Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) WZP


WZP
aktív tag

Ez kiábrándító. Win10 márpedig nem lesz a desktopomon. :(

Inter Arma Enim Silent Leges

(#2) berVi válasza WZP (#1) üzenetére


berVi
senior tag

Az AMD, Intel es Microsoft pedig konnyeiben fuldoklik az elvesztesed miatt :(

(#3) #68237056


#68237056
törölt tag

Ez kemény lépés, kíváncsi leszek valójában mennyi visszatetszést vált ki...

@WZP: Én, mint semi-pro Win10 használó, nem értem mért. Kötekedés nélkül, tudnál adni pár meggyőző okot erre?

(#4) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Nem meglepő. Windows 7 már koros, a 8/8.1 meg nem valami népszerű, illetve az se kizárt, hogy a Microsoft fizet azért, hogy több Windows 10 felhasználó legyen.

(#5) Sanchez638 válasza DR|FTK|NG (#4) üzenetére


Sanchez638
addikt

Biztosan... 10en voltam kicsit és elég volt egyenlőre..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#6) pulutodurumo válasza WZP (#1) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Van aki az XP-nél is ezt mondta, aztán csak 7-re váltott. Most meg a hetestől nem akar elszakadni... ;)

De én is Netscape Navigatoron tolom a mai napig flash és java és stb. nélkül. Ja nem.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#7) subaruwrc


subaruwrc
félisten

blööööaffff

(#8) devast válasza WZP (#1) üzenetére


devast
addikt

Azokra emlékeztetsz, akik pár éve a windows xp miatt verték a bilit.... Viccet félretéve, tanult a microsoft a korábbi eseményekből, és most már időben megkezdik a kifutó oprendszer leépítését, hogy 2020 körül tényleg véglegesen le lehessen állítani a supportját.

(#9) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Meglepő döntés, ez tény!
Bár engem nem érint mivel megjelenés óta használok W10-et, a legnagyobb megelégedéssel. Az életemből csak a WinFos8 maradt ki, de csak azért mert undorító a kinézete!

(#10) papi77 válasza subaruwrc (#7) üzenetére


papi77
addikt

Ja,hónap végéig még vagy 5x fog változni :D :(

RyanGiggs: 10-re is sokan a kinézete miatt nem váltanak 7-röl! Nem baj jön az aero,és ez a "gond" is meg lesz oldva!

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#11) Walter_White


Walter_White
senior tag

Nem értem, hogy sok embernek mi a problémája a win 10-el... és foggal körömmel ragaszkodnak a régi windowsokhoz... "csakis a Win7" vagy "8/8.1..."
Én még nem találkoztam olyan géppel, amin a Win7 futott problémamentesen, de a Win10 problémázott volna.. pedig nem 1 gépre tettem fel Windows 10-et... régi Core 2-es notira is és tökéletesen muzsikál.

(#12) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Pedig még vártam is, hogy mit alakít az AMD, de asszem akkor a jó öreg 4790k maradni fog függetlenül attól, hogy mit hoz össze az AMD.
6700k/7700k alig gyorsabb így azok szintén nem alternatívák, de akkor az AMD se. :D

Lehet ideje volna MS-nak inkább azon gondolkodni, hogy mit kéne tenniük, hogy az emberek szívesen álljanak át, és ne ilyen-olyan " mellékutakon " próbálják az emberekre erőltetni a 10-et.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#13) DR|FTK|NG válasza Sanchez638 (#5) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Lekopogom, nekem bejött a Windows 10. A Windows 7/8/8.1-nél gyorsabbnak és stabilabbnak érződik számomra, illetve az általam használt programok új verzióit(3D, képszerkesztők, videóvágók, játékok, stb) elsődlegesen Windows 10-re fogják fejleszteni.

(#14) bindike01


bindike01
aktív tag

Szerintem is jó rendszer a win 10. :) Bár én is az intelhez ragaszkodom!!! :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#15) Silεncε


Silεncε
őstag

Na ez megint jó topik lesz...

ON: szerintem is ideje lenne már elfelejteni a Windows 7-et. Éppen itt az ideje a leváltásnak, szerintem a Win10 meg már éppen ideális rá...

