Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #45997568


#45997568
törölt tag

!Yes :C Johet a Vega!

(#2) CJ4567


CJ4567
veterán

No Sana No Life

(#3) Habugi


Habugi
addikt

Kösz a részletes ismertetőt..! :R

Megjegyzem nagyon kár a látszat kedvéért Radeon Softwarenek csúfolni, ez Polaris Software. :o

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#4) Yany


Yany
addikt

"[...]illetve a Polaris 20-as és 21-es lapkákat használó, 500-as sorozatú Radeonok esetében lehetőség lesz a videomemória órajelének csökkentésére is."

Ezt nem értem. Eddig is lehetett csökkenteni a VRAM órajelet.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5) bozont


bozont
veterán

Na, ez már hozott olyan újításokat ami miatt érdemes frissíteni a 17.3.1-ről. :C
Mondjuk nem siették el a régi Advanced beállítások átültetését az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#6) CJ4567


CJ4567
veterán

Több mint 1 év után végre nem beállításokv-t ír ki. :Y

(#4) Yany Nem csak Polaris 20 és 21-en működik, működik Polaris 11-en is.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#7) #45997568


#45997568
törölt tag

4-ik oldal utolso bekezdes masodik sor: a működük némileg eltér.

(#8) Balathruin válasza CJ4567 (#6) üzenetére


Balathruin
veterán

Hanem angolul van, mennyivel jobb. :D
Program is angol?

(#9) CJ4567 válasza Balathruin (#8) üzenetére


CJ4567
veterán

A program magyar. Szerintem ez jobb megoldás, legalább helyesen van megírva. :D

No Sana No Life

(#10) kolopele


kolopele
nagyúr

Ha az nVidia továbbra is ilyen f@s drivereket fog kiadni eladom az 1080 TI - t és veszek majd egy Vegá - t. Soha nem volt még Radeon kártyám, mindig is tartottam tőlük (mondjuk eddig nem is tudtam volna csak középkategóriásat tőlük venni, az meg nem kell), de hátha megveri az nVidia jelenlegi csúcskártyáját, bár lassan nem is ez lesz a fő lényeg hanem hogy milyen driverek jönnek ki. Az utóbbi nVidia driverek mint mondtam csapnivalóak.

[ Szerkesztve ]

(#11) awexco válasza CJ4567 (#2) üzenetére


awexco
őstag

Neked is error-t dobott ?

AMD Settings
Végső állapot: Sikertelen
Tétel verziója: 2017.0720.1902.32426
Méret: 150 Mbyte

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#12) #85552128


#85552128
törölt tag

"Érdemes kiemelni, hogy az NVIDIA is rendelkezik egy hasonló megoldással, ami az Adaptive V-Sync nevet viseli. "

Az Adaptive Syncet még a Keplernél hozták be.
Az nVidia hasonló alternatívája a Fast Sync nevet viseli ami tavaly a Pascallal jött és nem utolsó sorban elérhető a 2014-es Maxwell2 sorozatra is, nem úgy mint ez a csoda. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) awexco válasza kolopele (#10) üzenetére


awexco
őstag

Radeon driverek valóban jó irányba haladnak :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#14) CJ4567 válasza awexco (#11) üzenetére


CJ4567
veterán

A programból frissítve igen, az AMD oldaláról frissítve tudtam csak telepíteni.

No Sana No Life

(#15) Abu85 válasza #85552128 (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A fast sync csak egy szimpla v-sync front bufferrel. Semmiben nem hasonlít az Enhanced Sync-hez. Már csak azért sem, mert a stutter problémát nem oldja meg. A legközelebb ehhez a megoldáshoz az adaptive vsync áll, csak vsync-re jellemző késleltetéssel.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) kolopele válasza awexco (#13) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csak érjék el végre a kártyáik is a Geforce - ok szintjét. Nagyon kíváncsi vagyok a legnagyobb Vega kártyára, meglátjuk mit produkál majd.
Abu85: Inkább a v-sync mint a fast sync, de az adaptive sem tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#17) pomorski válasza CJ4567 (#6) üzenetére


pomorski
őstag

Egy AMD rajongó barátom egyszer nekem a kocsmámban megmagyarázta, hogy az úgy van jól, csak rosszul van tagolva és hiányoznak a szóközök. A helyes tagolása a következő: beállítás, sok kv (kv=kávé, és úgy kell érteni ezt, hogy sok idő szükséges a beállításokhoz).

