Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) , válasza schawo (#500) üzenetére


,
addikt

Nálam már le van tiltva a Defender. Lett is javulás, bár még mindig nem az igazi. Már kezdem megszokni, hogy a Win10 az sebesség terén nyomába sem érhet a Win7-nek. Együtt lehet vele élni, csak egy kicsit keserű az ember szájíze, mert nem ezt vártam az agyonreklámozott Win10-től. Többet, jobbat és gyorsabbat vártam. És szebbet, mert sokakhoz hasonlóan nekem sem jön be ez a látványvilág egyáltalán.

Meg a sok furcsa dolog, amik nem hiszem, hogy csak nálam lennének így, szerintem mindenki másnál is, csak senki nem foglalkozik ezek szerint vele. Pl. Utoljára telepített programok között mit keres olyan program, ami már rég le van törölve? Leggyakrabban használt programok között mit keres olyan program, amit még soha nem indítottam el, amit meg elindítok egy nap 25-ször, az miért nem kerül bele? Pl. Számológép.
(Oké, hogy a "Kitűzés a Startra" opcióval mindig kéznél van ha kell, de akkor is furcsa, hogy a Win10 szerint nincs gyakran elindítva a valójában leggyakrabban elindított program. Win7-nél nem volt ilyen gond.) Ezek csak kiragadott példák, sorolhatnám még vég nélkül, de a sebességet leszámítva valójában apró kis bosszantó dolgok ezek. Meg lehet szokni, együtt lehet vele élni, de a felhasználói élmény terén nálam nagyon gyenge a Win10. A WinXP meg a Win7 az első perctől kezdve tetszett minden téren, és ez az érzés itt nincs meg egyáltalán.

(#502) , válasza Zeratul (#448) üzenetére


,
addikt

A programok indulásának késleltetése az csak a Windows indulására vonatkozik, tehát az automatikusan induló programokra, nem?
Én elhiszem, hogy indexel, stb., de ebből én csak annyit látok, hogy lassabb. Tehát rosszabb használni.

(#503) , válasza #25068288 (#456) üzenetére


,
addikt

User error teljesen szűz rendszeren? :D Az a user error ami teljesen szűz rendszeren van, az valójában system error. Szerintem.

Dobjál már bele pár ezer fájlt a Lomtárba, majd HDD-s gépen kattints a Lomtár kiürítésére. Tedd meg ezt Win7-en és Win10-en is. A Win7 már rég végzett, amikor a Win10 még csak annyit írt ki, hogy "A Lomtár kiürítésének előkészítése...". (Vagy pedig "Előkészülés a Lomtár kiürítésére"?)

(#504) #25068288


#25068288
törölt tag

Lesz, vagy sem támogatás win7 -re (ami nem azt jelenti, hogy nem lehet telepíteni az öregedő rendszerre)....azért az mindenkinek jó hír, hogy a fogyasztása mellett az ára is alacsony lesz!
Ezen maximum csak az Intel fanok mérgelődnek, vagy magyarázkodnak majd!:)

[ Szerkesztve ]

(#505) , válasza #25068288 (#504) üzenetére


,
addikt

Az Intel fanok is csak örülni tudnának neki, ha végre lenne konkurenciája az Intelnek, mert akkor lenne árverseny is. Közös érdeke ez mindkét oldal vásárlóinak.

(#506) Tamás9x válasza #25068288 (#504) üzenetére


Tamás9x
őstag

Intel mániákusként simán megvenném, ha olcsóbb és jobb ;]

https://www.youtube.com/@kisstontour

(#507) sb válasza , (#501) üzenetére


sb
veterán

Én nagyon meg voltam elégedve a win7-tel, de utána a win8 váltással sem volt semmi gondom. Szerintem már az is csak előnyére változott sebességben, pattogósságban, a ram használatról nem is beszélve.
A GUI egy más tészta, van ami engem is zavar, de azért nem annyira, hogy ne élném túl. A nagyobb változások, start menü, stb... megkerülhetőek 5 perc alatt, nagyrészt pedig úgyis user appok felületét nézem ami külön téma, nem a win desktopot.