(#16) laceszgamer válasza Walter_White (#11) üzenetére


laceszgamer
addikt

MS túl kíváncsi....
Én csak játékok szempontjából szoktam nézni, és az esetek 99%-ban Win7-en minden ugyanúgy vagy jobban fut... DX12 meg szintén egy olyan dolog, hogy jelenleg nem sok minden használja ki, és ahol van is rá lehetőség, ott se mindig gyorsul tőle a 11-hez képest.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#17) Viktor77 válasza berVi (#2) üzenetére


Viktor77
titán

Pedig bizony a Microsoft fürdik, nem véletlen milyen dolgokat talál ki az emberek 10-re kényszerítésre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#18) Scholes9 válasza Walter_White (#11) üzenetére


Scholes9
nagyúr

A legjobb rendszer pedig a Win 10 :K :U

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#19) berVi válasza Viktor77 (#17) üzenetére


berVi
senior tag

Furdik a fenet, tobb szazmillio gepen van mar fent, es jo uton van a legelterjedtebb Windows verzio cimehez. Steam-en meg mar regota az.

[ Szerkesztve ]

(#20) Bici válasza Walter_White (#11) üzenetére


Bici
félisten

Nem feltétlenül az alap komponensekkel van baj, hanem a ritkább, vagy régi cuccokkal. pl. régi rajztábla, SATA kártya, régebbi GPU, stb.
Elsőre műxik a legtöbb ilyen dolog is, de később előjöhetnek gondok. Én csak egy rajztábla és egy régi midi billentyűzet miatt nem tudok váltani W8-ról. Cserélni pazarlás lenne, mert mindkettő hibátlanul műxik, és komoly összeg modern típusra cserélni őket.

Viszont állítom, hogy a legtöbben csak a levegőbe utálják a W10-et.

mod: Mondjuk a Windows Settings szerintem is szörnyű lett, de ez van.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#21) ggbuffon1897 válasza laceszgamer (#12) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

hallatlan h egy 8-9 éves oprendszerre való supporttal már nem akar bajlódni senki..és tök mindegy milyen okból..

egyáltalán mi az az erő ami visszatart a 10-től? "meraszondják" szar?

tényleg nem értem az ilyen usereket, egyik haverom épp ilyen, alig bírtam meggyőzni tavaly h talán nem XP-vel kellene "harcolnia" 2015-2016 fordulóján, feltette duzzogással a w7-et, anyázta azt is, most már nem akar tőle szabadulni a 10 javára..

és még azt se lehet mondani a mai ssd-s, pendrive-ról bootolós világban, h napokat, órákat vesz el az életből egy reinstall

(#22) Viktor77 válasza berVi (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, ebből mennyi az ami az önkényes frissítési stratégiájuk részeként került fel? Linkelt valaki nemrég egy táblázatot erről, mióta nincs ez a frissítés, gyakorlatilag nem növekszik a váltók száma. Biztso azért, mert olyan jó a 10.

Legelterjedtebb? Az nem lesz nehéz, mivel ugye nem lesz több, ezt fogják toldozgatni-foldozgatni.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#23) Snoop-y válasza Walter_White (#11) üzenetére


Snoop-y
veterán

Akkor bizonyara nem is letezik olyan :U

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#24) Fred23


Fred23
nagyúr

Jelenleg használok Windows 10-et és Fedora linuxot is; ahogy a Fedora alkalmas lesz a legmodernebb játékokra is, soha többé nem lesz nálam Windows! Szomorú, hogy a linuxok talán behozhatatlan hátrányban vannak játékok terén. :(
Egyébként szerintem nincs mit tenni, ha Windows, akkor kell már a 10, kifundálta ezt jól a M$!

(#25) berVi válasza Viktor77 (#22) üzenetére


berVi
senior tag

"Ja, ebből mennyi az ami az önkényes frissítési stratégiájuk részeként került fel?"

Nem tudom. Ahogy te sem. Csak spekulalgatsz. Ertelmetlen.

Min valtoztat az ok? Hasznaljak a Win10-et, igen/nem?

Ha neked nem tetszik, akkor majd atmesz Linuxra, vagy hasznalod a lyukas elavult Windows-odat, senkit nem erdekel, akkor sem, ha telekurtolod a netet, hogy mennyire bojkottalod a Win10-et.

[ Szerkesztve ]

(#26) laceszgamer válasza berVi (#19) üzenetére


laceszgamer
addikt

A vicces, hogy Steam statisztikai szerint 0,48%-ot csökkent a Win 10 részesedése a 7-nek meg 0,72-vel nőtt az elmult hónapban.

