Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #21346560


#21346560
törölt tag

Bezzeg a régi szép időkben, egy lesarkalásvédő és nem kellett semmi kupak ;]

(#2) DarkByte


DarkByte
addikt

Shut up and tell me the itthoni árak :DDD

(#3) hash99 válasza DarkByte (#2) üzenetére


hash99
senior tag

Kb. 130k :(

Link

(#4) Puma K


Puma K
veterán

"... fémkupakjától megfosztott Core i7-8700K-ról, amin látható, hogy az Intel ennél a terméknél is a már megszokott pasztás megoldást alkalmazza a hőátadás biztosítására. Ez persze aligha okoz meglepetést, a jobb hőátadást kínáló forrasztást már egy ideje kerüli a cég."

Ezt úgy írod mintha máshol nem használna forrasztást.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#5) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szomorú tény, hogy nem olyanra van csinálva gyárilag amilyenre kell(ene)
Gondolok itt arra, hogy a mag a hőt a kupakra nem a legjobb mód adja át és ilyenre van szűkség a cél (erős OC) eléréséhez...

MD
L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#6) b. válasza hash99 (#3) üzenetére


b.
félisten

Amit magad linkelsz, se 130 K van írva...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#7) #95462144 válasza b. (#6) üzenetére


#95462144
törölt tag

Ha nem megy a matek, akkor már csak pár óra, várd ki.

(#8) Snip3r_HUN


Snip3r_HUN
addikt

Nevetséges amit az intel művel... :(((

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#9) .mf válasza Puma K (#4) üzenetére


.mf
veterán

Desktop procik ha jól emlékszem egyikénél sem használ már forrasztást (nem tudom, hogy szerver-procikkal mi a helyzet, ott nem divat a delid). Ezzel szemben az AMD forrasztást használ.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#10) Lacok


Lacok
őstag

"amin látható, hogy az Intel ennél a terméknél is a már megszokott pasztás megoldást alkalmazza a hőátadás biztosítására"

Asztali vonalon már a prémium kategóriában, lásd Skylake-X, is csak pasztát használ így nem meglepő, hogy mainstrem sem kap forrasztást.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#11) lemusz


lemusz
addikt

Holnap hány coffe cikk fog jönni?

(#12) Puma K válasza lemusz (#11) üzenetére


Puma K
veterán

Magonként egy hír ;]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) lemusz válasza Puma K (#12) üzenetére


lemusz
addikt

PH teszt várható belőle vagy nem lesz meg a tőke hozzá? (nyilván nem holnap rögtön)

[ Szerkesztve ]

(#14) hash99 válasza b. (#6) üzenetére


hash99
senior tag

A cikkben benne van hogy ez a német 19%os áfával van számolva szóval adj hozzá 8%-ot ;)

(#15) tivadar9


tivadar9
csendes tag

Egy jó minőségű paszta is megtenné, intel oldalról, de neki jobb ha köpködnek.

(#16) b. válasza #95462144 (#7) üzenetére


b.
félisten

milyen matek troll barátom?nem tudsz értelmesen böfögni hozzám? kinek képzeled magad?

hash99: rendben köszi, elkerülte a figyelmemet hogy ez németországi levezetés.. :R
egyébként hivatalos árral számolva, amiben benne van a kiskereskedelmi árrés is és a+ 27% kb 124 K, lehetne olcsóbb,de hát tudjuk , milyen kalmárkodás lesz az elején.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#17) Bandit79


Bandit79
aktív tag

Nem haláloznak el a melegtől a cpu-k , mivel nem termelnek annyi hőt , mint pl amd-nél... így nincs szügség forrasztani.. ( ezt fel lehet fogni úgy is, hogy jól sikerűltek ,ezért megtehetik).Gondolom az AMD nem forrasztaná nagyobb bajban lennének. Ezt így gondolom. Túl gyors lenne , ha forrasztanák... 😊 jó persze ez kis trollkidás, de van benne igazság..

[ Szerkesztve ]

(#18) b. válasza Bandit79 (#17) üzenetére


b.
félisten

Nem a forrasztás hiánya legnagyobb gond, hanem hogy silány bóvli pasztát használnak, kb 2 fillérest, és azt is buborékosan viszik fel a felületre, amitől még rosszabb lesz a hővezetése.Egy jó minőségű paszta ekkora felületre kb 10 cent lenne. Itthon az mx 2- 4 grammos paszta 1000 Ft, kb 10 ekkora felületre elég,de az mx4 se drágább lényegesen, főleg nagy tételben...
Egyébként Intel lemaradásban van a hőtermelés területén a Ryzennnel szemben, szóval azért várd ki a végét...

