Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XtremLor


XtremLor
őstag

Van valami info a weboldal lesz e fejlesztve, vagy mivel mar nincs konkurencia marad ilyen?

"Legen...Wait for it...Dary"

(#2) the_blu36 válasza XtremLor (#1) üzenetére


the_blu36
tag

Elvileg igen, pár hónapja kerestek fejlesztőket.

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#3) Simi87


Simi87
senior tag

A két leghulladékabb oldal. Még a vaterát kéne beszippantaniuk, és kész is.

(#4) tomazin válasza Simi87 (#3) üzenetére


tomazin
veterán

most magára az oldal felépítésére gondolsz, vagy pedig a hirdetésekre/hirdetőkre?

én részemről sajnálom, hogy a jófogás oldala marad, számomra az olx sokkal jobban kereshető, hirdetéseket jobban menedzselő oldal volt.

(#5) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Szomorú. Az OLX ezerszer használhatóbb, mint a jofogás.hu

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#6) the_blu36 válasza Simi87 (#3) üzenetére


the_blu36
tag

Alapból nem lenne hulladék, pl. az olx-nek egész tűrhető a keresője, a jófogással ellentétben. Egy normális tartalomkezelő kellene alá épkézláb értékelési rendszerrel + regisztrációkor egy alap "hejessírási" teszttel...

"Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

(#7) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Azt láttátok mi pénzt kérnek a kiemelésekért? Ami az OLX-en 600Ft volt, az a jofogason 3500. (Olx-nél se volt szép amikor megduplázták, de ott legalább megérte a 600Ft is, volt vevő, de ezen a jofogason én még semmit nem adtam el ...de biztos velem van a baj :) )Egyébként, nem értek hozzá, de felvásárolták az expressz-t, most felvásárolták a toronymagasan piacvezető oldalt, egyértelműen monopol helyzetbe hozták magukat. Nem vizsgálja ezt a GVH?

(#8) fordfairlane válasza Simi87 (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Miért lenne jó, ha mindenkit felvásárolnának?

x gon' give it to ya

(#9) Simi87


Simi87
senior tag

A felhasználókkal van bajom. Írni, meg olvasni nem tudnak, igazi gyüjtők.

(#10) SUPREME7 válasza Simi87 (#9) üzenetére


SUPREME7
őstag

Te az egész emberiséget utálod, neked egy lakatlan sziget kellene :)

[ Szerkesztve ]

(#11) fordfairlane válasza Simi87 (#9) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem tudom, ez miben változna meg attól, ha a jófogás lenne az egyetlen szereplő az apróhirdetési piacon.

x gon' give it to ya

(#12) Vangelis válasza SUPREME7 (#7) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Jófogáson eladhatalan minden.-

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#13) TheMarci válasza Vangelis (#12) üzenetére


TheMarci
addikt

Azért, mert eddig sokkal többen használták az OLX-et, most már muszáj lesz a jófogást.

Do You Dream?

(#14) tomazin válasza Simi87 (#9) üzenetére


tomazin
veterán

Írni, meg olvasni nem tudnak ->igazi gyüjtők. ;]
btw itt hardveraprón sem sokkal jobb a helyzet, itt is megköszönöm, ha miután megbeszéltük a helyet és az időt felhív, hogy ne haragudj, de találtam másikat. de ez egy ilyen bicikli

akkor úgy néz ki nem csak én érzem úgy, hogy a jófogás jelentősen rosszabb.

[ Szerkesztve ]

(#15) Vangelis válasza TheMarci (#13) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Lehet... de akkor sem jön be :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16) TheMarci válasza Vangelis (#15) üzenetére


TheMarci
addikt

Az más dolog, mert nekem sem. :) OLX-nek a keresője, elrendezése, mobilos appja, mindene sokkal jobb volt.

Do You Dream?

(#17) Matada2.3


Matada2.3
veterán

A jófogás eddig vicc volt.. Nagyon nem tetszik ez a felvásárlás.. Na mindegy, amúgy is itt adok el :K

Finn the human

(#18) Simi87 válasza SUPREME7 (#10) üzenetére


Simi87
senior tag

Tele francia bulldogokkal, kokóval, és cigivel. :DD

(#19) kispx válasza SUPREME7 (#7) üzenetére


kispx
addikt

"A Schibsted Media Group megjegyezte azt is, értesüléseik szerint nincs szükség versenyhivatali jóváhagyásra az OLX átvételéhez. A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) korábbi közlése szerint akkor lehet engedélyköteles a tranzakció, ha az érintett szereplőkhöz rendelhető együttes - előző évi - magyarországi nettó árbevétel 15 milliárd forintnál magasabb, és közülük két szereplő árbevétele is magasabb 500 millió forintnál." [link]

(#20) MaUser válasza SUPREME7 (#7) üzenetére


MaUser
addikt

Jófogáson csoda eladni bármit is. Egyrészt kutya nem használja, XIX. századi dolog a hely alap alapértelmezett keresés, nem tud szótő alapján keresni, nem ismer logikai keresést, a képeket nem tudja normálisan kezelni, hulladék a tartalomkezelője, stb.

