Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Schuler888


Schuler888
senior tag

":-(" ez mi? :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#2) viragdani01 válasza Schuler888 (#1) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

Személy szerint sajnálom, hogy nagyon durván megcsappant a médialejátszók száma és a high-enden kívül már nem sokat találni, úgyhogy az a szomorú fej a személyes adalék. Azért is tettem dőlt betűssé. :B

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#3) Luser2000


Luser2000
addikt

Csodálom, hogy egyáltalán idáig húzta.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#4) bollokcs80 válasza Luser2000 (#3) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Én is erre gondoltam. A cikk utolsó mondata érdekes, "megfizethető" (legalábbis itthon) sose volt.

B.Cs.

(#5) Lenry


Lenry
félisten

a gen1-es Shuffle-m szerintem most is megvan valamelyik táskám aljába dobva :D
ha jól emlékszem az akkuja sokkal tovább bírta, mint amennyit a tárkapacitásba beférő zene indokolt volna, de asszem egy műszakot simán kibírt, amit diákmunkásként kifejezetten honoráltam

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#6) Yeffy


Yeffy
veterán

elég sokaig birta :K

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#7) Necroman_Mk2


Necroman_Mk2
őstag

Hát igen, forradalmi technológia volt 2001-ben, de 20 év alatt eljárt felette az idő...

Egyébként van egy használtan vett iPodom, nem tudom, milyen generációs, 80 giga tárhellyel. Arra töltöttem fel albumokat MP3-ba, és munkába ingázás közben hallgattam. Persze innováció ide vagy oda, a ClickWheelt nehéz megszokni.

#5 Lenry Valahogy ennek a Shuffle-nek a létezését nem igazán tudtam megérteni, meg no offenze hogy miért veszik az emberek azon kívül, hogy elmondhassák: van iPodom :F

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#8) joey04


joey04
titán

Elképesztően zseniális termék volt, amit egy másik elképesztően zseniális termék ölt meg. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#9) Wesiz


Wesiz
tag

miben volt ez a termék forradalmi? bár én a 2000es évek elején kissrác voltam így a tech világ újdonságait nem követtem különösebben, de én is használtam először walkmant aztán mp3-at. ismertségi körben csak egy gyereknek volt ipodja, a pontos nevét nem tudom csak azt furcsáltam hogy nem volt kijelzője így a haverom nem is tudott konkrét zenét kiválasztani hogy ő most ezt akarja hallgatni, hanem ami jött, az enyém ezzel szemben kijelzős volt.
valószínüleg az akkori ipod régebbi volt, de a forradalmi jelentőséget így se értem.

másik amit nem értek, az az ipod touch. ez gyakorlatilag egy telefonálásra képtelen iphone? az apple oldalán a mai napig kapni (siessen akit érdekel) a 256 gigás ipod touch csupán 165ezer forint https://www.apple.com/hu/shop/buy-ipod/ipod-touch/256gb-piros
ezért az árért cserébe a 2016os iphone 7-ben bemutatott a10-es chipet kapod, és hardveresen még ez a legújabb része, például nincs benne ujjlenyomat olvasó ami a 2013-as iphone 5s-ben is benne volt.
nem tudom hány évet kéne visszamenni az időben hogy ez a termék ezért az árért jó, de legalább elfogadható vételnek számítson, konkrétan 2016ban (annál nem lehet régebbi az a10 miatt) lehetett nagy jóindulattal rendben az árazás

(#10) k-adi válasza Schuler888 (#1) üzenetére


k-adi
nagyúr

az egy szomorú fej emoji, mint ez: :(

(#11) k-adi válasza Yeffy (#6) üzenetére


k-adi
nagyúr

ja, 20évig.
wow
én már min. 10éve elfelejtettem hogy létezik :D

(#12) spect80 válasza viragdani01 (#2) üzenetére


spect80
senior tag

Alapvetően ezzel nem lenne baj, mert ahogy a telefon sokaknál kiváltotta a fényképezőgépet, ugyanúgy a médialejátszót is. Sokkal praktikusabb minden egyben, a top telefonokban pedig a hangminőséggel sem volt baj.
A gondok inkább azzal a hülye trenddel kezdődtek, amikor az apple mondvacsinált ostoba indokok mentén elkezdte kihagyni a jack csatlakozót a telefonokból a többi gyártó meg követte

(#13) omlosz válasza Wesiz (#9) üzenetére


omlosz
csendes tag

Nekem van előző gen-es touchom és bár sejthető volt, de azért reménykedtem, hátha még kiadnak egy generációt (mondjuk, ha nem lenne a chip hiány szerintem még egy belefért volna részükről).

