Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Santiagain


Santiagain
senior tag

Overclockers-en 5GHz-re húztak egy 2600K-t P-s lappal. Ha valakinek ez kevés.....

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#52) #16939776


#16939776
törölt tag

Átlag USER eljut könnyen a köv. Fsb lépcsőig 266->333, 333->400 ez 33% plusz teljesítmény úgyszólván ingyen, és ezt a lehetőséget nem kellene elvenni.
Értem hogy a konzol irányba tartunk -bedugod-használd-, de az emberek nagy része(legalább is sok ilyet ismerek :D ) akik szeretnének ezzel időt tölteni.

Még amikor kiderült hogy i7-es CPU-k hoz csak 1,65V-os memóriákat lehet párosítani, milyen felháborodás volt, persze azért mert mindenkinek volt már "tuningos" DDR3-a csak nem lehetett kihasználni a modulok képességeit a limit miatt, így sokan ódzkodtak a váltástól mert memóriát is kellett cserélni. Most pedig már mindenki etalonnak tartja, pedig csak 1,5év telt el.

Ebbe is bele fog törődni a vásárlóközönség szépen lassan.

Nem merem ki jelentem hogy ilyenem nem lesz, a 2500K-s megoldás szimpatikusnak tűnik. Mondjuk az nem tetszik, hogy a CPU-n keresztül csak 16 Pci-EX sáv adott.

Akkor kell csak megijedni ha a következő generációs, 1154-es foglalatba illeszkedők is hasonló taktikával lesznek kiherélve. :P

(#51) Santiagain Ez nem kevés, de a 3,78Ghz-hez képest, csak elenyésző a gyorsulás ;]

[ Szerkesztve ]

(#53) LW válasza sz0k3e_ (#35) üzenetére


LW
őstag

Túl hatékonyak AMDnél :DDD, a teszten elbukott példányok kerülnek "csonkító"sorra. Ha nincs hibás, akkor csinálunk hibátlan-hibás kétmagosat. :))

Legutóbb nálam a 6950 biosmod vágta le a biztosítékot.

Az egyik azzal fényezi a cuccát, hogy oldd fel a magokat, biosmoddolj VGAt, a másik meg keresztbe tesz a tuningnak.

AMD politikája lényegesen vonzóbb. :U

(#54) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Idióta pénzes bagázs, ennél jobb marketing nem is létezik. :W

PS4

(#55) Male válasza proci985 (#32) üzenetére


Male
nagyúr

Gondolod? Szerintem a chip 99.9%-ban ugyan az... vagyis inkább 100%, és ezek a funkciók a tokozásnál kerülnek csak ki-be kapcsolgatásra, az pedig, hogy egy összekötést vagy átvágást a 0 - 1 vagy az 1 - 2 közé tesznek, költségben ugyan az. (Magának a lapnak az előállítása persze hogy drágább pl a H67-nél, mert rá kell tenni a kivezetéseket, de ehhez nem kéne külön chipset)

(#56) Boxi88 válasza mrhitoshi (#54) üzenetére


Boxi88
őstag

Az biztos... :U

(#57) adamssss válasza Móci (#21) üzenetére


adamssss
veterán

Sorry a piros pontot idézőjelbe szerettem volna tenni csak lemaradt... :)
Így viszont ha az amd, egy ütős kis fuziót tudna felmutatni az intel kénytelen lenne az árakat nagy mértékben csökkenteni. (bár azért erre kicsi az esély)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#58) D1Rect


D1Rect
félisten

Vásárló legyen a talpán aki elmegy a tokozások, meg chipkészletek között. :U

Komolyan mit csinálnak Inteléknél a marketingesek pár éve?
Túl sok kokót tolnak a brainstormingon vagy mi? :F

(#59) eXodus válasza D1Rect (#58) üzenetére


eXodus
őstag

...és látod megy nekik... nem is akárhogy...

(#60) D1Rect válasza eXodus (#59) üzenetére


D1Rect
félisten

Erre térjünk vissza mondjuk 5 év múlva, amikor a piac felét elvitte az amd a másik felét meg az arm... :U

(#61) eXodus válasza D1Rect (#60) üzenetére


eXodus
őstag

Évek óta ez megy. Akkor majd lesz lefizetés+ügyeskedés és erőből behozza a lemaradást... aztán majd ha minden jól megy fizet kis bírságot és minden "renben" van.

