Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Ha esetleg valaki ráér és próbálna tolni egy upgrade-et 7.04-ről, az írhatna a tapasztalatairól. :)
Szívesen írnék én is, de most munkába vagyok és gyanítom, hogy estig páran kipróbáljátok már. ;)

[ Szerkesztve ]

-

(#2) kozmate válasza Terminus_ (#1) üzenetére


kozmate
tag

Én egy hete frissítettem 7.04-ről, semmi gond nem volt, csak először kevesebb hely volt a vinyón, mint kellett volna. Semmit nem kellett beállítani utána, működött minden, sőt mostantól wifim is van alapból a laptopon.

(#3) Komondor válasza Terminus_ (#1) üzenetére


Komondor
csendes tag

A bétánál rendben működött.

(#4) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Jól hangzik!

Ezekről mik a tapasztalatok:
- dual monitoros mód
- beryl -> compiz fusion upgrade

szerk: ez utóbbinál érdekelne az is, hogy a beállításaim elvesznek e (pl hot-key mapping, effekt beállítások).

[ Szerkesztve ]

-

(#6) Terminus_ válasza Kalandor (#5) üzenetére


Terminus_
aktív tag

A cikkben levő linkről is megy. ;)

-

(#8) ngabor2


ngabor2
nagyúr

én 7.04-et használok, kb. megjelenése óta. nézzük csak a frissítéseket:

- Az új verzióval települ a CompizFusion. Ha a számítógép rendelkezik megfelelő videókártyával, akkor alapértelmezés szerint be lesz állítva (tehát a 3D-s effektusok alapból, külön telepítés nélkül elérhetőek a desktopon)

nálam csak azért van 3d-képes vidkártya, mert nem-3d-set nem tudtam venni pcie-be. a grafika az a felületien kimerül, kész.

- Gnome 2.20: sok apró érdekességgel pl: desktop search engine integráció a fájlkezelőbe, lockolt gépnél kis üzenő tábla, ha esetleg valakinek fontos mondanivalója lenne, gnome-os programok egy része frissítve (pl.: evince, TommyBoy, Evolution, képnézegető stb.) (részletek itt)

KDE-t használok :D

- Könnyebb user switch

1 user... esetleg néhány terminálon rootként vagyok benn.

- Firefox pluginek most már csomagkezelőből telepíthetőek (pl. flash player)

az előző verzióban az első flash után automatice leszedte.

- Több monitoros módot nem kell többé xorg.conf-ban nyakig turkálva megoldani, hanem csináltak ehhez egy frankó kis GUI-t, valamint simán lehet a képet forgatni, átméretezni.

1 monitor :D

- Teljesen autómata nyomtató telepítés (rádugod és kész)

a samsung lézeresemmel nekem is ennyi volt...

- Alapból használja az ntfs-3g-t, így NTFS partíciókat írni is tud kapásból

csak ext3 partícióim vannak...

- AppArmor security framework

tűzfal a routeren, egyéb sec meg linuxra minek?

- Tovább javították a nem free driverek támogatását

ilyenem meg a legjobb tudomásom szerint nincs.

- Az új kernelnek köszönhetően modernebb energiagazdálkodás

c2q, mindig 4x100%-on, itt energiagazdálkodásnak helye nem sok van...

félreértés ne essék, ezek mind hasznos újítások, csak azt akartam bemutatni, hogy nem feltétlenül érdemes mindig a legújabbra lecserélni egy jól működő, beállt rendszert. a linuxnak nem szokása magától összepiszkítania magát.

(#9) Brutforsz


Brutforsz
aktív tag

Nagyon röviden:

Ma reggel fél hétkor már lehetett upgrade-elni a 7.10-es verzióra, meg is tettem - jött az anyag a teljes sávszélességet kihasználó sebességgel.

Néhány érdekesebb változás / jelenség:

Mivel az ntfs-3g bekerült a kernelbe, így az NTFS-partíciókat simán felcsatolva lehet írni is, nem csak olvasni.
Ennek engem negatívan érintő hatása az, hogy az ntfs-configgal belőtt bootoláskori automount nem működik, tehát itt még szerelnem kell majd.

A felhasználói könyvtárban hipp-hopp megjelentek a valahonnan ismerős Dokumentumok, Zene, Képek, Videók, Nyilvános és Sablonok mappák.