Mivel ezen van spoti és társai, így teraszon, vízparton erről szoktam kirakni bt hangfalra a zenét.

Akár az én user errorságom is lehet lehet, de nekem egyszer se jött össze, hogy telefonról kirakott zene ne állt volna meg vagy azért mert felhívtak, vagy elindítottam egy videót youtubeon, esetleg hívás jött messengeren, vagy fotóztam.

Na mindegy majd valamelyik régi telefon vagy egy ipad mini átveszi a szerepét, csak pont az volt a jó benne, hogy kicsi volt.

(#14) viragdani01 válasza spect80 (#12) üzenetére


viragdani01
HÁZIGAZDA

A jack elhagyásával teljesen egyetértek. Az első részével csak félig, én például imádtam a Rockboxszal feltuningolt iPodot, illetve az iPod Touch is jailbreakelve elég jó szórakoztató központ volt, az akkori telefonoknál jóval potensebb zenei szoftverrel, na meg több tárhellyel csak a médiának.
(Igaz, az aktuális generációktól lemaradva voltak meg ezek nekem, általában használtan vettem őket a diákmelós fizuból. :D )

Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

(#15) A Molyember válasza Luser2000 (#3) üzenetére


A Molyember
tag

Na hát azt én is, egyszerűen semmi értelme ma már még egy cuccot magával cipelnie az embernek, ha egyszer van egy másik eszköz, ami ugyanazt, és még többet is tud nyújtani.

(#16) Lenry válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére


Lenry
félisten

hogy miért veszik az emberek, azt én se tudom, mert én sem emlékszem, hogy pénzt adtam volna érte :DDD
arra se emlékszem honnan van

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) Luck Dragon

Megértem a döntést hozatalát , szerettem ezt a korszakot amikor még ezek az eszközök domináltak .
Nekem is van egy ötödik generációs Ipod Nanom ami mai napig működik egy Sony Walkman lejátszóval együtt .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#18) Coulson


Coulson
tag

Az iPod volt a bevezető számomra az Apple világába. Lehet, hogy a nosztalgia szépíti meg az emlékeimet, de az iTunes-ra is csak könnyes szemekkel tekintek már…

[ Szerkesztve ]

(#19) spect80 válasza viragdani01 (#14) üzenetére


spect80
senior tag

az igaz, hogy az akkoriaknál jobban voltak, de egy meizu mx4 pro, htc one m9 vagy iphone 4 már bőven hozta a szintet, sőt meg is haladta. pár éve nosztaligából beszereztem egy ipod nano 4.gen-t. Annál mindegyik felsorolt teló kategóriákkal jobban szólt.

(#20) Yeffy válasza k-adi (#11) üzenetére


Yeffy
veterán

detto, ezert is pislogtam egy sort a cikken. meg, h mennyire venulok. :D

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#21) Elpresidente válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére


Elpresidente
tag

Én a shuffle-t futáshoz használtam, arra akkor tökéletes volt (egy sport Sennheiser fülhallgatóval).

Xbox gamertag: goserHU

(#22) rbence válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére


rbence
senior tag

Bmx-ezéskor inkább erre estem rá, mint az N-Gage-re :)
A mérete miatt nagyon jól bírta a strapát, a csíptetője baromi hasznos volt, én imádtam.

#16 Lenry Hozzám Pl promós cuccként került egy Suzuki bemutatón, szórták egy időben ezeket :D

"...Life is too short to remove USB safely..."