Pl. saját hirdetést csak akkor dobja ki ha pontosan beírom a teljes címét. Milyen fejlesztők csinálják ezt? :Y

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#21) Myers válasza MaUser (#20) üzenetére


Myers
senior tag

Az olx keresője sem jobb, az sem tud szó elejére, vagy részletre keresni.

http://www.muszaj.hu/

(#22) szegedilaci


szegedilaci
tag

Olx nem véletlen lett vezető, az egyszerűség és használhatóságával, jófosástól hányni tudnék olyan szar a keresője, rendezek egyet ár szerint és baszik rendezni, ennyit erről.

(#23) Entryy


Entryy
aktív tag

Eredetileg ezek nem Allegro Group HU Kft. s oldalak voltak?

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#24) vinibali válasza Entryy (#23) üzenetére


vinibali
őstag

a apród(olx elődje), az ő fejlesztésük volt. de tényleg nem vizsgál ilyet semmilyen versenyhivatal?
kár az OLX-ért, tényleg sokkal jobb mint a jófogás :(

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#25) fordfairlane válasza Entryy (#23) üzenetére


fordfairlane
veterán

A Jófogás a norvég Schibsted Media Group-é, OLX a dél-afrikai Naspers Group-é. Ezek ketten megegyeztek, hogy pár országban kvázi felosztják a piacot. Romániában pl. az OLX maradt, asszem Portugáliában is.

x gon' give it to ya

(#26) Jeanne d'Arc

Remélhetőleg csinál valamit a weboldalaval a jofogas mert ultra ratyi, meg csalokat sem ártana szűrni valahogy. Minden 2. hirdetés lopott képes kamu.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#27) xmaas


xmaas
őstag

Remelhetoleg hogyha megvettek OLX et akkor majd csinalnak egy ugyan olyan hasznalhato honlapot is mert a jelenlegi jofogas egy borzalam ,hasznalhatatlan kaksi

(#28) Tikakukac


Tikakukac
titán

A jófogás olyan szinten ipari hulladék mint webes aprós oldal, hogy arra szavak nincsenek.

Az más kérdés akik adnak-vesznek milyen szinten vannak, nekem napi szinten volt facsén rovat amibe feldobtam a legjobb írásokat. Helyesírás zéró, elszállt emberek, katasztrófa.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Sanya


Sanya
nagyúr

A jófogás nagyon-nagyon rossz.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#30) pandor


pandor
tag

Saját tapasztalat:

- Jófogás oldala felhasználói oldalról (UX) gáz + a keresések között időről-időre előfordulnak oda nem illő találatok (annak ellenére, hogy a hirdetésben jó van beállítva).

- az árak elszabadultak a Jófogason, látszik hogy nincs verseny. Az előre sorolás 200 Ft volt, most 800 Ft (ettől még a nap végére, lehet hogy ismét lecsúszol az első oldalról és akkor mehet megint a 800 Ft). Akinek megéri.

- jobban jártak volna a felhasználók, ha az OLX oldalán lecserélik a logót és minden mást hagynak érintetlenül

- az OLX fizetős kiemelési lehetőségek is átgondoltak voltak, a Jófogás Kirakat, Szalag lehetőségei haszontalanok

(Egyébként felhasználói számban nem hiszem, hogy bármi látványos változást eredményez az összeolvadás, aki az egyiken hirdetett, az a másikon is. Viszont most nincs verseny.)

(#31) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Egyébként:

[link]
[link]

:)

x gon' give it to ya

(#32) kakuk.tamas válasza pandor (#30) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

"jobban jártak volna a felhasználók, ha az OLX oldalán lecserélik a logót és minden mást hagynak érintetlenül"

Honnan a p*csából (márde bocsánat) tudja bárki is, hogy nem ez lesz majd???
Csak kaptak visszajelzést, és látják a tulajok is a helyzetet.
Megint feleslegesen megy a marhabőgés.... De minek???

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#33) kispx válasza kakuk.tamas (#32) üzenetére


kispx
addikt

"Az eddigi OLX-es felhasználók már csak a Jófogáson tudnak új hirdetéseket feladni"

"Az OLX.hu május elejéig még él, de ott új hirdetést már nem lehet feladni. Május 9-től az aktív hirdetések szerkesztésének lehetősége is megszűnik, majd a május 11-i hét után csak a Jófogáson lehet hirdetéseket kezelni vagy böngészni közöttük."

