Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #06658560


#06658560
törölt tag

Érdekes, hogy bár ezt a desktop módot a Samu kezdte, a vezetékmentes megoldást a Huawei már három éve megcsinálta kb. De kettö biztos.

(#2) rigoberto


rigoberto
őstag

Mérföldkő.

(#3) moleculez válasza #06658560 (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Az egyik legjobb feature az android világban :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#4) freeapro


freeapro
senior tag

Huawei ezt már régóta tudja :R

(#5) #72042496


#72042496
törölt tag

Lehet, ezért is nyomják a Wi-Fi 6-ot a legjobb tévéikben? Vajon mekkora felbontásban megy majd, 2160p elérhető lesz?

(#6) Kavinton75 válasza #06658560 (#1) üzenetére


Kavinton75
senior tag

+1
Jó munkához idő kell.

További termékeim: http://hardverapro.hu/tag/kavinton75 // Keep swimming...Keep swimming

(#7) #06658560 válasza moleculez (#3) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egyetértek, imádom. Ezzel végre lehet sok munkakörben notebook nélkül.

#5 Balika911: A SoC-on múlik leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#8) Rimuru


Rimuru
veterán

En azt hittem dobtak a dex-et, de lehet csak azert mert linux nelkul nincs ertelme szerintem. :DDD

Vigyázat, csalok!

(#9) moleculez válasza Rimuru (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Miért kéne ehhez Linux? :F
Hogy az időm nagy részét azzal töltsem, hogy olyan appokra keressek alternatívát, ami android alatt amúgy is ottvan?
Ha fejlesztőként hiányolod, az érthető, de Average Joenak fölösleges.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#10) #06658560 válasza moleculez (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mert már eleve az.

(#12) Rimuru válasza moleculez (#9) üzenetére


Rimuru
veterán

Resze volt egy fullos linux, ugy kepzeld el mint a WSL-t windowson. Most meg nem tobb mint egy android.

Vigyázat, csalok!

(#13) csorbajeno válasza #06658560 (#1) üzenetére


csorbajeno
veterán

Szerintem a Samsung verziója sokkal kiforrottabb a Huawei-félével szemben és ha az enyém tudni fogja, akkor sem váltok vezeték nélküli módra. :N
Másrészről viszont mi lesz a vezeték nélküliség feltétele? Okos TV? Mert akkor sokaknál marad a kabel. Kábelesen van töltés, hűtés, perifériák :K Persze, ha van valamelyik DeX-ed :P

(#14) csorbajeno válasza moleculez (#3) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ezzel csak együttérteni tudok, napi szinten használom a DeX-et. Egy alap PC-t, laptopot simán ki tud váltani. :C

(#15) _flamer


_flamer
aktív tag

Nekem tetszik a DeX, szerintem egy érdekes, hasznos feature a Samsung részéről. Kell még rajta csiszolni de egy nagy pacsi a Samsungnak. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#16) Somatom válasza csorbajeno (#14) üzenetére


Somatom
veterán

Tééényleeeg????? Akkor segíts légyszi! Szeretnék Kodit és Telenor MyTV -t futtatni DeX -en!
N+1 éve, egy Allwinner A10 -es TV kütyüvel kezdtem asztali módban használni az Androidot. Azóta számtalan ilyen eszközt próbáltam. A Samsung DeX talán a legsilányabb az összes közül. Próbálj ki PC -n egy 64 bites RemixOS -t! Andoid 6 alap, évek óta nem fejlesztik, de oda-vissza legyalázza a Samsung szemetét.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#17) csorbajeno válasza Somatom (#16) üzenetére


csorbajeno
veterán

A Kodit nem használom és igazából a Telenor myTV-t sem, mert Telekomos vagyok, de a TV GO a Telekomtól tökéletesen működik. Több, mint 2 éve használom az S9-cel, valamint a VLC-vel bármit le tudok játszani. Ja és hidd el, a Huaei verziója még silányabb, próbáltam, mert van itthon egy P20Pro is. Meg sem közelíti a Samsung verzióját és én csak ezt a kettőt hasonlítottam össze, ugyanis csak ezekről van tapasztalatom. ;)

