Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) kenwood válasza 8th (#572) üzenetére


kenwood
veterán

En az ilyen hirdeteseket alapbol skippelem.
Aki ilyen nagykepu hirdetest ad fel,az biztosan szarakodni fog,ha barmi gond van a termekkel.
Ha talalok egy hibat,ami az o tesztjen atcsuszott,hasonlo stilusban fogja megmagyarazni, hogy en vagyok a hulye.
Meg alapbol nem szeretem, ha valaki forditva ul a lovon.

UI. sosem inditok hivast rejtett szamrol.

592: Szerintem azert tok normalis, hogy elobb megerkezem a talalkahelyre,akkor nem fogok egy normalis helyrol,ahol meg tudom mutatni a cuccot lemenni valahova keresgelni egymast.
Az,hogy 300 km-rol jott,az o problemaja.
Kb. olyan,mint amikor a videki beszamitasnal kiakad az ember,hogy mindket postat o fizeti.
Hiaba mondom,hogy pesti vagyok,pesti atvetelre vonatkozik az ar, az,hogy o videkrol szeretne beszamittatni,ne nekem okozzon mar plusz postakoltseget.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#602) Zola007 válasza kenwood (#601) üzenetére


Zola007
veterán

ez adok-veszek, nem s3ggnyalás világbajnokság
Ha nem tetszik valakinek, amit a hirdetésemben írok, akkor odébb lehet állni.
Neki nem muszáj megvenni, cserébe én is megválogathatom, hogy kivel üzletelek. Szerencsére nincs rám égve 1-1 cucc eladása. Jelzem, én mindent korreltül intézek, de van akinek még ez se tetszik.
Ennyi a fordított ló dolgáról.
Rejtett számot pedig én sem veszek fel. Bele nem írom a hirdetésbe, majd megtapasztalja anélkül is.

Az pedig, hogy valaki nem bírja megemelni a s.ggét, hogy lemenjen 2 emeletet lifttel, megint nem vall nagy érdemre.
Kérdezném, hogy fel hogy ment? Netán a Plaza 2.-ra született?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#603) BaLee válasza Zola007 (#602) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ezen szoktam én is mosolyogni amikor a tisztelt vevő azt hiszi, hogy ő diktál mindenben az eladó meg majd nyalja a seggét. Azon szoktam mosolyogni mikor ilyen pár 1000Ft-os termékeknél megírja, hogy ő megvenné, itt meg ott lakik és írja hogy neki mikor jó, mikor tudom elvinni. :DDD

Nem tudom más hogy van ezzel de én ha éhes vagyok akkor elmegyek a boltba és veszek kaját, nem várom meg hogy odahozzák, illetve lehet pizzát rendelni csak az pénzért hozzák ki (mondhatják, hogy ingyen de az bent van az árban) és mikor mondom neki hogy benzinköltségért (!!) elviszem neki (6-8km-el lakom az adott város mellett ahonnét szoktak keresni) akkor meg meg van sértődve és nem is válaszol. :)

(#604) Outlander válasza BaLee (#603) üzenetére


Outlander
őstag

Megegyezés szerint, ha útba esik és az idő is jó, akkor miért ne...Ugyanígy fordítva.

Ha meg nem esik útba sehogy sem, de esetleg egy motoros kirándulással összeköthető akkor esetleg, ha sehogysem akkor posta vagy így járt...

Szaaal, azért minimális oda-vissza rugalmasság elvárt, de hát ugye magyarok vagyunk, mindenkinek a qrva...ját és le akar húzni és nehogymár más jobban járjon mint én. :K

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#605) Zola007 válasza BaLee (#603) üzenetére


Zola007
veterán

Én általában azzal a gáláns mondattal intézem el a dolgot, hogy
"Tisztelt Uram, a személyes átvétel NEM házhozszállítást takar"

(#604) Outlander: én mindig mondom, hogy XY utcán lakom, de mostanság itt és itt járok még. Ha egyik sem felel meg, akkor posta.

