Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fücsök007


Fücsök007
őstag

Az i3-8145U processzor eléggé túlárazott a két nagytesó mellett. Egyébként teljesítményben már a Kaby-Lake U/Y széria is bőven jó, sok gépben van i5-8250U proci, ami átlag embernek elég is mindenre. :K

(#2) TeeJay


TeeJay
félisten

Fingreszelés level 99?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#3) Cythyel válasza Fücsök007 (#1) üzenetére


Cythyel
senior tag

csak hát mi nem átlag emberek vagyunk :DDD
***kockák előre...***

HWSW-s cikkben van egy jó alcím erre a 2 fejlesztésre: Két pót-Lake :DDD
szerintem eléggé találó, látván hogy ami tényleges fejlesztésnek elmondható, az az usb3.1 beépített támogatása és a hdmi2.0, még ha aktív átalakítóval is házon belül

(#4) opr


opr
veterán

Jol latom, az i5 es az i7 kozotti kulonbseg 0,2ghz-nyi alaporajel, vagy van valami, ami nincs benne a tablazatban, esetleg nem vettem eszre valamit?

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Pista0001


Pista0001
addikt

A táblázatok alatt a memóriakompatibilitásos mondatban kétszer van U széria, Y meg egyszer sem ;)

[ Szerkesztve ]

(#6) Fücsök007 válasza Cythyel (#3) üzenetére


Fücsök007
őstag

Így van, a 8. generáció viszont nagy előrelépés volt nem is olyan régen mivel végre az AMD is vetélytársat adott ebben a szegmensben is. Azért a 15/25W-os TDP mellett ha beraksz egy Razer Core eGPU-t Thunderbolt 3 csatival, akkor játékokhoz is használhatóak az i5 és i7-es U-s procik, ami pár éve még csak álom volt! Egyedül a nagyon CPU igényes néhány AAA-s játék + egyes (főként sok magot használó) alkalmazásokhoz kevés ma egy U-s proci! :)) Akinek ez nem elég ott vannak a 6/8 magos noti/asztali procival szerelt notik. :D

[ Szerkesztve ]

(#7) #52588800


#52588800
törölt tag

2 magos i7 400 dolcsi. Miből van, aranyból? :))

(#8) Fücsök007 válasza #52588800 (#7) üzenetére


Fücsök007
őstag

Platinából. :DDD

(#9) Silεncε válasza #52588800 (#7) üzenetére


Silεncε
őstag

Az is van benne, de a nagyja homok...

[ Szerkesztve ]

(#11) Gyuri27 válasza #52588800 (#7) üzenetére


Gyuri27
félisten

Adják mellé a spalit amivel leszeded a kupakot. Kikaparod a gyurmát és raksz alá eperlekvárt (ezt neked kell megvenni). :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#12) Dr. Akula válasza #00784640 (#10) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"Sky Lake"

Skylake :)

(#13) Dragon3000 válasza Gyuri27 (#11) üzenetére


Dragon3000
veterán

Még jó, hogy nincs ezeken kupak.

(#14) Lacika112 válasza Dragon3000 (#13) üzenetére


Lacika112
aktív tag

troll on: Nincs kupak? már azt is mi vegyük ? :C :Y :C troll off

hogy van az a sláger? tick-tock-tock-tock-tock......

tovább csúsznak vele mire 10nm lesz náluk addigra mindenki már 3nm en gyárt ha így folytatják, meddig haldokolnak még 10nm en?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#15) TeeJay válasza Lacika112 (#14) üzenetére


TeeJay
félisten

el voltak kényelmesedve mert nem volt konkurencia aztán jött az AMD most meg nem győznek kapkodni mert mindenhol rájuk vertek ráadásul olcsóbb árral
fingreszelés megy és még jövőre is az fog menni tutira :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#16) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Engem ezek a konfigurálható TDP keretek hovatovább egyre jobban zavarnak... 2 notebook ugyanazzal a procival mégis különböző kerettel egész más eredményt hozhat, ráadásul a frekvenciák ugyanazok, és a tdp kertetet meg nem mindig igyekeznek feltünteni a gyártók... és még lehet bonyolítani, ugyanis a hűtésen talán még több múlik, tehát egy gyenge hőelvezetéses 25 wattos simán alulmaradhat egy jól meghűtött 15 wattal szemben. :W

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#17) SunMount3r válasza Cythyel (#3) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HDMI 2.0a már a 7th Gen-es Core procik óta van. A baj vele -továbbra is-, hogy nem natív.

[ Szerkesztve ]

(#18) Dr. Akula válasza SunMount3r (#17) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ha minden kijön rajta aminek kell, akkor miért baj? Értem én hogy nem annyira elegáns mintha csomózás nélkül jönne a madzag egyenesen, de bajnak miért baj?

