Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) King Unique


King Unique
titán

Az, hogy nem pont ugyanolyan modellre cserélték ki, meg a garanciaidő is csak 4 hónap, azért némi kontra, ami felől esetleg lehet a garancia kérdés, fogyasztóvédelem topikban érdeklődni, hogy mennyire oké. De végül is még így is megérte ahhoz képest, hogy másodkézből lett véve gondolom számla stb. nélkül.

Egyébként korrekt cikk és nagyon hasznos lehet azok számára, akik WD külső merevlemeznél készülnek RMA-ra.

Köszönjük! :R

(#2) Meggyi001 válasza King Unique (#1) üzenetére

Igen, én is úgy érzem, hogy mindenképp megérte. (Asszonytól kaptam karácsonyra, így feketén...szóval megérte...... visszaszerezni valamit belőle :) )

Én is köszi nektek srácok a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#3) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor, (Ha jól értem) majdnem teljes áron vettél egy egyel régebbi típust, 4 hónap garival. Ahogy nálunk mondják :
Ez oszt biznicc vót tesa... :D

(#4) Meggyi001 válasza icemad (#3) üzenetére

Úhhh, de kis genya vagy ;) :P ..... de ja, igen.

https://gamergep.hu/

(#5) Chaser válasza Meggyi001 (#4) üzenetére


Chaser
titán

én azt nem értem, ha boltban 25e., számlával és 2 v 3 év garral, mitől jó biznic' bolti gar nélkül 18-ért megvenni?:) pár hetesen esetleg, értelmes boltba szóló garral, ezzel csak az ilyen "üzletemberek" alá adjátok a lovat, nincs gar? max bolti br 60%, de inkább 50, eseted is mutatja, érdemesebb lett volna egyből a boltnak kifizetni azt a pénzt, és ez még "aprópénz" kategória egy 100-200e-s vga-hoz képest

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) dugo_ válasza icemad (#3) üzenetére


dugo_
veterán

(#7) Chaser válasza dugo_ (#6) üzenetére


Chaser
titán

:C ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#8) UnA


UnA
Korrektor

Az RMA kifejtése jó volt angolul, de ezt egyszerűen visszárunak (árucikk visszaküldése) nevezik magyarul.

(#9) Meggyi001 válasza Chaser (#5) üzenetére

Hát, spórolni akartam 7000-et, ennyi.....oszt nem sikerült na :)

(#6) dugo_ : Lol xd :D

(#8) UnA: Köszi, mindig tanulok valamit.

[ Szerkesztve ]

https://gamergep.hu/

(#10) Chaser válasza Meggyi001 (#9) üzenetére


Chaser
titán

tanulópénznek jó volt, olcsón megúsztad:) vagy legyen értelmes helyre sok garral, vagy ha nincs gar látszódjon meg az áron, az meg nem bolti nettó, hanem jóval alatta, ha nem adja annyiért rohaggyonrá' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#11) Lauda


Lauda
félisten

Érdekes. Nekem pár hónapja cseréltek egy asztali lemezt újra és ilyenkor nulláról indul a garanciaidő.

(#12) Chaser válasza Lauda (#11) üzenetére


Chaser
titán

gondolom üzletből, nem rma-ban

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#13) Lauda válasza Chaser (#12) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, üzletben cseréltették. De én úgy tudom ezt is ugyan úgy a wd intézi, kb két hét volt az átfutása.Nekem akkor azt mondta a kereskedő, hogy ha refurbot küld a wd, akkor nem indul újra a gar, ha vadi újat, akkor igen. Ebből gondolom, hogy a kolléga lemeze refurb és nem vadi új.

[ Szerkesztve ]

(#14) Meggyi001 válasza Lauda (#13) üzenetére

Lehet, hogy az, de akkor a belsejét nullázzák, hogy a hdd sentinel újnak látja? Mármint hogy nálam indul a számláló nulláról.

https://gamergep.hu/

(#15) Lauda válasza Meggyi001 (#14) üzenetére


Lauda
félisten

Igen.

(#16) Chaser válasza Lauda (#13) üzenetére


Chaser
titán

kiskert jofszabály _kötelezi_, h csere esetén újraindul a gar, mindegy mit küld a gyártó, szóval abból a boltból sem vásárolnék ( :
te a wd-vel nem vagy szerződésben, ettől független a kisker a nagykerrel, v közvetlen wd-vel intézi a cserét, te a kiskerrel vagy szerződésben, neki vannak kötelezettségei feléd, akkor is ha sok azt nem szeretné:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#17) Medocsabi válasza Chaser (#5) üzenetére


Medocsabi
addikt

Én is ezen gondolkodtam, ez miért volt jó biznisz :D De tanultam a cikkből, már emelem is a küldő vinyóm árát!... ;] ;]

(#18) Lauda válasza Chaser (#16) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt biztosan jól tudod? Csak mert egy nagyon megbízható és bevált üzlet, tíz éve kb onnan vásárolok és mikor bedöglött a vinyó, gondoltam veszek egy nagyobbat ha már így alakult, ráfizetek a cserére. Erre azt írta nekem a tulaj akkor, hogy

Ha újra cserélik vagy jóváírják akkor azt választasz amit akarsz. De ha a wd küld egy refurb darabot, azzal sok mindent nem tudok kezdeni, mert a garija nem indul újra.

