Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aron1988


Aron1988
tag

170ezer ft 2 év rablánccal a Mate8? Látom azért megszalad a ceruza a kínaiaknál is már. 115ezerért függetlenül kapsz LG g4-et. :W

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#2) Kapanyél


Kapanyél
őstag

Ez az. 190e egy huaeővelyért?! :D
Feléért sem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#3) Elementh


Elementh
aktív tag

Véget ért a beetetés, most már rendes árat kérnek a telefonért..

(#4) Kapanyél válasza Elementh (#3) üzenetére


Kapanyél
őstag

Veszik majd helyette az ugyanolyan másik kínai szart 30-40e-ért. Pár éve még sokan idegenkedtek a külföldről rendeléstől, ma már mindenki 2 dodóért rendeli a tokokat, nem áll sorba 6000-ért a szpídsopnál.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#5) a.sebi válasza Kapanyél (#4) üzenetére


a.sebi
őstag

Azért a mate 8 nem valami szar! Mint ahogy elődje sem volt az!

(#6) Xaels válasza a.sebi (#5) üzenetére


Xaels
félisten

Nem szar de nem is indokolja semmi ezt az árat...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) Kapanyél válasza a.sebi (#5) üzenetére


Kapanyél
őstag

Eddig 3 hüvely cuccom volt, mert nem akartam ostoba következtetést levonni abból, hogy általánosítok, mert tönkrement épp nálam az egyik. Aztán a másik. Aztán a harmadik. (telefon, mi-fi router, mi-fi router 2)
Számomra lehet papíron akármilyen jó, a vödör szar szintjén van. A "fos" Samsungok közül még minden működik, pedig az első szériás Galaxy S-t és S2-t nagyon nem kíméltem.
Sem a samunak, sem az almának nem indokolja a magas árát semmi, de hozzájuk képest ezek az lopott utánzatból fejlesztett valamikét még annyira sem.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#8) ibenny


ibenny
senior tag

Azért az S6 csökkenéseit szerintem költői túlzás beszakadásnak hívni.. :W

(#9) janeszgol


janeszgol
félisten

Ugyan azzal az előfizuval a Galaxy A3 2016 olcsóbb, mint az elődje. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#10) hemaka


hemaka
nagyúr

Honor7 ráadásul független, biztos azért ment fel az ára, rájöttek. :K

[ Szerkesztve ]

(#11) judas13


judas13
addikt

HÁLA, hogy léptem a trétől és ide sem jöttem át.....

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#12) Dwayne Hicks


Dwayne Hicks
tag

190-ért tud valaki ilyen tudású, és méretű készüléket? Én sem rohanok megvenni. ...de ha annyira tele lennék, hogy ez szóba jöhet, akkor 190-es áron nem tudnék most megemlíteni egy hasonló készüléket sem, így mate8-at vennék.

[ Szerkesztve ]

(#13) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Érdekes, hogy olcsóbb mint a Lumia 950.

valami

(#14) #02683648 válasza hemaka (#10) üzenetére


#02683648
törölt tag

De még ha függetlenül árulják is (volt már ilyen mind a két T-nél), mi értelme ha ugyan annyiért megvehető a media marktban hivatalosan full függetlenül mindenféle papírral, kiskutyával, etc. etc.

(#15) Graphics válasza Kapanyél (#7) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Router nem telefon... :)

Akkor vegulis csak skatulyazol, es altalonsitasz :)

Ami nem gond, de ne ket router utan mondd meg, hogy egy gyarto szar... , valahogy csak 100milla keszulek mebt el tavaly....

Volt egy szar csajom, akkor ebből azt tudom levonni, hogy mind kurva... ?

Volt 50 mobilom egy gyartotol, beszart 3db akkor se vonok le kovetkeztetest ebbol, nemhogy 1 mobilbol... :U

Mondjuk azt megfogadtam, hogy az ilyen hozzaszolasokra nem kellene reagalnom, mert csak becsontosodott sztereotipiak ellen kuzdok, a szellel szemben hugyozas magasfokat muvelem.

