Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tubi2


Tubi2
senior tag

Akinek kellett GoPro gondolom már megvette. :D

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#2) PistiSan válasza Tubi2 (#1) üzenetére


PistiSan
addikt

Pontosan, PC-t sem veszek minden évben, ha szükségét érzem akkor cserélek, ezt nagyon sok cég nem látja be sajnos.

(#3) atike


atike
nagyúr

"Kicsit" korrigálni kellene az áraikon és lehet nem lenne akkora a baj... :U

(#4) Cifu válasza atike (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem az rémlik, hogy a GoPro az akart lenni az akciókameráknál, mint a iPhone az okostelefonoknál. Egy drágább preztízskészülék, és ezért nem is akartak árversenybe szállni. A jelek szerint ez marketingduma a vásárlóknál nem jött be... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#5) .mf


.mf
veterán

"A vég kezdete?"

:W Bocsának, ez a Blikk?
Ilyen baromságot leírni, ez viszont tényleg a "vég kezdete" lehetne színvonalban, de sajnos már eddig is lejtmeneten volt a bulvárcafé.
Ez a piac működése, a határhaszon-görbék és a kereslet-görbe: akinek nagyobb szüksége van rá, az többet is hajlandó rá költeni és megveszi / már megvette; aki még nem vett, annak nem képvisel akkora hasznosságot, a fizetési határhajlandósága fölött van. Közben a konkurensek is jönnek fel, ami a termék átlag-árát nyomja le. Ilyenkor kiadni egy még drágább modellt nem nyerő. Követniük kell a piacot és a kereslet alakulását, árat kell csökkenteniük, ez természetes folyamat. A haszon ugyan kisebb lesz, de még mindig bőven profitot termel a cég. A részvény-ár és egy cég működése között csak kicsi az összefüggés. A részvény most a Gopro esetében a jövőbeli növekedés ütemének csökkenését árazza (majd) be, amint stabilizálódik (most épp túlreagálás van, erősen túladott).
Egy rossz hír miatti részvény-ár sokk alapján azt mondani egy bőven nyereséges cégre, hogy a vég kezdete, nagyon buta laikus dolog.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) t72killer válasza Tubi2 (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan, ez egy egyszeri üzlet volt, az eredeti tulajok a lehető legokosabban csinálták: a felfutás tetején nyílt RT-vé alakították (=eladták a részvényeiket). Az akciókam sztori tele lett versenytársakkal, köztük egyre jobb minőségi példányokkal is, ráadásul egyelőre fizikai korlátok akadályozzák a lényegi előrelépést. A hero4black 4k képét kétlem, hogy 1-2éven belül érdemben felül lehet múlni ekkora méretben, a gyengébb modelleknek meg van olcsóbb, alkalmasint jobb versenytársa. Hiába, az "egytermékes üzletmodell" az ilyen, felfut és kifut.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) vjozsef


vjozsef
senior tag

Na itt a proiblema, amit tapasztaltuk mar sokszor:

"A vállalat egyik legnagyobb problémája az, hogy reklámjaikban tökéletesen filmezett videókat mutatnak, a felhasználók azonban egyáltalán nem, vagy csak rengeteg utómunka árán tudják hozni a látott szintet. A távol-keleti versenytársak ár/érték aránya pedig rohamosan fejlődik az akciókamerák terén."

(#8) micimacko


micimacko
aktív tag

Talán majd ha az ár/érték mutatója jobb lesz, de jelenleg nagyon túlárazott.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#9) VIPowER


VIPowER
senior tag

Ez is ugyanabba fog belehalni mint a HTC, meg a BlackBarry. Nekem nem fog hiányozni.

(#10) Beri78


Beri78
őstag

Tény, hogy nagyon jók a készülékeik, de már nagy a választék, és nem cserélgetem évente a cuccot.
Majd megint nyomják garázsból.
Az árak meg csak a hazai fizetéshez képest magasak...

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#11) Tigerclaw válasza Cifu (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom mikor erre gondoltak még nem volt komoly konkurencia. Ma meg minden kínai gyártó gopro-like kamerákat árul és van olyan közöttük ami féláron, vagy kevesebbért ugyanazt adja. Nyugodjanak bele hogy volt pár jó évük és nem is lesz több, hacsak nem mennek bele komolyan az árharcba.

Nekem mondjuk a gopro formavonulat korábban sem jött be, de sajna a piac azzal van tele. A Sony, sőt még inkább a Panasonic az ami formára nekem bejön, tudásban pedig a Kodak SP360, amiből nemrég jött ki a 4k-s verzió. Az SP360-ban az tetszik, hogy utólag olyan látvány kerül elő, amit ott a helyszínen nem is láthattál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Beri78 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Beri78
őstag

Az Kodak SP360 tényleg nagyon érdekes koncepció. Érdemes megnézni!

