Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

És az S3 Graphics nem perel? :DDD

#tarcsad

(#2) RECSKA válasza Yutani (#1) üzenetére


RECSKA
veterán

Marmint htc? Vagy ki kezeben is van...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Mondjuk az a zen garden tényleg állejtegetős. Ilyen grafikát a pc-n meg a konzolokon lehetett látni egy-két évvel ezelőtt. És az a durva, hogy az A8-ra még nem is jöttek a húzócímek. Kíváncsi vagyok hogy egy infinity blade, hogyan fog kinézni A8-on Metal-al.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) Armagedown


Armagedown
őstag

Ilyen grafikája van a Half Life 2nek is, nem tudom miért számít ez szépnek.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5) Gicz válasza Armagedown (#4) üzenetére


Gicz
addikt

Mert egy 1-1,5W TDP-vel rendelkező chip oldja meg azt, amit azelőtt egy 50W-os VGA.

(#6) RECSKA válasza Gicz (#5) üzenetére


RECSKA
veterán

Es az csak a vga...

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#7) Gicz válasza RECSKA (#6) üzenetére


Gicz
addikt

Arról, nem is beszélve....

Nagy dolog ez a Metal API szerinem, Swift-tel karöltve újra megvan a droidokkal szembeni nem kicsi előny.

(#8) Macccy


Macccy
senior tag

beszarás.

(#9) Zodicus


Zodicus
senior tag

Mondjuk nem egy kvarcjáték szint... Nagyon szép :))

(#10) aizen92 válasza adamssss (#3) üzenetére


aizen92
addikt

A7-en kipróbáltam zengardent, meg Asphalt8-at.
Tényleg állleejtős!

Amúgy nem az új ios verzióval/készülékkel szokták bemutatni új Infinity Blade-et?

[ Szerkesztve ]

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

1:10 korul durvan lagzik.

(#12) aizen92 válasza Reggie0 (#11) üzenetére


aizen92
addikt

Videó description: "This video has been run on iPad Air . if you run on iPhone 5s or the new iPhone 6. I guess you will see a better quality."
Lehet 5S-en nem laggzik. Amúgy nálam is észrevehető volt néhol durva fps drop.

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#13) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Tényleg le a kalappal! Sajnos jelenleg egy eszközökön sem tudom kipróbálni a Metal API-t, de majd ráér a jövőben. Ilyen fejlesztések mellett szinte biztos, hogy lesz appokat futtató Apple tv. Nem a high end szintjén fog versenybe szállni a konzolok és a PC-k ellen, de a fejlődés üteme elképesztő.

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#14) adamssss válasza aizen92 (#10) üzenetére


adamssss
veterán

De általában igen. Viszont egyelőre a folytatásról nagy hallgatás megy...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#15) DemonDani válasza aizen92 (#12) üzenetére


DemonDani
addikt

És akkor ez már jó? Feltételezem lagoln az iPhone 6 Pluson is, hiszen ott is sokkal magasabb a felbontás már.

Most akkor már megnyugtató, hogy az iPhone 5s meg a 6 jó? Nem gond, hogy az iPad Air, az iPad mini 2 és az iPhone 6 Plusnál szaggatna?

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#16) PandaMonium válasza DemonDani (#15) üzenetére


PandaMonium
őstag

Ez egy tech demo, nyilván ha játékokról lesz szó mindenképp feltétel lesz a stúdióknak, hogy vaj simán fussanak az új retina felbontású eszközökön is. :)

What I cannot create, I do not understand

(#17) Vico87


Vico87
tag

Az MSAA-s okfejtés elég vicces, tekintve, hogy egyrészt az UE4 mobilon forward shadinget használ, másrészt pedig desktopon elméleti okokból lassú a deferred+MSAA, nem szoftveres (gyk. API) eredetű a dolog.