Jó, nem az egész piac arányai, de azért elég nagy felhasználói bázisról van szó.
Igaz, összességben a 10 közel 50%-on áll a 7 pedig majdnem 30.

[ Szerkesztve ]

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#27) Televan74


Televan74
nagyúr

Nálam ezzel nem lesz gond,már közel egy éve nincs Win7 -em. Win10 op rendszerrel nincs bajom.Az elején tapasztaltam egy két zavaró dolgot,de egyre kifinomultabb lesz.
Itt azok lehetnek bosszúsak, akik szerettek volna egy 4c/4t vagy esetleg 4c/8t procit kipróbálni,de maradtak volna a megszokott Win7 rendszerüknél.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#28) Viktor77 válasza berVi (#25) üzenetére


Viktor77
titán

Mint mondottam, nem spekulálok, volt erről táblázat, te is megkeresheted.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#29) berVi válasza laceszgamer (#26) üzenetére


berVi
senior tag

A statisztika mar csak ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#30) darkhorse válasza Walter_White (#11) üzenetére


darkhorse
tag

Mit nem lehet rajta érteni? Valaki nem szereti ha a képébe nyomják a frissítést ha akarja ha nem, van akinek nincs szüksége a sok "modern" app-ra meg a windows store-ra amiket csak barkácsolással lehet rendbe tenni stb... Nekem is 10 van, de ha az előbb említettekre nem találtam volna megoldást akkor maradt volna a 7.

(#31) berVi válasza Viktor77 (#28) üzenetére


berVi
senior tag

Te teszel allitasokat, es en tamasszam ala?

How about no.

(#32) Viktor77 válasza berVi (#31) üzenetére


Viktor77
titán

Ne támaszd, csak ne állíts olyat ami nem igaz.

Amúgy szenvedsz valami betegségben? Mert akkor inkább nem bántalak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#33) WZP válasza #68237056 (#3) üzenetére


WZP
aktív tag

kikapcsolhatatlan update (többek közt a "kérem-nem kérem, kapom." driverek miatt vicces)
fullscreen popup az arcomba arról hogy van update (ez legalább nagy nehezen kikapcsolható cmd-ből)
lobotomizált 3 éves által paintben rajzolt UI
tabletre tervezett kezelőszervek
2 control panel, egyik se teljes értékű
beépített kikapcsolhatatlan spyware, és úgy általában kifejezetten arra kihegyezett OS, hogy információt tudjanak harvestelni a userről.

és mindezért még fizetni is kell. LOL.

azzal meg ne jöjjön senki hogy a google is ezt csinálja androidon. a pda egy teljesen más világ mint a desktop Ebben a videóban további indokok is vannak ha érdekel.

Inter Arma Enim Silent Leges

(#34) Sinesol


Sinesol
veterán

Nehéz elhinni, hogy van aki még midig azt a nehézkes, elavult rendszert hasznàlja.

(#35) laceszgamer válasza ggbuffon1897 (#21) üzenetére


laceszgamer
addikt

Amit írtam: Nincs semmi gyakorlati haszna annak, hogy váltson rá az ember. Játékok szempontjából nézem csak a dolgot, mert más gépet terhelő dolgot nem használok. Win 7 kényelmes, megszokott rendszer.

A kíváncsi MS-el meg arra céloztam, hogy volt pár cikk már róla, hogy mennyi mindent gyűjtögetnek az emberekről, és még ki tudja mi az ami nem derült ki...

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#36) DR|FTK|NG válasza laceszgamer (#35) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

A DirectX12, illetve néhány Xbox One "exkluzív"(így már nem az) játék csak Windows 10-en érhető el(a Windows-ok közül). Bár emberfüggő, hogy kinek mire van szüksége.
Troll on: csak Windows 7-re ne legyen. :O ;] Troll off.

[ Szerkesztve ]

(#37) RyanGiggs válasza papi77 (#10) üzenetére


RyanGiggs
őstag

10-nek a kinézetével szerintem semmi probléma.
8 volt részemről elviselhetetlen a csempéi miatt.

(#38) Formaster válasza Sinesol (#34) üzenetére


Formaster
addikt

Én is ragaszkodtam és a váltás után megkönnyebbültem. Csak ajánlani tudom.

