Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nbg


nbg
senior tag

...többek között rendelkeznek HDMI 2.0 csatlakozókkal...

Vajon lesz valaha 4K TV DP-tal is?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#2) sys25


sys25
aktív tag

2000dodó?Cirka 470k egy 40hüvelykes tvért?Az nem semmi!Ekkora méretben ilyen felbontással a optimális nézési távolság mi?80cm?Valahogy én nem látom értelmét az uhd felbontásnak 60" alatt!
Az átlag ember 2-3 vagy 4m távolságból néz egy ekkora tv-t,viszont ilyen távolságból már sasszeműnek kell lenni ahhoz hogy valaki lássa a full hd és az uhd közötti különbséget.
Ez is kicsit amolyan e-pénisz növelő kütyü,a gazdája elmondhatja hogy neki már uhd tv-je van,de a felbontás előnyét valójában sose fogja élvezni,pontosabban látni...

(#3) ALBY válasza nbg (#1) üzenetére


ALBY
senior tag

Van már épp elég féle HDMI szabvány is, nem fogják a szórakoztató elektronikába bekeverni a displayportot is.
(A licensz a HDMI-re meg ezer dolláros nagyságrendű történetnél, tökmindegy, még a csomagoláson is több múlik)

Itt ott többet tudhat a DP az biztos, de a fealadatok amiket tudnia kell a TV-n a csatinak azt lefedi a HDMI is, különben nem is létezne.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) ALBY válasza sys25 (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

UHD ennyiért, ekkorában, TV-nek, nem kéne az biztos,
de monitornak kiváló lehet, (a nézési távval is).
Képzeld el hogy van 4 darab 20" 1080p monitorod egymás mellé rendezve, és káva sincs.
(persze így is csak ha olcsóbb lesz)

Sőt szerintem is film szempontjából, csak 60+"-on, de leginkább vetítőn van értelme a 4K-nak.

Aki csak arcoskodni akar (a nagy felbontással) az meg ne 40"-on tegye, és szerintem nem is 40"-on teszik.
Inkább az ellenkezője jellemző, qúvanagy lapostévé (kb a legolcsóbb sorozatból), a Janinak képminőségről fogalma sincs, menjen rajta a foci, barátokközt, meg a yutyúb,
van az a baráti kör meg család, hogy úgyis leesett állal bámulják,
kalibrálástól isten ments.

(Kedvencem a 800x600-as projektor százötvenezerért akciósan a közértben.)

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#5) Reggie0 válasza nbg (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Minek? Ugyis csak 30 fpsel megy TV. Komoly dolgok a monitorok vilagaban leteznek csak.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha én majd sohanapján 4k-s TV-t veszek az biztos, hogy jóval nagyobb lesz mint 50 inch. Arról nem beszélve, hogy talán a 21:9 arányú TV-k talán le is nyomják majd a 4k-t. A nagy mozistúdiók igazán választhatnának egy képarányt és maradhatnának annál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Duree


Duree
veterán

Csak erőlködik a Sharp és kullog a mezőny után.Igaz a 4K piac nagyon szük és úgy érzem az is marad még nagyon sokáig.

duree54

(#8) sys25 válasza ALBY (#4) üzenetére


sys25
aktív tag

Hát nem tudom nekem monitornak böszme nagy egy ekkora tv,nekem 40" FHD tvm van,de nekem 1-1,5m távolságból is kényelmetlenül nagy.

(#9) nbg válasza Reggie0 (#5) üzenetére


nbg
senior tag

Miert is csak 30 az fps? Amugy jol latod, konkretan monitornak szeretnek egy 40-es tv-t szepen lassan...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#10) Enton


Enton
addikt

Full HD 3D-re ideális, csak az árát nem éri meg főleg ilyenek melett:

[link]

2000-ért akkor már 3 ilyen, csak itthon macerás a beszerzés/gariztatás. :(

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#11) Reggie0 válasza nbg (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert ennyit tud a HDMI 1.4. Persze papiron van 2.0 csak hat nem nagyon toljak.

(#12) nbg válasza Reggie0 (#11) üzenetére


nbg
senior tag

A hir szerint ezen a TV-n 2.0-as csati(k) van(nak), szoval ez itt most nem tema...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#13) Füleske válasza nbg (#12) üzenetére


Füleske
addikt

Próbálj olyan vga - t keresni amin hmdi 2.0 csati van...

