Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) quailstorm válasza kmisi99 (#50) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Igen a D900i. Hogy az mekkora retek volt. De a sima se volt sokkal különb. Nem értem miért lett az díjazott telefon. Jól néz ki, jó a kamerája, de olyan otromba buta használhatatlan szoftvert, és azt a rémes hangszórót elviselni...

(#52) H.Istvan25


H.Istvan25
senior tag

Alcatel Max DB, Siemens C55, Sony Ericsson K700i, Nokia 6234, Nokia E52, Nokia 701, Nexus 5, Nokia C5 (a nexusom megpusztult aztán faterom régebbi teloját használtam 3 hónapig mivel a Nokia 701-et eladtam a korábbiak meg nem működtek már), Alcatel Idol 3 5.5.

Következő? Nagy eséllyel Huawei Mate 9 egy-két hónapon belül

Huawei Mate 9

(#53) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Micsoda listák. Wow. Nokia N-gage és utódja senkinél nem tűnt fel? :D Nekem volt mindkettő, imádtam őket a sok bajuk ellenére

Live-Die-Respawn

(#54) quailstorm válasza oriic (#53) üzenetére


quailstorm
nagyúr

A rókánál ott van. Amúgy azt jobbára konzolnak használták a népek, nem SIM kártyával telefonnak. :DDD

(#55) oriic válasza quailstorm (#54) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

És tényleg. Én amúgy telefonáltam mindkettővel. :D Főleg az elsőnél volt érdekes a lapátfül effekt. :DDD A Nokia 3300 Music Phone aztán végül már kimaradt.

Live-Die-Respawn

(#56) fordfairlane válasza Meggyi001 (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem inkább anthology? Nekem a gugli mindig ki akarja javítani a H nélküli "antology"-t, és persze javítás nélkül is akad találat, de mintha azok is elírások-elütések lennének.

x gon' give it to ya

(#57) Bambuszpro válasza oriic (#53) üzenetére


Bambuszpro
tag

De de. Nekem is volt egy n-gage qd-m egy pár hónapig. Egy percet nem telefonáltam vele. Olyan áron volt ,hogy ilyen különleges készüléket nem lehetett annyiért otthagyni. Emlékszem még egy bontatlan Rayman játékot is kaptam hozzá :D

[ Szerkesztve ]

Manapság az okos telefonok és az ostoba emberek korát éljük.

(#58) FoxiestFox válasza quailstorm (#54) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Be se bootolt sim nélkül. :D Én most is egy lejárt simmel használok a QD-t.

(#59) HuaweiU8500


HuaweiU8500
senior tag

Motorola 4800, Ericsson Hotline, Benefon City, Benefon Delta, Benefon Sigma, Nokia 650, Ericsson GH197, GH198, Nokia 3210, Nokia 6210, SonyEricsson P800, P910, P990, P1, Xperia X1, Tmobile(Huawei) Pulse, Red Bull mobile, Ascend P1, Xperia Tipo, Xperia L, SP, Z1 Compact, Z3 Compact, Oukitel K4000pro, Ulefone Power 1, Samsung J5 (2016), Ulefone Power 2...

Hát kb. ennyi :))

Motorola MCR 4800...... J5 (2016), Ulefone Power 2, Umi Plus, Oukitel K3, BV9500

(#60) kmisi99 válasza quailstorm (#51) üzenetére


kmisi99
addikt

Valóban, annyira hulladék butatelefon volt szoftveresen. Szana széjjel hackelve tudtam rá csak játékot telepíteni usb ről. Hardveresen meg valami 200kb/s olvasási sebessége volt, a telefon 0,5-1MB os fotóit élmény és boldogság volt nézegetni, csak kellett valami amivel elüti az ember az időt míg megjeleníti a kötvetkező képet.

(#61) quailstorm válasza FoxiestFox (#58) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Lejárt SIM az van nekem is. Egyszer kaptam egy zsák bontatlan Vitamaxot, ami lejárt persze. Abból még mindig van.

(#60) kmisi99: lehet majd visszakérem havertől, már úgyse aktuális neki, cikket lehetne írni róla.
Nyaggattam hazai moddert a telóval kapcsolatban, meg van szervizkábelem. A java telepítés csak egy buta korlát volt, főzött ROM-mal lehet egy kattintással telóról jarból, más kérdés hogy kb semmi nem indul, ha igen, akkor akad.
Csak kicsit lett élhetőbb a teló... Lehet becsukva használni, meg a középső nem a net hanem a menü. %-os akku meg dB-s térerő, ilyesmik.