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#13) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Azok után, hogy a Polaroid előállt a tökéletes méretű alakú action cam-al amit aztán a GoPro lemásolt nem tudok mit mondani.
A Silver meg Black verziókról nem is beszélve, azzal vesztette el a márka a "prémium" érzését.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#14) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Egyszer nem is olyan rég, megkívántam egy GoPro-t, de az ára hamar eltántorított. Nem lehet, hogy ezzel van a baj?

(#15) vjozsef válasza Trevize1987 (#14) üzenetére


vjozsef
senior tag

Nem lenne az, ha nem megmasitott, atalakitott, agyonszurt felvetelekkel reklamoznak.

(#16) t72killer válasza vjozsef (#7) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, az a minőség, amit a promóanyagokban látunk köszönőviszonyban sincs az r=1 user videóival. Erre a felhasználók is rájöttek, és youtube-on nézegetik inkább a való életből, nem überprofi feldolgozással készült videókat, és ott - láss csodát - nincs olyan óriási különbség egy 200$-os és egy 500$-os kamera között. Ráadásul ezeket a kis gépecskéket elég rizikós helyen használják (síelés, búvárkodás, ejtőernyőzés), ahol elveszítve esély nincs megtalálni - és nem mind1, hogy az ember egy 100$-os kínaivackot veszít el, vagy egy h4black-et. Ergo ha vki elveszített egy gopro-t és nincs vastagon kitömve a tárcája, sztem jó eséllyel olcsóbb alternatíva után néz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) vjozsef válasza t72killer (#16) üzenetére


vjozsef
senior tag

Eddig volt a nagykanallal valo zabalas, most mar csak evokanallal eszegetnek. :)

(#18) Darth Sith válasza t72killer (#16) üzenetére


Darth Sith
tag

Ne felejtsd azt sem el, hogy Te ezt most kelet-európai pénztárcával nézed. Menj ki sielni ausztriába, franciaországba, mindenki fején ott lesz. Arrafelé a 300-400 dollár nem pénz egy ilyesmiért. Évente elhagy egyet? na és? Igen, itthon ez drága dolog, kint kevésbé.

Az pedig elég bullshit, hogy a kínai másolatok sokkal olcsóbban hasonló minőséget képviselnek, mert megközelítőleg sem. Egy hero4 black tudása plusz szoftveres támogatottsága pl. telefonos alkalmazások terén több léptékkel jobb mint bármilyen kínai kacaté. De ha ezeken is túllépünk a legszembetűnőbb 2 dolog: képminőség és akkumulátor idő. Nekem ott van a bukósisakomon az eredeti gopro, haverén valami kínai. Az enyém végig bír egy egész túrát, az övé az út felénél már lemerült, és a képminőség is összehasonlíthatatlan.

Ettől függetlenül ahogyan az iphone, úgy a gopro is bőven túlárazott, ez tagadhatatlan. De az erős csúsztatás, hogy az olcsó kínai kamerák akár megközelítenék a szintjét, mert távolról sem.

(#19) t72killer válasza Darth Sith (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nekem van egy h4b-em, de vigyázok rá, mintha tojásból lenne ;] . Az is biztos, hogy a következő 5évben új goprót nem veszek, hacsak ágyba nem hozza a reggelit vmelyik modell.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#20) Tikakukac


Tikakukac
titán

Ugyeugye...ezért kéne már leszokni a túltolt reklámokról, mert egy idő utána az 1 bites user is felfogja, hogy nagyon nem azt kapja amit mutatnak, aztán meg lehet gondolkozni ki is járt jól.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) .mf válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


.mf
veterán

"Ma meg minden kínai gyártó gopro-like kamerákat árul és van olyan közöttük ami féláron, vagy kevesebbért ugyanazt adja."

Ugyanazt a képminőséget? Mutatnál párat? Szeretném én is olcsóbban megúszni, de amiket eddig láttam, eléggé nem ugyanazt adták.

T72: "Így van, az a minőség, amit a promóanyagokban látunk köszönőviszonyban sincs az r=1 user videóival."

:U és ez egy magát több éve hobbi-fotósnak nevezőtől :W
"Tsókolom, vettem egy legújabb Öddét, meg hozzá a legzsírabb optikát, mert láttam, hogy X Y-nak is ilyenje van, és meseszíp Tejút-képeket csinál. Úgyhogy kimentem este, kattintottam kézből egy gyorsat full-auto módban jépégébe, de a képem nem lett olyan! Maguk átvertek, hogy a devla verné meg!"

Remélem átjön, hogy mekkora butaság. Promóanyag max. olyan szempontból, hogy azt is ki lehet hozni a gépből -- megfelelő tudással és szoftverrel.

