Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Az intelnek nincs normális IGP-je, az AMD-nek meg nincs normális IGP-s procija. Vakok között a félszemű az úr. :C

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) AxBattler válasza schawo (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Mos' méér'? A Raven Ridge-el mi a problémád?
Oké, lehetne kevésbé melegedő, de ezt leszámítva rendben van (és érkeznek az energiatakarékosabb modellek is).

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) kikikirly válasza AxBattler (#2) üzenetére


kikikirly
senior tag

Gondolom az hogy csak 4 mag 8 szálas APU van, nincs 6/12, 8/16.

[ Szerkesztve ]

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Nem tagadja hogy elhangzott volna ez, akkor. Viszont azt nem tudjuk meg, hogy azóta lett-e bármi előre lépés, vagy elkészültek-e a támogatással, mert nem állott semmit, csak azt, hogy:

Ő mint magánember rajongója a technológiának, de itt sem nem a "cég hivatalos álláspontját" közölte..

A jó marketinges ismérve, hogy sosem hazudik :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Cifu válasza #16939776 (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem is valami ilyesmi olvasata van a dolognak. Igen, lesz belőle valami (sőt, hát ugye most is van, mert hát van Intel proci Adaptive-Sync támogatással, hogy most AMD-s IGP-vel, az részletkérdés), és ő rajongója az A-Syncnek. Ennyi.

Mondjuk ez hosszú távon érdekes kérdés, mert hát ha az AMD és az Intel is az A-Sync mögött áll, akkor a G-Sync előbb-utóbb hátrányba fog kerülni...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Feruendios válasza Cifu (#5) üzenetére


Feruendios
aktív tag

Jah, van egy technológia mostmár lassan 6 éve. Amiről minden áron szeretnének lehuzni egy valag pénzt, de a felhasználok meg jórészt inkább nem használják mivel a G-sync monitor kb. 2x annyiba kerül mint a sima a FreeSync-hez meg AMD GPU kéne amig meg :)

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#7) Cifu válasza Feruendios (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Valahol morbid, hogy az Intel IGP / dVGA kártyákat várjuk... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) nemlehet válasza kikikirly (#3) üzenetére


nemlehet
őstag

Fujj fujj, i7 alatt nincs élet :D

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) #16939776 válasza Cifu (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Már egy ideje támadás alatt van és egyre több helyről kapja az ívet, most épp az intel marketing osztályától, nemhivatalossan. Valószínű a piac másik része szeretné, hogy, nekik is essen le a közép-től a prémium kategóriában a "gamer" monitoreladásokból egy kis pénz.

Sajnos a valódi célhardver miatt a drágább megoldás kép és a szinkron funkció minőségben is előrébb mutat, hiába írják rá mindkét változatra ugyan azokat a számokat, és ebből gondolhatja a szemlélődő, hogy egy és ugyan az a mérnöki munka van a két termékben.
Az hogy ellehetetlenítéssel próbálkoznak (pl.: ms utobbi frissítése) és nem próbálnak versenyezni vele minőségben, az nekem nem tetszik. Szerintem addig mindkét termékre szüksége van a piacnak, amíg az olcsóbb utol nem éri minőségben a drágábbat.

[ Szerkesztve ]

(#10) Tidus válasza nemlehet (#8) üzenetére


Tidus
addikt

Max. helyben toporogni.

(#11) AxBattler válasza kikikirly (#3) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig HTPC-nek, casual játékgépnek ez pont elég.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#12) Cathulhu válasza AxBattler (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem en vagyok a cimzett, de szerintem normalis IGP-s proci alatt azt erti, hogy az APUjaikban nincs rendes IGP, hanem csak ezek a kis alibi vegak, es nem a CPU reszt kevesli.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#13) Cifu válasza AxBattler (#11) üzenetére


Cifu
nagyúr

...lenne.