(#62) csipszikutya


csipszikutya
senior tag

Huhh..
Siemens A35, Sony Ericcson K510i, LG KF 750 Secret, ZTE valami postás telefon, Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 520, Huawei P8.
A ZTE-n kivül mind azért lett cserés mert össze tört, kiesett a kezemböl stb. Mostani P8-at októberben cserélem, mert kivan vele a ....
De egyébként a WP tetszett a legjobban, ha lenne értelmes, használható os akkor mennék vissza

(#63) A Zéé


A Zéé
addikt

Panasonic GD-52 2001-2003 (én voltam a 3. az évfolyamban, akinek egyáltalán saját telefonja volt)
Nokia 3510i 2003-2004
Nokia 6230 2004-2009
Nokia 6500s 2009-2014
Nokia Lumia 620 2014-2015
Nokia Lumia 520 2015-2016
Microsoft Lumia 650 2016-

Meleltte cégesnek volt Samsung Galaxy J1-em, most meg egy Nokia 230-ban lakik a céges kártya (kinn építkezésen nem is baj, hogy nem drágábban van)

Nem vagyok egy gyakran váltogatós típus :D
Azt viszont nehéz lenne eldöntenem, hogy a 6230, vagy a 6500s lenne a legkedvesebb. Mindkettőt nagyon szerettem, mindkettő végelgyengülésben halt meg.
Ha most kellene telefont cserélnem kurta nagy bajban lennék... iPhone-ért annyit nem adok, amennyiért adják, Android felületei nekem baromira nem tetszenek, a WP meg mint olyan már nem létezik. :(

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#64) kmisi99 válasza quailstorm (#61) üzenetére


kmisi99
addikt

Nem mondod, hogy már ilyen vacakra is van főzött rom? :D El nem tudtam képzelni, hogy lehetett a régi telefonokat szoftveresen mókolni.

(#65) quailstorm válasza kmisi99 (#64) üzenetére


quailstorm
nagyúr

3310-es Nokiára is van.

Samsung SWIFT platformra meg rengeteg modot írtak a ruszkik, abból te meg főztél egyet.

(#66) Meggyi001

(#32) peti9918: 3220? Az villog vagy világit vagy mi, nem? Az a5-re meg vigyázz :)

(#33) b(Ad-m)an: Emlékszem, volt egy időszak, hogy szinte mindenki kezében valamilyen siemens-et láttam.

(#34) fecasan: ZTE Blade Super? Az életben nem hallottam róla...most olvasom mi tud. G4? A G3 után egy másodpercre elgondolkodtam a G4-en, de amint megtudtam, hogy csak 3000-es akksija van, azonnal ment a kukába a terv. Nekem az már kevés.

(#35) lezso6: Na, mondom, én hogy a Nokia mellett sok embernek volt siemens-e :). Nexus milyen?

(#36) maross: 1-2 igazi "kínait" kipróbáltál, milyenek voltak?

(#37) joey04: Itt is van ám lista. Most iphone-d van? Ugye ugye a 6600, milyen pöpec kis teló volt?

(#38) petipetya: Nokia 5510, ezzel hogy tudtál írni? Nokia 8310, ez volt az a nagyon kicsi nokia? Itt nálunk a kemény csávoknak volt csak ilyen :D. Samsung S5230, egyik exemnek volt ilyen, sztem is hatalmas baki volt ez a teló. HTC Desire, ez egész jól néz ki, meg ez is Sony Ericsson Xperia Arc S. G2, a mindentvivő :D. És a flagshipkiller a OnePlus One....

(#41) Egon: Én az 5800-ra rengeteg appot találtam anno, úgy emlékszem.

(#42) Redneck: Az az egy samu kilóg a Nokia/Siemens/Ericsson sorból :)

(#44) mephi666: Lg wink? Na nekem ez is kimaradt, nem is hallottam róla...A skate kijelzője neked nem porosodott be?

(#45) FoxiestFox: A Nokia vonal megvan itt is , úgy látom :)......Ez viszont egész jó néz ki, windows jól ment rajta? Benq P50

(#49) dugø: Kettészakadt a samu? Azt hogyan? Skate kijelző porosodás neked?

(#50) kmisi99: Így van, meglesz itt ha keresed :). Igen, a tegra-val voltak kis gondok,de azért szerettem nagyon. Én meg ezt romoltam szénné.....Jiayu G3T, itt nincs egy kis htc fíling?

(#52) H.Istvan25: Alcatel Idol 3 5.5. erről sok cikket olvastam. Nokia e52, ilyet meg anyósomnak akartam használtan venni. A névnapkijelzés tetszik neki. Most egy g2 minije van, de ahányszor megfogja, vagy pár screenshot készül, vagy ikonok tűnnek el, stb...kész vicc áááá :D

(#53) oriic: De olvastam itt n-gage-t, sztem többet is.... de mi is volt az utódja neki?