Azt lehet tudni, miért nem középen van?

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#19) #20691712 válasza Snip3r_HUN (#8) üzenetére


#20691712
törölt tag

Szerintem az a hiszti ami itt folyik sokkal rohejesebb.
Megy a fika, hogy nem forrasztott, meg nem kompatibilis, stb azert inkabb ryzent vesz.
Mint ha ezert nem venne nem azert mert nincs ra zs, vagy mert csucsul a hypevonaton.
Ez az egesz vihar a biliben, amit az agyament amd fanok (tisztelet a kivetelnek) fujtak jol fel.
Senki le se szarja.
En vagy a kisebbik i5 vagy a kisebbik i7 mellett dontottem (pedig ryzent akartam de a cegnel jol beszoptuk az alaplap-memoria kompatibilitas hulyeseggel pedig figyeltunk ra).
A tesztek majd mutatjak melyik lesz eleg arra ami nekem kell.

(#20) Bandit79 válasza b. (#18) üzenetére


Bandit79
aktív tag

Egyébként Intel lemaradásban van a hőtermelés területén a Ryzennnel szemben, ő nem ezt láttam az elmúlt időkben , főleg nem a linkelt 8xxx tesztekben ...

[ Szerkesztve ]

(#21) sh4d0w válasza #20691712 (#19) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Bizony, az AMD fanok tehetnek róla, hogy az Intel szívatja a vásárlóit...

Van még ilyen bölcsesség a tarsolyodban?

https://www.coreinfinity.tech

(#22) DarkByte válasza sh4d0w (#21) üzenetére


DarkByte
addikt

A Ryzen-ekhez a megfelelő memória vadászása és a kezdetleges BIOS verziók nekem sem hozták meg a kedvem tbh. :( Hátam közepére kívánom, hogy webshop vásárlást vissza kelljen küldeni. Oké, aki Budapesten él könnyebb helyzetben van. És az is igaz hogy ez is túl van tolva, mert van nem egy működő összeállítás. De ettől még a bizonytalanság felé mutató dolgokat sose szerettem.

Amúgy még nem tudtam dönteni mi lesz, viszont igazából az i7-8700k ára alig lesz drágább mint az 1700X-é. Oké, 6c/12t vs 8c/16t. De a jelenlegi címeknek még mindig a magasabb IPC fekszik. És így kicsit mindkét világból van benne jóság. 12t meg ugyan legyen már elég 2020-ig amikor meg jön a nagyobb architektúra megújítás a kékeknél. Vagy ha annyira jó lesz a Zen2(+) akkor majd váltok arra. :D

[ Szerkesztve ]

(#23) sh4d0w válasza DarkByte (#22) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A DDR-korszak hajnalán is pont ugyanezek a kompatibilitási gondok voltak, aztán megoldódtak.

A másik felvetésedre: a Ryzen a jelenlegi formájában is pont kapsz mindenből: i5-ös szintet játékokban, pusztító teljesítményt renderelésben, munkában. Mi a különbség?

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Snip3r_HUN válasza #20691712 (#19) üzenetére


Snip3r_HUN
addikt

Hiszti ? Nyisd ki a szemed kész tényekről van szó ! Inkább arra figyelj majd hogy nehogy az alaplap - proci kompatibilitással is besz0pd intel fronton...

[ Szerkesztve ]

In space, no one can hear your coils whine... | HP Omen 15 | PS4 Slim 1TB | Huawei P20 Pro

(#25) Goblin12


Goblin12
őstag

Hali,

tudja valaki, hogyha használom ezt: "Delid-Die-Mate 2" akkor vissza kell ragasztanom a kupakot, vagy hagyhatom a CPU-t kupak nélkül? :R

(#26) Dr. Romano válasza Goblin12 (#25) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ugyan így alacsonyabb lesz a procc, de ha a hűtő ráfekszik rendesen akkor miért ne.
Amikor én skalpoltam az Athlon X2 5200+-omat akkor kupak nélkül nem lehetett rendesen rögzíteni a gyári hűtőjét, így ment rá vissza.
Nekem a "delid mate" vagy mi a bánat két db borotvapenge volt :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#27) hokuszpk válasza #20691712 (#19) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

nem az Amd fanok fujtak fel, ok nem tunningolnak Intel procit.
az egyszeri 5+Ghz tunningra vagyo nepek fujtak fel, hogy megvettek a draga procit, es nemmegy a tobbiek altal igert 5 Ghz delid nelkul.

