan nem szokták a hsz.-eket olvasni).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#20) twollah1976


twollah1976
őstag

Vicc, hogy 2018 ev vegen (2019 ev elejen) meg a 10/100-as LAN-os routereket arulnak a gyartok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.