Annyit kellett volna irnom, hogy keress mas gyartot... Neked ez lesz a legjobb :)

Roppant jó, hogy ilyen egy szakmai fórum, és ilyen hozzászólások kezdenek terjedni...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) rankesz válasza Dwayne Hicks (#12) üzenetére


rankesz
veterán

Hát, ha már így kérdezed, mondjuk Nexus 6p inkább mint a mate 8, ugyan úgy huawei, ugyan úgy fém ház, és ujjlenyomat olvasó, de akkor már inkább a satock vanilla droid, meg a snapdragon 810

(#17) mazsi70


mazsi70
senior tag

Ha ,jól látom a 2014-es Note 4 viszont drágult .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#18) Dwayne Hicks válasza rankesz (#16) üzenetére


Dwayne Hicks
tag

...nem is rossz tipp. (bár az aku idő különbség érdekelne)

(#19) rankesz válasza Dwayne Hicks (#18) üzenetére


rankesz
veterán

aprón keress rá, van egy srác aki expansys-ról tud neked rendelni olcsóbban, számlával garanciával.

(#20) Dwayne Hicks válasza rankesz (#19) üzenetére


Dwayne Hicks
tag

Nem vagyok vásárlás előtt, de köszi a tippet. :)

(#21) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Coolpad Modena kártyásan 51 ezer! Tipikusan a "feléért elviszem, főnök/tesó!" kategória. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#22) a.sebi válasza Kapanyél (#7) üzenetére


a.sebi
őstag

Ohhh neeee. Hagyjuk már ezt! Ezer tipushibát fellehetne sorolni a smunál is!
Milyen telefonod szart be ? És mi szart be rajta?én a mate 7 tel nagyon elégedett voltam...kérdezz meg egy szervizest a sonykról pl , lg. Is tipushibás hátlapokkal adja ki a telefonjait , vagy a g3 nál a szokásos repedés... almánál az antenna probléma vagy a 6plusz meghajlott , samunál a kijelzők beégnek néha , akkuk hamar tönkremennek , nem jön ki a ceruza a note 5 ből! Mindennél van hibás. Ugyhogy ne általánositsunk!

(#23) Graphics válasza a.sebi (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem akart általanositani... Ezert volt 3 huawei cucca... Ebbol 1 telefon...2 modem.

Majd ezt kovetoen mar lehetett általanositani... :D érted...?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Szakiii válasza Graphics (#23) üzenetére


Szakiii
addikt

Én se vagyok velük megelégedve és szerintem az hogy s6 kártyásan 40k-val olcsóbb azért az ő részükről erős túlárazást jelent. Szerintem.

(#25) mazsi70


mazsi70
senior tag

Lejárt egyik előfizunk (3500Ft/hó) .Néztem a 32GB-s SGS6 edge-t és 2év hűséggel annyira jön ki mint a kártyafüggetlen 64GB-s . :U
Persze a ténél van részletfizetési lehetőség .

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#26) janeszgol válasza Csapoati (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Edigitalban most 53 ezer. Duliee-nek írtam a múltkor, kb 1 hónapja, hogy le van árazva. Akkor volt valami 36-39 ezer talán. Igaz ez kedvezményes ár volt.
Nem értem, miért tette be a kínálatába ennyiért a Telekom. Egy jó 30-35 ezres kártyás árral nem lenne rossz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) hyperspace válasza mazsi70 (#25) üzenetére


hyperspace
őstag

Van olyan 64-es, ami 174e, és gyártói garit írnak. Az igaz lehet?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#28) Csapoati válasza janeszgol (#26) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Pontosan, egy 20-assal van túlárazva.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#29) Graphics válasza Szakiii (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De az S6 nem is most jelent meg, es nem is egy kategoriarol beszelunk :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Szakiii válasza Graphics (#29) üzenetére


Szakiii
addikt

Azért mert nagyobb a kijelzője? Flagship mindkettő.. túl van árazva hiába szépítjük :D

(#31) mazsi70 válasza hyperspace (#27) üzenetére


mazsi70
senior tag

Mindegyik bolti garis .
185ezertől indul a gyártói garis .