Volt anno egy csaj, szintén debreceni, annyit kérdezett: járok-e postán mostanság?
Mert a város másik végén lakik, se neki, se nekem nem éri meg utazgatni alkalmazkodni egy 1000 ft-os cuccért, idő, benzin, stb. Ha járok postán, adjam fel levélként.
Fura volt Debrecenből - Debrecenbe címezni levelet, de végül is többet ér egy elfoglalt embernek az a fél óra, mint a 300 Ft. Én meg úgyis mentem postára. Ritka az ilyen

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#606) BaLee válasza Outlander (#604) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Teljesen így van ahogy írtad.
Aki nem ilyen stílusban ír, hogy akkor ő mikor ér rá és akkor oda vigyem neki azzal meg szoktunk tudni állapodni, vagy valahogy megoldjuk. Volt már akinek ígértem ha arra lesz dolgom előtte hívom és akkor leboltoljuk de 2 hétig nem volt arra ügyem, küldött érte valakit... Neki kellett az amit meg akart venni.

De volt olyan is (ráadásul PH!-n) akinek volt autója, nem volt képes kijönni egy vinyóért, felajánlottam, hogy ha arra járok majd beviszem neki, hívom egyszer, neki akkor épp nem jó, hívom máskor, hát inkább majd holnap, vagy hazafelé beugrik érte. Nem jött be érte hazafelé, pedig mindkétszer olyan helyen volt ahonnét hazafelé útba estem volna, harmadik után írtam neki hogy én többet nem keresem, ha kell neki jöjjön érte.
Nem jelentkezett többet, elvitte más.

Viszont sokszor találkoztam olyannal, hogy hirdet valamit, telefonszámot nem ír, ráírok nem válaszol. Vagy ahol telefonszámot ír ott ráírok, nem válaszol, hívom többször nem veszi fel, nem hív vissza... :)

(#607) kenwood válasza Zola007 (#602) üzenetére


kenwood
veterán

Ebbol a posztbol is lejon, hogy mennyire relativ szo a korrekt :)
Az biztos, hogy nagyon maksent latjuk a vilagot,de ismerem a tipusodat,irl nagyon nehezen jovok ki a hasonlo emberekkel ,annyira mashogyan jar az agyunk.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#608) Zola007 válasza kenwood (#607) üzenetére


Zola007
veterán

Engem ne tipizálj légy oly szíves
Ahelyett, hogy a levegőbe beszélsz, megkérnélek, hogy írd le tételesen, mi is a kifogásod a hozzáállásommal kapcsolatban?
Illetve miben látod szubjektíven értelmezettnek a korrekt szót?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#609) Jakuu válasza kenwood (#607) üzenetére


Jakuu
őstag

Detto ugyanezt tudom elmondani errol az emberrol.

(#610) Zola007 válasza Jakuu (#609) üzenetére


Zola007
veterán

Jakuu:
Kifejezetten köszönöm neked is, hogy így ismeretlenül, látatlanban, tehát anélkül, hogy valaha bármilyen kommunikáció lezajlott volna közöttünk, képes vagy egy minősítő, de egyben semmitmondó véleményt alkotni rólam.

Ha nem vagy képes megfogalmazni pár összetett mondatban, hogy mi kivetnivalót találtok a hozzáállásomban, akkor kérlek ne személyeskedj !!!

Nyugodtan olvasd el az "üzletszabályzatom" a blogomban, szerintem ezzel mindkét fél számára biztosítok elég mozgásteret és problémamentes adás-vételt.
Aki nem így gondolja, sajnálom, de nem muszáj egyetértenünk, én viszont tartom magam ahhoz amit ott leírtam.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#611) kenwood válasza Zola007 (#610) üzenetére


kenwood
veterán

Felreertetted.
Nem jobbnak,vagy rosszabbnak tartalak, hanem masnak.
Megitelni csak a hozzaszolasaid alapjan tudlak,a vevok pedig meg kevesebb alapjan.
Nem minositettelek,nem kaptal semmilyen negativ jelzot.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#612) Jakuu válasza Zola007 (#610) üzenetére


Jakuu
őstag

"tehát anélkül, hogy valaha bármilyen kommunikáció lezajlott volna közöttünk"
Én ebben, a helyedben nem lennék annyira biztos

[ Szerkesztve ]

(#613) Zola007 válasza kenwood (#611) üzenetére


Zola007
veterán

Akkor én kérek elnézést.