Az újnál egyértelmű a gar újraindulása. Azonban a refurb vinyó nem új, így a garanciának sem kell újraindulnia.

[ Szerkesztve ]

(#19) Chaser válasza Lauda (#18) üzenetére


Chaser
titán

amennyiben valamit nem tudnak megjavítani, akkor a cserélt terméknél újat kell adni és teljes garanciát újra, ez a magyar jogszabály
ha a kedves kereskedő refurbot kap a nagykertől, és neki az megfelel, akkor adja el másnak refurbként, ennyire egyszerű

szerk:
sőt, amennyiben _pontosan ugyanolyat_ nem tudnak adni valamiből, nyugodtan lehet mondani, köszönöm szépen, a szerződéstől elállok, a vásárláskori teljes vételár visszajár

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#20) Lauda válasza Chaser (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Ezeket honnan veszed? :) Kb a fele esetben refurbot, másik esetben újat küld a wd vissza. Vinyóknál ez így működik. Azt kapod vissza, amire cseréli a gyártó. Érdekes lenne, ha a refurb vinyók kupacokban állnának a kereskedőknél, mert az usernek új kell.

(#21) envagyok


envagyok
veterán

Annyit kell tudni ezelről a kis wd hdd-kről, hogy nálam is megmurdeltek folyamatosan routerre kötve letöltésre, webszerverre használva.
Nem erre lettek kitalálva, mindegyik beszart 6-8 hónap után.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#22) King Unique válasza envagyok (#21) üzenetére


King Unique
titán

Hát azért itt a router, mint gazda hardver sem feltétlen épp a legideálisabb, már USB-n a stabil tápellátás is kérdéses... Meg egy ilyen átlagos külső HDD amúgy sem feltétlen 24/7-es üzemre való, ráadásul passzív hűtéssel egy zárt, műanyag házban. Akkor már inkább egy aluházas, meg az átlagnál tartósabb belső HDD-t tartalmazó megoldás a nyerőbb ilyen szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#23) Chaser válasza Lauda (#20) üzenetére


Chaser
titán

Jogszabalybol, keresd meg

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#24) Lauda válasza Chaser (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyi erővel mondjuk meg is mutathatnád hol olvastad ezt. Egyébként mióta világ a világ úgy működik a vinyó garanciális ügyintézés, hogy ha refurbot küld a gyártó, annak a garanciaideje az eredeti garanciaidőhöz van igazítva. Csak akkor indul újra a garanciaidő, ha vadi újat küld a gyártó.

(#25) tomazin válasza Lauda (#24) üzenetére


tomazin
veterán

Ne terjessz hulyeseget. Attol hogy teged meg lehet eteni barmivel meg nem ugy van.

http://fogyasztovedelem.kormany.hu/node/23589

(#26) Lauda válasza tomazin (#25) üzenetére


Lauda
félisten

Nem terjesztek hülyeséget. Ha szerinted nem így van ahogy írom, akkor kérlek mutasd meg hol írja elő azt a jogszabály, hogy ha nem új termékre cseréli a gyártó a rosszat, akkor újra kell hogy induljon a garanciaidő.

(#27) bazsi83vp válasza Lauda (#26) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

A Ptk. nem nyilatkozik külön arról, hogy új, vagy nem új a cseretermék, hanem csak cseretermékről, mint olyanról ír. (Na ez jogászos lett ;] )
Pont ezért minden esetben újraindul a garancia és differencia nuku a 2 eset között a vevő szemszögéből.

(#28) Lauda válasza bazsi83vp (#27) üzenetére


Lauda
félisten

Ha jól tudom az apple is csinál olyat, hogy cserél refurbra és nem indul újra a garanciaidő. Érdekes lenne, ha az apple, a wd és a kiskerek amiket ismerek törvénytelen módon garanciázna.

[ Szerkesztve ]

(#29) icemad válasza Lauda (#28) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sajnos a pontos jogszabályt nem találtam, de a fogyasztóvédelem honlapján ezeket írják:

A Ptk alapján nem számít bele az elévülési időbe a kijavítási időnek az a része, amely alatt a jogosult a dolgot rendeltetésszerűen nem tudja használni. A dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése pedig újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik. Ezért tisztességtelen minden ezzel ellentétes tájékoztatás.