(#56) fordfairlane: De, basszus, meghajlok. Tényleg "h"-val akartam írni....ááá... most már mindegy, azért köszi :)

(#59) HuaweiU8500: Milyen telók öcsém.... benefon? Hogy mik vannak, vagyis voltak. Red Bull mobile, egyszer taxival Bonyhádon vittem valakit, akinek ilyenje volt. Azóta sem láttam ilyet. És az ulefone power 1-2 csak dicsérni való :DDD

(#62) csipszikutya: Mind eltört? Durva vagy xd :D .... Nincs már normális wp teló manapság? Kínában sem?

(#63) A Zéé: Én full lemeradtam a wp telókról, mert full droidos vagyok...senki sem gyárt már ilyet? Tizen os megy még vajon?

(#65) quailstorm: 3310-re is van? Úhh de sajnálom, hogy nem tudtam előbb bakker...be kell szerezzek egyet asszem.

https://gamergep.hu/

(#67) oriic válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

" (#53) oriic: De olvastam itt n-gage-t, sztem többet is.... de mi is volt az utódja neki?"

Ngage, Ngage QD. Aztán nem lett több hardvere utód, az Ngage mint név még élt szoftveresen egy ideig.

Live-Die-Respawn

(#68) quailstorm válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


quailstorm
nagyúr

RBM 2 Huawei U8230 van nálam, de nem bootol és SD-ről se települ a ROM, valami baja van sajnos...
Azon még volt trackpoint egér :DDD Ez a RedBull csak átcímkézett Huawei volt, gyorsan befuccsoltak.

N-gage utód a QD-re gondolhat max, mert utódja nem volt sose. Csak szoftveres keretrendszer szinten.

Benefon Sigma és Forte-1 is van a gyűjteményemben, de az már 2012 után jött meg.

3310-hez most videót nem keresek de ilyesmiről van szó: [link]
Fejlesztőkörnyezet hozzá.

(#69) FoxiestFox válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Benq P50
Én szerettem. Nem volt egy stabil gép amúgy, gyakran fagyott szét a semmitől, és a bekapcsolt wifi, mint minden korabeli pda-nál, zabálta az akkut.
Amikor épp tette a dolgát, szerettem. Nagy volt, nehéz, határtalanul nerd (mindenki elkérte, hogy wtf?), erős volt a hardver (sorozatoztam rajta sokat, konvertálatlan avikkal), és meglepően szépen szépen szólt fülessel.

(#70) dugo_ válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


dugo_
veterán

Elszakadt a két részt összekötő szalagkábel, kontaktos lett az első pár ér. Egy jó ideig nem értettem az emiatt keletkező anomáliákat, aztán amikor meglett az oka és a póttelefon is, akkor rásegítettem...

A Skate nálam is porosodott, de mivel egy évesen vettem használtan, ezért bátran nyitogattam és pucoltam ki időközönként.

(#71) Meggyi001

Elemzem a válaszokat ...

https://gamergep.hu/

(#72) mephi666 válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


mephi666
nagyúr

lg t310 wink volt a pontos típusa... legelső érintőképernyős telefonnak megvettem kb a legalját... utáltam... a szoftver is béna volt rajta, lassú is volt, időnként meg nem jelezte ki a hívásokat... :( a skate-el nem volt bajom, nem is porosodott be, csak idővel "kinőttem" ...próbáltam romolgatni, de egyik sem vált be igazán, így visszatettem a gyárit és eladtam... utána az alca-t sajnáltam, mert évekig ment gond nélkül és utána egyik pillanatról másikra kidöglött benne valami, mert nem hajlandó írni a ramot és folyamatosan crashel rajta minden app (annyit meg nem érne, hogy fussak vele pár kört, pihen a fiók mélyén... a samu leváltotta és ez kőstabil)

ui: elfelejtettem, céges mobilnak meg van egy xperia m2 már 2 éve... ezzel sem volt eddig bajom... otromba megoldás, de a skate óta első dolog, hogy veszek egy vaskos szilikontokot a telefonokra: nem valami szép, de bírják a leesést, ha pedig eladásra kerül a sor, olyan állapotban maradnak, mintha vadonatújak lennének :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#73) maross válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


maross
veterán

Mint latod, 1gb memo ota csak kinai telom van, teljesen jok. Ami latvanyos buko altalaban bennuk: random erossegu gps, pl umi supernél ez tok jo, jiayu g2s-nel, iocean x7-nel nevetseges volt zte blade 3 utan. A masik amit ritkan vesznek figyelembe: a hangminoseg: tipikusan akadozosabb, halkabb, hatterzajosabb mint egy duplaannyiba kerulo ugyanolyan specifikacioval rendelkezo szokasos nem-kinai telefonnal.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#74) South Velen