(#34) kakuk.tamas válasza kispx (#33) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És ez jelent bármit is? Az oldal motorját/egész arculatát nem lehet átkopizni?! Vagy a másik szerverre irányítani az IP-t, és lecserélni a logót?!
Egy IT-s oldalon ilyen dolgon ne akadjunk már fel basszus...

Azt is tudni lehet, hogy fejlesztik a Jófogást, ez lehet, hogy annyit tesz, hogy szép lassan olvasszák bele magát az OLX motorját a Jófogásba, nemde?!

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#35) fordfairlane válasza kakuk.tamas (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Honnan veszed, hogy átveszik az OLX kódrészeit, meg hogy a tulajok mit tudnak és mit nem tudnak? Itt te bőgsz egyedül.

Az OLX hidetésfeladó oldal egyszerűen átvisz a jófogásra. Nincs semmiféle kódátvétel, átirányítás van. Egyelőre annyi biztos, hogy a felhasználókat átmigrálják.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#36) kakuk.tamas válasza fordfairlane (#35) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

1.) Felhasználói visszajelzéseket kértek random módon, random felhasználóktól. Ezekből tudhatják.
2.) Az ügyfélszolgálatos elérhetőségeken szinte 100 százalék, hogy voltak ilyen, vagy hasonló vélemények.
3.) Miért fizetnének a tulajdonosok/ölnének időt olyan fejlesztésekben, amik már megvannak, és normálisan használhatók?

Egy profit-orientált világban az ilyen dolog nem nagyon játszik.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#37) SUPREME7 válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most kezdtek csak "fejlesztésbe"... Beleolvastam a fészbúk oldalukba, oriási innovációként jelentenek be olyan dolgokat, hogy vicc. Volt 5 évük összehozni egy jó oldalt, de most kezdenek kapkolódni, de folyamatosak a bugok. És az első komolyabb változtatás amit sikerült hibátlanul kivitelezniük az a kiemelések költségének nevetséges szintre emelése. Nem hinném egyébként, hogy kódot is vettek volna, szerintem csak piacot vettek. Gondolom más országban is ezt a rendszerr használja az OLX, hülye lenne eladni a forráskódot. (Bár így is elég érdekes, hogy a piacvezető térdelt be egy színvonaltalan oldalnak)

(#38) fordfairlane válasza kakuk.tamas (#36) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem értek semmit. A kódváltozásnak egyetlen, kívülről látható jele szokott lenni: Az, ha megváltozik az oldal. Eddig ilyen nem történt. Évek óta kb ennyit tud az oldaluk, mint most.

A kód migrálása bonyolult, sok hibalehetőséggel. Eltérő adatsémák esetén nem létezik olyan, hogy átveszik a másikét és annyi.

Felhasználói visszajelzéseket meg már eddig is kaphattak jó sokat.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#39) kispx válasza kakuk.tamas (#34) üzenetére


kispx
addikt

Az matematikai esélye megvan. De visszatérve a valóságba:
Nem szokták:
- nem feltétlenül egyszerű dolgot kérsz. Nem csak abból áll az oldal amit látsz. Már láttam olyat, hogy az egyik adatbázis átszerették volna rakni a másikba és bukta lett belőle.
- miért dobnák ki azt ami működik?
- miért dobnák ki azt a kódot, amik ők csinálták, és vennék át egy idegent/ismeretlent?
- márciusban folyamatosan csiszoltak az oldalon. Egy kidobásra ítélt programnál ennek mi értelme van?
- jófogás nem csak a weben van jelen. Ott vannak a mobilos alkalmazásai. Lecserélik a backendet, és a mobilos alkalmazásaik megszólalni sem fognak tudni.
- olx miért adná ki a kódot? Nem néztem utána, de más országokban is ezt használhatják.
- kódot nem szokás kidobni. Inkább refaktorálják.

> "Azt is tudni lehet, hogy fejlesztik a Jófogást, ez lehet, hogy annyit tesz, hogy szép lassan olvasszák bele magát az OLX motorját a Jófogásba, nemde?!"
Az, hogy fejlesztik, az miért jelenti azt, hogy egy másik motorját olvasztják be? Spontán annyi történik, hogy változtatásokat szeretnének csinálni, és ehhez kellenek a fejlesztők. Valószínűleg a felhasználói visszajelzések alapján fogják módosítani a jófogás kódján. Egyáltalán, milyen fejlesztőket keresnek?