Láttalak már az apróban, tudom, hogy van PH-n szép számmal eladásod, gondolom te is futottál már bele érdekes emberekbe.

Én nem PH-n kezdtem eladogatni a használt dolgaimat (megjegyzem itt szinte nem is volt sohasem problémám senkivel) és már az elején rengeteg negatív tapasztalatot szereztem.
Ezért alakultak ki azok a dolgok, amiket a blogomban is leírok. Én azt tartom, hogy a üzlethez kell a gerinc és a tartás, és ebben bizony benne foglaltatik, hogy vannak dolgok, amikből az adott fél nem enged.

Én igyekszem minden adás-vételem úgy intézni, mintha én lennék a túloldalon is.
Amennyire időm engedi rugalmas vagyok, minden kért infót és képet megadok, kizárólag új vagy használt, de újszerű dolgokat árulok. Atombiztosan csomagolok, időben ott vagyok a megbeszélt helyen, felveszem a telefont vagy visszahívom, visszaírok. Garit vállalok minden cuccomra, ha gond van, akkor visszaveszem, illetve cserélem. Ha segítség, infó vagy ajánlás kell bármire, lehet hozzám fordulni nyugodtan. Részemről ezt takarja a korrektség.

Azonban van pár dolog, ami az idők során sok problémát okozott.
pl. alku intézménye: nem szeretem, mert kaptam korábban rengeteg olyan ajánlatot dolgokra, ami már a jóérzés határát súrolja. És itt most nem arra gondolok mikor bontott cserepet, kiskacsát vagy 30 éves Hajdu centrifugát ajánlanak cserébe.

másodsorban az átadás helye: akkor telt be a pohár, mikor egyszer valaki felhívott egy régi Nokia miatt este 10 körül. Azzal kezdte, hogy elromlott az édesanyja telefonja, neki kell a készülék, azonnal autóba ül és jön, menjek ki a tömbházak mellé, 5 perc múlva itt lesz. Ez egy szép januári nap volt, lementem, vártam rá 20 percet a mínusz 17 fokban, hívtam többször, nem vette fel, azóta is jön....

Egyébként az imént írt valaki, idézem a személyiségi jogok megtartásával:
"szia ***** vagyok ,érdeklődnék a ***** irnt ha megvan még akkor egy számot irnál
nekem erre az email-ra üdvölettel *****
a mikepércsi postáig letudnád 1400ft-ért hozni ?"
(1200 ft a ventilátor)

Ezek azok a levelek, amikre tiszteletteljesen válaszolok ugyan, de nagyjából ~ 4,17% eséllyel lesz belőle adásvétel. Illetve alkalmanként még nekik áll feljebb, hogy lehetek ilyen rugalmatlan, pedig ő tényleg meg akarja venni.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#614) Zola007 válasza Jakuu (#612) üzenetére


Zola007
veterán

Jöhet nyugodtan privátban az említett affér, utólag is kész vagyok rendezni.
Tehát mielőtt anonim módon be lennék feketítve egy fórumon, szeretnék tisztában lenni vele, hogy miről is van szó.

Kíváncsian várom, mert meg van az összes üzenetem PH-n és emailben is és nem találom sem a felhasználóneved, sem az email címed az előzmények között

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#615) koxx


koxx
MODERÁTOR

Kicsit elkanyarodtunk a témától, ha bajotok van egymással akkor privátban rendezzétek le.