(#18) awexco válasza kolopele (#16) üzenetére


awexco
őstag

Az a helyzet , hogy nem várnék csodát ...
Nem a már megjelent játékokba fog domborítani , hanem a majd megjelenőkben .
Ami hosszútávon kellemes , de aki a Vegára 0% -ban optimalizált játék tesztek alapján dönt az csalódni fog .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#19) kolopele válasza awexco (#18) üzenetére


kolopele
nagyúr

Akkor marad az nVidia még egy jó darabig. Legfeljebb játék függően cserélem a drivereket :D

[ Szerkesztve ]

(#20) awexco válasza kolopele (#19) üzenetére


awexco
őstag

Ezt neked kell eldöntened . Monitorodtól is függ ill annak frissítésétől.
Ha egy mezei FulHD-s 60HZ es moncsid van akkor nem lesz gondod a vegával . óriási fps különbségek nem valószínűek .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#21) kolopele válasza awexco (#20) üzenetére


kolopele
nagyúr

Adatlapomon láthatod milyen monitorom van.

(#22) #85552128 válasza Abu85 (#15) üzenetére


#85552128
törölt tag

Már hogyne hasonlítana ? Pont, hogy ahhoz van közelebb, mert az volt a Fast Sync lényege az adaptívval ellentétben, hogy minimális input laggal ÉS tearing nélkül jött végre egy megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#23) kolopele válasza #85552128 (#22) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mégis sok játéknál gondot jelent a fast sync. Van ahol remekül működik, de soknál nagyon rossz.

(#24) #85552128 válasza kolopele (#23) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ugyanúgy ahogy ez sem fog mindennel tökéletesen működni.

(#25) Abu85 válasza #85552128 (#22) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ugyan miért hasonlítana? A fast sync csak egy vsync front buffer leképezéssel. Minden vsync probléma jellemző rá csak kisebb a késleltetése a vsyncnél.
Az adaptive vsync és az enhanced sync előnye, hogy a szinkronablakról lecsúszó frame-ek esetén nem lesz akadás, na persze hátrány, hogy megmarad a képtörés. Akadás például nagyon is van fast sync es vsync mellett, de nincs képtörés.
De ha annyira akarod hasonlítani, akkor az Enhanced Sync leginkább egy adaptive vsync megoldás, fast sync közeli késleltetéssel és fps limit nélkül. Ezért nem hasonlít igazából egyikre sem, teljesen egyedi.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) kolopele válasza #85552128 (#24) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez mondjuk igaz.

(#27) Blindmouse válasza #85552128 (#22) üzenetére


Blindmouse
senior tag

"Az AMD a fentiek miatt a két véglet közé behozza az Enhanced Sync képességet. Ez alapvetően a képtöréseket nem tünteti el, ha a képszámítási tempó kisebb, mint a kijelző frissítési frekvenciája, de az akadásokat már igen. Ugyanakkor, ha a teljesítmény a frissítési frekvencia fölé kúszik, akkor már nem lesz képtörés, illetve a késleltetés is kisebb lesz a vertikális szinkronhoz viszonyítva."

Ne aggódj, ez az eset a gyakorlatban nem igazán eshet meg.
Mármint egy AMD kártya bármilyen értékelhető FPS-t kipréseljem magából.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#28) #85552128 válasza Abu85 (#25) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ja, hogy akkor abszolút nem kezeli a tearinget (az AMD slideon "occasional tearing" volt), így tényleg az Adaptívhoz van közelebb csak akkor a 3 közül még mindig a Fast sync a használhatóbb.