Csak éppen olyan horror ára van, hogy a kutya nem veszi. Én eddig csak 700-800 ezer forintos notebookokban láttam, illetve az Intel NUC-jában, amiből a gyengébb kerül 800, az erősebb ezer dollárba. Ennyiért pedig HTPC-nek vagy casual játékgépnek drága. Nem kicsit, nagyon...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) AxBattler válasza Cathulhu (#12) üzenetére


AxBattler
félisten

Ismétlem: pedig HTPC-nek, casual játékgépnek ez pont elég. Az IGP is.
RX550 teljesítményét simán hozza, mi kéne még a kis VEGA-tól? :)

(#13) Cifu
Igen, sajnos integrált rendszerekben, notikban elég drága... pedig jó lehetne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#15) Cifu válasza AxBattler (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ezért mondom, hogy lenne. Értem, hogy Abu miért hozakodik elő minden renzdülésével a Kaby Lake-G-nek, csak hát ez egy papír-SoC, gyakorlatilag az a réteg, amely valóban ki tudná használni, nem fog vele foglalkozni a horrorisztikus ára miatt.

Technikailag és teljesítmény szempontjából tök jó dolog. De ennyiért kell a fenének...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#16) Cathulhu válasza AxBattler (#14) üzenetére


Cathulhu
addikt

HTPC meg OK, casual gamer cuccal nem ertek egyet viszont. Szamomra kiegyensulyozatlan, egy relative eros 4 magos CPU es egy semmilyen szempontbol sem eros, gyenge GPU. Facebookra, HTPC-re valoban jo, de arra barmelyik szutyerak intel IGP is. Kellene egy eggyel nagyobb APU, valahova a 2400G es a Kaby-G koze. TDP keret lenne ra, hely is van a tokozason, ha memoria limites (marpedig az) akkor pedig egy kis HBM + HBCC, ha mar ugyis egy is jatekkal demoztak a HBCC-t Vegan es megsincs semmilyen termekuk a piacon, amiben ez a use case szerepelhetne.
Technikai akadaly nincs, oszinten nem latom miert nincs a piacon semmi.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#17) b. válasza #16939776 (#9) üzenetére


b.
félisten

Ez egy nagyon jó meglátás volt.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#18) AxBattler válasza Cathulhu (#16) üzenetére


AxBattler
félisten

SC2, MOBA-k, D3, MMO-k, indie játékok, GOG-os címek, Fortnite, régebbi COD (ProMod), BF (BC2) címek... 2933 Mhz-re, vagy fölé húzott RAM kit-tel simán elviszi ezeket.
Egy belépő LG IPS gamer monitorral, ami tudja a 40-75Hz-es Freesync range-et, ez egy teljesen jó casual játékos alap.

ComputerBase
EuroGamer / Digital Foundry
Guru3D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19) Cathulhu válasza AxBattler (#18) üzenetére


Cathulhu
addikt

Az, hogy valami eros kompromisszumokkal alkalmas elinditani ezt-azt, vagy low settingen elvezheto FPS-sel hajtani egyaltalan nem jelenti, hogy idealis es hogy ne lehetne/kellene jobbat csinalni.
[link]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) AxBattler válasza Cathulhu (#19) üzenetére


AxBattler
félisten

Persze. Akár az aktuális Xbox-ok APU-s SOC-jait is kiadhatnák ITX méretben, W10 alá, mer' az jó lenne nekünk...

Most komolyan, mit szeretnél? RX560, RX570 teljesítményt egy erős, 6c/12t CPU-ba integrálva, mindezt 65W-os TDP-vel?
Ja, azt én is. Majd néhány év múlva biztos lesz ilyen is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#21) Cathulhu válasza AxBattler (#20) üzenetére


Cathulhu
addikt

Nem kell ferditeni es tulozni, csak azt szeretnem, amit korabban irtam, egyszer-ketszer. Ismetelni nem szeretnem magam, ha abbol nem lehetett megerteni, az szvsz nem az en hibam.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#22) AxBattler válasza Cathulhu (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem nem nagyon lenne piaca egy R7 2600G-nek, már csak a (vélhetően) 95W fogyi, meg a memória sávszél limit miatt (ez a 2400G-nél is látható).

Aki gémelni szeretne komolyabban, az dGPU-t, vagy konzolt vesz szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#23) Hopkins95 válasza Cathulhu (#16) üzenetére


Hopkins95
addikt

Na és mi a helyzet ezzel: Új információk derültek ki a Zhongshan Subor PC-jéről és konzoljáról

Tehát érkezik AMD Ryzen APU-val, s ez még a Kaby-G-től is erősebb lesz elvileg. :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.