Az Amd 'fanok most a memoriamizeriat fujjak, ami amugy nincs, mert a speckoban megadott max. 2666 -ot minden Ryzen hozza, tuningra meg ugye nincs garancia.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#28) ati3x válasza DarkByte (#22) üzenetére


ati3x
senior tag

Semmi gond nincs a ryzennél. Ha hivatalos órajelen hajtod a memót. Azaz max 2666-on. Nagyon úgy néz ki, hogy ez minél gyorsabb memo a ryzenhez is csak felfujt dolog. 5 jàtékból a legtöbbnél 4-5% többletet hozott(2666->3200), az is jellemzöen 1080(ti) kàrtya mellett. Vettem én is egy 1700-es konfigot, asus primeval. Meg 3000-es corsair rammal, amit elvileg nem komàl a rizsa. (viszont akcijós volt) az igaz nem megy 3000-en, de 2800-on szorosabb idözítéssel igen. És biza forrasztàs ide vagy oda alapfeszen gyàri hütövel max terhelésen max 68-70 fok...

[ Szerkesztve ]

(#29) #41133696 válasza #21346560 (#1) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, főleg AMD-nél :D

(#30) b. válasza Bandit79 (#20) üzenetére


b.
félisten

Ajánlom figyelmedbe ezt a tesztet, [link]és azt vedd figyelembe, hogy a ryzen 8 magos, nem négy.
Hivatalos 8700 tesztet majd holnaptól...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) CabalX válasza #20691712 (#19) üzenetére


CabalX
aktív tag

Az a gond hogy elfogadott lett egy 120e Ft-os processzornál is hogy a gyártó pasztával oldja meg a hővezetést a tokozáson belül ami ráadásul nem is a legjobb minőségű ahogy itt és más fórumokon is említve lett.
Nem tudom ki hogy van vele de én 3-4 év után sem nyugodt szívvel delidelném a procimat amiatt mert gagyi paszta lett használva benne, az már kiszáradt emiatt a hőátadás nem jó és throttlingol - szerintem ez nevetséges, arról nem is beszélve hogy az Intel most hoz ki egy olyan chipset-proci generációt ami csak az adott generáción belül lesz kompatibilis?!
A Ryzen memória finnyásságával kapcsolatban pedig el kell olvasni a kiszemelt alaplap QVL listáját, utána kell járni fórumokon ha 3200+os memóriát akar az ember és akkor nincs vele szívás.

(#32) #41133696 válasza #20691712 (#19) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az előző gépemnél az AMD-vel én ASUS M4A785D-M PRO alaplap 1066-os Geil Black Dragon DDR2-nél úgy, hogy az alaplapban direkt benne volt az ismer memóriák között... 1066-on BSOD volt, 800-on meg atomstabil.

(#33) sh4d0w válasza #41133696 (#32) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Akkor lehet, hogy a RAM-od mégsem bírta azt a tempót, vagy az alaplap volt tré.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#34) bitblueduck válasza #20691712 (#19) üzenetére


bitblueduck
senior tag

egy K-s procinál legalább a szándék meglehetne, ha nem is forrasztás, de ahogy fentebb írták egy jó minőségű paszta. Kérnének értem $5-al többet, sokkal kevesebb vinnyogás lenne, mint így és még keresnének is rajta. Kivéve, ha a high-end platformot predálja a teljesítményével. Így meg marad a sírás szerintem teljesen jogosan.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#35) proci985 válasza #41133696 (#32) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

ddr2nel 800 volt hivatalosan a legmagasabb tamogatott orajel...

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#36) #41133696 válasza proci985 (#35) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az egy dolog, OC-s órajel volt, de gyárilag volt a cucc túlhajtva.

"Memória
RAM-ból Geil Black Dragon 4GB 1066MHz GB24GB8500C5DC (2 x 2GB kit) 5-5-5-15 DDR2 típusú memóriát vásároltam. Nagyon jól jártam vele, mert eredetileg, egy 1500 Ft-al olcsóbb Kingston RAM-ot akartam venni, de az időközben elfogyott, így a cég felajánlotta, hogy árgarancia keretében , élettartam garanciával tudják szállítani a Geil termékét."