South Velen
addikt

Már nem nagyon emlékszem, és tuti jópárat ki is hagyok majd, illetve ezenkívül voltak még nálam telefonok tesztelésre-továbbadásra, de én is leírom amik az enyémek voltak

Ericsson A2618s
Nokia 3330
Nokia 3310
Siemens C55
Nokia 3410
Siemens M65
Sagem my c2
Motorola E550
Motorola L6
Nokia 6670
Nokia 6230i
Nokia 6230
Samsung D600
Samsung E250
Samsung E950 fekete
LG Shine
Samsung E740
Samsung E840
Samsung D600 (másik)
Samsung D900i
Samsung E950 szürke
LG KM900 Arena
Samsung Galaxy S
Samsung Galaxy SL
Samsung Galaxy S3
Samsung Galaxy S Advance
Samsung Galaxy S4 Mini
Huawei Ascend P6
Xiaomi Redmi Note
Nokia Lumia 735
Gionee Elife S5.1
LG G2
LG G3
LG G2 (másik)
Meizu M1 Note
Meizu MX4
Huawei Ascend G7
Huawei Ascend P7 (fehér)
Huawei Ascend Mate 7
Huawei Ascend P7 (fekete)
iPhone 5C
Samsung Galaxy Ace4
Huawei Ascend G620s
Meizu M2 Note
Xiaomi Mi4C
Huawei P9 Lite
Huawei Mate 8
Xiaomi Redmi 4 Prime
Leeco cool1
Samsung Galaxy S7 Edge

..és úgy érzem nagyon sokat kihagytam.

[ Szerkesztve ]

(#75) peti9918 válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


peti9918
csendes tag

Igen oldalt világít. Még a cserélhető fejek is meg vannak meg a cserélgető sablonok. Az A5 meg kapott már a vásárláskor egy Spigen tokot :)

(#76) joey04 válasza Meggyi001 (#66) üzenetére


joey04
titán

Igen, most is iPhone. Az elsőt még a régi XMS-ben a Hegedűs Gyula utcában néztem meg amikor Handras megvette. Akkor úgy voltam vele, hogy nem rossz, sőt nagyon újszerű a felület, de túl buta az egész. Aztán a 3G-re már voltak alkalmazások, ami meg nagyon hiányzott, arra volt megoldás JB után, és maga a JB is jóval hamarabb érkezett mint manapság. Mára viszont a nekem hiányzó dolgokat befoltozták, és hozzátartozik az is, hogy azóta az életem is nagyot fordult, több melóhely, önellátás, stb, már nincs is időm és nem is érdekel a telefonok buherálása, így a zártsága már nem zavar. A 6600 még boldog békeidőkben volt, diákmeló meg családi segítség után sikerült megvenni, minden szabad percemben tákoltam szerencsétlent, de akkoriban még a buta SE telefonokat is lehetett nyúzni, arra is sok időm elment.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#77) szp1


szp1
addikt

Maxxon Carryphone :K
Benefon Delta
Nokia 2110
Nokia 6110
Nokia 6210
Nokia 6230i
Samsung Star :W
Nokia C7 :R
Xiaomi Redmi 3S

[ Szerkesztve ]

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#78) Meggyi001

(#70) dugø: Akkortájt még nagyon nem mertem telefont szétszedni, pedig jó lett volna, mert tovább meg lett volna a kicsike.

(#72) mephi666: Azt hallottam, hogy született rá pár rom, de nem volt időm kipróbálni őket, sajnos...

(#73) maross: Nekem hála az égnek nem volt még gondom a gps-szel semelyik kínainál, de gyanítom, hogy azért, mert mobilnetem mindig volt, és rásegítettek egymásra.

(#74) americanidiot: Ez sem rövid lista... G2 jó volt mi? :). Érdekes, hogy az lg-k után milyen irányba váltottál. Edge meg állat mi?

(#75) peti9918 :

(#76) joey04: így mér értem (érthető) :) :K

(#77) szp1: Hát... neked nem sok volt. Ez hány év alatt?