(#18) joey04


joey04
titán

Nekem nagyon tetszik ez a dex, de azért kell pár év mire az ilyen megoldások ki tudnak majd váltani egy alap pc-t. Hatalmas dolog lenne, egy fold típusú telefonban ott lenne a telefon és tablet egyben, otthon meg csak csatlakozok és PC.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#19) Rinocerosz válasza freeapro (#4) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Akkor legalább 1 valamiben jobb a DeX-nél :K

(#20) francz'70 válasza csorbajeno (#14) üzenetére


francz'70
aktív tag

+1
Alap pc-t váltottam ki S8+ és DeX Paddal, .....végleg ;)
Elsőre egy kis szokást igényelt, de most már annyira tetszik, hogy a Note10+ t is bevetem, pláne, hogy ott még a pad sem kell.

Azért erre a vezeték nélküliségre kíváncsi leszek, de a hírből arra következtetek, hogy csak a Note10+ t fogom tudni így használni :F
(.....bár a vezetékkel sincs különösebb problémám)

(#21) Aryon87


Aryon87
félisten

Ideje volt már.. :K Bár lemaradtak egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#22) #24536576 válasza Aryon87 (#21) üzenetére


#24536576
törölt tag

Nekik nem volt lehetőségük lekoppintani, ellopni mástól. Ez nem az a Huawei féle "Adidos".

[ Szerkesztve ]

(#23) Schuler888 válasza csorbajeno (#17) üzenetére


Schuler888
senior tag

+1! Ehhez kepest a huawei koppintasa elegge kezdetleges valami.
Viszont nem tudom a Linux on Dex-et miert nem vittek tovabb, ennyire gyer lett volna az erdeklodes? En kiprobaltam, egyetemi oprendszerek nevu targyamat idezte fel ahol ubuntuban kellett programozni.. nem szep emlekek :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#24) Aryon87 válasza #24536576 (#22) üzenetére


Aryon87
félisten

Nem koppintották. Ha koppintották is, tökmindegy.
Ha jól emlékszem Samu a Note8-cal indította el a DEX-et, míg a Huawei a Mate10Pro-val hozta az Asztal módot. Mind2 kábelesen indult egyszerre.
Rá következő évben a Note9 még mindig vezetéken, míg a Mate20Pro már képes volt vezeték nélkül adni ugyanazt, ráadásul elődje is megkapta frissítésben a képességet, amit már a P széria is megkapott a P30-as szériával..

Egyik leragadt, másik fejlesztett időközben.
Samsungnak ez kb 3 évbe tellett, amit egy pöccintéssel meg tudtak volna oldani, és még DEX se kellett volna hozzá (tudom, plusz featurek és egyéb okosságokra kell az a doboz). Bár a cikk nem 100%-ra írja, tehát még csak lehetséges hogy képes lesz vezetékmentességre a DEX..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#25) #06658560 válasza csorbajeno (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Miben jobb a Samu féle Dex?

(#26) csorbajeno válasza #06658560 (#25) üzenetére


csorbajeno
veterán

Igazábol nekem olyan volt a 2 közötti különbség, mintha a Win98-at hasonlítanám össze a Win 7-tel.

(#27) Somatom válasza csorbajeno (#26) üzenetére


Somatom
veterán

Tehát, egyik szarabb, mint a másik? ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#28) #06658560 válasza csorbajeno (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis? Ez semmit nem mond. W98-at látni se láttam.

(#29) noPublicFG válasza #06658560 (#28) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Akkor te egy boldog ember vagy! :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#30) Rinocerosz válasza #06658560 (#25) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

[link]
Itt össze van hasonlítva elég jól.

Verdict

Immediately it becomes clear that Samsung has been improving DeX for 5 years. At the moment it is far from ideal, but it’s still a very good version of the desktop mode, which in many ways can replace an old office PC with Celeron. Actually, Microsoft Office is available, and for free.