[ Szerkesztve ]

(#29) Abu85 válasza #85552128 (#28) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem abszolút nem kezeli, hanem valamennyire kezeli, ha a szinkronablakból kicsúszik a tempó, de nem tudni, hogy miképp működik. Valami speckó dolog lehet. Olyan megoldást akartak, ami nem akadozik, mint a vsync vagy a fast sync, de nem is büntet a késleltetésével, mint az adaptive vsync. Ez sem a legjobb, de mindenhol a kompromisszumra törekszik.
Akinek ennél is jobb kell mehet Freesync-re. Az Enhanced Sync a maximum, amit a fix frissítésű kijelzőkön lehet tenni, de a csodát már a fix frissítés ténye akadályozza.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) kwzatz válasza Blindmouse (#27) üzenetére


kwzatz
őstag

"Ne aggódj, ez az eset a gyakorlatban nem igazán eshet meg.
Mármint egy AMD kártya bármilyen értékelhető FPS-t kipréseljem magából."

Érdekes, 1080p-ben még nem mentem high 60 fps alá a 470-emmel. Az én kártyám lehet a Kiválasztott. :DD

szerk.: Hazudtam, egy játék volt a Wolfenstein: New Order, az tragikus AMD kártyákon.

[ Szerkesztve ]

(#31) Blindmouse válasza kwzatz (#30) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Fú, figyu, küldd vissza az időben akkor úgy 2008 tájékára, mert akkor még nagyon menő volt a FullHD 60 FPS.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) kolopele válasza kwzatz (#30) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt nehezen tudom elképzelni ha már játszottál a Mafia 3 - al vagy a Mass Effect-tel, de idevehetjük a Dishonored 2 - őt is.
Blindmouse: A 60 fps nálam is adott csak éppen 4K - ban.

[ Szerkesztve ]

(#33) DraXoN


DraXoN
addikt

Én egy jobb ventilátor profilozási módot szeretnék még bele, és repülne a gépemről lefele az "msi afterburner"..
csak amiatt van fent ..

minden mást ami nekem kell meglehet a gyári driverben csinálni :) ... tök jó dolog az, hogy belehet állítani, hogy csak pár játékban overlockolja magát a gpu, amiben meg nem kell ott meg még vissza is lehet venni.

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#34) awexco


awexco
őstag

Warthunder alatt nem sikerült normálisan belőnöm ezt a kibővített sync-et vagy túl sok vagy túl kevés fps volt
144hz es moncsi mellett . Képkocka vezérlés sem segített :(
pedig az alacsony inputlag hasznos dolog egy fps-nél

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#35) kwzatz válasza Blindmouse (#31) üzenetére


kwzatz
őstag

Nehéz a kommentedre érdemben reagálni a láthatóan eltérő preferenciarendszerünk, általános életszemléletünk miatt, mert engem vajmi kevéssé érdekel, hogy mi a "menő". Az 1080p/60fps meg talán napjainkban standard elvárás általában, a legtöbb ember erre törekszik, ezt célozza meg, nyilván azért írtam, nem azért, mert az "menő".

kolopele: A Mafia 3-mal és a ME:Andromedával nem játszottam, a Dishonored 2-nek pedig a demóját próbáltam, néhány beállítást visszavéve korrekt módon futott az is, néhol beesett 50-re.
A 4k miatt meg Blindmouse szerint egész biztosan menő vagy. Ugye Blindmouse? (vagy kell még hozzá egy iphone 7 meg ferdén hordott baseball sapka is, miközben tombol a fülesből a Wellhello? :D )

