Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó a marketing megy a kvarás rendesen...
De akkor ha jól látjuk ha olcsóbb alaplapot szeretnél, akkor:
Vagy integrált videovezérlő (H67), vagy tuning(P67Ű), ha utóbbi akkor valamivel drágább proci is(****K széria).

Grat intel, nem fogok ilyent venni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#2) Chaser


Chaser
titán

"e az őrült tuningosok eddig is csak a jól felszerelt, méregdrága megoldásokra néztek rá." kivéve aki nem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#3) rhonin


rhonin
senior tag

Tehát akkor ha most valaki vesz egy szorzózáras nem K-s procit egy p67/h67es lappal és később cserél z68-ra akkor a szorzózáras prociját tudja tuningolni?
Vagy a z68hoz is K-s proci kell?

(#4) csucsbicep válasza MZsoltee (#1) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valóban, egyszerűbb nem is lehetne. Jól meg kell nézni, hogy mihez mit vesz a user.

(#5) gfefe


gfefe
őstag

Gyanítom, hogy ezzel a kavarással nem nagyon lesz népszerű az intel...
na nem baj essenek majd a hülyeség miatt az árak én azt kívánom... nekem mind 1, hogy Intel vagy AMD... a fő, hogy occó legyen :)

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#6) Retekegér válasza rhonin (#3) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

FSB emeléssel elvileg így szorzózáras procit is lehet tuningolni Z68-as lapban, csak korlátozottabbak a lehetőségek, mint egy K-s proci esetében.
Legalábbis én így gondolom.
Jól megkavarják a sz@rt az biztos.

#7: kapsz mellé Win 7-et, passz

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#7) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

win7 in box az mit takar?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#8) MZsoltee válasza csucsbicep (#4) üzenetére


MZsoltee
veterán

Vagy majd lehet lesznek páran akik megveszik a P/H67-et, majd kijön a Z67 és akkor abból mert hogy ugye tuning meg integrált vga....

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#9) Narasim


Narasim
aktív tag

szerintem az intel procik így is ugyan olyan népszerűek lesznek. szorzózás, vagy sem, fsb emelés vagy sem. persze eddig aki olcsóbb gépet akart, hogy tuninggal majd egy kicsit lök a teljesítményen, azoknak most nehezebb dolga lesz, vagy amd-s gépe, de igazából még mindig az intel vezet és az amd-nek nincs alternatívája, csak találgatások mennek, hogy lehet, hogy lesz. bár lenne! szeretnék már egy amd-s gépet.

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#10) rhonin válasza MZsoltee (#8) üzenetére


rhonin
senior tag

Így van én is erre gondoltam, hogy most egy olcsó akármilyen p67/h67es és egy fél év múlva meg a egy új lap mondjuk. :U

Retekegér: No igen, biztos, hogy nem lesz majd annyira tuningolható egy sima sandy proci egy z68ban mert akkor nem lenne értelme a K végűeknek, senki nem venné.

[ Szerkesztve ]

(#11) csucsbicep válasza MZsoltee (#8) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Valószínűleg igen. Nagy dolog lesz, hogy ebben nem lesz benne a két korlátozás...
Intelék szvsz szépen kitalálták ezt előre.

(#12) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Újabb bőrlehúzás Intel módra...
szánalmas gazemberek :(

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) bsh


bsh
őstag

a rapid storage technology a régi intel matrix storage új neve.

(#14) Móci


Móci
addikt

"az őrült tuningosok eddig is csak a jól felszerelt, méregdrága megoldásokra néztek rá."

Persze, én is ettől félek... :DDD
Nem semmi lehúzást találtak ki az intelék. Van egy tuningmentes chipset, van egy félmegoldás, meg ugye lesz ez a baszott drága cucc. Szép...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#15) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Ez most mire jo?
3.8 GHz-et ami mellett ott a "K" jelzes, nem eleg ennyi???
Mit akarnak meg?es mivel akarjak lehuteni?

Tehat ez akkor azok kedvéért keszul akikbol minden orszagban atlagosan van ketto ennyire Tuning beteg...

Meg egyszerubb is csak felnyomni a szorzot mig a lap engedi,es nem kell napokat tolteni azzal hogy tokeletesre hangold a gepedet..

Masreszt nyilvan a biztonsagra is mennek..