Érdekes, hogy saomit milyen sokan vesznek manapság. Kipróbálnám én is, csak alig van valamelyikben 4g, nem?

https://gamergep.hu/

(#79) South Velen válasza Meggyi001 (#78) üzenetére


South Velen
addikt

Csodás volt a G2, főleg hogy az LG Arena pár évvel az előtt nálam bő 1,5 évet húzott le, amivel azóta is rekorder, így vártam már egy újabb LG-t és nem is okozott csalódást, olyannyira, hogy hamar maximálni akartam az életérzést és G3-ra cseréltem.
De igazából kijelzőben (fakó), sebességben, és akkuidőben is visszaesés volt, meg nem is pulzált a gomb hátul :)) , szóval visszatértem rá.
Aztán jött a kínai kiruccanások sora, amely az MX4 (és most már a Cool1 /utóbbi elhalálozott romolás közben)kivételével mind-mind szép emlék.
Az Edge pedig egy teljesen más liga, nagyon állat. Remélem megbízható is lesz, mert 3 Samsungom is hagyott már cserben műszakilag a listából, szóval egy kicsit ódzkodtam tőle, végül megvettem.
Az S8-at is néztem, de effektíve kisebb a kijelzője, mint az S7 Edge-nek, S8+ meg már nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#80) szp1 válasza Meggyi001 (#78) üzenetére


szp1
addikt

24 év alatt - ( 1993-ban kaptam az első "szolgálati" telefonomat : ezt.

A Mo.-n forgalmazott Xiaomikban újabban van B20 4G. Sokak szerint a legjobb ár-érték arányú telefonok, nekem eddig bejött (fél éve használom ). Kicsit szokni kell a saját UI-t, de elég korrekt.

Az erőszak a gyengék végső menedéke. (Isaac Asimov : Alapítvány), "Az ember okos, de nagy tömegben buta és hisztérikus állattá válik. ( MiB, K ügynök )

(#81) razorbenke92

Nokia 2110
Ericcson S868
Ericcson T10s
Sagem MW 3026
Sony T290
Sony Ericcson W300i
Nokia C2-02 (párhuzamosan az előtte és utána lévővel)
Nokia E90 (párhuzamosan az utána lévővel)
Leagoo Lead1 (még párhuzamosan a mostanival)
Vernee Thor E (mostani)

Emellett volt 2 iPhone-om, de az nem ér, mert ki se bontottam őket, azonnal eladtam miután megkaptam :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#82) this is life


this is life
Ármester

Ericsson 628,Ericsson 688,Nokia 3210,Motorola F3,Nokia 7110,Ericsson t68,Siemens c55, Nokia 7650,Siemens sx1,siemens s65,Nokia n70,Nokia 6119,Nokia e66,Nokia 6680,Nokia 5800,Nokia 701,Lumia 625,Lumia 820,Lumia 735,Lumia 640,Xiaomi redmi 3

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#83) _csocso_


_csocso_
senior tag

Ericsson 688
Ericsson 888
SonyEricsson T200 3db nem azért, mert olyan jó volt, csak kellett független is, aztán anyámnak is vettem egyet
Sony Ericsson K500i
Nokia 6230i még megvan, használatban cégnél
Nokia E52 3db ezt szerettem a legjobban, ha nem szűnt volna meg a támogatása a Nokia csődjével még lehet lenne
Alcatel S'Pop
Alcatel Pop 2 (4,5)
Nem igazán romolgatok/tam, a szoftverei fapadosak, de viszonylag megbízhatóan teszik a dolgukat, egy Xiaomi MI S-re várok, ha lesz egyáltalán belőle valami, de lehet, hogy pletyka szinten marad és semmi nem lesz belőle, mert nem nagy ( nem szeretem a péklapátokat a kezem sem túl nagy ), és ahhoz képest sokat tudna.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#84) _csocso_


_csocso_
senior tag

Megnéztem a HA-t volt egy Nokia E51-em is

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#85) rdt89


rdt89
addikt

Nagyon szeretem ezeket a cikkeket olvasgatni, előtör bennem a nosztalgia. :)

Nekem az eddigi készülékeim:
- Ericsson A2618
- Siemens C60
- Sony Ericsson K300i
- Sony Ericsson K310i
- Sony Ericsson W610i
- HTC Polaris P3300
- Sony Ericsson Xperia X1
- Dell Streak 5
- Sony Ericsson WT19i
- Zopo C3
- K-Touch Nibiru One Mars H1
- Lenovo Vibe Z2 Pro
- LeEco Le Max 2
- Motorola Atrix HD
- Lenovo Vibe X3 Youth (Lite)
- HTC M9
- LG G5 (jelenleg ez van) :)

(#86) mephi666 válasza mephi666 (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

közben eszembe jutott, mi maradt ki:
2004-2005 környékén: ericsson r600 ...az akkuja adta fel, de imádtam ezt a telefont :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#87) Meggyi001

