Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #16939776 válasza Duree (#46) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mert a terméket nem folyamatos terhelésre szánják, arra van más a termékpalettán. Ez simán csak nagyon gyorsan végez az egyszerűbb feladatokkal, ilyen rövid idejű terhelésektől meg nem melegszik túl pasztával sem.

(#52) Aram


Aram
tag

Valamennyire off topic. Van már 2 eredmény UserBenchmarkon.

Üdv!

Ez a felirat 20byte!

(#53) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A szokasos trutyi van kozte meg mindig. Azt hittem az intel javit ezen elkanaszodasan amikor az amdnek ilyen jol sikerult a ryzen.

(#54) DarkByte


DarkByte
addikt

Szinte egyszerre esett be az összes Youtube csatornán amit követek a videó review :D

* [Intel Core i7-8700K Review, The New Gaming King!]
* [Intel Core i7 8700K Review: The Fastest Gaming CPU Money Can Buy?]
* [Intel’s RYZEN-KILLER - Core i7 8700K]
* [8700K vs 1800X, i5 8400, 1600X & 7700K - COFFEE LAKE GAMING BENCHMARKS!]
* [8700K PERFORMANCE REVEALED!! Is it the fastest gaming CPU ever?]

Eddig úgy látom hogy: multi thread teljesítményben hozza a Ryzen 7 1700-at, single core-ban pedig a i7-7700k-t. Nice. :)

[ Szerkesztve ]

(#55) DarkByte válasza DarkByte (#54) üzenetére


DarkByte
addikt

(Lejárt a szerkesztés idő) Szóval single core-ban legalább az i7-7700k szintjét hozza, de leginkább pár százalékkal gyorsabb nála a legtöbb címben.

[ Szerkesztve ]

(#56) arn


arn
félisten

jo lett... a 180 euros hatmagos 8400 meg eleg bestbuy. most megint csokkenthet arat az amd.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) DarkByte


DarkByte
addikt

Viszont készleten még mindig sehol. amazon.de-n felbukkantak a kész konfigok, de se proci, se alaplap egyelőre. :F

[ Szerkesztve ]

(#58) lemusz válasza DarkByte (#57) üzenetére


lemusz
addikt

Amazonon van 8400-as készleten, legalábbis reggel mikor ránéztem akkor volt, de csak az, a többi nem. Én se erre számítottam, azt hittem minden a coffe-val lesz tele. WTF?

(#59) DarkByte válasza lemusz (#58) üzenetére


DarkByte
addikt

De mintha még sajtó bejelentés se nagyon lett volna. :F

(#60) DarkByte válasza DarkByte (#59) üzenetére


DarkByte
addikt

Úgy tűnik kis készletekkel indultak, páran már spekulálják az utólagos áremelést is ilyen mesterséges kiéheztetéssel. Tanult az Intel a Ryzen launch-ból? :(( [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#61) MongolZ válasza DarkByte (#54) üzenetére


MongolZ
addikt

Techpowerupot néztem meg eddig egyedül, de be is zártam, mert a 8700K-ra 9,8 pontot adnak... Rízen 1800X-re meg 8,6-ot. Aha.
Ettől függetlenül a diagramokért majd még visszanéznek.

A 8400 viszont tényleg nagyon baráti áron van. Mármint Intelhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#62) DarkByte válasza MongolZ (#61) üzenetére


DarkByte
addikt

Elnézve hogy talán decemberben meg is lehet majd venni a i7-8700k-t - az eredeti MSRP árhoz képest gyanítom jókora "mesterséges készlethiány" felárral - én úgy döntöttem hogy dugják oda ahová gondolom a kávé őrlőjüket és veszek egy Ryzen 1700-at jövőhéten. i7-7700k-t már azért sem fogok venni, 3-4 évre veszem a gépet, szeretném a több magot (1440p-ben GTX 1080-al amúgy sem szignifikánsan gyorsabb a 7gen Intel, habár a single-core IPC-je továbbra is tiszteletet parancsol). És most akarok gépet venni, nem 3-5 hónap múlva.