[ Szerkesztve ]

Nyilván akinek a szenzorméret a fontos, az fullframet vesz. (igazából az apsc létét nem tudom értelmezni)

(#32) david0212 válasza Kapanyél (#7) üzenetére


david0212
csendes tag

Èn most használok 2. Hónapja egy Mate7-et.Annyira meg vagyok vele elègedve,hogy el sem tudom mondani.Mate 8 190-èrt nem olcsó,de pl az Eu-ból kb 40-50 ezerrel olcsóbban be tudod rendelni.

(#33) Graphics válasza Szakiii (#30) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, mert nagyobb a kijelzoje..

Egy Passat meg egy Polo se egy kategoria, hiaba 1,4 TSFI mondjuk... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Szakiii válasza Graphics (#33) üzenetére


Szakiii
addikt

Hát ha ez a passat és az s6 a polo akkor tényleg nagy gondok vannak itt :D ez a méret = ár dolog egyébként is hülyeség amióta 20ezerért lehet kapni iszonyat nagy telókat. Semmilyen plusz funkciót nem tud a hiába a méret ez nem egy note..

(#35) Laca7601 válasza david0212 (#32) üzenetére


Laca7601
tag

Például honnan? A németeknél körülnéztem, 600 euro alatt van egy kicsivel. Az 185 ezer. Ha lehet 140-ért venni, az engem is érdekelne.

(#36) gabesz839


gabesz839
senior tag

Szerintem ez egy teljesen jó ár (lenne) a mate 8 -ért ha a 4gigás árulnák

[ Szerkesztve ]

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#37) Graphics válasza Szakiii (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem tudok mit mondani. Akkor amit akartam mondani nem jott at..

A meret is egy tulajdonsag, ami árban befolyásolhatja egy keszulek arat...

Majdcsak ertheto... :)

Egy plusz funkcio, a meret. Neked ez nem szempont, de valakinek igen. Ezt el kell fogadni, megha nehezen is megy :)

Részemről tema zarva, vmi front van PH-n is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#38) ollie válasza Dwayne Hicks (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

SoT:

Nexus 6P: 4 óra
Mate 8: 10 óra

***

(#39) a.sebi válasza Kapanyél (#7) üzenetére


a.sebi
őstag

Hány év alatt volt 3 hüvelyed? Fütyi jobb? Ha már a neveken viccelődünk 😃😃😃😃

(#40) philoxenia válasza Kapanyél (#7) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Érdekes, nekem meg több hüvely és zalaegerszegi cuccom volt és egyik se ment tönkre, még a pléd se...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#41) gabesz839 válasza ollie (#38) üzenetére


gabesz839
senior tag

Nálam az elsődleges szempont az üzemidő.Szóval?

Egy dolog biztos, mégpedig az, hogy semmi sem biztos. Vagyis nem biztos, hogy semmi se biztos.

(#42) Laca7601


Laca7601
tag

Jelenleg egy bőrtokot hordok az oldalamon, amiben benne van két telefon (4.0 és 4.3 coll), iratok, pénz, pendrive, otg csati...
Azt néztem, hogy ha mindenképpen csak ekkora méretben van fogamra való telefon (Mate 8), akkor csináltatnom kell egy új tokot A4-es méretben, vagy egy jó kis ősmagyar, lemezes tarsoly tudná elnyelni... 😊 Furcsa lesz a mozgásom tőle...

(#43) david0212 válasza Laca7601 (#35) üzenetére


david0212
csendes tag

Kb 500 dollárért tudsz rendelni,de igaz az "csak" 3gb-os.

(#44) Laca7601 válasza david0212 (#43) üzenetére


Laca7601
tag

Linket is tudsz hozzá?

(#45) Kapanyél válasza Dwayne Hicks (#12) üzenetére


Kapanyél
őstag

Edge+ ennyiért simán jobb.