(#19) SunMount3r válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

HTPC fronton okoz problémákat. Linux alatt pl. a felbontásváltással vannak gondok (amúgy is, de van olyan TV, projektor ami nem szereti a DP átalakítót), de a 3D MVC meg egyáltalán nem megy Win alatt sem. A Gemini-hez csináltak natív HDMI 2.0-ás IGP-t (ami meg a HDR-t nem tudja, de azt direkt), azt ide is bőven betehették volna HDR-el együtt, de valami érthetetlen ökörségből kifolyólag nem teszik. Úgy látszik, amig nem csinálnak egy teljesen új IGP-t, addig marad az átalakítósdi.

(#20) lemon_d válasza #52588800 (#7) üzenetére


lemon_d
újonc

Elég sok arany van benne

(#21) kisbalázs


kisbalázs
tag

Már látom lelki szemeim előtt ahogy az Intel főhadiszálláson izzadnak a problémán, hogy valahogy ismételni kellene a p4-athlon csapást.

Johnny Mnemonic 2021:320gb-t töltött az agyába és majdnem meghalt, inkább pendrive a s?ggébe!

(#22) #16939776 válasza kisbalázs (#21) üzenetére


#16939776
törölt tag

Két év múlva 5GHz-nél, 7 év múlva 6GHz-nél, kb.: 27 év múlva 10GHz-nél leszünk 14nm-en, ha semmi nem jön közbe! Csak a konfigurálható TDP felső határát kell lassan 500W-ra emelni két magnál, és a stabilitás miatt 6,3GHz fölött kikapcsolni a HT-t. :K

[ Szerkesztve ]

(#23) csendes válasza #16939776 (#22) üzenetére


csendes
őstag

Inkább a magok száma fog nőni. 27 év múlva meg már valamilyen hibrid formában lesz a mai szilicium (addigra már szén alapú) microchip, a kvantum-számítástechnika és a biológiai számítástechnika.

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#24) Tian66 válasza TeeJay (#15) üzenetére


Tian66
senior tag

Na majd jönnek az Intel megmondó emberek és ezért a posztért kapsz majd tőlük. :) :) :)

(#25) b. válasza csendes (#23) üzenetére


b.
félisten

irónia ? :)

kezdek elfáradni inteltől, meg úgy általában már a sok érkező procitól Lake- kel.
Elhagyhatnák ezt a lake- nevezéket már.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#26) csendes válasza b. (#25) üzenetére


csendes
őstag

Jó, 2020-ra már 5nm a terv, de gondoltam, hogy csak el lett írva 1,4nm helyett.[link]

[ Szerkesztve ]

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#27) b. válasza csendes (#26) üzenetére


b.
félisten

nem lesz abból semmi :) 2019 év végére lesznek kész az új gyárukkal, ( illetve befejezik) amire Trump bácsi is adott nekik támogatást. Azt 10 nm alatti gyártásra rendezik be állítólag, tehát értelmes 7 nm-t én onnan várnék tőlük, 2020 ban legelőbb csillagászati áron.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) #16939776 válasza csendes (#23) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahhoz nagyot kell ugrani a technológiának hatásfokban, hogy alacsony és fix. tdp mellett büntetlenül beleférjen a magszám emelés.
Ezeket a technológiáknak nem elég "csak kifejleszteni", meg kell vele hódítani a consumer piacot is. De ~94 óta itt még mindig az olcsóbb implementálhatóság, hatásfok javulás esetén sokkal "érdekesebb" egy technológiát/fejlesztés, mintha az abszolút teljesítményt tudja többszörözni. Mert az első kettő esetben növeli a kész termékre tehető hasznot, az utóbbiban meg csökkenti.

Most az a tendencia, hogy minden erőforrást centralizálni szeretnének, mert úgy könnyű/olcsó skálázni és a felhasználónál csak egy klienst (üres doboz-t) hagyni és A szolgáltatást adni mellé.
Szerintem nem az irány mutatkozik, hogy a tömegnek közvetlen köze lesz ezekhez a technológiákhoz.

[ Szerkesztve ]

(#29) margithid


margithid
veterán

Tök jó lenne egy passzív hűtésű Win10-es gép, de látva ezeket az árakat és teljesítményeket, azt hiszem lemondok róla végleg.
Sajnos konkurencia híján Intel annyiért adja amennyiért akarja...