(#40) kakuk.tamas válasza fordfairlane (#38) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jó, rendben. De akkor is felesleges sírni, hogy az Olx jobb, mert nem tudunk semmit a fejlesztésekből, és azt se, hogy mennyire lesz használható. Szóval várjuk ki a végét, és utána sírjunk, ha kell.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#41) fordfairlane válasza kakuk.tamas (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azért sírnak, mert az OLX jelenleg jobb, mint a Jófogás, és semmi garancia nincs rá, hogy a későbbiekben megoldják a problémákat. Különösen úgy nincs rá garancia, hogy a legnagyobb konkurenciájuk megszűnik.

x gon' give it to ya

(#42) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Arra is kíváncsi vagyok, mit kezdenek a hasznaltauto.hu-val. Remélem, azt nem akarják beolvasztani a jófogásba.

x gon' give it to ya

(#43) SUPREME7 válasza kakuk.tamas (#40) üzenetére


SUPREME7
őstag

5 éve várjuk :)

Folyamatosan azon dolgozunk, hogy olyan szolgáltatásokat fejlesszünk Nektek, amik megkönnyítik az adás-vételt és amikkel egyre több lesz a jó fogás az oldalon! Mostantól 5 különböző felirattal vásárolhatjátok meg a Szalag kiemelésünket!
Nektek melyik tetszik a legjobban?

Láttátok, hogy már 10 képet is feltölthettek a hirdetésetek mellé?

Ja meg csináltak egy-két alkategóriát, de még így is egy csomó kategória olyan szinten ömlesztett, hogy hiába vennél előre sorolást, 5 perc múlva a 3. oldalon vagy és még a kutya nem nézte meg a hirdetésed.

(#44) kakuk.tamas válasza SUPREME7 (#43) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nem vagyok érintett az eladás témában, mert amit kell, ismerősök körében, ismerős boltban eladok (ha kell).

De az tény, hogy van hova fejlődnie a Jófogásnak.
Bízzunk a legjobbakban. :)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#45) 8th


8th
addikt

Jófogás keresője egy halom trágya. Kezdhetnének vele végre valamit mert már szinte használhatatlan. Anno amikor még expressz néven futott az oldal sokkal részletesebben lehetett keresni és pontosabb találatokat dobott az ember elé az oldal keresője mint egy a mostani. Ilyen alapvető dolgok nem működnek mint, hogy növekvő vételár szerint listázza ki a keresett ingatlanokat. 2015-ben! Ez egyszerűen nevetséges. Vagy inkább szánalmas? Döntse el mindenki maga.

(#46) Feketelaszlo válasza kakuk.tamas (#34) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Egész egyszerűen a szellemi tulajdonjog miatt nem tehetik ezt meg. Már akkor is húzós szabadalmi pert kapnának a nyakukba, ha csak az OLX brand színeit kezdenék el használni, nem ha még a kódot is másolnák.
Azért bízzunk benne, hogy nem maradnak konkurencia nélkül - nem tudom, hogy a hardverapró mögött álló stábnak vannak-e ambíciója portolni az oldalt valami globálisabb aprós oldallá? Mármint nyílván úgy, hogy a jelenlegi felület is megmaradna, mert ez szakmai hirdetési felületnek kíváló és kár lenne beengedni minden jött-mentet, de pár bugtól eltekintve szerintem messze jobb a hardverapró motorja minden általam ismert hazai adok-veszek oldalénál (egyszerű userként nézve).

[ Szerkesztve ]

(#47) Jeanne d'Arc válasza Feketelaszlo (#46) üzenetére

Meg azért ezeken az oldalakon erősen megjelenik a kisebbség es az alacsony szellemi szint, ami nem lenne jo ha ide beszivarogna. Itt is találkozom néha ilyennel de az olx jofogas ill a Facebookon a mobiltelefon biznisz topic parádés egy hely!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#48) fordfairlane válasza Feketelaszlo (#46) üzenetére


fordfairlane
veterán

Egész egyszerűen a szellemi tulajdonjog miatt nem tehetik ezt meg.

Megállapodhattak volna úgy is hogy átveszik a kódot, vagy mást is a felhasználói adatokon kívül. (Pl. tudomásom szerint az alkalmazottak egy részét átvették). Arra viszont, hogy a kódbázist migrálni készülnének, semmi jel nem utal.

x gon' give it to ya

(#49) ClioRS


ClioRS
őstag

Én is sajnálom az OLX-et, sokkal jobb, mint a jófogás, az egy rakás fos.... :U
Remélem valamit kezdenek a jófogással.

(#50) golya32


golya32
aktív tag

Most raktam fel egy hirdetést, az olx-en 1600ft volt egy kiemelés sms el lehetett fizetni itt csak bankkártya és 2800ft.
Már keresem a lehetséges megoldásokat sajnos nincs más hirdetési lehetőség, legfeljebb a vatera, az meg nem ilyen.

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.