(#16) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Kivan ez találva rendesen :D

(#17) adamssss


adamssss
veterán

Végre egy jó döntés...
Egy plusz pont az intelnek.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#18) aram01


aram01
nagyúr

nekem mindegy,csak tolja lefelé a többi proci árát :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#19) Male válasza adamssss (#17) üzenetére


Male
nagyúr

Ez inkább gáz... mi értelme van akkor a h-nak meg a p-nek? Mert hogy gyártani ugyan annyiba kerül azokat a chipeket, az biztos (lehet, még meg is egyeznek valójában :U )

(#20) bartucc


bartucc
addikt

Már ne is akarjak megsérteni senkit, de a tuninggal eddig se a pénzesek jártak jól, mindennapos felhasználás során, hanem a kispénzű gépépítők. A tuningversenyekre eddig is a legjobb deszkákat vitték, ez való igaz, de az elenyésző vásárlóközönség a tuningolók szempontjából szerintem. Mondhatnám hogy ezért is van most AMD-m, de hülyeség. Aki nem tuningol annak mind1, de néha jól jön a kis tartalék ha kell! :K

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#21) Móci válasza adamssss (#17) üzenetére


Móci
addikt

Elég lol ez a kijelentés...
Naná, hogy jól csinálja! Húzzon le rólunk még 20 bőrt, nem? Nyalókát ne küldjek nekik? :D
Viccet félretéve ez az intelnek plusz, neked rendes mínusz, ha kinyitod a pénztárcád.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#22) csucsbicep válasza bartucc (#20) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Teljesen igazad van. Pont ez volt benne a szép, hogy a kis pénzű emberek plusz teljesítményhez jutottak az OC által.

(#23) Morden24 válasza bartucc (#20) üzenetére


Morden24
nagyúr

Hát igazából szerintem ez nem érdekli az Intelt.

Egyrészt, nekik fontosak a tuningversenyek, mert ott publicitást kapnak, ami bőven megéri az árát.
Másrészt, az egyébként a felhasználók hány százaléka tuningol, ha az Intel komplett vásrlókörét nézem? De akkor sem valószínű, hogy iszonyatosan ütős az arány, ha kiemelem belőle a mobil procikat. Ergo igen marginális mennyiség lehet.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Retekegér válasza bartucc (#20) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az a baj, hogy itt az "őrült tuningosok" (értsd: lóvé nem számít) és a reklám vannak célkeresztben, nem az a hozzáértő réteg, aki kisebb beruházással szeretné hozni a drágább processzorok teljesítményét. Merthát pont ezt szeretné "felárasítani" az Intel a K-s procikkal, így meg ott vagyunk, ahol a part szakad.

<< Heimdal >>

(#25) A Zéé


A Zéé
addikt

Igazából nem értem, hogy miért sír mindenki a tuning miatt.
Vajon a globálisan eladott PC-k hány százaléka húzott?
Szerintem jó ha 10%. Nyilván az itt (és bármilyen más PC-s oldalakon) fórumozók közt ez az arány biztosan átlépi az 50%-ot, de még mindig nem a "tuningolós" vásárlók adják az eladások, és a bevételek nagy részét.
Aki rekorder tuningoló akar lenni az meg úgyse a 20-40k-s processzorok és a 20-30k-s alaplapok közül válogat (amikből amúgy kb a legtöbb fogy), és nem is valószínű hogy az Intel termékeivel szemezget.
Nyilván vannak páran akiket kellemetlenül érint az, hogy ezek után nem állítgathatja szabadon össze-vissza a gépét, de a vásárlók 90%-át eddig sem hatotta meg a tuningolás szabadsága.

Just a simple Lineman...

(#26) Puma K


Puma K
veterán

Nemsokára építik a falakat aminek egyikoldalán lesznek a gazdagok a másik oldalt pedig a szegények...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#27) szki


szki
őstag

Vajon az új intel konfigok hány százalékát vásárolják őrült tuningosok?
Vajon az új intel konfigok hány százalékát vásárolják tuningosok?

Szóval ez az egész csak tényleg marketing. De a normális gépépítőket jól megkavarják.

(#28) Retekegér válasza A Zéé (#25) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ez az egyik oldal. A másik oldal pedig az, hogy az AMD-nél adott lesz-e továbbra is a tuning, netán a letiltott magok feloldásának esélye? Mert akkor ezt a célcsoportot, legyen az akármekkora % (szerintem nem elhanyagolható) az Intel könnyen elveszítheti.