Utána a win8 -> win10 váltásnál is az volt a tapasztalatom, hogy csak gyorsabb lett. Nálam addig volt instabilabb amíg a tuning/fesz értékekkel játszottam. Ami win8-on atomstabil volt az win10-en 5 perc alatt eldobta magát, ráadásul light load terhelésen (az energiagazdálkodási feature-ök, driveres részek változhattak, órajel/fesz visszavételnél dobja el magát), tehát nem fullra terhelve, hanem random, desktopon, netezés közben, stb… ez nyilván sokkal frusztrálóbb és misztikusabb mint egy normál terheléses fagyás. Az instabilitási élmények mögött én ezt sejtem sokaknál.

Az viszont tény, hogy 1607 óta a reszponzivitása romlott. Sajnos ez érezhető de talán megoldják, hogy ne kelljen egyedileg hekkelni.

(#508) , válasza sb (#507) üzenetére


,
addikt

Nálam mindig minden alapon van (órajel, fesz, stb.). Több gépről van szó, többféle processzorral, mindegyikkel ugyanazt tapasztalom HDD mellett. Te SSD-vel próbáltad a 1607-es Wint vagy HDD-vel?

(#509) #22743424


#22743424
törölt tag

Az ASRock lapoknál már most elérhetőek a driverek a win 7,8,8.1,10-hez 32 és 64 bit-re egyaránt. Nem hiszem, hogy gond lenne a procival. :)

(#510) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Ha valakinek kell , mint nekem is Win 7 X64 Professional a gépére , mert nekem ASUS ROG STRIX B350-F GAMING alatt az fut ! az küldjön egy privit és mondom a megoldást . Azért nem nyilvános , mert van egy magánjellegű oldal , ahova reggelni kell és letölthető a megoldás részéről a 95% -nyi rész , a maradék a gyártó oldalán van :K

Természetesen egy másik SSD-n Win10 is ott figyel ha arra volna szükség.

(#511) spileraaa


spileraaa
senior tag

ez igaz akkor windows 7 nem tudok rakni rá? pedig azt szeretnék!

ezek szerint jobb lett volna ha előre kérdezek rá itt fórumban melyik processzorral lehet win 7 is használni

egyik ismerősöm írta:
Először is olvass utána, hogy egyáltalán van e win7 támogatása a gépednek vagy nincs, mert sokra mész a rendszerrel, ha semmit nem fog felismerni a gépedből.

Szerk, megnéztem pl a cpu-ba integrált vga-hoz csak win10 driver van így nem sokra mész a win7-tel. A gép kérdésnél nem írtad egyszer sem, hogy win7-tel szeretnéd használni, bár már lassan semmi új alkatrészhez sincs win7 támogatás.

Erdély (Románia) Huawei Mate 20 Pro /Huawei Mate 10 Pro/ Xiaomi Redmi 3s Prime / Lenovo A660

(#512) PuMbA válasza spileraaa (#511) üzenetére


PuMbA
titán

Miért akarsz Windows 7-et rárakni, amikor jövő januárban lejár a támogatása és nem lesz hozzá már biztonsági frissítés se? :) Miért raknál fel Windows 7-et, ha a CPU-d és a VGA-d egy vadi új fejlesztés és a Windows 7 pedig 2009-ben jelent meg? Olyan mintha Audiba beleraknád egy Opel szoftvervezérlését... a Windows 7 HDR-t nem kezel teljes körűen és ezért a 4K videók támogatása sem teljes stb. A Windows 7-nek manapság csak kritikus céges folyamatos esetén van értelme.

Ráadásul a Windows 10 más, mint a Windows 7 és ki kell ismerni kicsit, hogy mi hogyan működik, amin már rég túl lehetnél, ha hamarabb elkezdted volna használni. Az emberek azt hiszik, hogy a végtelenségig húzhatnak valamit, de az átállási kényelmetlenséget nem ússza meg senki, inkább jobb hamarabb túlesni rajta szerintem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.