A Berylt az utóbbi időben már nem használtam, el is távolítottam, így nem tudok beszámolni arról, hogy a konverzió milyen hatással jár.

A Firestarter időnként gondol egyet, aztán átmegy zombi üzemmódba.

Firefoxból a 2.0.0.6-os verzió ubuntus változata van a csomagban, nálam meglehetősen furcsa tüneteket produkált - pl. a program elemeinek megjelenítéséhez használt betűtípus nem az volt, mint amit a megfelelő helyen beállítottam, a weboldalak, hiába módosítottam fontot globálisan, program-, vagy domainszinten, valami hihetetlenül rusnyán jelentek meg. Kb. 1 órát szórakoztam azzal, hogy megpróbáljam valahogyan visszaállítani az upgrade előtti megjelenést (ami egyébként szintén a 2.0.0.6-os egy változatában volt), aztán felraktam az általános Linuxra való 2.0.0.7-est, és kapásból minden olyan lett, mint a változások előtt. (Az érdekes az, hogy most több információs weboldal is IE6-ként azonosítja Win XP SP2 alól.
Pl.: Your User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; MEGAUPLOAD 1.0)
Your Browser: Internet Explorer 6.0
Your Operating System: (from TCP/IP headers) Windows
Your Operating System: (from browser string) Windows XP, Service Pack 2))

Apróság, de nekem jól jön, hogy a képernyő-billentyűzetet megszerelték, immár magyar kiosztású.

Végezetül: ez a verzió szerintem érezhetően gyorsabb, mint a 7.04-est.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#10) peba0706


peba0706
csendes tag

Hmm.. nekem is nagyon tetszik a CD-ket is megrendeltem mindig.
De lenne pár kérdésem, a hozzáértőkhöz (mivel MS-en felnőtt csúf kölyke vagyok :D )

Egy 80-as vinyóm van, 10 és 70 giga partíciókkal, mindkettő NTFS. Értelemszerűen, kisebben XP, másikon adatok, amik ha megsemmisülnek, akkor kitépem az összes hajam. Eddig úgy csináltam, hogy félretettem az Ubuntunak kb. 5 gigát (ne menjünk bele, hogy neki több kell, stb, ezen el kell férnie).

Addig értem a dolgot, hogy alapesetben kell neki
/
/home
/swap

1. A swapnak mindenképp külön partíció kell?
2. A root partícióra kerül a rendszer?
3. a /home arra szolgál, hogy ha összedőlne a linux, akkor a beállításaim megmaradjanak? Tehát ezt is érdemes külön partícióra tenni?

Továbbá, jártam már úgy, hogy a GRUB felkerülte után az XP-m nem volt hajlandó elindulni, valamiféle ntdlr hibára hivatkozva (erre emlékszem legalábbis). Ilyenkor mi volt a baja?

Szóval, mi az ésszerű partícionálás, esetleges rendszerhalál esetén? NTFS partícióimat még egyelőre meghagynám. Bízom benne, hogy az ntfs3g nem bugos, nem törölget random a HDD-n.

Kissé kusza lett, de ha valakinek van kedve és ideje, szívesen várnám a válaszokat. Köszönöm.

(#11) 7 válasza peba0706 (#10) üzenetére


7
addikt

A számozott kérdéseidre a válasz ugyanaz, mint maga a kérdés, csak kérdőjel nélkül :)

[ Szerkesztve ]

(#12) Imy


Imy
veterán

Magyarítás már van hozzá?
Mert ha igen, lehet kipróbálnám. :DDD

(#13) Terminus_ válasza Imy (#12) üzenetére


Terminus_
aktív tag

:K Alapból támogatja a magyart.

-

(#14) peba0706 válasza 7 (#11) üzenetére


peba0706
csendes tag

Hm, köszi :) Már csak azoktól a rootban lévő fura nevű alkönyvtáraktól rettegek :D
Tehát a home-ba lehet górni úgy all-inclusive mindent? Úgy értem home = az a partíció amin nincs win? (már ha windowsban gondolkodunk) :DDD
Nah, holnap lesz egy rakás időm, felhakkolom valahogy az Ubuntut is :)

(#15) sghc_toma válasza 7 (#11) üzenetére


sghc_toma
senior tag

az elsőre nem... swap-ot (mint bármilyen más filerendszert) egy file-on is létrehozhatsz...