<< Heimdal >>

(#29) Syron válasza Retekegér (#6) üzenetére


Syron
tag

BCLK-ra gondolsz nem? ;)

Más; Nem nagy beleszólást hagynak nekünk ezekbe, de tuningosok (nem hivatásszerű) elég vékony réteg szvsz. A bevételük nagy része nem ebből származik, max. marketingnek jó.

[ Szerkesztve ]

(#30) A Zéé válasza Retekegér (#28) üzenetére


A Zéé
addikt

Hát igen ez az, amit senki sem tud, hogy az AMD-nek mi lesz a következő lépése.
Fél éve azért ajánlott mindenki Am3-as gépeket, mert ha majd jön a Bulldozer, akkor az is jó lesz bele, aztán idővel kiderült, hogy ott is az új architektúrához új foglalat is jön. Ugyanennyire találgatás még, hogy ott megmarad-e a Core Unlock , vagy esetleg a szorzózármentesség. Az nekik sem jó üzlet, hogy veszel egy Athlon II x3-at, vagy egy Phenom II x2-t és szerencsével töredék áron hozzájutsz egy egy Phenom II x4-hez

Just a simple Lineman...

(#31) Retekegér válasza Syron (#29) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Bocs, leragadtam a Conroe-nál. :DD

#30: Hogy mennyire jó üzlet, nem tudom, de biztos megéri, ha ezzel növelni tudja a piaci részesedését. Nem véletlenül hagyták meg a magok feloldhatóságát szerintem.

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#32) proci985 válasza Male (#19) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valszeg 1-2dollárral olcsóbbak előállítási szempontból. az már elég nagy különbség.

más: tuning eddig se volt ingyen, alaplapra, tápra és hűtőre (mag néha memekre) eddig is ügyelni kellett.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#33) tomic


tomic
addikt

Egyenlőre maradunk a jól bevált I7 mellett. :K

(#34) marositech


marositech
senior tag

No és mitjelent eza:
Discrete Graphics Support for 1x16 or 2x8?
Ugye nem a PCI-Expressről beszél...

Olyat rádverek...hogy megkulázol! :)

(#35) sz0k3e_ válasza A Zéé (#30) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

Szerintem az se jó üzlet, hogy hibátlanul működő 3 ill. 4magos procikat adnak el 2magos árban, mégis megteszik, mert abból hiány volt vagy mittomén :P Aztán ezek után, hogy te azzal foglalkozol, és megpróbálsz belőle kicsikarni meg L3 cache-t vagy magokat, az szvsz teljesen érdektelen számukra.

[ Szerkesztve ]

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#36) Overlocker válasza marositech (#34) üzenetére


Overlocker
veterán

De

(#37) Móci válasza marositech (#34) üzenetére


Móci
addikt

Tuningolni kell, nem két vga-t használni! Majd jön arra is egy külön chipset! ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#38) Santiagain


Santiagain
senior tag

Kíváncsi lennék, hogy az itt írogatók többsége mire használja a számítógépét, amihez a mai csúcsprocikat is tuningolni kell.

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#39) Angel1981 válasza aram01 (#18) üzenetére


Angel1981
veterán

hehehe - a régi procikat inkább kifuttatják, minthogy komolyan árat csökkentsenek! :N

(#40) Chaser válasza Morden24 (#23) üzenetére


Chaser
titán

Már a szomszéd kutyája is tuningol ;] Nem véletlen van már lowend chipes lowend árú lapokban is tuning lehetőség. Ha nem lenne rá igény nem vackolnának vele. Neweggen szoktam nézni a review-ket, az nem egy fórum, hanem ehy hasonló bolt mint mondjuk az ipony, meg sokkal részletesebb leírást/képeket lehet találni a cuccokról. A userek meg szépen eírják a véleményüket, hát minden 2. emberkénél OC státuszú a cpu vagy vga a legtöbb esetben, pedig ott nincsenek is annyira rászorulva. Én csak a hecc kedvéért szoktam tuningolni, ezért nem is fizetnék semmiféle extra lapokért, abban semmi poén nincs:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#41) keIdor válasza Móci (#37) üzenetére


keIdor
titán

Áhh, majd a kazán NF200. :DDD

Egyébként ez a Z68 is annyira kellett, mint egy falat kenyér. Ennek kéne lenni a P67 helyett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#42) Morden24 válasza Chaser (#40) üzenetére


Morden24
nagyúr

Persze, hogyne.
Az, hogy egy bolt reklámozza a saját weblapján a saját webshopjában elérhető termékeket, az azért engem nem győz meg semmiről. Az ilyen cikkek olvasói potenciálisan "HC" réteg, a casual le nem szarja a tuningról szóló cikkeket, mert az adatok 90%-a totál értelmetlen számára.