Duliee:
Te hányadik szarnál váltasz, hogy ne általánosíts? :)
Autónál elég egyszer befürödni (újjal), 90% soha többet nem vesz olyan márkából.
Egyébként nem értem, miért más kalap a modem? Sokkal kisebb azb elvárás egy ilyen eszközzel szemben és még azt sem teljesíti. Ugyanazok tervezték, gyártották.
Ha beszarik a második Whirlpool mosógéped ötször is meggondolod, hogy mosogatógépet tőlük vegyél...
Bár nekem mindegy, lehetsz hiperkorrekt, én nem vagyok a saját pénzem ellensége és nem érdekel, ki tart ezért hülyének vagy bárminek. Rövid az élet ahhoz, hogy szívjak az ipari hulladékokkal.
A legtöbb nagyon drága eszközzel van vakami gond, ez az igazán felháborító.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#46) Graphics válasza Kapanyél (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem vagyunk egyformák.

De sose veszek egy kalap alá, két , egymástól erősen eltérő termeket egy gyartonal... :)

Te egyszer furodtel be... Azota az alairasod kb ertelmet is nyeri :) En meg x mennyisegu kinai cucc utan sem tudok kiabrandulni.

Lehet az oka annyi, hogy alaposan korbejarom a temat :) Es tudom mit honnan, miert, es hogyan hasznalok.

Lehet, sot biztos a Trekom ara is tulzo. Sot biztosan.
De az alap kerdeskort az altalad hasznalt skatulya hatarozza meg.

Es ezt a skatulyat nem en alkottam, ezt Te krealtad a sajat velemenyedbol. Nem irtam, hogy hulye lennel, de ez nem mérce, max egyeni csalodottsag.

Amugy a legtobb nagyon draga eszkozzel egy baj van. A felhasznalo, aki a bajt keresi, a hibat kutatja... :D

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) kenwood válasza Aron1988 (#1) üzenetére


kenwood
veterán

Az Lg G4 160 ezer forintba kerul.
A cikkbol megtudhatod,mikent tudjak 150 alatt adni egyesek :
[link]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#48) nagysuhi válasza kenwood (#47) üzenetére


nagysuhi
tag

Emagtól most 135.000 a G4, akcióban 3 napig

Többet ésszel, mint fűrésszel...

(#49) Laca7601 válasza kenwood (#47) üzenetére


Laca7601
tag

Elég zavaros, de gondolom,a NAV-nak is az. 😊😊
A cikk szerzője töri a magyart rendesen, ez sem tesz hozzá az élményhez, nehezen értelmezhetők a mondatai.
De ha keresztülvágja magát rajta az ember, van benne logika.

(#50) dedike válasza philoxenia (#40) üzenetére


dedike
addikt

Szerinted tudják, hogy miről beszélsz? :C ;]

Jó szerencsét!

(#51) Dwayne Hicks válasza ollie (#38) üzenetére


Dwayne Hicks
tag

Ollie: köszi!

Rankesz: Akkor èn a mate8ra szavaznèk. (üzemidő)

Kapanyèl: azèrt az lassan már egy èves. De kíváncsivá tettèl... miben jobb a m8nál?

(#52) Laca7601 válasza dedike (#50) üzenetére


Laca7601
tag

Támogatom a kérdést, nekem például fogalmam sincs... Jaj, leesett...😊

[ Szerkesztve ]

(#53) rankesz válasza Dwayne Hicks (#51) üzenetére


rankesz
veterán

Nem tudom, nekem ez a 6p 4 óra üzemidő nagyon kevésnek tűnik a saját nexus 6- 5 - 6 óra ellenében.
Amúgy meg én úgy vagyok vele hogy reggel ébredéstől estig ha bírja az nekem már bőven elég. A vanilla droidhoz viszont nexus 4 óta ragaszkodom, nekem nem kell egyik gyártó bloatware-je sem.

(#54) kenwood válasza rankesz (#53) üzenetére


kenwood
veterán

Nekem az nagyon tetszett az S5-ben,hogy masnap estig birta atlagos hasznalat mellett is.Nagyon kimelve 20-30 % korul volt 48 ora utan.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#55) rankesz válasza kenwood (#54) üzenetére


rankesz
veterán

Nekem a note 4 volt ilyen téren az etalon, üzemidő miatt nagyon kedveltem... viszont s1, s2, s3 után belefásultam a touchwiz-be, annál még a g2 gyári rendszere is felüdülés volt, főleg hogy AOSP rommal használtam főleg, na üzemidőben mondjuk még az sem volt rossz (g2)...