Durva jó kis listák ezek....még mindig a régi típusokat nézegetem a listáitok alapján. Régi retro telefonok.... nagyon állatok :D

https://gamergep.hu/

(#88) South Velen válasza Meggyi001 (#87) üzenetére


South Velen
addikt

A 2000-es években még én is epekedve vártam, hogy kijött egy új mobil. Akkor még az is vágy tárgya volt, ha egy telefon a standard zöld helyett más színű kijelző háttérvilágítással jött ki :C

De mégis sokkal izgatottabb voltam anno egy új mobil beszerzésénél, mint ma. Talán azért is mert ma minden mobil lényegében ugyanazt tudja, csak egyik jobban, másik szebben a többinél, akkor meg ugye az is számított, milyen beépített játékok vannak rajta. :))

Szép idők, én is szerettem..

(#89) mephi666 válasza South Velen (#88) üzenetére


mephi666
nagyúr

2002 nyarán 1.5hónapot melóztam jászberényben a hűtőgépgyárban, 3műszakban, diákmunka címszó alatt... akkor még az alcatel one touch club-om volt, ami elpusztíthatatlan egy telefon volt, olyan töltővel, amibe bele kellett állítani... 1óra alatt töltötte fel teljesen, a kijelzőnek narancs háttérvilágítása volt és talán 2sor fért ki rá... na, a gyárban melóztam, aztán ahogy megjött augusztusban a komoly fizetés, elindultam félegyházán a kiszemelt alca311-ért: körbejártam az összes (akkor még) westel boltot, de sehol nem volt készleten... elkapott az ideg, átjöttem kecskemétre és itt sem volt egyik üzletükben sem... bementem az első vodkás boltba és ott azonnal kaptam :B persze akkor még kártyásat... onnantól kb 2006-ig maradtam náluk, de a telefon többször cserélődött... a 311-es nem lett kedvencem, de pár évet kibírt nálam... kicsi méret, 0 antenna, normálisabb felbontású többsoros kijelző, beépített játék... ja és az elődjét nővéremnek adtam, mert szülés előtt állt nem sokkal, költözködtek és nem kötötték még át nekik a vezetékes telefont... 4-5 évet lehúzott még nála is, csak 1szer kellett akkut cserélni :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#90) this is life válasza mephi666 (#89) üzenetére


this is life
Ármester

En meg egy ilyet szerettem volna , megkapo volt a kulseje szamomra ..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#91) Meggyi001

Jaja, a mai fiatalabbaknak fogalmuk sincs róla, hogy milyen jó érzés volt akkoriban egy mobil tulajnak lenni. Olyan mobilé, ami ma egy vicc kategória. De akkor, az maga volt a csúcs gép, a minden....ma készen kapnak mindent....

https://gamergep.hu/

(#92) this is life válasza Meggyi001 (#91) üzenetére


this is life
Ármester

Ledet csereltetni a telefonban hogy ne feher legyen a kijelzo vagy billentyuzet megvilagitasa,okositott fw felrakasa...stb

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#93) quailstorm válasza this is life (#92) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Sufnituning Tesco szatyor a billentyű alá a kék gombvilágításért :DDD
SonyEricssonon láttam.

(#94) this is life válasza quailstorm (#93) üzenetére


this is life
Ármester

Az ilyen ganyolas nalam kimaradt , de hogy ez miert nem jutott eszembe anno :DDD az utolagos vibra motor beepites is viragzott. A nagy kedvencem a siemens c55 reklam (anyos hiv) csengohangnak pedig a -kiszivom a vered volt ;]

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#95) quailstorm válasza this is life (#94) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nagyon mi se gányoltunk, hülyék voltunk hozzá. A Bluetooth multiplayer játékok voltak a legkomolyabbak, amíg eljutottunk.
Sonykat már gimnazistaként patchelgettem, haverokét is persze. VKP unlock, camdriver. W810-en van egy olyan patch is ami a hosszú szöveg balra ugrását gyorsítja kicsit, hogy hamarabb el lehessen olvasni egy hosszú filenevet.
De eddigre ez már retro volt, én Symbianoztam meg Maemoztam, többiek hackelték az ARMv6-os MSM7227 szarokat :DDD
Aztán úgy 2014-ben muszáj volt a modern böngészőt beszerezni, és azóta van android...

Sonyval még a crossflasht csináltam, K550@W610.