(#62) D1Rect válasza eXodus (#61) üzenetére


D1Rect
félisten

Évekkel ezelőtt nem ilyen vizeken hajóztunk.

Most a 9-10 évesnek van olyan igénye, hogy mobil eszközről netezzen.

(#63) eXodus válasza D1Rect (#62) üzenetére


eXodus
őstag

De még semmi sincsen veszve. Intel ilyen brutális anyagi/technológia/marketing háttérrel eddig mindent megoldott. Valószínűleg ezek után sem fog gondot jelenteni neki.

(#64) D1Rect válasza eXodus (#63) üzenetére


D1Rect
félisten

"Everything that has a beginning has an end, Neo"

(#65) Santiagain válasza D1Rect (#64) üzenetére


Santiagain
senior tag

Akkor kezdj el húzni egy egyenest...., és ne hagyd abba. :)

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#66) #16939776 válasza Santiagain (#65) üzenetére


#16939776
törölt tag

:DDD Odaba... :C

[ Szerkesztve ]

(#67) proci985 válasza Male (#55) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

z68hoz kelleni fog egy external clockgenerator a pcIenek és a DMInek, hogy a QPI emelése közbe ne őrüljön be minden a lapon (lehet más is, de mindenképpen kelleni fog minimum két clkgen a jelenlegi egy helyett). ez az a +1-2usds költség.

tehát lehet a vezérlő a lapon nem fog különbözni, viszont kelleni fog egy extra alkatrész. más kérdés, hogy ezt az extra alkatrészt rá lehetne e külön kötni a sima h67/p67re, vagy valamit módosítani kell pl szinkronizációs okok miatt. nem fix rációs beállításoknál lehet, hogy a jel elmászik, valszeg emiatt volt az FSB "lyukas" egyes highend nforce chipseteknél (6X0/7X0), ill emiatt ették a memóriákat.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) Móci válasza adamssss (#57) üzenetére


Móci
addikt

Akkor már értelek maximálisan! :R

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#69) bartucc


bartucc
addikt

Magyarán aki még több extra teljesítményt akar, vegyen jobb procit, ha még többet, tuningolható procit, ha még-még többet, tuninglapot és tuningprocit. Na ja, ez reális is, de az eddigi lehetőségekhez képest nagyon költséges a felhasználóknak. :(

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#70) goodboy007 válasza A Zéé (#30) üzenetére


goodboy007
senior tag

"Az nekik sem jó üzlet, hogy veszel egy Athlon II x3-at, vagy egy Phenom II x2-t és szerencsével töredék áron hozzájutsz egy egy Phenom II x4-hez."

Még mindig jobb, mintha kicsit drágábban ugyan, de a konkurenciát választaná a vásárló. Így megvan rá az esély, hogy két/három-magos proci áráért négymagosat kap, de mivel amúgy nem vett volna négymagosat, legalább AMD-t vásárolt.

Másik dolog, ha feltesszük, hogy az összes PC-felhasználóból elenyésző réteg, mondjuk maximum 10% tuningol, akkor valószínűsíthető hogy a laikusok a CoreUnlock-al sem akarnak kísérletezni, inkább megveszik a négymagosként árult processzort, a feloldható kétmagos helyett (ha van rá pénzük).

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#71) adamssss válasza Móci (#68) üzenetére


adamssss
veterán

Igen, de a sok amcsi úgy is rohan majd megvenni, sajnos.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#72) M@cika


M@cika
őstag

Remélem az Asrock kihoz valami tuti kis tuninglapkát Z68-al 40 körül. Persze nem ebben a hónapban. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#73) Male válasza proci985 (#67) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, erről beszélek, ezt is írtam eredetileg... ezért értelmetlen a "háromféle" chip, amikor csak a körítés különbözik, ami egyféle chippel is éppúgy kivitelezhető.

(#74) TomiLi


TomiLi
addikt

Én arra leszek kíváncsi, hogy a z68-as rendszerekben is megy majd egy 2600k cpu 5GHz-et? Pl 25x200BCLK beállítással? Gondolom ez nem ugyan az az 5GHZ, mint az 50x100MHz...

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#75) M@cika válasza TomiLi (#74) üzenetére


M@cika
őstag

Az 50x100 az miért nem jó Neked? Akkor tuti semmi nincs túlhúzva, csak a proci.