(#14) nbg válasza Füleske (#13) üzenetére


nbg
senior tag

Ezert sirt a szam DP-tal kapcsolatban az elso hozzaszolasomnal... :U

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#15) Füleske válasza nbg (#14) üzenetére


Füleske
addikt

Látod nem is olyan hülyék a gyártók. Ki venné meg akkor az UHD monitorokat ? Mondjuk jelen állapotában nem sok értelme van UHD tv - t venni. Tartalom nincs rá , monitornak nem jó. Miben jobb mint egy FullHD tv ?

(#16) Luck Dragon

Kövezetek meg de egész jó.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) T_Stark


T_Stark
őstag

Ekkora méretben filmezni tényleg nem sok értelme van az UHD-nak.
De ha valaki monitornak is a TV-jét használja, mint pl Én, oda tök jó. Mert közelről nézve, nálam a 40"-os FHD TV-n már nem valami szépek a betűk.

(#18) kukulec


kukulec
őstag

ez az állandó uhd ellenesség. menjetek be a mm-ba és nézzetek meg egy fhd és egy uhd tv-t egymás mellett. nem túl jó a szemem, de baromira látszik a különbség. egyébként meg a tendencia örvendetes. 1-2 év és lehet ilyet venni. a tartalom valóban sokkal problémásabb.

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#19) nbg válasza Füleske (#15) üzenetére


nbg
senior tag

Abban lenne jobb - monitorkent hasznalva -, hogy korulbelul ugyanolyan ppi ertekkel es pixel merettel rendelkezik, mint a mostani, 24"-os FHD monitorom.

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#20) mightymo3


mightymo3
tag

Miről beszélünk, nem elég egy 100 cm-es tv-n filmezni, mi értelme??? Nem tudom hol éltek, mindenkinek mozi kell 2x3 méterben? 10/9 sírnak hogy mire lehet használni egy 40" tévét, MO- élők 60% panelokban lakik és 15-20 nm szobákban. 35 nm szobám van de 50" nem kellene. viszont ez a Tv pont tökéletes lenne.
De mobilba minden szarnak van értelme 5" 4k meg 5,5" filmezni és játszani.

T_Stark:
Én nem tudom akkor minek mi értelme van? Monitornak való, biztos mert legalább most már a kockák sem fognak elhízni annyit fog mozog a 40" 80 cm-ről nézve.

[ Szerkesztve ]

(#21) Garada


Garada
őstag

Régen mekkora hype ment ez a márka körül manapság egyáltalán nem látom már sehol.

(#22) Reggie0 válasza mightymo3 (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Nekem a nappaliban kiferne 3x2 meter a falra, de nem kene, mert ez se nem 16:9, se nem 21:9, de meg 1,85:1 vagy 2,39:1 se jon ossze:)
Es attol meg, hogy a mo-n elok 60%-a panelban lakik, a penzel rendelkezok miert ne sirhatnanak?

[ Szerkesztve ]

(#23) sys25 válasza mightymo3 (#20) üzenetére


sys25
aktív tag

Szerintem kicsit félre értetted a dolgokat!Senkinek nem a mérettel van/volt baja,hanem a hozzá tartozó felbontással.Nekem is 40"-os tv van a 18nm-es szobában,tvnek tökéletes,monitornak közelről már nagy.Legalábbis nekem.

(#24) mightymo3 válasza Reggie0 (#22) üzenetére


mightymo3
tag

A 2x3m természetesen nagyságra gondoltam, ne vesz el a részletekben... Ha a panaszkodok ezért sírtak akkor bocs és vegyél meg majd akkor 50+" ami 2-3x felárat fognak majd kérni mert nekik/neked nem gond a pénz. De attól ez még ki.asszot jó tévé lenne hozzá teszem nekem!

sys25:
Páran márpedig a méretre útalóan értékelték a tévét. Mint fenntebb is írtam , 40"-nál szerintetek nincs értelme a FullHd és a 4k közötti tévéknek, de pl: a mobilostársaság ki nézi a pixeleket 5 collon Fullhd és a QHD-t???

[ Szerkesztve ]

(#25) kromatika


kromatika
veterán

ElsQdlegesen itt a gond,a mérettel van .

(#26) lorinser


lorinser
senior tag

Ezzel a Philips már megelőzte őket: http://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1407312544

40' méretben én sem látom sok értelmét, 50'-ban már kellemes.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#27) Füleske válasza nbg (#19) üzenetére


Füleske
addikt

Ezzel tisztában vagyok. MOST miért jó egy ilyen tv , az a kérdés !

(#28) sys25 válasza mightymo3 (#24) üzenetére


sys25
aktív tag

A mobilos pixelvadászokat ne keverjük ide,ők egy külön faj... :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.