Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mircinko


Mircinko
senior tag

Várjuk! :D

Gyorsaság+Stabilitás+Dizájn= Mircinko Rom. Régi szép idők. :)

(#2) szucsy89


szucsy89
tag

Tablet gyönyörű, telefont 5-ös méretben kellett volna. Várjuk őket. :)

(#3) dozsabalint válasza szucsy89 (#2) üzenetére


dozsabalint
senior tag

5-ös méretben ott a Nexus 5. Pont ezért van még mindig forgalomban szvsz (a Nexus 4-gyel ellentétben, ami ugye tavaly nyáron már rég ki volt vonva a forgalomból). Sőt nem csak forgalomban van, hanem gyártás alatt is. A 32GB-s N5-ösöm, amivel a 16GB-osat váltottam augusztusi gyártású.
Egyébként a Nexus 7 2012-es modellje is megkapja az 5.0-át, ami novemberre közel 2,5 éves lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4) Kleroo


Kleroo
veterán

Megvan a következő telóm :)

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#5) catroot


catroot
veterán

Felejtős, talán akkor N5.

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#6) Xaels


Xaels
félisten

Remekül eltalálták a kinézetet. A méret meg kicsit elborult, ugyanezt kérnénk fHD-ben 5-5,3"-el, ja és nem $650-os áron. A Lollipop üdvözölendő, mert könnyű kimondani és szélesebb körben ismert édesség mint 1-2 jelölt volt.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#7) daniel909


daniel909
addikt

6" :O
lehetne egy mini változat is.

mi lesz jövőre nexus 7? oh wait..

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#8) kdennis


kdennis
aktív tag

És azt honnan lehet tudni hogy ebben az új androidban is meg van az a baromság hogy a 128 GB-os SD-kártyára az ég világon nem lehet semmit másolni, csak a saját kamerájával készített fotókat meg videót?

(#9) 0xmilan


0xmilan
addikt

Mi az az "ART runtime"? Android Runtime vagy simán ART. Szerintem.

(#10) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Made my day :C

(#11) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Csak ne 4:3-as lenne a 9.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) D4ni


D4ni
őstag

Tuti vétel :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#13) trobi28


trobi28
addikt

Már félek. Mi lesz 5 év mulva? Nexus 10, 10 colos telefon.... :)
Minden évben 1 col növekedés, 10 év múlva 15 colos teló :)

[ Szerkesztve ]

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#14) MrPetya19 válasza kdennis (#8) üzenetére


MrPetya19
addikt

Hát igen, az sd kártya kezelést 4.4-ben felhasználó barátabbá szerették volna tenni, de a megvalósítás rossz lett.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#15) babkukta


babkukta
senior tag

A vaku az átlátszó kör alakú lencsekeret mögé van dugva, vagy nincs? :F
Egyébként nem értem, h miért csinálták 6"ra. Miért nem lehetett már inkább akkor 5,5? Szerintem kisebb az a tábor, aki 6"t használ, mint aki 5,5öt. Tudom, mindjárt jön majd a nem kell megvenni szöveg, de azért mégis jobb lett volna látni, ha legalább a Google nem ebbe az irányba mozdul el. Jövőre mi lesz? Nexus 7? Az már van. Akkor jön a 6,5 6,5"os kijelzővel? Nem hinném, h feltétlen a számozáshoz kéne igazítani a kijelző méretet. Való igaz, 5,2" jobb lett volna, bár akkor Droid Turbo konkurens lett volna, de miért kellett 6... :(

Üdvözlettel, Tibi

(#16) hYpErKe


hYpErKe
tag

Szép lett nagyon ez a phablet! :)

Pixel --> Pixel 7

(#17) kdennis válasza MrPetya19 (#14) üzenetére


kdennis
aktív tag

Nem tudom mi ebbe a felhasználó barát? Egy alsó kategóriás telefonban 2 GB a belső memória... egy GPS program éppen rámegy és elfogyott a hely.

(#18) mazsi1911


mazsi1911
aktív tag

Ez igen!

Szep telefon, jo minoseg. Elismeresem.