(#616) gabee jr


gabee jr
tag

Vége a bulinak, megjött a rendőrség! :K :DDD

"Csukaharapást szőrivel"

(#617) Myers


Myers
senior tag

A "csodaoldal" működése:
a főoldalon beírok valamit a keresőbe, behozza a találatokat, majd ha a találatoknál véletlenül megnyomtam a keresés gombot, akkor kiírja:
"az oldal kiszolgálása közben nem várt hiba lépett fel"

http://www.muszaj.hu/

(#618) Mr X válasza kenwood (#601) üzenetére


Mr X
veterán

Nem, nem normális. Parasztság. Bárhol meg tudja mutatni a cuccot. Lusta volt megmozdulni. Én abban a pillanatban ott is hagytam volna, aztán nem kell emelgetnie a seggét. Nem a város másik végére kellett volna mennie, hanem lemászni két emeletet, ahol ugyanúgy le tud ülni. Elmondtuk, hogy nem vagyunk ismerősök az adott helyen, sokat nem mond az xy kávézó előtti placc. A lányka 6 órát utazott addigra, mert az illető futárral sem volt hajlandó küldeni. De neki ez is sok volt.

[ Szerkesztve ]

(#619) Fancy-boy válasza Mr X (#618) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem akarom védeni, de ha tényleg van egy rendes ülőhely, esetleg még fizetett is ott egy kávét, vagy valamit, akkor neked/nektek is jó, hogy nyugiban meglehet nézni a terméket.
Általában alig van szabad hely, állva meg mégse kényelmes.

Ilyen helyzetben az egyik félnek általában engednie kell.
Vagy induljon el mindkét személy egyszerre, aztán félúton találkoznak valahogy?
Jobb, ha már van egy biztos pont, és nem kell keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#620) Mr X válasza Fancy-boy (#619) üzenetére


Mr X
veterán

Leírtam volna, ha erről van szó.

(#621) kenwood válasza Mr X (#618) üzenetére


kenwood
veterán

Keptelen vagyok elfogadni az erveidet.
Az a baj,hogy olyan tavoliak az allaspontok, hogy meg sem proballak meggyozni.
Nerm mondom azt,hogy ne lehetne engem elobb erkezo eladokent ravenni, hogy mozduljak megegyszer.
Az viszont bizton allitom,hogy nem ez a normalis eljaras egy ilyen szituban.
Parasztsagnak nevezni pedig nagyon eros.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#622) Mr X válasza kenwood (#621) üzenetére


Mr X
veterán

Szerinted erős, szerintem meg aki nem képes megmozdulni és pár métert megtenni nem kevés pénzért úgy, hogy a másik rengeteget utazott miatta, mert őkelmének csak így felelt meg, az egy paraszt.

Elképzelni sem tudom, milyen logika alapján védhető a hozzáállása.

[ Szerkesztve ]

(#623) golya32


golya32
aktív tag

Eléggé bicskanyitogató a vitátok..
Nem tudom ki-hogyan van vele, ha megegyezünk és elmegyek a cuccért az eladó legyen már olyan kedves és jöjjön oda a megbeszélt találkozó helyre, ha még sem akkor üzenjen miről van szó.
Azt utálom a legjobban, amikor odaérek és eltűnik a partner, miért jó neki engem szívatni?
Vagyok olyan kedves ember, ezek után megtalálom a módját a "hálának" szerintem ez a minimum..
Természetesen van kivétel amit elfogadok, pl elvitte a mentő kisebb nagyobb gondja volt nem tudta megoldani, CSAK JELEZZE, legalább akkor amikor már ott várok rá. :Y

Ha velem történik meg a leírt esemény, és nem jön le az eladó, ha már ennyit utaztam, biztos felmegyek hozzá, és átbeszélem a problémát, lehet hogy 3x nagyobb nálam, de akkor is, mi jogosítja fel arra hogy bunkó legyen?

[ Szerkesztve ]

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#624) zoli7610


zoli7610
tag

Üdvözlök mindenkit.
Nem olvastamvégig az előzményeket, tehát ha valaki említette akkor elnézést.
Nézzetek rá a megunt.hu -ra.
Teljesen OLX felület. csak a név változott.
Hogy lessz-e belőle valami...... nem tudom.