(#56) Fejvadi válasza Aron1988 (#1) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Inkább A T-nél szaladt meg.

(#57) Sys85 válasza Elementh (#3) üzenetére


Sys85
veterán

Ha követitek a híreket,akkor tudhatnátok,hogy a Huawei az ezen a néven forgalmazott telefonjait a prémium szegmensbe szánja már (az áron látszik is),az olcsóbb kategória a Honor márkanéven forgalmazott telefonok.Szóval nem kéne az árazáson meglepődni,majd a Huawei fog,amikor majd az eladásaik csökkenek az ilyen árképzés miatt. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#58) Graphics válasza Sys85 (#57) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kínában piacvezetők között van :)

Ez úgy van ahogy leírtad. és a jövőben is ez lesz :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#59) ollie válasza rankesz (#53) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha 5-6 óra neked a nexus 6-al, akkor a Mate 8-cal lenne vagy 12.

***

(#60) csongi


csongi
veterán

Pontosan ez ami miatt idegenkedek az osszes felso kategorias keszulektol android fronton. Nem ertek tartok, ha vettem volna szarul esne,hogy 4honap utan le esik az ara, es mikor jon az utodja mar csak fele az erteke. Kimondottan rossz kiadas egy negyed millas telefon. 2ev teljesen le amortizalodik. Persze az uj vasarloknak ez jo :). Az èrem ket oldala.:)

(#61) Dwayne Hicks


Dwayne Hicks
tag

A nexus is nagyon szimpatikus. A tabpc-ém 10000 mph-ás, és bizony nap végére van úgy h. munka közben lemerítem.
...na de az alap kérdésem abból jött, h. nagyon le lett hurrogva a mate. Aki azt le kínai kotványozza, az a nexusodat is. Úgyh. a kérdés marad: melyik telefon ügyesebb, szebb, okosabb mint a mate 190ért (vagy legalább hasonló szintű)? A nexust más nem ér mégegyszer mondani... :)

[ Szerkesztve ]

(#62) flexxx2


flexxx2
őstag

Ez nektek bezuhanás, 15%, ez egy kifutó modellnél semmi.

(#63) Laca7601 válasza david0212 (#43) üzenetére


Laca7601
tag

Még mindig várom a linket az EU-ból dollár-alapon kapható telefonról, főleg 500 dollárért...

(#64) Xaels válasza Dwayne Hicks (#61) üzenetére


Xaels
félisten

Erre nem fogsz egyértelmű választ kapni mert egyéni preferenciától is függ. Maradjunk annyiban, hogy a kijelző, RAM+ROM mérete és a kamera sem haladja meg a tavalyi csúcsmodellekét amiket jelentősen olcsóbban meg lehet már kapni. MWC után fogadni merek, hogy hatalmas mélyrepülésbe fog kezdeni az ára rövid időn belül.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#65) Dwayne Hicks


Dwayne Hicks
tag

6"col/hardver/üzemidő/ár... csak a mate7 szállhatna nekem versenybe a 8-al.

...ma megnéztem élőben a nexus, szemre való darab. A képeken küllemre nem tetszett, de szép és kényelmes fogású nekem.

(#66) lezuvius válasza Dwayne Hicks (#65) üzenetére


lezuvius
őstag

OnePlus 2 110e-er...

Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

(#67) Szakiii


Szakiii
addikt

Ma megnyomkodtam a mate 8at.. nagyon szép, viszont alkalmazásváltó menü pl lagolt. Kijelző nekem annyira nem tetszett, s6 edge plusz mellett nagyon nem látszott hogy vetélytárs. Ahogy lentebb is írták egy one plus two sokkal jobb választás (bár az jóval csúnyább az tény :D).

(#68) Halkow.