"nincs olyan óriási különbség egy 200$-os és egy 500$-os kamera között
[...] 100$-os kínai
"

Ha úgyis van H4B-d, akkor ugyanmár hasonlítsd össze egy emlegetett 100$-ossal, hogy dinamikában, világos-sötét váltás lekövetésében, zajban, színhűségben, fehéregyensúlyban, élességben, részletességben, tömörítési hibák (kockásodás) stb. hogyan teljesítenek. De rendes tesztet adj nekik, ne csak egyhelyben állva; pl. nálam a motoron tempósan fényből árnyékba majd újra ki naplemente irányába, ilyen és hasonló helyzetekben véreztek el a kínaiak, de nagyon csúnyán. Pár dolgon utóban lehet javítani, de pl. a hiányzó dinamikán nem, a lassú lekövetés miatti kiégés/bebukáson sem, gyenge élességen, részletességen sem igazán, részleteket elkenő zajszűrésen sem, és a tömörítési hibákkal sem.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#22) t72killer válasza .mf (#21) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs kínaim és túl sok időm se tesztelgetni. Amire a h4-et használom (búvárkodás előtétlencsével és szűrővel) arra nincs kínai alternatíva +gyanítom a 60mbps 4k-t se hozzák a kicsik. Mindezek mellett a rakjunkkamerátamacskára típusú projektekhez kétlem, h túl sokat hozzáadna egy h4.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#23) Tigerclaw válasza t72killer (#16) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Arról nem beszélve, hogy a promó anyagoknak nem csak a rendezése, világítása, utófeldolgozása profi, hanem a szereplők és a tájak sem összehasonlíthatók az átlagemberrel. Nem mindegy hogy egy profi extrém bringás, síző, szörfös mozdulatait veszik fel, ahogy az sem hogy nem a koszos dunaparton, vagy valamelyik itthoni "síparadicsomban" vs. Maldív szigetek, Francia Alpok, Himalája adja a "hátteret". Még az egyszerű erdős bringás jelenetekhez is nagyon kell egy jó terep.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) t72killer válasza Tigerclaw (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, mindenképp ez is benne van. Jókor, jó helyen, jó időjárással és profi szereplőkkel - erről szól a filmforgatás is, az kerüljön a vászonra, amit a rendező eltervezett.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#25) Garada


Garada
őstag

Sok konkurens mellett nem is csodálom, főleg hogy milyen aranyáron mérnek mindent amelyen a nevük szerepel. :U

(#26) domerator


domerator
veterán

Amennyire emlékszem eszement árai vannak a GoProknak... min csodálkozunk? :U

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#27) t72killer válasza domerator (#26) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van ami reális (csúcsmodell gépek az egyedi tudásuk miatt), van ami nagyon nem (tartozékok, pl USB-s fali töltő 40-50$-ért).

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#28) Crus válasza Darth Sith (#18) üzenetére


Crus
őstag

Jah, tényleg elég nagy bullshit, amit írtál ;-)

19.000 Ft-os "kínai kacat" (amúgy Sony optikával) vs 70-80.000 Ft-os GoPro Hero 3:

Példa 1

Senki nem állítja, hogy a GoPro ne lenne egy picit jobb, egy picit minőségibb, de NEM annyival, hogy NÉGYSZERES áron menjen! Vicc!

Lemerül az akksi? 900 Ft-ért mennek a fenti készülékhez az akkumulátorok, GoPro-hoz még az utángyártott is 3x annyiba kerül, az eredetiről meg ne is beszéljünk. Ráadásul akciókamerákról(!!!) beszélünk, 1-1.5 óra felvétel nem elég egy akksival? Nem ezzel kell leforgatni egy teljes túrát, mert az GoPro-val sem fog menni akksi csere nélkül, tehát az, hogy "az enyém végig bír egy egész túrát" az nettó hazugság, már csak eszerint a táblázat szerint is:

GH4BL

Aztán az a durva, hogy a Hero 4 már kövéren becsúszik a 100k fölé és a kínai kacat még mindig ott liheg a nyomában...