Telefon: 30 8822700

(#625) kenwood válasza golya32 (#623) üzenetére


kenwood
veterán

Szo nem volt rola,hogy ahhoz a bejarathoz beszeltek meg a talalkozot, amin a holgy bement.

Egy plaza parszaz meter hosszu,kb. 20 masodperc alatt elmondom telefonon,hol vagyok,tovabbi 1-1.5 perc neki odaernie.
Azert ez nem raketa tudomany.

Persze,ha valaki felhiv,es teljesen vilagtalan,akkor elindulok az iranyba,de tovabbra sem ertem,hogy miert lenne alap, hogy a korabban erkezo elado felall ,lemegy a bejarathoz a legforgalmasabb helyen mutatni meg a termeket,majd ott nekiallni penzezni.

Mindegy,reszemrol a tema lezarva,tul letttolva,mar ezt is inkabb offba rakom,es kiszallok :)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#626) Outlander válasza zoli7610 (#624) üzenetére


Outlander
őstag

Hagyjuk már az ilyen gagyi új oldalakat napi 2 látogatóval.. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#627) golya32 válasza Outlander (#626) üzenetére


golya32
aktív tag

Jaa a nextapro val is az a bajom kicsi a látogatottság, ahogy nézem már Győrből is alig adnak fel hirdetést, meg a nézettség is kicsi. Viszont még mindig ez a legjobb oldal a jófosás után..

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#628) Outlander válasza golya32 (#627) üzenetére


Outlander
őstag

Az a baj, h mindenki vérszemet kapott és ontja az ilyen gagyi oldalakat... legyen 1 max 2, legyen reklámozva és kész...

De így h minden beakar törni a piacra, otthoni p3-as szerverrel, ami még a jofogásnál is rosszabb, meg joomla cms-el, mert az csak két klikk, ennek semmi értelmét nem látom. :U

Work until You no longer have to Introduce Yourself.

(#629) BaLee válasza Outlander (#628) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nem nagyon lesznek reklámozva mert az pénz, nem is kevés pénz.

Olx meg jófogás tv reklámaihoz vagy éppen interneten egy széleskörű reklámhadjárat az milliós nagyságrend. Sőt gyanítom egy jó tv reklám elkészítésének költsége több mint 1 millió.

Sajnos a szomorú igazság az, hogy hiába tettem fel a hirdetéseimet a nextapróra továbbra is inkább a vaterán vagy a jófogáson vannak érdeklődők a nexapróról még egy sem volt. :(

(#630) golya32 válasza BaLee (#629) üzenetére


golya32
aktív tag

Sajnos igazad van, én már adtam el a nextapron, de nem győri vitte el a mobilt. Győri érdeklődő nem is volt, rendesen kellene reklámozni az meg pénz nem is kevés.
Szerintem ha fektetne be akkor lehetne belőle jó oldal, kérdés mikorra jönne az vissza?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#631) tatabike válasza Mr X (#622) üzenetére


tatabike
őstag

Nem védhető ez a fajta stílus, de ez van. Általában az eladónál pattog a labda, mert hiszen a vevőnek kell a cucc, és azért abban megegyezhetünk, hogy az eladó nem tehet arról, hogy a potenciális vásárló, aki Budapesten személyesen akar vásárolni, éppen Záhonyban lakik vagy a szomszéd házban. Én már buktam el emiatt vásárlót, akinek nem tudtam megmagyarázni, hogy egy 1500 forintos vacakot nem fogok Mátyásföldről Csepelre elvinni, mert Ő ott lakik, és nem hajlandó felemelni a seggét. Semmi közöm hozzá, ki hol lakik, és hogyan próbálja megoldani a mindenáron személyesen való átvételt, ha jól tudom az élelmiszerboltból sem hordják minden reggel a vásárlók szájába a friss kenyeret a két szép szemükért. Sajnos a lustaságnak ára van, ha bevállalja az illető, hogy minden 2x annyiba fog kerülni, még a két szem zsemlét is az ajtajába hozzák, csak éppen azt ki kell fizetni...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#632) Fancy-boy válasza tatabike (#631) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Csak a vicc kedvéért, ma már van ingyenes házhoz-szállítás. :DD
Egyébként igen, a vevő megy az eladóhoz. ezt szokták mondani.