Szóval az, hogy mit látsz egy hardverrel foglalkozó fórumon, vagy egy shop fórumán, az kb. annyira reprezentatív, mintha egy LANpartyn tennéd ugyanezt :D

Sectumsempra - For Enemies

(#43) Mauzes válasza A Zéé (#25) üzenetére


Mauzes
őstag

Szerintem meg jó, ha 1%-a...

(#44) Chaser válasza Morden24 (#42) üzenetére


Chaser
titán

Ezek nem -csak- tuningról szóló cikkek, leírja amit vett milyen, akár egy hdd-nél, a konfigot meg leírja mellé, xy cpu@zt pl..nincs lehetőség válaszadásra, nem egy topik. Nyilván azért van a 10k-s lapokban is tuning opció hogy a 10% "HC" réteg azt vegye, na a HC réteg az nem lowend lapokat fog venni nyilván. A tuningolók már jóval többen vannak mint 10 éve pl, a neten mindent meg lehet találni, nem kell hozzá nagy ész, max a finomabb eredményekhez:) De 10-30%-os OC-t pár óra olvasgatás után bárki el tud érni, aztán elmondhatja hogy a gépe tuningolt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#45) Törzsúr


Törzsúr
senior tag

Jó vételt csináltam annak idején az i7 920-al.
Ebből az egész őrületből én kimaradok! :DDD

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#46) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Csoda lett volna ha nem jön elő valami hasonlóval az intel. Már a core2 széria óta minden ovis tudja izomból tuningolni a prociját. És most pont ezt vették volna el, ezzel sok sok felhasználót eltaszítva maguktól, neeeem ilyet nem szabaaad--- tessék népem itt a tuningcsipszet 1,5-2 x es áron...

(#47) Móci válasza keIdor (#41) üzenetére


Móci
addikt

Az majd adja a fűtést... :DDD

A kulcsszó sajnos a kellene. Valóban jó lett volna, ha ez lenne a P67 helyett. De az úgy nem profit, szóval álmodozhatunk...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#48) Taranti


Taranti
senior tag

No, ebben az a poén, hogy munkahelyem hálózatában idén cserélünk le kb. 400db (igen, négyszáz) PC-t, és hát bizony úgy tűnik, hogy az AMD-re fogunk szavazni... Intel: :P

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#49) MPowerPH válasza Móci (#37) üzenetére


MPowerPH
félisten

Hát, ebben nem lesz nagy szám a tuning. Kis Pista megnézi a lap mikor írja pirossal a feszeket, az alá közvetlen belövi az összeset, addig emeli a proci szorzóját, amíg elindul a gép, ugyan ezt teszi a memóriával is, bár lehet itt XMP-re támaszkodik, az mégsem annyira bonyolult ;] . Majd ha nem jön össze jöhet a piros tartomány a feszekben. Aztán ő lesz a napi f@sza gyerek a fórumon, hogy neki így megy meg úgy megy, és ő mekkora király. :DDD ;]

mod: Árban ezek a komolyabb lapok, ha lesznek, az 1366 prémium kategóriába esnek bele, árazás terén. Tehát 75k, és fölfelé. Azért az nem olyan gázos.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#50) ttower


ttower
aktív tag

nekem először ez ugrott be mint a vásárlóknak alternatíva:
1. irodai/otthoni "netezős" gép: h chipset, tuning nélkül, nem kell erős vga.
2. játékos gép: tuning lehetősége p chipsettel, szerintem ha valaki a procit húzza, az a nagyobb teljesítményre hajt, ami az esetek szerintem elenyésző százalékában merül ki csak a cpu számítás kapacitás növelésében (értsd: van mellette külső vga, mert játékra inkább az mint valami integrált).
3. perverz vágyak gépe: tuning is és az integrált vga is megvan. elsődleges felvevőközönség az extrém tuningosok és bacsis 20 év múlva.

szándékosan hagytam ki azt a közönséget akik tényleg csak a cpu számítási kapacitására mennek, mert szvsz általában ahol ez fontos ott inkább fizetnek kicsit(sokkal) többet a stabilitás oltárán, mint játszanak a tuningal.

átgondolva én is érzek némi perverz pénzhajhászatot a dologban, de manapság nem igazán találok céget ami nem erre menne.

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.