in asm we trust

(#16) Vladi válasza peba0706 (#10) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ha van 5 gigád félretéve, annak elég kell lennie.

swap külön partíció, de van sok ramod (~1G) akkor elvileg mellőzheted. De teheted fájlba is.
/ jah
/home Részben igen. A felhasználók cuccai és program beállításai oda kerülnek. De nem az az összeomlós fajta.

ntfs-3g nem bugos. Teljesen jó. Törölgeni nem fog, max te. :DDD

Jah, és ne goldolkodj winben. /home-ra "górhatod" a cuccot, ésszel.
(ha mindneképpen hasonlítgatni akarsz: /documnts and settings vagy mi a nyűg, persze jóval átláthatóbb és részletesebb módon.)

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#17) benczeb


benczeb
aktív tag

sziasztok,

én folyamatosan upgrade-eltem az elmúlt 3 hónapban. ma reggel letöltöttem az utolsó csomagokat is, és azt tapasztaltam, hogy a hálózati kártya nem megy. nem kap IP-t, pedig mennie kellene. tök fura. mik a restricted driver-ek?

üdv.,
b

(#18) doc


doc
nagyúr

lassan én is upgradelek, csak kicsit féltem a melós gépemet, ciki lenne ha most nem működne rajta valami...

(#19) Terminus_ válasza doc (#18) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Tolj egy mentést előtte! Ghost nélkül én sem fogok nekivágni a dolognak.

-

(#20) Conqueror08


Conqueror08
csendes tag

Sziasztok!

Live üzemmódban szeretném kipróbálni a desktop 7.10 amd64 változatot.
De a CD indítása után, majd a kernel betöltése után fekete a képernyő és nem csinál semmit sem.
A kofig a következő : Gigabyte GA-M59SLI-S4, AMD X2 5600, 2G RAM, NV 8600GTS 256MB

Mit tudtok tanácsolni?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#21) ngabor2 válasza Brutforsz (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A felhasználói könyvtárban hipp-hopp megjelentek a valahonnan ismerős Dokumentumok, Zene, Képek, Videók, Nyilvános és Sablonok mappák.

(Az érdekes az, hogy most több információs weboldal is IE6-ként azonosítja Win XP SP2 alól.
Pl.: Your User-Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; MEGAUPLOAD 1.0)
Your Browser: Internet Explorer 6.0
Your Operating System: (from TCP/IP headers) Windows

Your Operating System: (from browser string) Windows XP, Service Pack 2))

ezt a 2 csokrot kiemelném. no ez az, ami miatt el fogom hagyni a frissítést. utálom, ha egy rendszer:
- okosabb akar lenni a rendszergazdánál, és megmondja, hogy mit hova akarok tenni a saját kt-mban. a rendszerkt-k az más kategória, ott rend van. én pl. a fontos dolgokat egy ~/incoming kt-ba pakolom már nagyon régóta. nekem ne csináljon képek, meg dokumentumok és beállítások mappát! nem vindóz ez, hogy számba rágja a saját akaratát! és nem, nem hat meg, hogy törölhetem őket. NE CSINÁLJA!
- hazudik magáról, hogy néhány weboldalon csókos legyen. ne hazudja a ff, hogy ő ie. mondja csak meg szépen, hogy ff. ne hazudja, hogy xp sp2 alatt fut. emiatt van, hogy a statisztikák kihozzák, hogy a pc-használók 1205-a vindózt használ, mert elrejti mindenféle "okosság". tessék szépen az igazat mondani, a linuxot az teszi azzá, ami, hogy eddig vállalta, hogy nem windows. ezt most miért rúgja fel?

lehet, hogy ezzel megfog néhány új áttérőt... de a "régiek" közül elveszít jópárat. a marketing nem minden.

[ Szerkesztve ]

(#22) sghc_toma válasza ngabor2 (#21) üzenetére


sghc_toma
senior tag

Én úgy vagyok ezzel, hogy ha így pár ember (mondjuk kezdő linuxos) életét megkönnyítik, akkor belefér.. Nekem 10 sec letörölni azt a pár mappát, Júzer Józsinak meg lehet, hogy fél óra lenne megkeresni, hogy hová teheti az empéhármait..

in asm we trust

(#23) ngabor2 válasza sghc_toma (#22) üzenetére


ngabor2
nagyúr

én meg úgy vagyok vele (talán kiderült az előző kirohanásomból :D), hogy a linux felhasználóbarát, de megválogatja a barátait. erregyenlőegy pistike meg pakolássza a dokumentumait szépen a home kt-ába, abban úgyis csak az ő cuccai lesznek. ha meg rendszerezni akarja, a dukumentomok könyvtárba is csinálna alkönyvtárakat (hogy utálom én a mappa szót... az akkor is könyvtár! :P ma ilyen kötözködő vagyok.)