(#633) pakfong válasza Fancy-boy (#632) üzenetére


pakfong
tag

Ha a vevő megy az eladóhoz, akkor mi a fenének fizeted az áfát a boltokban? Ez ugyan az. :)

Nekem is írtak már ilyet mindenféle kérdés nélkül, hogy ide hozd aztán megveszem. Én meg megadtam a címemet, ha kell akkor ide jöhetsz érte. Egyes vevők meg vannak lepődve, hogy ha árulok vmit, azt nem égetően sürgős eladnom. Nagyobb értéknél, főleg pc-s cuccoknál, ha kell oda viszem, hogy ki tudja próbálni; de ennek az opciónak is megvan a módja.

A fórumon ha nem reagálok a kérdésedre, írj pm-t. | Königssee: https://www.youtube.com/watch?v=vjuWUe6Rz6s

(#634) tatabike válasza Fancy-boy (#632) üzenetére


tatabike
őstag

Olyan nincs, hogy ingyenes házhozszállítás. Valaki kifizeti azt is. Általában a végfelhasználó. Be van építve a termék árába, illetve úgy van kalkulálva az árrés, hogy x összeg felett megérje az eladónak bevállalnia a szállítás díját. A vásárlók felé ez persze úgy van reklámozva, hogy ingyenes házhozszállítás, de tudjuk, hogy ez nem létezik... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#635) fordfairlane válasza Outlander (#628) üzenetére


fordfairlane
veterán

Az OLX, illetve elődje az Apród egyszer nem zárt nyereséges évet, sokba került a reklám. Az, hogy valami funkcionálisan jól, vagy többé-kevésbé jól működik, az önmagában kevés ahhoz, hogy piacilag is sikeres legyen, pláne egy versenypiacon. Arról ne is beszéljünk, hogy egy napi ezer látogatót vonzó oldal, meg egy napi százezresnek mennyire messze nem ugyanaz a hardverigénye, és a költsége.

x gon' give it to ya

(#636) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Az is vicces, hogy az emberek 80%-a, aki utánvéttel kérné a cuccot "mert ő nem utal előre senkinek" nem képes megjegyezni, hogy ahhoz 4 adat kell. Ugye vaterafutárral meg kell adni néven és címen kívül még emailt és mobilszámot is. Oké hogy be lehet írni bármit de azért ha megadja akkor legalább kap egy sms-t, hogy másnap csomagot fog kapni.

Átlagos beszélgetés:
- Szia! Láttam a hirdetésedet, kellene nekem a cucc postán.
- Szia! Rendben, utalsz előre mert úgy olcsóbb a posta jóval vagy utánvét.
- Legyen utánvét nem baj ha drágább, én nem utalok előre senkinek.
- Rendben, legyen. De ahhoz nekem kell 4 adat, neved, címed, telefonszámod, email címed.
- Bediktálhatom?
- Nem, ne diktált be, nem tudom most hova leírni amúgy sem, küldj üzenetet a "kapcsolat a hirdetővel" gomb után. De ismétlem, hogy mind a 4 adat kell, név, cím, mobiltelefonszám, email cím és írja be az üzenetbe, mert attól, hogy beírja az oldalon regisztrációnál attól én még nem látom.
Itt sokan elmesélik, hogy ők nem tud emailt írni, nem küldtek még üzenetet blabla, ezt türelmesen végighallgatom.
- Jó akkor küldeni fogom.

Még szokott olyan lenni, hogy akkor elküldi az adatokat sms-ben inkább. 50%ban sikerül, 50%ban soha többet nem hallok róla. Üzeneteknél is hasonló az arány és így szokott kinézni az üzenet.