Halkow.
senior tag

Te jó ég! 190k mátéka 8-as telefonjáért :)) há hol élnek ezek? -10k val kevesebbért ott az S6 edge + ami szerintem több szempontból jobb választás.

(#69) Quasi_modo válasza Halkow. (#68) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Vége a beetetésnek.

valami

(#70) Gido válasza Halkow. (#68) üzenetére


Gido
csendes tag

Itthoni viszonylatban most volt az emag-nál 184-ért. Én vettem egyet, mert a sok elemzést és teszt után valahogy mégiscsak ez maradt a listámon.
Note 3-at cseréltem le, kamerája jobb, kijelzője nem igazán feltűnően rosszabb, nem amoled, de IPS-ek között teljesen jó.

S6 edge + is szóba került, Mate kijelzője nagyobb, gyorsabb a proci, dual active két sim kártya (nekem fontos volt) vagy egy sim + microsd, gyorsabb, megbízhatóbb ujjlenyomat olvasó, jobb aksi. Kamerán (DSLR-t használok) és kijelzőn kívül miben jobb a samu?
S6 edge + drágább, kivéve ha bolti garis gsm-boltost nézel, de ez esetben ott a mate 8 eu-s szállítással 150-ért, gari úgy se rosszabb...

Oneplus 2 kisebb nem jobb kijelző, gyengébb aksi, nincs NFC, sokkal rosszabb forró proci, nincs B20, legnagyobb vitathatatlan előnye hogy olcsóbb (főleg külföldről de onnan a mate is).

Ami igazán szóba jött még a Meizu Pro 5, csak a dual standby kártya, nincs B20, exynos 7420 vagyis kicsit gyengébb proci, ugyanakkora méretben kisebb a kijelzője, de ez árban és tudásban is nagyon jó készülék.

Én is úgy vélem hogy sok ennyiért ez a telefon, de ugyanakkor nem találtam alternatívát helyette, ha van tényleg érdekelne, bár már mindegy, csak jó lenne tudni :)

(#71) ollie válasza Gido (#70) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kamerán (DSLR-t használok) és kijelzőn kívül miben jobb a samu?

Hangminőség? Itt a fülessel hallgatott zenére gondolok.

***

(#72) Gido válasza ollie (#71) üzenetére


Gido
csendes tag

Átlagos, kb a volt samum (note 3) minősége. Meizu állítólag jobb ebben is, de főleg sztereó Sony BT fülessel hallgatom, azon meg mindegy. Utcára jó, otthon jobb minőségi forrásom van, ott nem érdekel zenére.

(#73) Szakiii válasza Gido (#70) üzenetére


Szakiii
addikt

gpuban jobb még a samu az biztos, kamera de mint írtad neked az nem fontos, másban nem tudom jobb e :)

(#74) Gido válasza Szakiii (#73) üzenetére


Gido
csendes tag

GPU jobb, de ugyanakkor nem :)
Nyers erőben több, de hacsak nem szereled ki belőle kb mindegy, mivel a játékok ugyanúgy futnak mindkét telefonon. Ennek meg az az oka, hogy a mate kisebb felbontását könnyebb meghajtani, illetve a tesztek alapján a samuk gyorsabbak induláskor de a melegedés miatt visszavesz a GPU teljesítményből idővel, míg a mate gyengébb GPU-ja konstansan fut, így kb 10 perc játék után még csak nem is gyorsabb a samu, ezen a felbontáson meg főleg nem. Meg ugye minden relatív, az LG G4-et se szidják a GPU miatt, mégis kb ugyanannyit tud csak mint a mate, de a mate mellette jóval erősebb, kisebb fogyasztású, hűvösebb CPU résszel rendelkezik. A note 3 is sokkal melegebb volt (azzal se volt bajom mondjuk) mint a mate 8, ezt még nem tudtam annyira felmelegíteni mint ott egy sima gogole play update 3-4 progira (legdurvábban akkor melegedett fel, ha factory reset után vissza kellett tennie 50+ programot).

[ Szerkesztve ]

(#75) david0212 válasza Laca7601 (#63) üzenetére


david0212
csendes tag

Pl: Vopmart,Spemall 500 dodo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.