(#30) wsanyi válasza #52588800 (#7) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem 2, hanem 4 mag, és HT on. ;) De AMD mobil ryzenek valszeg olcsóbbak, és sokszor jobb az IGP-jük... ;)

@OPR (4):

6 MB vs 8 MB Cache-t látok odaírva. Régen ezy úgy volt, hogy 3 mB vs 4 MB, ráadásul az i3 és i5, i7 is 2/4-es volt alapból. Most már legláabb az i5 4 magos, csak most meg az i7.nél csak pici a különbség. De van 6 magos mobil i7 is.A mobil i9 meg szintén sak az órajelben és Cacheméretben tér el a mobil i7-től 6/12 esetében. Tehát marketing, de ebből él mindenki. A vevő csak azt látja, hogy 2-vel nagyobb a szám (i9 vs i7), akkor az hú, de mennyivel jobb. Alap esetben HEDT fronton így is van, már ha valaki nem játszik, hanem dolgozik vele. ;)

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#31) #52588800 válasza wsanyi (#30) üzenetére


#52588800
törölt tag

i7-8500Y (2 mag)

Itt kettőt írt és HT, de attól még csak 2.

(#32) opr válasza wsanyi (#30) üzenetére


opr
veterán

Jah, cache, tenyleg, azt nem lattam, koszi. :R

A tobbi eleg trivialis, de en most konkretan a cikkben reszletezett termekekrol beszeltem, ott nem lattam a diffit.
Kivancsi lennek, valos felhasznalasban van-e barmi eszreveheto diffi ekozott az i3-5-7 kozott, mennyire szamit az extra cache.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#33) wsanyi válasza #52588800 (#31) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Nem írta, hogy az Y, vagy U széria, de gondoltam, hogy az U-ra gondolt, ha már ezt a kérdést feltette, mert gondoltam, hogy teljesítményt is szeretne tőle, azért kérdezi, de amúgy igen, az Y-osoknál csak a 0,2 GHz a különbség. Ez ugyanaz a trükk, mint a sima mobil ig-nél, hogy a 6/12-es coffee lake i7-től abban különbözik, hogy magasabb órajeleket bír azonos TDP mellett. Az U szériánál viszont más különbség is van.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#34) Dr. Akula válasza wsanyi (#30) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Igen, de nem rakják őket normális, bc notebookokba. A HP-nak ugyan van egy szériája ahol "tudnánk ilyet is ha akarnánk" jelleggel belerakják, de annak mindig van valami baja ami miatt mégse venné meg az ember.

(#35) wsanyi válasza Dr. Akula (#34) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Bocsi, ezt mire írtad?

Ha AMD-re, DELL is épített rá Latitude-öt. Linus Tech Tipps-en tudsz utánanézni. Valamelyik kiállításon mindenféle csecse-becse gép volt rá építve.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#36) Dr. Akula válasza wsanyi (#35) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

"AMD mobil ryzenek valszeg olcsóbbak, és sokszor jobb az IGP-jük"

"Ha AMD-re, DELL is épített rá Latitude-öt."
Lehet, de azt megtartotta magának, kerek 0 ilyet találni a boltokban.

(#37) wsanyi válasza Dr. Akula (#36) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Rendelésről hallottál már? :O

Ha valakinek kell valami,megrendeli, és kész. A boltokban? Van vagy 10.000 féle Notebook. Mégis ezt hogyan árulják? A tudatos vásárlásnak nem az az ismérve, hogy az ember utánajár, és ha nincs, akkor megrendeli, és addig megy, amíg nem szállítja le neki valaki? :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#38) Bandit79 válasza wsanyi (#37) üzenetére


Bandit79
aktív tag

...az emberek 90% bemegy a bótba és azt veszi hitelre ami van.... :)
Ahol rendelni kell azt megette a fene.

(#39) wsanyi válasza Bandit79 (#38) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Lehet, de ha én tudom, hogy mit szeretnék, akkor megrendelem, nem? Itt is erről volt szó nagyjából. Ma már nem az van, mint 20 éve, amikor a K6-3+-t nem tudták leszállítani, ma már van internet, és maximum megrendelem külföldről, ha másként nem megy.

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#40) Dr. Akula válasza wsanyi (#37) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Megrendelem a gyártól hogy külön nekem gyártson olyat? :W És így akar elterjedni?

(#41) wsanyi válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


wsanyi
aktív tag

A DELL honlapján pl. van lehetőség rendelést leadni, de még sosem csináltam ilyet. Ha létezik az adott típus, márpedig a kiállításon kint volt, így létezik, akkor valószínűleg rendelnni is lehet belőle. Rosszul gondolom?

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#42) Dr. Akula válasza wsanyi (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Amennyiben nagyker vagy, és nagy tételben rendelsz, akkor lehet. Feltéve hogy olyat rendelsz amit hajlandóak is kiszállítani. Én US billentyűzettel szerettem volna Dell notit venni. Mission impossible.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.