A Ptk. szerin a dolognak a kicseréléssel vagy a kijavítással érintett részére a kellékszavatossági igény elévülése újból kezdődik. Ezt a szabályt kell alkalmazni arra az esetre is, ha a kijavítás következményeként új hiba keletkezik.

(#30) bazsi83vp válasza Lauda (#28) üzenetére


bazsi83vp
senior tag

Ha bemész magánszemélyként a kisboltba és ott megindítod a garanciális ügyintézést, akkor mindenképpen az általam írt dolog áll fent. A hatályos magyar törvények értelmében a fogyasztót nem érheti hátrány amiatt, hogy új, vagy refurb, esetleg anyám kutyája által a réten talált csereterméket kapott. Sőt, igazából semmi köze hozzá, hogy a kereskedő mit boxol le a beszállítójával.
Egyébként ez egy tipikus tisztességtelen kereskedői magatartás, hogy nem kezeli/hosszabbítja helyesen a garanciális/jótállási időt. (Nyertem fogyasztóként egy ilyen pert és keményen fizette a kereskedő a felmerülő költségeimet is vesztesként.)

Természetesen speciálisabb esetekben (céges vásárlás, külföldi webshopból vásárlás stb.) más lehet az irányadó szabályozás.

(#31) Meggyi001

Hát igen....örültem volna ha megmarad az 5-600 nap gari. Vagy adtak volna csak 300 at. Remélem ez most évekig még menni fog. Az biztos, hogy ezentúl ilyet csak bótban veszek, garipapirral.

https://gamergep.hu/

(#32) GreatL


GreatL
őstag

Köszi! Engem itthoni szerviz elhajtott a francba, mondván letört a tápcsati műanyagból egy mikronnyi darab. De nem attól kattog, ez világos. Most visszaküldtem a cikked által ihletve ezt a gagyiparádé 2TB Black Desktop-ot, rögvest kicserélték, az egész egy hetet nem vett igénybe a postázással együtt.

[ Szerkesztve ]

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#33) Meggyi001 válasza GreatL (#32) üzenetére

De zsír, na, örülök neki!:)

https://gamergep.hu/

(#34) Vikitorony


Vikitorony
tag

Hasznos kis leírás!

Én 2016 végén RMA-ztam egy 2 TB-os WD My Book-ot (WDBFJK0020HBK-EESN), amit egyébként az online WD Store-ból rendeltem korábban egy barátomnak.
Akkor még Magyar Postával adtam fel, pont karácsony előtti időszakban, szóval nekem volt vagy egy hónap is, mire visszajött a csere.

Az adatokat nagy nehezen sikerült lementeni róla visszaküldés előtt (ház megbontása nélkül kellett persze), és RMA keretein belül küldtek egy azóta is működő cserét (emlékeim szerint refurb).

Nekem személy szerint jó tapasztalataim vannak a WD 2,5-es külső vinyóival, A következők vannak, de többnyire már használaton kívül a mérsékelt tárolókapacitásuk miatt:
WD My Passport Elite, 320 GB (magyar boltból, számlával)
WD My Passport Essential SE, 1 TB (magyar boltból, számlával)
WD My Passport Ultra Metal, 2 TB (WD Online Store)

Bő 1,5 éve viszont váltottam Seagate-re, mert a Backup Plus Portable szériában már akkor is elérhető volt az 5 TB-os modell.

(#35) kenwood


kenwood
veterán

Sok gyarto csak szamla mellett vallalja az rmat, egy nagyon egyszeru okbol :

Azt tudjak, hogy mikor ment ki toluk, azt is tudjak,mennyi garanciat vallalnak.
amit nem tudnak :
disztibutortol,nagykertol a vevohoz 1 nap alatt kerult,vagy 2 evig allt raktarban,mire eladtak.
Ez csak a szamlarol derul ki,ezert a legtobb ceg szoba se all veled,ha nincs meg.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) GreatL válasza kenwood (#35) üzenetére


GreatL
őstag

Ha a gyártástól gariidőn belül vagy, már jó. Pár esetlegesen elmúlt héten nem szoktak szőrözni a nagyok. Úgyhogy ez a számladolog, ahol van egy nagy faság.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#37) kenwood válasza GreatL (#36) üzenetére


kenwood
veterán

Intel keri a szamlat (honlap szerint meg masfel evig volt garis az ssd)
msi meg az itthon 3 ev garival arult cuccra,kettot vallal. (azon meg volt Expertes gari,de az expert elhajtott,mert ceg volt a vasarlo, az msi meg azert,mert 26 honapja tortent a vasarlas)