Mikor is kezdték el hitegetni az embereket? Talán nyár közepén. Akkor az volt hogy majd augusztusban, aztán az csúszott októberre, most pedig talán megveheted decemberben prémium áron. Nem akarták ők ezt valójában sosem kiadni 2018Q1/Q2 előtt, csak valamivel muszáj volt elbizonytalanítani a népeket a Ryzen vásárlásban. :(((

[ Szerkesztve ]

(#63) brumi1024 válasza DarkByte (#62) üzenetére


brumi1024
veterán

"1440p-ben GTX 1080-al amúgy sem szignifikánsan gyorsabb a 7gen Intel"

Én 1080 Ti-nál nem ezt tapasztalom.

(#64) sb válasza MongolZ (#61) üzenetére


sb
veterán

Valamelyik tesztben megnézték hogy tartják az órajeleket? Főleg a 65W-osakra gondolok.

(#65) #20691712 válasza DarkByte (#62) üzenetére


#20691712
törölt tag

Gratulalok.
Nem tudunk meg szart se, de mar pampogsz mert itt az amd tanyan meg par masik hasonszoru sajtotermekben ezt irtak.
Szerintem vegyel ryzent jobban jarunk, legalabb jut 8xxx nekem... :U

(#66) b. válasza DarkByte (#62) üzenetére


b.
félisten

Tényleg valid sírás, hogy 24 órával a megjelenés után még nem lehet kapni mindenhol a processzort, ilyen nem szokott előfordulni egy termékkel sem, ryzen is volt egyből mindenhol, meg Vega is... ja nem...

Egyébként igen, készlethiány lesz belőle sajnos.akár jövő év elejéig is.Ryzent is egyébként meggondolnám, hogy a Ryzen 2 megjelenése elött 3 hónappal egyáltalán vennék e, ha jól tudom januárban jön a Ryzen 12 nm...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#67) lemusz válasza b. (#66) üzenetére


lemusz
addikt

Csakis áfa nélkül hardverapróról. Akkor egészen biztosan nem lesz az emberben vásárlás utáni disszonancia ("megérte-e?", "megérdemlem-e?" stb.) Egyébként meg ennyi erővel várhatna mindenki évekig, mert úgyis x idő múlva újabb, jobb lesz mindenből.

(#68) DarkByte válasza brumi1024 (#63) üzenetére


DarkByte
addikt

Nem Ti-ről beszéltem hanem sima 1080-ról. Így is egy vagyon most új gépet összerakni, sajnos az már nem fér bele. :(

bulletstorm: a webshop-okban a decemberi beszállítás az 2 hónap(!) múlva van. Ez mi ha nem bizonyítéka annak hogy a nagy kapkodásban arra már nem jutott idő, hogy hetekkel előtte feltöltsék a boltok raktárait? [Intel 8th Gen Coffee Lake Processors Will Be Hard To Get - Availability Dramatic]
Ez semmi más, csak mesterséges visszatartás. A fenti cikkben már a Kaby Lake-es készletek kisöprését is pedzegetik oknak. Akárhogy is, szívassák az öreganyjukat.

b.: senki sem beszélt itt "mindenholról". Jelenleg sehol nem kapható. De sebaj, ha az Intel-nek nem kell a pénzem, ám ők tudják :U

Már augusztusban akartam gépet újítani, de akkor mindenki azt mondta várj a CL-re októberben. Megvártam. De ne nézzenek már marhának hogy még 2-5 hónapot várjak azért hogy itthon megvegyem. Nem is fogok. Vagy i7-7700k lesz vagy Ryzen 7 1700, de azt hiszem inkább az utóbbi mellett döntök.

lemusz: hát ja. :D Elvégre 2020-ban új Intel architektúra jön. Nem értem miért nem vár mindenki addig. Ja hogy most akarsz játszani? Szentségtörés, gyalázat, hogy akarhatsz ilyet. ;]

[ Szerkesztve ]

(#69) brumi1024 válasza DarkByte (#68) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem lesz más a helyzet a 1080 esetén sem. Persze ha a fix 60 fps a cél, akkor rendben van, de 100+-nál már látványos hátrányban van a Ryzen (bizonyos játékoknál).

(#70) hokuszpk válasza b. (#66) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az Intel oldalarol azt szoktuk meg, hogy a megjelenes napjan azonnal van sok-sok megveheto proci...
a januar-februar tajan jovo proci az még nem a ryzen 2, csak a "+"

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#71) DarkByte válasza brumi1024 (#69) üzenetére


DarkByte
addikt

Alig 3 éve vettem az 1440p-s Acer-emet ami nem tud 60Hz-nél többet. Egy ideig tuti nem lesz új monitor, szóval nem igazán érdekel ez a 144Hz-es őrület. :N Tippre ha játszok is e-sport játékokkal, sose fogok én olyan szinten játszani, hogy a különbség megérje a felárat.