(#24) blackmoto


blackmoto
senior tag

Eddig minden működik gyönyörűen, leszámítva azt az egyetlen hibát, hogy se boot-splash, se gnome-splash betöltéskor. Az első ami megjelenik az a login-manager. Addig fekete a képernyő. Erre kéne csak vmi megoldás.

A gép egy Dell Inspiron 1501-es laptop.

(#25) #06658560 válasza ngabor2 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

sztem meg folder. :P

[ Szerkesztve ]

(#26) ngabor2 válasza #06658560 (#25) üzenetére


ngabor2
nagyúr

directory... ehez mit szósz? :D

(#27) finest


finest
őstag

Megrendeltem a CD-t az Ubuntu honlapjáról postán, háta küldenek a CD-én kívül még más okosságot is. valakinek van hasonló tapasztalata?

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#28) blackmoto válasza blackmoto (#24) üzenetére


blackmoto
senior tag

Még egy hiba. Ez nagyobb. De utánaolvasva úgy tűnik, hogy az fglrx-driver a hiba oka. Szóval a felfüggesztés nem működik a laptoppal. "kilép" ahogy kell, de a kikapcsolás helyett a fekete képernyővel megfagy, mielőtt lelőné a vasat. :(
Kell a csilli-villi desktop? ... Nesze nekem :F :O

[ Szerkesztve ]

(#29) thaler2 válasza finest (#27) üzenetére


thaler2
senior tag

A cd és a matricák mellé, még őket is megkapod egy éjszakára: [link]

(#30) finest válasza thaler2 (#29) üzenetére


finest
őstag

Kinyír a feleségem, ha megtudja. :DDD

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#31) Imy válasza Imy (#12) üzenetére


Imy
veterán

Jó, akkor felteszem...
Majd tud valaki segíteni, ha a multifunkciós nyomtatóm nem müködik rendessen?
Az volt a legnagyobb gondom a Linuxal, amikor próbáltam utoljára....

(#32) Protezis


Protezis
őstag

mindjart fent van... :)

(#33) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Hmm. A magyar szerveren még nem lenne fent az 7.10? Vártam, hogy frissítsen, de csak miután átállítottam a forrást a main serverre, azután kezdett csomagokat töltögetni. Viszont így max 30k-val jön... :U

szerk: sőt csak csomaginfókat töltötte le. Az apt-get dist-upgrade meg aszondja nincs semmi újdonság...

Még a végén kénytelen leszek elolvasni az upgrade notes-ot. :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#34) Brutforsz válasza ngabor2 (#21) üzenetére


Brutforsz
aktív tag

„tessék szépen az igazat mondani, a linuxot az teszi azzá, ami, hogy eddig vállalta, hogy nem windows. ezt most miért rúgja fel?”

Csak feltételezem, hogy nem a Linuxot kell alapvetően letagadni, hanem a Firefoxot, annak érdekében, hogy minden weboldalt meg tudjon jeleníteni, csak nyilván hülyén mutatna egy IE verzió Linux alól.

Te sejted, kik vagyunk, mi tudjuk, ki vagy.

(#35) Terminus_ válasza Terminus_ (#33) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Na, csak rájöttem. :)

-

(#36) operator10


operator10
aktív tag

Minden t leírtak már előttem. Ami viszont nálam problémás hogy Compiz manager, és úgy általában minden, félig Angol, félig Magyar :DDD De majd frissítgetünk bőszen, hátha....

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#37) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Most csak engem szivat vagy más is beszívta a 'A következő csomagok hitelesítése nem sikerült' dumát? (Szoftverforrások frissítése résznél) Itt felsorol egy rakás (kb 30-40) csomagot aztán aszonja jöjjek vissza később. Máskor meg még ezelőtt hálózati hibára hivatkozva befejezi a dolgot.