[ Szerkesztve ]

(#96) South Velen válasza this is life (#94) üzenetére


South Velen
addikt

jaja, én is amiatt vettem c55-öt :DDD

egyébként a legjobb telóm volt ever (persze relatíve)

(#97) this is life válasza South Velen (#96) üzenetére


this is life
Ármester

A maga idejében nagyon jó kis telefon volt, nagy kijelző jó volt a wap lapokat olvasni rajta,custom csengőhang (az anyós mindent vitt 😂) jó volt modemkent is használni,kézben simuló, ésszerű menü rendszer ...

quailstorm
Az ericssonok fejlettebb darabjai kimaradtak nekem ,csak flashelest hoztam össze egy két haverral ,nekem meg jött a Symbian era és kb 3 évvel ezelőttig tartott.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#98) MineFox54 válasza quailstorm (#95) üzenetére


MineFox54
őstag

K550i-met hogy imádtam :) Voltam vagy 9 éves amikor megörököltem. De rég volt... Lehet hogy előkerítem :D

Utána X8, 3GS, majd Redmi2Pro. Igazából valamiért mindegyiket szeret(t)em.
X8: ROM-ok tömkelege, szinte hobbiból csinálgattam, nem is azért hogy jobb legyen a teló.
3GS: szerettem az iOS felületét, de még JB-vel sem volt elég funkcionalitás, bizonyos részek nagyon buták voltak. Plusz kezdett meghalni a GPU/képernyő, illetve iOS6-al már nagyon lassú volt.
A Redmi2P-t meg továbbra is nagyon szeretem. Nagyon jó a MIUI, a hardver elég mindenre számomra, úgyhogy elégedett vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#99) Elpresidente


Elpresidente
tag

basszus a cikk alapján újra rájövök, hogy nem vagyok fiatal :-)
Próbáltam összeszedni, hogy hány telefonom lehet és szép darabszám lett a vége. Valószínű, hogy még így is kimaradt pár darab.

Ericsson A628 - az első mobilom. Egysoros kijelző, óra nem volt benne. 10 SMS-t tárolt, telefonszámokat emlékeim szerint csak a SIM kártyán. A gombsor körüli műanyag cserélhető volt, így ez volt a cserélhető előlap elődje :-) Alapból nagy akksival adták, ami rendkívűl hülyén nézett ki a telefonon. A Slim akksi meg horror árban ment. Ilyen telefont sok ismerősöm használt és szinte mindenki eltörte rajta az antennát :-)

Nokia 3210 - Ezt a telefont nagyon szerettem, hatalmas előrelépés volt az A628-hoz képest. Volt benne óra, ébresztés, egyedi csengőhangok :-) Könnyen kezelhető, megbízható telefon volt. Emlékeim szerint a cserélhető előlap hisztéria ekkor kezdődött. Annyi izléstelen, gagyi utángyártott előlapot talán egy telefonhoz sem gyártottak.

N3410 - csúnya volt a gyári előlap, ennyi maradt meg. Gyorsan eladtam.

Siemens C35 - M35 - a két telefon belül ugyanaz volt, az M35 volt a starpabíró változat. a Nokia után furcsa volt a Siemens, de jó telefonok voltak, sokáig használtam őket.

Siemens S25 - a Siemens S10 után ez is "színes" kijelzős telefon volt. Ma már mosolyogni lehet a kijelzőn, de akkor nagy szám volt a Siemens megoldása. Volt az oldalán egy dedikált diktafon gomb, aminek megnyomására a telefon rögzítette a beszélgetést. Igaz, hogy csak 25 másodpercet. Ez a funkció is nagyon hasznos volt.

Nokia 7110 - A Mátrix után mindenki ilyet akart. Igaz, hogy a Mátrixban egy módosított 8110-es volt, de a gombnyomásra leugró előlap nagyon májer dolognak számított :-) Hozzátartozik, hogy nagyon sok 7110esnél jött elő az előlap meghibásodása. Ha jól emlékszem, akkor ez volt az első Nokia, amiben megjelent a WAP.

Nokia 6210 - Az egyik kedvenc. Aki használt 6210est, vagy 6310est annak nem kell bemutatni. Sok embert ismerek, akik nagyon sokáig nyúzták ezeket a Nokiákat. Akkoriban nagy tudású, megbízható telefonnak számított.

Ericsson T39 - a T28 hisztéria után jött ki, nagyobb tudással. Nagyon szép telefon volt, a fura antenna is jól állt neki. A kijelzőnek szép kék háttérvilágítása volt, de sajnos a telefon maga lassú volt, pl. a menüben lépkedés a Nokiáknál sokkal gördülényebben ment.