Ha megvetted a K-t, akkor szabad a tuning , "bármit csinálhatsz" vele.

Nasit a kis fehér medvének!

(#76) D1Rect válasza Santiagain (#65) üzenetére


D1Rect
félisten

Mivel másnak leesett ez a poén vszínűleg én nem értem.

Tudom az már rég rossz amikor poént kell magyarázni, de azért megtehetnéd.

(#77) #16939776 válasza D1Rect (#76) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#64) D1Rect>>>>"Everything that has a beginning has an end, Neo"

"Minden aminek kezdete van, van vége is"

Csak nyersen, mert nem tudok angolul. :DDD

->->->->Akkor kezdj el húzni egy egyenest...., és ne hagyd abba.

Ez volt a szakadás tárgya, természetesen mindenféle személyeskedés nélkül... :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#78) D1Rect válasza #16939776 (#77) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is így értettem, de lehetetlen végtelen vonalat húzni.
Akkor ez nekem nem vicces, jól van. :D

(#79) #16939776 válasza D1Rect (#78) üzenetére


#16939776
törölt tag

Filozófiailag lehet végtelent, az más kérdés hogy a pontok számossága így is véges lesz.

Abbban a pillanatban nem a megvalósíthatósága kötött le :)

[ Szerkesztve ]

(#80) TomiLi válasza M@cika (#75) üzenetére


TomiLi
addikt

hogyne lenne jó! De akkor más megvilágításból: arra lennék kíváncsi, hogy az 50x100-as beállítás, az ugyolyan tulajdonságokkal rendelkezik, mint a 25x200-as, a különböző programok alatt?

Bogyóka

(#81) #16939776 válasza TomiLi (#80) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egyenlőre a biciklit csak 102Mhz-ig lehet "tolni", szóval olyan nincs 200X...

(#82) TomiLi válasza #16939776 (#81) üzenetére


TomiLi
addikt

értem! köszi!

Én arra gondoltam, hogy ha Z68-as lapokban (amiknek a létezése még erősen megkérdőjelezhető), elvileg nem csak a szorzót lehet majd állítani, hanem a biciklit is, nem? (meg egyébb paramétereket is)

Bogyóka

(#83) #16939776 válasza TomiLi (#82) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nem biztos hogy úgy van tervezve a cpu hogy külön lehet adni neki a Host cloc-ot meg a biciklit.

Illetve ha igen, akkor valószínű hogy csak bizonyos arányok/szorzók mellett lesz stabil mint anno I7...

Z68-tól én csak azt várom hogy följebb lehet tolni a szorzót stabilan 46->50, meg vagy 30db USB2.0 csatlakozót :DDD

(#84) dezz válasza TomiLi (#80) üzenetére


dezz
nagyúr

Attól függ, minek képződik az órajele a BCLK-ból, a magoktól független szorzóval. Erről nem tud valaki valamit?

(#35) sz0k3e_: "Szerintem az se jó üzlet, hibátlanul működő 3 ill. 4magos procikat adnak el 2magos árban, mégis megteszik, mert abból hiány volt vagy mittomén"

Működtek, de úgy többet fogyasztottak, mint a 3- és 4-magosokra megállapított TDP keret felső határa. Az elkészült lapkák nem sikerülnek ugyanolyan jól (alapanyag tisztasága, rétegek vastagsága, stb. -- meg persze van olyan is, hogy valahol komolyabb hiba van). Csak egy kisebb részük lesz olyan, hogy mind a 4 magot hajtva is kellően alacsony a fogyasztása. A kevésbé jól sikerülteket ésszerű 3- vagy 2-magosnak eladni. A magfeloldás engedésével az AMD a felhasználóra bízta, hogy ha akar, némi többletfogyasztás mellett használjon +1/+2 magot. Ez mindkét félnek jó...

(#85) f4lcon


f4lcon
őstag

azt hittem a sandy bridge a jövő, vettem volna valami lga1156 lap+procc+ram kombót most, és később a megváltó SB de így... :(
hagyom inkább az egészet, és fél év mulva visszatérek, mire a gigabyte kihoz valami lapot okosba.