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#38) kenwood válasza King Unique (#22) üzenetére


kenwood
veterán

persze.a 2.5-es kulso hddket egy nagy pendrivenak kell tekniteni. Rapakolod a cuccaidat,leszeded.
Szerintem mar azt se nagyon szeretik,ha mondjuk errol filmezel.
A torrent ,es egyeb dolgok pedig szinte biztosan ido elott kinyirjak. nincs normalis aram ellatas, es hutes sem.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#39) Vikitorony válasza kenwood (#38) üzenetére


Vikitorony
tag

Nekem nem routerre volt dugva, de a feljebb említett WD My Passport Ultra Metal 2,5 évig ment 24/7-ben laptopra dugva és utána is csak nagyobbra váltás miatt került ki a sorból. Azóta -lassan 2 éve- a Seagate Backup Plus Portable került a helyére, szintén 24/7-ben megy, Plex, torrent, adattárolás - és lekopogom, de rendesen végzi a dolgát.

(#40) kenwood válasza Vikitorony (#39) üzenetére


kenwood
veterán

Par hete egy kinai kislany kiesett a 28. emeletrol es tulelte.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41) King Unique válasza kenwood (#38) üzenetére


King Unique
titán

Azért így ez sem feltétlen igaz. Ha normális gazda hardverhez vannak csatlakoztatva és USB 3.X porthoz, akkor eleve stabil lesz a tápellátás. Aktív hűtés ugyan nem lesz, mivel eleve passzív hűtésesek, de ha nincsen nagyon intenzíven használva, akkor nem is feltétlen kell. Meg ilyen téren megint lehet különbség egy zárt, műanyag külső házas és egy full alumínium, akár szellőzőnyílásokkal is ellátott modell között. Plusz szükség esetén akár külsőleg is megoldható pl. egy ventilátorral. Aztán a 2,5"-os merevlemezeket azért nem feltétlen kell túlkímélni, mert pl. már csak a laptopos használat miatt is általában viszonylag strapabírók. Szóval megfelelő körülmények között működhet egy 2,5"-os külső merevlemez is évekig és nemcsak arra jó, hogy 1X rámásolják az adatokat, aztán csak tárolják rajta. Meg azért sok esetben megbízhatóbbak is, mint a pendrive-ok. Na meg az előbbieknél legalább van SMART és nyomon lehet követni a drive állapotát, ellenben a legtöbb pendrive-nál ugye többek az sincsen.

(#42) Vikitorony válasza kenwood (#40) üzenetére


Vikitorony
tag

Ez máris megalapozottabbnak tűnik, mint az előző általánosításod. ;]

(#43) e-newsee


e-newsee
addikt

Én is küldtem vissza már WD terméket. Igaz, én boltban vettem, de véletlenül sikerült ledobnom a szőnyegre első héten. Sérülés nyoma nem látszott rajta, csak az esés után ketyegett, és nem olvasta be. Gondoltam, próba szerencse alapon elküldöm.
Ha jól emlékszem, volt két lehetőségem:
-Mindenképpen kapok egy újat, csak az RMA jogosságától függ, hogy ingyen, vagy utánvéttel ki kell fizetnem az újat.
-A másik pedig, hogy ha jogos az RMA, akkor kapok egy újat ingyen, de ha nem jogos, akkor nem kapok semmit, csak egy levelet, hogy én okoztam a kárt, ezért kidobták a cuccost, én meg így jártam.

Én sima postával küldtem, mint nemzetközi csomagot. Nem emlékszem, mennyi volt, de nem volt veszélyes ára. Tudom, azt írják, hogy ne postával küldjük, de kevés esélyt láttam a sikerre, így nem tűnt nagy kockázatnak egy nemzetközi csomag tracking numberrel ellátva.
Kb egy hét múlva jött egy csomagom, benne az új vinyó. Elfogadták az RMA-t! :Y
Szerintem meg sem vizsgálták. Be volt írva hibának, hogy kerreg, nem olvassa be. Gondolom kipróbálták, és tényleg kerregett, tényleg nem olvasta be, külsérelmi nyom nem volt rajta, szét meg nem szedték. Pedig akkor kiderült volna, hogy kapott egy jókora ütést, és megmekkent a fej.

Szóval korrekt volt a WD, de ahogy olvastam több helyen, nem nagyon szoktak sz@rozni a garikkal. Kb, ha van, és nincs egy golyó ütötte lyuk a vinyón, akkor kapod is az újat.
A gari nálam is újraindult.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

(#44) Meggyi001 válasza e-newsee (#43) üzenetére

Örülök, hogy neked is sikerült. Szerintem se szedik nagyon szét őket, max rásszánnak 1-2 percet, hogy kipróbálják, hogy elindul e. Köszi, hogy megosztottad ezt velünk. Mindig tanulunk mindenből.

https://gamergep.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.