Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kovsol válasza Pikari (#50) üzenetére


kovsol
titán

Az hogy melyik TDP osztályba tartozik az nem ugyan az ám mint a fogyasztás azt ugye tudod?

May the Force be with you!

(#52) Pikari válasza kovsol (#51) üzenetére


Pikari
addikt

én azt értem, de ha a fogyasztási kategória alján helyezkedne el ez a proci, akkor egy konkrét számot mondott volna az amd. amikor mismásolnak, célszerű a legroszabbra gondolni.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#55) Geffry


Geffry
aktív tag

Én nem igazán értek a lovakhoz de a TDP a hőleadásra vonatkozik... A watt a teljesítményt mutatja ha jól tévedek és ebből kifolyólag igazából csak azt jelöli hogy ne legyezővel akard hűteni...
Aztán persze lehet hogy tévedek de én összecsinálnám magam ha a procim folyamatosan 125w-ot vagy akárcsak 100at enne... hiába csökkentik a közmű díjakat :D

Személyszerint egy nem tuningos tehát PH-s szemszögből "sz@r" 65W TDP-jű energiatakarékos CPU-t nyúzok. Lemértem a gép fogyasztását megfelelő eszközzel. Üresjáratban 92 watt/óra (ugyanis ez a fogyasztás mércéje, illetve ennek 1000es testvére a kw/h) namost ha az a 65W TDP a fogyasztást jelölné akkor a gép többi része 27w-al beéri? Gondolkozzunk....

Inkább azt mondja meg valaki hogy miért a túlárazás? :D Tudják hogy keveset adnak el és azon akarnak nagy hasznot? Vagy tényleg lesz (van?) olyan opció mint régen hogy feloldja a júzer a többi magot és emiatt nem adják alább... ?!?

Szerk.: wiki

Szerk2: kovsol megelőzött... :R

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#56) Bull1 válasza Geffry (#55) üzenetére


Bull1
aktív tag

92W-ban benne van a HDD,Alaplap,memória, videokártya stb. fogyasztása is + a táp sem 100%-os hatásfokkal üzemel (különösen nem alacsony fogyasztásnál). Ha csak a processzor fogyasztását méred akkor a procihoz tartozó 4 pines, 12V-os ágat kell mérned.

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#57) Geffry válasza Bull1 (#56) üzenetére


Geffry
aktív tag

Tessék újra elolvasni amit írtam... Szövegértés egyes, leülhet.

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#58) Bull1 válasza Geffry (#57) üzenetére


Bull1
aktív tag

Istenem... a TDP terhelés alatti értékre vonatkozik... üresjáratban jóval kevesebbet fogyaszt a CPU, főleg ha újabb technológia (i3/i5...) mert ezek a procik komplett részegységeket képesek lekapcsolni. Erre mondom h a proci fogyasztását közvetlen a táp 12V-os ágáról kell mérni.

Leülhetsz, egyes. :(

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#59) W.Wilson válasza Geffry (#55) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Senki se mondta, hogy átlagfogyasztásról van szó. De ha egy óráig maxon járatod a procit valamivel, akkor 125 Wh (vagyis nyilván kevesebb valamivel, mert TDP osztályok vannak; ja és nem W/h, hanem Wh, az előbbi egy másik mértékegység) lesz a fogyasztása.

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#60) Geffry válasza W.Wilson (#59) üzenetére


Geffry
aktív tag

A TDP egy óra maxon járatás után sem a fogyasztást jelenti... dehát ott a wiki link...

Bull1: továbbra is elbeszélünk egymás mellett...

Szeretem a fórumot, csak míg ennek arról kellene szólnia hogy megbeszélünk valamit, addig itt általában csak acsarkodás megy. Soha nem állítottam hogy bárki hülye volna, csak elmondtam az én véleményem. Merthát ez fórum... Kellett nekem hozzászólni...

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#61) W.Wilson válasza Geffry (#60) üzenetére


W.Wilson
aktív tag

Igen, ott a wiki. Ami szerint a TDP az a maximum teljesítmény, amit egy hűtőrendszernek el kell vezetnie. Ebből pedig nyilvánvalóan következik, hogy ha x óráig maximum teljesítményen járatod, akkor a fogyasztása TDP*x Wh.

[ Szerkesztve ]

%-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, Mhz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel

(#62) Bull1 válasza Geffry (#60) üzenetére


Bull1
aktív tag

Nem is értelek, biztos művész vagy, vagy nemtom. :DDD

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#63) Geffry


Geffry
aktív tag

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#64) pilu85 válasza Pikari (#45) üzenetére


pilu85
őstag

próbáltam a 4 modulból lekapcsolva 2-t. megnyugodhatsz nem fogja felét enni ezt így nem számolhatod.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#65) Pikari válasza pilu85 (#64) üzenetére


Pikari
addikt

akkor ez végülis megintcsak a teóriám erősíti, hisz én a konklúziómban azt mondtam, épp a lekapcsolt magok miatt ehet ennyit.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#66) vinibali


vinibali
őstag

tudja itt valaki, hogyan határozzák meg a TPD-t?
szerintem nincs, én sem tudom. lehet, hogy véletlenszerűen kiválaszott 10 prociból ha 1 is 95W-on felül eszik akkor nem válogatják azokat, hanem mivel ezek mind 4 vagy 3 modulosként nem működőek, mindet 125W-os osztályba sorolják. ez csak egy feltételezés, de lehet hogy igaz :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#67) Attila_26 válasza Geffry (#63) üzenetére


Attila_26
aktív tag

ezt sem megerősiteni sem megcáfolni nem tudom :DDD

(#68) Oliverda válasza vinibali (#66) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan be van állítva, hogy 125 wattig mehet fel a fogyasztás.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#69) vinibali válasza Oliverda (#68) üzenetére


vinibali
őstag

én a nem 95Wattoságára gondoltam

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#70) joe-ker


joe-ker
senior tag

Én most készülök ilyet venni,van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban.
Mennyire melegszik? Gyári hűtő elég hozzá?

(#71) djculture válasza joe-ker (#70) üzenetére


djculture
félisten

Gyári hűtőt el lehet felejteni mert egy helikopter hangja jön ki belőle ha terhelve van a proci. Egyébként elég felejthető proci legtöbb dologba pláne a játékokban kínlódik ez a modulos felépítés, ez a 2 modulos proci édeskevés ha csak nem húzza az ember betyárosan meg az órajelét. 3 modulos fx6xxx ami már használható termék..

[ Szerkesztve ]

(#72) zsoleszka17


zsoleszka17
tag

sziasztok, fx4130 am van turbo core 3,9 ghz de én bementem a Biosba ott volt a clock szorzó felvittem 21 re 4200Mhz

de alatta van egy másik szorzó 19.5 CPB RATIO az mi?

Asrock P67 professional I5 3470 8gb corsair vengerance R9 280x

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.