I can’t say that about EMUI Desktop. Being much more pleasant aesthetically, it is much closer in visual design to PC than to Android, but it’s simply is not enough to replace the computer, even the old dinosaurs. And the reason is not even the functionality, but the user interface, which is limited in both intuitiveness and features. Both shells are nowhere as good as Windows 10, but the gap is gradually narrowing.

(#31) Somatom válasza Rinocerosz (#30) üzenetére


Somatom
veterán

Van egy 16:9 -es képarányú, HDMI -s tabletem. Ezt használom otthon "PC -ként". Ezerszer jobb, mint a DeX.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) Schuler888 válasza Somatom (#31) üzenetére


Schuler888
senior tag

Raadasul a "vanilla droidban meg miracast sincs"! :( :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) Somatom válasza Schuler888 (#32) üzenetére


Somatom
veterán

Asztali módhoz a Miracast sztem ugyanolyan kényszermegoldás, mint a vezeték nélküli DeX. Erőforrásigényes és laggol. A HDMI a tuti. Bár, egy kísérletet ér a dolog. Vettem egy adaptert, de sajnos, a Lan chip -je vszínűleg nem kompatibilis. Majd szerzek egy USB Lan adaptert és összekötöm a Note -ot a Chromecast Ultra -val. Kíváncsi vagyok, hogy megy -e a képernyőtükrözés Lanon.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#34) csorbajeno válasza Somatom (#33) üzenetére


csorbajeno
veterán

Na az biztos, hogy laggol, ebben egyetértek veled :K Nekem legalábbis még vezeték nélkül nem igazán tudott jól működni az átvitel.

(#35) #06658560 válasza Rinocerosz (#30) üzenetére


#06658560
törölt tag

Valamit eléggé elnézett a fazon, nekem megnyitotta a Play-t a desktop EMUI is, tudtam onnan indítani telepítést, és fizikai klavi nélkül is lehet szöveget bevinni, maga a telefon átvált. Ami egyébként bármikor tud egér lenni. Vezeték nélküli módban pedig igen kényelmes ez így.

(#36) Rinocerosz válasza #06658560 (#35) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

A tapipad az jó :) samsungban is van.
Egyébként a cikk 2019-es szóval ki tudja lehet akkor még ilyen dolgok voltak.
Van itt egy frissebb videó egész jól össze szedi a dolgokat.
[link]

Egyébként én azt nagyon sajnálom, hogy ezek csak a csúcs telefonokon elérhetőek. (Legalábbis az én tudomásom szerint)

[ Szerkesztve ]

(#37) Keem1


Keem1
addikt

Én is szeretem, használom a dexet, de azt is belátom, van hova fejlődnie még.
Azt viszont nagyon nem vágom, hogy fogják megvalósítani a wireless verziót. Sávszélesség igénye azért van rendesen. 1 db uncompressed frame 1080p-n kb 6 MB. 60 Hz esetén 356 MB/s, azaz kb 2,8 Gbites sávszélesség kell minimálisan, csak a képnek.
Feltételezem, lesz valami lossless compression, anélkül nem fog menni. Rosszabb esetben lossy, de akkor még inkább maradok a kábelnél.

1920x1080x24/8 = ~6,2 millió bájt, kb 5,9 MB, és ez ugye egy másodpercen belül minimum hatvanszor.

[ Szerkesztve ]

(#38) Schuler888 válasza Keem1 (#37) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen, ezen agyalok en is, ezert volt eddig is kabeles, mert a samsung ugyelt a minosegre es a folyamatossagra, a wireless verzio megoldasara kivancsi leszek..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#39) #06658560 válasza Rinocerosz (#36) üzenetére


#06658560
törölt tag

2019 nyarán nekem sikerült desktop nézetben appot telepíteni a telefonra.

(#40) róland


róland
veterán

Milyen megoldást használtok, ha kábeles DeX jöhet csak szóba? (A tv-m nem kezeli a vezeték nélküli módot, s azt most nem cserélném ezért. Van egy Melopow multiport adapterem, de azzl még soha nem sikerült a DeX-et beüzemelnem, így az kilőve.)

Samsung DeX dokkoló, - Pad, vagy - kábel?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.