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#87) BiP válasza f4lcon (#85) üzenetére


BiP
nagyúr

Most mi is a gond?
Veszel egy Z68-at, meg egy 2500K-t, és úgy tuningolod, ahogy szeretnéd :)

(#88) kerelo válasza f4lcon (#85) üzenetére


kerelo
senior tag

Hát igen :K mindenki arról beszél hogy a sandy a jövő,és még olcsó is :W nem értem hogy sok ember nem látja,mennyire gusztustalan lehúzás ez az intel részéről? " Vagy IGP vagy Tuning P67 , H67. 2011-ben? Nehogy már együtt lehessen :O Aztán meg.Mégis lehet :C Z68. :DDD Na add el a még szinte új P/H67 lapod persze buktával,és vegyél Z68-at . Dupla áron. :Y "Vajon az új intel konfigok hány százalékát vásárolják őrült tuningosok?" Ilyen barom magyarázatokat adnak.nem jó dolog volt az, ha pl core 2 e 7500-at, felhúzott az ember lazán 3.5 -re sima fsb emeléssel?Mindenki kb 10 perc utána olvasással megtudta csinálni,és szerintem ehhez nem kellet örült tuningosnak lenni.Ingyen simán lehetett 20%ot nyerni teljesítményben bármikor.Szóval ez igy most még nagyon gáz szerintem,Egyenlőre hanyagolom a Sandyt,nem éri meg nekem semmilyen szempontból leváltanom az I5 760-at.Szívből kívánom az AMD-nek ,hogy a Bulldozer jobb legyen ár-érték arányban ennél a lehúzós, dolognál.Már az első pozítiv dolog meg van. A bulldozer minden procija szorzó lock mentes :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#89) sebgutkopf válasza kerelo (#88) üzenetére


sebgutkopf
őstag

A harcore usernek természetesen egyszerre kell minden viszont, ha valós környezetben nem biztos, hogy ez akkora konfliktust okoz.

Ma érdemben már csak az tuningol aki nagyon teljesítmény mániás és játszik. Nekik mindenképpen van diszkrét vga karijuk és úgyse használnák az IGP-t. Teljesen elfogadható a P67 mint választás.
Aki pedig megelégszik az IGP-vel annak esze ágában se lesz akár egy 2500k-t se tuningolni, megveszi a H67-es lapot és szükség esetén a proci a turbo boost-al állítgat amit akar.

A felháborodást ott tudom megérteni, hogy aki játékos és tuningos, annak csak a tuning számít, tehát jó a P67-es lap, viszont minden prociban benne van az IGP, amit ráerőltetnek a vásárlóra, holott elég lenne a P67-be egy IGP nélküli sandy proci pár ezressel olcsóbban.

(#90) kerelo válasza sebgutkopf (#89) üzenetére


kerelo
senior tag

szerintem ez nem teljesen így van.ha így lenne,akkor mégis miért hozzák ki a z68?ráadásul p/h67 után? azért mert tudják jól ,hogy az emberek az adott pénzükért a legjobbat akarják. "ma már csak az tuningol...." de miért csak a mában gondolkodunk,ha épp a fejleszthetőség a cél. . és ezt ki is használják.hiszen aki külön vga-t használni,esetleg annak is jól jöhet az igp, ha netán hirtelen elromlik,és nincs pénze rögtön másikat venni.vagy milyen jó,hogy pl az Ivy Bridge-nél ,lekapcsol a külön vga ha nincs rá szükség. komolyan azt gondolja bárki is hogy csak az a bizonyos 10% felhasználó-ért?Ez a magyarázat nevetséges.Ha nyitottak volna a z68-al,és utána olcsóbb megoldásként a P/H67 jött volna ki,az még más.De így :W Csak azért van az időzítés,hogy a nemrég megvett P/H67 lapot is cserélje a user.Ez itt a lényeg,nem az hogy ki a gamer , és ki nem. :K "ma már csak az tuningol...." de miért csak a mában gondolkodunk,ha épp a fejleszthetőség a cél. amikor a core 2 duo kijött,akkor is elég volt mindenre.főleg az e 8400. (most is milyen jól jön sok embernek hogy meglehet húzni simán 20%-ot) utána mégis előjöttek azok a játékok,és alkalmazások,ahol kijön a 4 mag előnye.miért lenne az másképp a jövőben?

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#91) faster-


faster-
csendes tag

Szerintem is érdemes várni egy kicsit, pedig én is új gép összeállításon gondolkod :K ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.