És akkor jön az üzenet amiben az esetek 80%ban vagy telefonszám nincs benne vagy email cím.
Ilyenkor épp aktuális kedvemtől függően van amikor felhívom, hogy email cím? Mert ha üzenetet írok akkor 99%ban sosem kapok rá választ. :)

(#637) gabee jr válasza BaLee (#629) üzenetére


gabee jr
tag

BaLee fogalmad sincs a reklám és marketing bizniszről!?
1 millió egy TV reklám, több millió egy több hetes/hónapos marketingkampány? Hol élsz te?
Van arról elképzelésed, hogy egy darab 15mp-es reklám spot mennyibe kerül áfával, mondjuk a Barátok közt szünetében? Vagy egy óriáspalkát bérleti díja egy nagyobb város forgalmasabb helyén? :F :(

"Csukaharapást szőrivel"

(#638) BaLee válasza gabee jr (#637) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Fogalmam sincs róla. Baj? :F

De ha te ennyire képben vagy akkor világosíts fel engem (ill. minket) légyszíves. :R

(#639) Fancy-boy válasza tatabike (#634) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy te is írod, nem minden esetben a felhasználóval fizettetik meg = létezik.
Az meg már lényegtelen, hogy egymás között, hogyan rendezik le.
Egyszerű reklámfogásnak is jó. Szépen megtérülhet, ha vásárlókat nyernek ezzel.
Szerintem ez a beépítik a termék árába trükk lejárt. Már átlátszó.

(#640) tatabike válasza Fancy-boy (#639) üzenetére


tatabike
őstag

Átlátszó? Nem fogják odaírni, hogy az "árrésünket úgy alakítottuk, hogy megérje ingyen elküldeni..." :N
Látod, Nálad is működik a marketing, és elhiszed, hogy ingyen küldik. Pedig Te fizeted ki, csak nem veszed észre... De azt gondolsz, amit akarsz, viszont a mai világban semmi sincs ingyen. Ez a "lerendezik egymás közt" is egy nagy kamu, senki nem fog lerendezni semmit egymás közt azért, hogy Neked jó legyen. Az van lerendezve, hogy Neked úgy tűnjön, mintha... ;)
De egyszerű, ha találsz egy olyan webáruházat, ami feltűnően olcsó, akkor érdekes módon nincs lehetőség személyes átvételre, csakis futárral küldik, és pont ez a lényeg, mert valószínűleg többet keresnek a kézbesítésen, mint magán a terméken. Ahol meg normális árak vannak, ott rendelhetsz például 50ezer felett, hogy látszólag ingyen kivigyék, de ott meg eleve úgy van kalkulálva az ár, szóval azt is Te fizeted ki pont azzal, hogy nagy értékben rendelsz.
Vagy szerinted ha van "ingyen" kiszállítás, akkor miért van az, hogy pl. a nagyáruházak is megszabják, hogy "kiviszem ingyen, de csak ha ennyit veszel, és 20km-nél közelebb laksz" ? Ha tényleg létezne ez, akkor kivinnének egy 6-os anyát is ingyen, meg egy 15 millás gépesített konyhabútort is. De csak az utóbbit fogják... :K

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#641) #90933760


#90933760
törölt tag

Ó, látom már ez a topik is átalakult hülyétkapokazapróktól verzióvá. :DDD

(#642) Fancy-boy válasza tatabike (#640) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nálam biztosan nem.
Tudod én megnézem, hogy hol, mi, mennyi, természetesen ha kérek szállítást, akkor a díjakat is megnézem, összehasonlítom a többivel, aztán vásárolok.
Akkor úgy mondom, hogy a sok "ingyen szállítás" között meg kell találni a legjobbat.
Úgyis mindegyik cég ezt csinálja csak az egyik így, a másik úgy, szóval, mi a probléma?
Egyébként meg sokszor személyesen is annyi, és akkor már miért ne "ingyenes szállítással" ?
Nem mindig van választási lehetőség...
A végére pedig, ha megtennéd, hogy OFF-ba rakod a hozzászólásod...