(#39) Tyrel válasza laceszgamer (#35) üzenetére


Tyrel
őstag

Hidd el a Google és a Facebook is 100-szor több adatot gyűjtenek rólad mint a Windows, csak az valami számomra érthetetlen okból nem zavar senkit se... :U

Turenkarn

(#40) carl18


carl18
addikt

LOL Nem rég olvastam lesz támogatás, most meg hogy még se, ne ahogy az legyen hogy 2 hét múlva megint lesz támogatás! :D

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#41) Fiery válasza Tyrel (#39) üzenetére


Fiery
veterán

Meg amikor egy app elso inditaskor feldobja, hogy a nevjegyzekhez ker elerest, aztan a teljes nevjegyzeket, email cimekkel, telefonszamokkal, utca/hazszamokkal, kontakt profil fotokkal egyutt feltolti szepen az app keszitojenek szerverere. Ez is tök rendben van, csak a Win10 a dög...

[ Szerkesztve ]

(#42) Formaster válasza carl18 (#40) üzenetére


Formaster
addikt

Validáció van, támogatás nincs.

(#43) [CsuCsu] válasza laceszgamer (#12) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Nem azert eroltetik, mert szemetek, hanem mert attol neked is jobb.

A support team nem fragmentalodik ezer fele, igy tobb energiat lehet forditani az aktualis operacios rendszerre. Es ez nem csak a Microsoft-ra igaz, hanem az osszes szoftver es driver fejlesztore, akik nem feltetlenul rendelkeznek akkora koltsegvetessel, mint a Microsoft.

Ez kevesebb bugban, gyorsabb updatekben es az uj technologiak gyorsabb megjeleneseben csapodik le. Kozgazdasagilag kifejezetten karos a platformok toredezettsege, fogyasztoknak es gyartonak egyarant. A kulonbozo Windows verziok jelenlete az egyik legmarkansabb pelda. Es miutan ingyen lehetett frissiteni, extra kiadasra sem lehet hivatkozni a fogyaszto reszerol.

En a legszivesebben temetnek minden regebbi Windowst az uj megjelenese utan egy evvel.

(#44) kenwood


kenwood
veterán

Kerdes,hogy mit jelent a cpu tamogatas?
Gondolom,attol meg felmegy ugynaugy a win7-8 ,hogy nem tamogatott.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#45) tailor74


tailor74
őstag

Végre egy karakán kijelentés az amd-től. :) "Kerek-perec"....izé, vagy majd meglátjuk megjelenésig. :DDD

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#46) Lacok


Lacok
őstag

Van az a pénz.... ;]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#47) ggbuffon1897 válasza laceszgamer (#35) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

miért a egy 8-9éves oprendszernek van gyakorlati haszna?

ha nem zavar, illetve nincs szükséged az újra, akkor fogadd el azt is, hogy elment mellette az idő és nem te vagy a DX12 vagy a többi extra célközönsége.

(ez egyébként szerintem szimpla lustaság)

az meg h mennyi adatot gyűjtenek rólad...miért a Chrome,a fb és társai? Azzal valahogy mindenki együtt tud élni...imádom ezt a sok önérzetes embert, akik végig sem gondolják, hogy gyak. van a gépén legalább 2-3 olyan alkalmazás ami többet tárol az emberről ezzel gyakorlatilag megbuktatva a saját maguk által felállított érvrendszert.

Félre ne érts, nem vagyok MS párti, vagy részvényes, vagy ilyesmi, csak néha fogni tudom a fejem..

(#48) opr


opr
veterán

Win10 userkent nincs ezzel problemam, viszont az utolso mondatot leforditanam magyarra inkabb, azaz:

"mivel ez az operációs rendszer az, amivel teljes mértékben kiaknázható az újdonság."
Helyett:
"mivel microsoftek k..va sokat fizettek erte, hogy igy legyen."

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) Goblin12 válasza opr (#48) üzenetére


Goblin12
őstag

Kit érdekel, hogy van? :D Win10 jó és pont. :) Ja lehet ezért a posztért is adott az ms egy 100€-t psszt. ;)

(#50) Formaster


Formaster
addikt

Amúgy akinek gondja van a win10 kékedéssel, ajánlom figyelmébe a Spybot Anti-Beacon. Állandó futtatással 0 rendszerigény és minden restartnál kontroll bekapcs.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.