A fene egye meg, hogy mindenki most frissít! :DD

-

(#38) Terminus_


Terminus_
aktív tag

Konkrétan ezzel küzdök:

Már a 3. szervert próbálom...
Miért érzem azt, hogy holnap karikás szemekkel megyek dolgozni? :DDD

[ Szerkesztve ]

-

(#39) thaler2


thaler2
senior tag

Jaj de jó végre nem kell "szenvedni" az automatixal vagy az envyvel, hogy felrakja az nvidia drivert, 2 klikk és fent is volt :) és megy. A compiz ezután automatikusan elindult. :))

(#40) #06658560


#06658560
törölt tag

Opera van alá? Ha igen még egy érv egyközeljövőbeli áttérésre.

(#41) sghc_toma válasza #06658560 (#40) üzenetére


sghc_toma
senior tag

én operat használok gutsy-n, a 9.5-öt, .deb csomagból tettem fel..

in asm we trust

(#42) ngabor2 válasza Brutforsz (#34) üzenetére


ngabor2
nagyúr

akkor kérdezzen rá preinstall-nál, hogy szeretnéd-e, hogy ie-ként mutassa magát, vagy rendesen ff-ként. én úgy vagyok vele, hogy amelyik oldal a firefoxszal nem jön be, azt nem nézem meg.

(#43) #51736960


#51736960
törölt tag

gondoltam, kipróbálom.
elkezd bootolni a cd-ről, megjelenik az ubuntu felirat, ezután a következő hibaüzenettel leáll a gép: "permission denied"

konfig:
- asrock am2nf4g lap
- sempron proci
- 1950pro vga
- stb... (semmi extra cucc)

:F

(#44) Sianis válasza Terminus_ (#4) üzenetére


Sianis
addikt

"beryl -> compiz fusion upgrade"

Pontosítanék! A Beryl és a Compiz projekteket összevonták, ezért névcsere -> Compiz Fusion után mostmár közösen fejlesztenek.

Sianis

(#45) ngabor2 válasza #51736960 (#43) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, ez az egyik (nagy) hátránya a splash screen-nek. sose néztem, hogy ki lehet-e live boot során kapcsolni, telepített rendszernél első dolgaim között van. bár amennyit rebootolok...

(#46) operator10 válasza sghc_toma (#41) üzenetére


operator10
aktív tag

és 32 vagy 64-est? Mert 64-est sehol nem találok deb-ben :W

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#47) thaler2


thaler2
senior tag

Érdekes hibák: Elindítom az ubuntu 7.10es alatt a Pidgint, tölt tölt aztán egyszercsak eltűnik. 5x elindítottam akkor se indult el. Amsnt felraktam, klikkelek a bejelentkezésre, és semmi sem történik. Fura. Ja a Compiz miatt, néha nem lesz barna az aktuális ablak teteje, ezeket a gyerekbetegségeit még orvosolni kéne.

(#48) sghc_toma válasza operator10 (#46) üzenetére


sghc_toma
senior tag

nekem 32 bites rendszerem van.. 64-eshez meg ott van a .tar.gz, annak is működnie kell...

in asm we trust

(#49) Imy


Imy
veterán

Hölgyek, Úrak egy kis segítségre lenne szükségem!

Letöltöttem, és feltettem, de van egy kis problémám!
Win alatt könnyen tudom konfigurálni a hálózatot TCP/IP alatt.
Ott megadom az IP címet, az alhálózati maszkot, alapértelmezett átjárót, és a DNS1, DNS2-t.
Ubuntú alatt csak IP cím, alhálózati maszk, és még valami van.
Hiába írom be, de a net nem megy. Valakinek valami ötlete? Az IP cím, és az alhálózati masz egyértelmű.
Olyan netem van, hogy egy Wireles AP-m van, azért kell a TCP/IP protokolt használnom. Esetleg a bömngészőben kellene valamit állítgatnom? Amugy ha megnézem a státuszát a hálókártya küld/fogad. :F

Előre is köszönöm a segítséget!

(#50) sghc_toma válasza Imy (#49) üzenetére


sghc_toma
senior tag

az nm-applet-et használod a beállításhoz? ha igen:
- az a még valami az alapértelmezett átjáró (csak simán Átjáró a neve)..
- van egy fül, aminek DNS a neve, ott be tudod állítani a DNS-t....

in asm we trust

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.