Sony J6 - Hihetetlen kecses, könnyű darab. Oldalán a Sony által alkalamzott jog-dial, ami szerintem nagy ötlet volt, mivel a telefon kezelését nagyban megkönnyítette. Fura volt, hogy nem kapott rezgőmotort, ezért a hangszorót használta rezgőmotor helyett. Hülye megoldás, mert vagy csengőhangot játszott le, vagy rezgett. A kettő együtt nem ment.

Siemens C55 - játéktelefon kinézet, recsegő hátlap. A komolytalan kinézet miatt gyorsan eladtam.

Siemens S55 - Gyönyörű telefon, megjelenés után azonnal megvettem. Nagyon sokáig használtam, még mindig megvan valahol.

Sony Ericsson K700 - ez már az új éra, itt már jelen van a Sony is :-) MP3 csengőhang, fényképező :-) Komoly 42 Mb memória, ami nem volt bővíthető. Tényleg csak a csengőhangoknak volt elég :-)

Samsung D500 - első szétcsúsztatható telefonom. Sokáig használtam, szerintem nagyon jó telefont rakott össze a Samsung.

Nokia 6230i - Nálam a 6210 méltó utódja.

Nokia E51 - Fekete színben, fém hátlappal nagyon bitang volt. Az első WI-FI-s telefonom. Hihetelen, hogy azon a kijelzőn is tudtam netezni :-)

Nokia E71 - Kb. ugyanaz, mint az E51 csak qwerty billentyűzettel. A kicsi gombokat szokni kellett.

Samsung Omnia - Ennél szarabb telefonom a mai napig nem volt. Ez volt az első (és egyben utolsó) Windows-os telefonom. Adtak hozzá stylust is, amit nem lehetett a készülékházba süllyeszteni, így idétlen módon ott fityegett a telefon mellett. Sokszor fagyott, sokszor belassult. Az autóm gyári bluetooth kihangosítájával nem működött együtt. Mint kiderült ez gyári hiba volt, sokan panaszkodtak miatta, de a Samsung nem javította ki ezt az "apró "hibát. Minek is, a kihangosító funkicó úgysem fontos... Volt benne GPS is, gondoltam milyen jó lesz navigálni vele. Rosszul gondoltam, sokszor akkor fagyott le, amikor nagyon kellett volna.

Sony Ericsson Xperia Arc - az első Androidos telefonom. Jó volt, szép volt, de a frissítésekkel gondok voltak.

Iphone 5/6/6S Plus - megöregedtem, nekem megfelel, mindent tud, amire használom. Hozzáteszem, hogy szerintem az összes Iphone közül az Iphone 5 a legszebb.

Xbox gamertag: goserHU

(#100) Swinegod


Swinegod
őstag

Először valami random Samsung ami ha nem ázik be, sok évig használtam volna

Aztán egy SE W200, szerettem, mennyit toltam azon a játékon ahol csak felfele kellett ugrálni :DD

Egy kinyithatós SE amit sehol se találok, hogy mi, de nem volt rossz, infra volt még rajta

Aztán SE W595, imádtam, szép is volt, ha jól emlékszek stereo is, mai napig megy, már ha meglenne a töltő

Itt jött be az SE Xperia X8 és Zylo egyszerre, a Zylo szerintem mai napig a legjobb butatelefon, szegényt megöltem véletlen még anno, az X8 se volt rossz, első okostelefonom, annak pedig nagyon korrekt

Alacatel OT Idol 1, ez a mai napig egy használható telefon, nagyon szerettem, talán még ma is ezt használnám, ha nem törött volna be a képernyő, és az újtól percek alatt lemerült, háttér-világítás meghalt stb...

Huawei G620S, valószínűleg a legszarabb okostelefon amit életemben használtam, szerencsére nem sokáig kellett szenvedni vele

Alcatel OT Idol 2, ez se volt egy rossz telefon, de semmi extra, szokásos Alcatel minőség

Xiaomi Redmi Note 3 MTK, imádtam ezt a telefon. Nagyon. Még most is visszasírom azt a fogást ami ennek volt, tökéletes ergonómia a lekerekített oldalakkal, még úgy is nagyon jó volt, hogy webshopos ROM volt rajta

Jelen: Xiaomi Redmi Pro. Ezt már nem szeretem annyira, mint a Note 3-at, de ez se rossz. Jobban melegszik, rosszabb üzemidő, rosszabb fogás, szar hangszóró ügyelnem kell, hogy ne égjen be, de cserébe böszme gyors, jó kamera, nagyon-nagyon szép, USB C, 4/128, jó ára is volt, ujjlenyomat olvasó rekorder gyors

Asszem ennyi, de tuti volt még valami

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 9 | Custom PC | Acer Nitro 2016 17.2" || Steam: swinegod

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.