Igazából mi a legrosszabb ami történhet ha a Ryzen-t veszem? A játékok még 3 év múlva sem használják ki a több mint 4 szálat (de biztosan elindul a fejlődés, max. az 1700 16 száláig nem jut el) és a plusz magokat semmire sem hasznosítom mert csak játszom. Ekkor az R7 1700 van legalább olyan gyors mint a Core i5-6600k ami alapvetően még mindig egy erős processzor, és kb. 63 ezerbe kerül jelenleg. 30 ezer forintom bánta ebben az esetben hogy rosszul fektettem a jövőbe. Az összeállítás alatt lévő konfig 450 ezer forintos árához képest ez a kockázat talán belefér. Mellesleg a Ryzen-e setup-ba még bele tudok majd tenni egy erősebb CPU-t, ellenben a i7-7700k-nál gyorsabbat a B250-be már nem fogok rakni.

Amúgy nehogy azt higyjétek hogy nem örülök már lassan bele melyiket vegyem. A CL-re várakozás alatt kb. csak fel alá azt sakkozom mit rakjak össze. Az i7-8700k tök jól kiütötte volna a dilemmámat. :(

[ Szerkesztve ]

(#72) lemusz válasza DarkByte (#71) üzenetére


lemusz
addikt

Jövőhetet azért még megvárnám a helyedben, szerintem már kapható lesz az, csak most ez a csütörtök-péntek nemigazán jött ki jól ilyen szempontból, esélytelen is volt hogy a nagykereken meg a bennfenteseken kívül más is megkapja. Iponon lapok is vannak már. Ha mást nem a lapot, ramot és a többit idehaza, a procit meg amazonról/neweggről rendeled. Majdnem fél millát akarsz elkölteni, el is hiszem hogy rágódsz rajta rendesen, de pont emiatt nem szabad a ryzent választanod, mert érzem soraidban, hogy nem lennél 100%-osan elégedett vele, ott lenne a kétely utána hogy jól döntöttél-e...

[ Szerkesztve ]

(#73) DarkByte válasza lemusz (#72) üzenetére


DarkByte
addikt

Leghamarabb is kedden fogok rendelni valamit. Új melóhelyemen épp lejár a próba időm és a véglegesítéshez kötöttem a gép vásárlást. :B Addig még van egy kis idő de csodát nem várok.
Elmúlt napokban nézegettem az egyes Amazon oldalakat, de ahol listázza is, mindenütt out of stock egyelőre :(

A Ryzen-ek amúgy nem rossz procik mielőtt itt eltemetnénk. A mainstream-be lehozták a 4+ magos procikat, ami remélhetőleg végre ellökik a játékokat a komolyabb több-szálasítás felé. De tény hogy szeretném a nagyobb magszámot és a magas IPC-t is egyszerre. Mindezt nem irreális felárért. Szóval nagy reményeket fűztem az i7-8700k-hoz és most lehet túlzottan is kicsattant a frusztrációm. :B Szóval igen, beismerem hogy kissé most hisztis vagyok. :O :D

[ Szerkesztve ]

(#74) #16939776 válasza DarkByte (#73) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha semmiképpen sem akarsz csalódott lenni egy talicskányi pénz elköltése után, akkor várd meg a felhasználói visszajelzéseket, és a gameplay-áradatot az YT-n.

(#75) DarkByte válasza #16939776 (#74) üzenetére


DarkByte
addikt

Az #54-ben linkelt videókban ott egy csomó játék teszt. Ilyen szempontból nem kell meggyőzni.

Egyébként Alza már listázza a procikat, kisebbekből készlet is van.

Amúgy nemrég lett saját topikja a CL-nek. Lehet célszerű ott folytatni :) [link]

[ Szerkesztve ]

(#76) lemusz


lemusz
addikt

-

[ Szerkesztve ]

(#78) Tidus válasza Snip3r_HUN (#24) üzenetére


Tidus
addikt

Te akkor miért vagy Intel fronton.
Kényszerből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.