(#23) Danipicur2


Danipicur2
tag

A 7. gen iPod Touch élettartamát is húzták, ameddig lehetett, az iPod Touchokban az volt a szép, hogy az aktuális iPhone hardverét adták sokkal olcsóbban, ezzel egyfajta olcsó belépő volt az Apple ökoszisztémába, a 7. gen is egy elég eröltetett termék volt, 85 ezret még megért, mikor kijött, de azóta 1 centtel se vitték lejebb az árát, ugyanúgy 85 ezerért szórják ki a megmaradt 32 gigásakat, mint mikor megjelent, a 256-s meg 165 ezer, ami elég erős ár egy olyan cuccért, ami hardveresen iPhone 7 volt, de kijelzőben és kamerában egy 5S, de a Touch ID is hiányzott, de legfeljebb még kb. 1-2 év támogatása maradt a 7. generációnak (Az őt megelőzőek már rég nem támogatottak), szóval túl sokáig már nem is kell velük foglalkoznia az Apple-nek:))

Egyébként akinek még mindenképp kell ez a kütyű, 32Gb-s modell még mindegyik színből elérhető, 128-s csak szürkében és asztroszürkében érhető el még, illetve van még 256-sból arany :R

[ Szerkesztve ]

(#24) Schuler888 válasza k-adi (#10) üzenetére


Schuler888
senior tag

értem én, de nem láttam még soha MA! cikkben a lezársként egy smileyt. "sajnaljuk a hiányát, személy szerint én" vagy vmi szöveges akarmi, de egy uj bekezdésbe odahányt smilye... wtf..

btw, szeméélyes kedvencem, nagyon cool volt, nagyon akartam, még pont az első GALAXY GEAR okos óra előtt:

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#25) juuzer


juuzer
addikt

Megtartom akkor az első fizetésemből vett Shuffle-ömet emlékbe. :DD

R.I.P. tho :(

[ Szerkesztve ]

Vamos a la playa.

(#26) Luck Dragon válasza Schuler888 (#24) üzenetére

De rég is volt! Volt egy időszak akik tényleg sokan órát készítettek belőle . De sok kiegészítő volt hozzá … :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#27) janeszgol


janeszgol
félisten

Én is ezzel kezdtem az okosodást. iPod Touch 1G, 2G, 3G és 4G, illetve most is megvan a 6G-m.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#28) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Őszintén csodálkozom, hogy ilyen még mindig van (volt).
2007-ben kaptam születésnapomra egy Sony Ericsson K550-et, azóta mobilon hallgatok zenét.

(#29) gzbotii válasza Necroman_Mk2 (#7) üzenetére


gzbotii
veterán

"Valahogy ennek a Shuffle-nek a létezését nem igazán tudtam megérteni, meg no offenze hogy miért veszik az emberek azon kívül, hogy elmondhassák: van iPodom :F"

Olcsó volt, kis helyen elfért és könnyű? Azaz hordozható.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#30) #65896960


#65896960
törölt tag

RIP

(#32) Schuler888 válasza UltimaRatio (#31) üzenetére


Schuler888
senior tag

Igen :DDD
[link]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#33) burriebonz válasza gzbotii (#29) üzenetére


burriebonz
tag

Másik hogy lehetett MLM rendezvényeken szórni repi ajándéknak.... :))
Persze anno amikor haverom kapott egy 1gn Touch-t usákokból, a fél karom is mehetett volna! :D

(#34) Schuler888 válasza burriebonz (#33) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mondjuk az apple ha tudna hogy MLM ajandekkent szorjak a cuccait, az az mlm masnap halott :DDD

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#35) LilProphet90


LilProphet90
senior tag

2006-ban a nyakbaakasztós 256 MB-os noname MP3-lejátszóm után felüdülés volt a zöldszínű 4 GB-os iPod Mini.. persze eladás utáni másnap egyből megadta magát az akku, emlékszem, hogy felmentem a csajhoz és előtte kinyomtattam magamnak, hogy hogyan kell benne akkut cserélni (már akkor sem volt egyszerű). Utána jöttek a Nano-k és végül a Touch 2008-ban, azzal csatlakoztam életemben először a már otthon létező, de még kihasználatlan wifi-hálózatunkhoz.

Jó buli volt, de már nagyon eljárt felette az idő.

Zenei alapok, remixek: http://www.reverbnation.com/lilprophetmusic

(#36) Necroman_Mk2 válasza gzbotii (#29) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

A 2. és 3. pont igaz volt szinte bármelyik iPodra vagy MP3 lejátszóra, az 1. meg csak relatív értelemben.

#21 Elpresidente és #22 rbence Hm, ebben lehet valami.

#34 Schuler888 Ha az MLM cég kifizette a készülékek árát, akkor szvsz már mindegy volt az Apple-nek, mit csinálnak vele.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.