(#18) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Most várom a sok Androidost, hogy az Apple csak 1,4Ghz-es chipet rakott az IPhone 6-ba.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#19) PandaMonium válasza Feruendios (#18) üzenetére


PandaMonium
őstag

Akik csupán frekvencia és a magok száma alapján képesek processzorokat összehasonlítani azokat amúgy sem kell komolyan venni (és itt nem csak az androidos emberkékre gondolok hanem úgy általában)... :)

What I cannot create, I do not understand

(#20) Abu85 válasza Vico87 (#17) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudtommal a Metal port nem a mobil leképzőt kapja, hanem a DX11-nél és OGL 4.4-nél használtat. A többi mobilra azért van másik, mert az előbbi három API hiányzik, de például a Shield tableten működik az OGL4.4. Van már az AEP-s is, csak az még belső fejlesztés, tehát nincs kiadva, viszont ez is a PC leképzőhöz lesz közelebb.

Nem szükségszerűen. A low-level elérés miatt jóval szabadabban kezelheted a hardvert. Az MSAA és a Deferred legnagyobb problémája, hogy ha megoldod a kompatibilitást (ami lehetséges), akkor is nagyon sok sávszélre van szükséged, ami lerontja a teljesítményt. Az Apple A7/A8 lapkákban van egy sok MB-os belső tároló, amit Metal alatt teljesen el lehet érni, és felhasználhatod az MSAA implementáció drasztikus felgyorsítására.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21) Male válasza Armagedown (#4) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem inkább Far Cry első rész szintje alatt van... szóval kb 10 évvel ezelőtti PC grafika szint. Persze ekkora fogyasztással ez is igen komoly, ezt nem vitatom, csak hát a jelenlegi szint az iszonyatosan messze van ettől még.

(#22) Vico87 válasza Abu85 (#20) üzenetére


Vico87
tag

"Az Apple A7/A8 lapkákban van egy sok MB-os belső tároló, amit Metal alatt teljesen el lehet érni, és felhasználhatod az MSAA implementáció drasztikus felgyorsítására."

Erről tudsz Apple doksit linkelni? Szerintem ilyen a hivatalos Apple guide szerint nincs, vagyis AppStore-os alkalmazás nem használhatja.

(#23) szab.tam


szab.tam
nagyúr

szép.
de a cseresznyefa résznél jót nevettem.
úgy mozgott a fa, mintha egy gyengébb optikai képstabilizátoron keresztül dugtak volna a virágok.
majd a szirmok a medencébe esve elolvadtak.
nekem az erőltetett physx effektek jutottak az eszembe.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#24) Armagedown válasza Male (#21) üzenetére


Armagedown
őstag

A másik dologk pedig, hogy játékmenetben erősen lebutítottak ezek a játékok.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#25) Abu85 válasza Vico87 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ezt még a Square Enix Montrealtól tudtam meg a nyáron. Ők early Metalosok. Azt nem tudom, hogy milyen formában hozzáférhető, de a lapkában valóban ott van egy elég nagy, szerintem jó 4MB-os tár az IGP mellett.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Sonja


Sonja
veterán

A Beach Buggy Racing is megkapta a Metal támogatást!

"OPTIMIZED FOR METAL
Full Metal optimization provides enhanced graphics, real time lighting and shadows, and super-smooth frame-rates on A7 and A8 devices (iOS 8 only)."

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#27) bbTamas77


bbTamas77
aktív tag

Android-ra is lehetne valami hasonlót csinálni.

Azt lehet tudni, hogy az Apple miért pont PowerVR mellé tette le a voksát.
Körülbelül, a többi mobil GPU architektúrához képest mennyire fejlett a Rogue architektúra?

(#28) Abu85 válasza bbTamas77 (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert a PowerVR-ben részesedésük és elővásárlási joguk van.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) #10691584


#10691584
törölt tag

Nem akarok ünneprontó lenni, de szerintem ez a metal API-s megoldás brutáljó lett :K

(#30) haxiboy


haxiboy
veterán

[troll on]iOS8 újítások, ne felejtsétek el kipróbálni[/troll off]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#31) Blyan válasza haxiboy (#30) üzenetére


Blyan
félisten

Legalább tedd már offba, hamár szétflémelsz egy topikot.... :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.