(#36) kolopele válasza kwzatz (#35) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem állt szándékomban menőnek lenni senki szemében, csak egy csúcskártya mellé minimum kell egy WQHD vagy egy 4K (néha azt érzem két 1080 TI sem ártana) monitor. Nekem semmi bajom a FHD 60 fps - sel, sőt elárulom neked gyerkőceim nagyon szép képminőségben tudtak játszani 60 fps mellett 1440x900 - as monitoron is elsőként 1050 TI - vel, kicsivel HD felbontás felett van ugye, natív képe meg minden monitornak szép. Engem a 60 fps feletti élet nem izgat, az az alatti viszont kerülendő ha csak lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37) kwzatz válasza kolopele (#36) üzenetére


kwzatz
őstag

Azzal még Blindmouse 31-es kommentjére céloztam, csak kapóra jött, hogy említetted a 4k-t. Teljesen érthető, hogy egy 1080Ti-t pazarlás lenne 1080p-re használni jelen állás szerint (kivéve néhány tragikusan optimalizált játékot esetleg).

(#38) awexco válasza kolopele (#36) üzenetére


awexco
őstag

Pedig bőven van látható élet 60hz felett és nagyon meg lehet szokni :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#39) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, ahogy elnézem azon a női arcon nem sokat segít 50Mbps-nyi smink. ;] :P

awexco - Sőt, még 60Hz és 60Hz közt is van élet (BFI).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#40) Pécsi gyerek válasza Blindmouse (#31) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Üdv egérke,én egy időutazó vagyok 2008 tájékáról.És nagyon menő is vagyok,mert... :U Én köszönöm elvagyok egy Rx 460 4 gb- al,meg egy pentium G4560- al,8 Gb ddr4 2400 mhz-el vígan Fhd-n. ;) Minden játék megy közepes ,magas beállításokkal 35-60 fps-el és képzeld ez nekem(meg sok menőnek így 2008- ban,ja nem 2017- ben bocsika :K ) bőven jó.Köszi hogy meghalgattál,de most megyek vissza a retró 2008- ba,mert korlátozott a tér,és idő ugrás ideje.Szia :DDD
Más :valaki elmondaná,hogy mi a különbség,ha Amd programból frissítek,vs letőltöm az Amd oldaláról a drivert és úgy.Én programból szoktam,és nem találkoztam hibával vagy bármilyen hátrányal idáig.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41) awexco válasza janos666 (#39) üzenetére


awexco
őstag

BFI ? WTF ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#42) awexco válasza Pécsi gyerek (#40) üzenetére


awexco
őstag

Elképzelésem sincs mi lehet a difi de programból kivételesen elsőre nem ment .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#43) tailor74


tailor74
őstag

Köszi a részletes ismertetőt. :)

Kíváncsi vagyok milyen háború alakul itt ki estig...

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#44) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez a késleltetés ez VR-nél érdekes nem ? 37 milisec tvnél az átlag késleltetés hát ezen nem hiszem hogy sokat tudna jobbá tenni :D

(#45) Cifu


Cifu
nagyúr

Csak Habugit tudom ismételni. Ez nem Radeon szoftver, ez Polaris Software.

A Wattman problémáit mikor oldják meg az R290/390 kártyákon? Ha meg nem foglalkoznak vele, akkor gyakorlatilag Legacy szintre száműzték a két éves felső kategóriás kártyákat, mert effektíve a Pre-ReLive (vagyis Pre-Wattman) driverekkel lehet normálisan használni... :(((

"Köszönjük" AMD, hogy ennyire törődsz a vásárlóiddal... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#46) Sanya válasza Cifu (#45) üzenetére


Sanya
nagyúr

intel driver támogatási szintjére azért nehéz süllyedni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#47) Cifu válasza Sanya (#46) üzenetére


Cifu
nagyúr

Tudom, van / volt benne részem. :DDD

De ettől még nem vigasztal, hogy ennél is van lejjebb... :(((

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#48) asaca


asaca
tag

:R

BF3: aSaca-Hun

(#49) ZuluMASTER


ZuluMASTER
csendes tag

Szóval 1max 2hét és üdv közöttünk Vega? :P

Minden publicitás jó, kivéve a nekrológot.

(#50) DRB


DRB
senior tag

Mi a franc, Win 8.1-re nincs, Win 7-re meg van, mi van ezekkel? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.