[ Szerkesztve ]

(#643) tatabike válasza Fancy-boy (#642) üzenetére


tatabike
őstag

Ha nem akarod megérteni, miről beszélek, akkor hagyjuk.
A tanácsidat meg tartsd meg magadnak. Megjegyzem, véletlenül pont egy hasonló helyen melózok, és napi szinten több millió forint értékű árut fogadok illetve küldök tovább.
De semmi baj, megszoktam, hogy a laikusok sokkal okosabbak és Nekik van igazuk. Legyen így. :R

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#644) Fancy-boy válasza tatabike (#643) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Neked nem tanácsoltam semmit, csak elmondtam a véleményemet. Nekem az jött le, te nem érted.
Én így látom, nem kell rögtön megsértődni...

[ Szerkesztve ]

(#645) stick007


stick007
tag

Ha valamit küldeni kell, én is inkább a futárt helyezem előnybe, de azt is csak előre utalás után.
A háztól-házigot még egy alkalommal sem vettem igénybe, nem is fogom. Ha belegondolok milyen a jófosás, semmilyen szolgáltatást, ami a nevéhez köthető, nem veszek igénybe, sőt senkinek nem ajánlom.

(#646) XtremLor válasza stick007 (#645) üzenetére


XtremLor
őstag

gls-el semmi gond nincs, a penz is gyorsan megerkezik, nekem jopar cuccom ment el amikor valoban ingyen volt.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#647) sziku69 válasza XtremLor (#646) üzenetére


sziku69
senior tag

Sziasztok!
Nekem a DPD futár jött be. Jó áron dolgoznak, rugalmasak csomagfelvételnél, és ha szólsz a futárnak, hogy egy picit nagyobb terjedelmű a csomag, abból sem csinálnak problémát.
Én utánvéttel is feladom a csomagokat. Ritka az előre utalás.

Nekem egyébként az OLX szimpatikusabb volt. Több volt az eladásom, mert jobban pörögtek a hirdetések. Hetente frissítettem őket. Így időrendben is előrébb kerültek. A Jófogáson például, ezért is fizetni kell.

(#648) kenwood válasza sziku69 (#647) üzenetére


kenwood
veterán

a dpd-nel nekem meg se adtak a futar szamat.
sot amikor a kozpontot hivtam egy oylan kerdessel,amire egy ora mulva tudtak valaszolni,azt mondta az ember,hogy telefonaljak vissza en :Y
glsnel ahogy jott az ertesito,benne volt a futar szama.

szerintem nem egy sulycsoport a ketto.
a dpd ilyen nagyon low budget,borzaszto logisztikaval.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#649) XtremLor válasza kenwood (#648) üzenetére


XtremLor
őstag

A dpd-s legutoljara amikor itt jart pedig azt ecsetelte kapnak valami uj rendszert ami alapjan szinte pontosan meglesz adva mikor jonnek..nem majd csak befutok a napkozben ahogy eddig ment!

"Legen...Wait for it...Dary"

(#650) #90933760 válasza XtremLor (#649) üzenetére


#90933760
törölt tag

Már megkapták az új rendszert, az lett az eredménye, hogy nem képesek várni pár percnél többet hanem lelép a francba, mert csipog a gép hogy tiplizni kell. Nagyon hasznos lett...

Ezt a hülyeséget meg hagyjuk már hogy ez fos a másik meg nem. Körbe lehet olvasni neten hogy mindenki a másikat szidja, sose ugyanazt. Na akkor melyik is a szar? Helyszíntől meg a melósoktól függ, meg a bolttól is ahonnan terméket veszel.
Itt pl. a GLS a legtrehányabb, a DPD a legjobb. Na akkor döntsd el mi van. A posta pedig kiemelkedően a legjobb.
Rendszeres kapcsolatban vagyok 4-5 futárcéggel is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.