A mostani rendszeremnél 3200 MHz-en ketyegnek a RAM-ok, pedig a DDR4 szabvány is jóval alacsonyabb órajelet szab meg:

ASUS Z170-A + Corsair Vengeance LPX Black CMK16GX4M2B3200C16 4x8GB DDR4 3200MHz
Tökéletesen működik.

Anyum szintén AMD-s konfigurációja:

Ott meg a 400 helyett 333-on megy :D

(#37) Redneck


Redneck
veterán

Tehát maradt a legalja paszta. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#38) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Arról nem szól a hír,hogy ezzel a pasztával is 5.1ghz-t ment stabilan a proci,letesztelve prime-al,de azért nyugodtan lehet háborogni :DDD

(#39) MongolZ válasza Milka 78 (#38) üzenetére


MongolZ
addikt

És fél év múlva is fog annyit menni egy pasztázott NEM válogatott proci?

(#40) Milka 78 válasza MongolZ (#39) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekem 2 év elteltével is ment,nem degradálódott,nem lett melegebb a régi procim (6600k@1.400v),de,hogy mi lesz fél év múlva az kimeríti a jóslás fogalmát ;)
Perpill random proci (ami pasztázott,nem válogatott) simán ment 5.1-et,léggel,de legyen csak 4.9-5ghz...nem elég? :)

[ Szerkesztve ]

(#41) RECSKA válasza Milka 78 (#40) üzenetére


RECSKA
veterán

Nekunk meg tobb 6700k es 7700k degradalogodott. Na bumm...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#42) MongolZ válasza RECSKA (#41) üzenetére


MongolZ
addikt

RECSKA és Milka 78: Pontosan ettől a bizonytalanságtól tartok.

(#43) #95462144 válasza Milka 78 (#38) üzenetére


#95462144
törölt tag

92 fokon... Azt érdemes lett volna leírni fontos tényező, ha már paszta...

[ Szerkesztve ]

(#44) rii


rii
nagyúr

há'ppersze ... had'pörögjön az a ventillátor ....

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#45) Milka 78 válasza RECSKA (#41) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Nekünk meg több nem és hasonló a munkaköröm ;) Persze mindig van kivétel...

Rocket6 : IBT 89 fok,legmelegebb mag.Játékok alatt 76 volt max.Már mint az enyém.Ha nem iBT/Prime/linx-ezel akkor jóval hűvösebb.Csak a kitesztelés alatt van bitang hőfok.

[ Szerkesztve ]

(#46) Duree


Duree
veterán

Vajon miért kerüli az Intel a jobb hőátadást biztosító forrasztásos megoldást?

duree54

(#47) brumi1024 válasza Duree (#46) üzenetére


brumi1024
veterán

Olcsóbb így.

(#48) #95462144 válasza Milka 78 (#45) üzenetére


#95462144
törölt tag

Nem-nem jól emlékeztem, 92 fok az Pime95 alatt 5,1ghz-en. Vajon throothlingol? 😈 😂 https://cdn.videocardz.com/1/2017/09/Temperatura.jpg

(#49) TRitON válasza #41133696 (#36) üzenetére


TRitON
aktív tag

Az előző gépemben (Athlon II X4 640, Gigabyte GA-MA790X-DS4) a 2x2GB Kingston Value 1066MHz DDR2 memóriák mindenféle erőlködés és feszültség emelés nélkül mentek éveken keresztül 1300MHz-en. Öt éve nem én használom már a konfigot, az időzítésekre nem emlékszem, annyi biztos, hogy a proci NB órajele 2440MHz volt (az eredeti 2000 helyett), a core freki pedig 3170MHz. Nem tudom, min múlt, biztosan köze van hozzá a procinak és az alaplapnak is, valamint hogy a Kingston Value sorozatba néha (vagy mindig?) a "profibb" memória chipek kerültek.
Mindezzel csak annyit akartam mondani, hogy lehet, hogy nem volt szerencséd.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#50) Lacccca87 válasza #41133696 (#36) üzenetére


Lacccca87
őstag

Istenem.... te még mindig nem szoktál le erről?
Legközelebb családi fotókat is rakj már be, meg mond el azt hogy miket vettél még a lakásba. Meg a teljes élettörténetet is írd le mögé és azt se hagyd ki hogy mit ettél aznap mert a is fontos.
Komolyan erre vársz hogy leírhasd hogy miket vásároltál össze? Rosszab vagy mint a plázacicák tanácsa. :W

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.