Példa 2

Példa 3

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#29) Teréz Atya válasza Crus (#28) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

HERO4 Silver - 4K 15fps - > ez komoly vagy csak valami izetlen trefa? Johogy nem 8K es 4 FPS :)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#30) gabor7th


gabor7th
addikt

"A távol-keleti versenytársak ár/érték aránya pedig rohamosan fejlődik az akciókamerák terén." Szerintem ez a fő probléma...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#31) t72killer válasza Teréz Atya (#29) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Uezt tudta a 3black és uennyibe került - no itt is van egy kutya elásva: a technológiát nem illik változatlan áron tartani évekig. Vagy csökkenő ár mellett folyamatosan veszik a népek, vagy állandó ár mellett egyre kevesebb a vevő.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#32) gabor7th válasza t72killer (#31) üzenetére


gabor7th
addikt

Ha nem csökkentik az árat, akkor le kell védetni a terméket, ha ez nem megy, akkor a távol-kelietiek elsöpörnek...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#33) Stanlee


Stanlee
őstag

Egytermekes ceg, addig amig "garazsbol" toltak jok voltak, de a tozsden mar a befektetoknek kell megfelelni, nem a cegalapitok sajat elvarasainak. Jo piaci resbe leptek be anno, ahol megfizettek a minoseget, de ez nem egy egig novo piac, szamolni lehetett azzal, hogy rosszab idok is jonnek majd a cegre. Na nem utom oket tovabb, mert en ennyit se ertem el az eletben...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#34) Teréz Atya válasza t72killer (#31) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hmm, lehet csak nekem tunik ugy, de a gopro 4 silver minoseget hozza a Xiaomi Yi Mobius action cam vagy Runcam szeru, legalabb hangyaf*nyit aramvonalas termekuk meg nincs. Raadasul a Gopro ezekhez kepest sarnehez egy kis kvadkopterre, legalabb mar brushless gep kell hozza. Persze remegestabilizacio nuku, igy gimbal nelkul nem lehet meguszni. Pl. Parrot Bebop 2-nel megoldottak. Az egesz gep nem sokkal kerul tobbe mint egy GoPro 4 black. No, ez a durva.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#35) t72killer válasza Teréz Atya (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gopro semmiképp sem az árérzékeny vásárlónak van kitalálva. A silverben/3black-ben lévő elektronikát már használják a kínaiak is, nem lep meg, hogy nem jelentős a lemaradás.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Teréz Atya válasza t72killer (#35) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azert az is ott van, ha nem vagy arerzekeny, attol meg szeretned a penzedert a legjobbat kapni.
Pl. a Phantom 3 advance 1000-1200 dolcsi ( most 600 a DJI szulinapja miatt, majdnem vettem, de racer lett belole :D )
Gopro + gimbal kb. 500-600, marad 500-600 a gepre. Ha a minoseget nem akarjuk lejjebb adni akkor pl. egy Phantom lesz a hordozo platform. Kepminoseg kb. ugyanaz mint a gyari, de a tisztelt vevonek kell osszevadaszni, beallitgatni a gimbalt, FPV szettet szerkeszteni, mert a Wi-Fi atvitel loturot sem er, etc. etc.
Vagy megveszi a Phantom 3-at, atnyalazza a manualt es hasznalja. Arrol nem is beszelve, h kedvenc telefonjan nezheti az elokepet a lightbridge-nek koszonhetoen.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#37) .mf válasza Teréz Atya (#36) üzenetére


.mf
veterán

"Pl. a Phantom 3 advance 1000-1200 dolcsi ( most 600 a DJI szulinapja miatt, majdnem vettem, de racer lett belole :D )"

"Vén buzeráns! Ezért izgattál fel, egy nyúlért?"
Sajnos csak a Standard (2.7k) 600 EUR, a Phantom 3 4k és az Advanced (lightbridge, de csak 2.7k) már 900, a Pro (csak abban van lightbridge és 4k-s Sony szenzor) meg nem akciós, 1400 EUR :(
A Standard azért még így is szép akció, kicsit megingatott, de azért 200k mégsem aprópénz.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) Teréz Atya válasza .mf (#37) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Bakker, tenyleg, rosszul emlekeztem. Mit mondhatnek? Ni!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#39) troviko


troviko
senior tag

A kérdésem az volna, hogy ehhez a Xiaomi Yi-hez van vízálló tok? Mert ismerősöm vett egy Goprot, és az tudjuk vinni víz alá, búvárkodni (palackkal). Nekem is jó lenne valami hasonló, csak nem akarok kiadni érte 100+ ezer forintot. Viszont komoly vízálló tok nélkül semmit nem ér nekem egy akciókamera.

https://www.oldtech.hu/

(#40) UnA válasza troviko (#39) üzenetére


UnA
Korrektor

Van.

(#41) Crus válasza troviko (#39) üzenetére


Crus
őstag

Van, vásároltam én is hozzá, pedig nekem a telóm is vízálló, de ez olyan olcsó, hogy inkább ezt viszem víz alá száradni :DDD

Innen van. Kemény 2.300 Ft volt, működik, nem ázik be.

Hivatásos Goldstein ügynök - https://youtu.be/S_a7saHMtZc

(#42) kymera válasza vjozsef (#17) üzenetére


kymera
senior tag

+1 :DDD

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.