(#19) wortz


wortz
tag

6 col????? Hát ez szánalmas bakker. Ennyi erővel tettek volna egy GSM modult a Nexus7-be és adták volna azt ki újra. Persze - és ezt sokszor mondom - nem az a baj, hogy van ekkora teló, vagy akár csak az, hogy konkrétan EZ a telefon ekkora, hanem az, hogy nincs kiesebb. Nekem pl volt Nexus tabletem, és imádtam, mert a legstabilabb Androidos cucc volt, amit valaha láttam. Ekkor érett meg bennem a gondolat, hogy szívesen vennék egy Nexus telót, de nekem már az előzőek is túl nagyok voltak, de ez, hát ez már minősíthetetlen. Annyira undorító már az a trend, hogy aki nem akar nagy telefont, az érje be a belépő kategóriával. Baromi jó lenne, ha a gyártók minden normális telefonból kiadnának egy EMBERI méretű verziót is, hogy legyen már választék azoknak is, akik nem akarnak tablet méretű szarokkal rohangálni.
Most kb az van, hogy aki nem akar nagy telefont, az ne akarjon Nexus se, ami pedig messze az egyik legjobb választás az Androidost telók között.
Komolyan mondom, szép ez a telefon, jó is nagyon, tetszik, de a méret miatt konkrétan kpök rá, és az összes többi hasonló méretű szutyokra. Gyűlölöm az egész mobil iparágat!! :W :W

(#20) nemlehet


nemlehet
őstag

Én ettől az MTP majomkodástól vagyok rosszul. Rohadtul utálom, hogy egy csomó telefonnál nincs USB háttértár mód.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#21) FLATRONW válasza kdennis (#8) üzenetére


FLATRONW
őstag

Például a File Manager alkalmazással bármit rá lehet másolni.

(#22) emvy válasza nemlehet (#20) üzenetére


emvy
nagyúr

Sajnos technikailag nagyon maceras a rendes USB hattertarkent valo mukodest korrektul megoldani. (Nem, ami a regi Androidokban volt, az nem volt korrekt.)

while (!sleep) sheep++;

(#23) Spancho


Spancho
őstag

Szerintem ebből kimaradok :D
Nagyon drága lett ,ha el is adnám az N5-öt akkor is nagyon sokat kéne még ráfizetnem.
A tablet viszont nem rossz. A K1-re kiváncsi lennék mit tud élőben :)

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#24) DeathAdder válasza babkukta (#15) üzenetére


DeathAdder
veterán

Nem kell megvenni!
Ott a Nexus 5, ennyi :)

Aztán lehet valószínű lesz olyan h Nexus 5 2015, Nexus 6 2015 combosabb hardverrel, kijelzővel etc.. :)

wortz - vegyél Nexus 5 -öt, mi ebben a felháborító?

[ Szerkesztve ]

(#25) leslien


leslien
nagyúr

ha drága lesz akkor marad a Sony z3.... csak nem járok azért olyan rosszul :DDD

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#26) laverdadb


laverdadb
tag

Kíváncsi vagyok, a tobbi gyarto mikor jelzi Android 5.0 frissitesi szandekait.

(#27) zoo8800 válasza daniel909 (#7) üzenetére


zoo8800
veterán

Inkább nano verzió, pl. 4,3 inch, 720p kijelzővel...

rip and tear, until it is done

(#28) MrPetya19 válasza kdennis (#17) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az volt a szándék, hpgy az appok ne írjanak össze vissza az sd kártyára, ezért lett az, hogy csak saját mappába tudnak írni.
E helyett jobb lett volna, ha minden appnál megkérdezi, hogy engeded-e neki, hogy az sd kártyára írjon.
Zavaró, mikor van 8gb üres helyem, kiveszem az sd kártyát, és az appjaim negyede elszáll, mert a sd karin voltak az adatok.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#29) myckie2


myckie2
őstag

6" és 650 euró? Sok sikert az eladáshoz... :U

(#30) h4h01


h4h01
senior tag

Fúúh! Most azért felpezsdült bennem valami :D A telefon nagyon bitang csúcsszuper, istenkirály, mellesleg sztem jól is néz ki..
A tablet pedig nagyon szép, ízléses, letisztult, minőséginek hat (Hiába a HTC behatás azért eléggé jelen van, ami kifejezetten pozitív). Brutális, csúcshardver jellemzi mind a 2 terméket, szal?! qrva jó minden!

Ezeknél már csak a Lollipop lehet jobb, ami az eddigi legnagyobb mérföldkő a rendszer történetében...Nagyon bejön..Szal elég ígéretes lesz ez a jövő év, telefonos fronton..;)

(#31) MrPetya19 válasza emvy (#22) üzenetére


MrPetya19
addikt

De az MTP-nek is vannak hátrányai.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#32) MrPetya19 válasza leslien (#25) üzenetére


MrPetya19
addikt

Sony z3, hát ha te szereted..

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#33) Integra


Integra
titán

sokan eddig azt fájlalták (köztük én is), hogy nincsen rendes akku, kamera, meg minőségi anyag. nos, most már van erős akku, kamera és fém váz, az egész telefon minőségi, csúcstelefon lett és pofás is, bár ez szubjketív, a fotók alapján nekem nagyon tetszik. szóval ennek megfelelő lett az ára is, ez van, ugyanennyibe kerül a többi csúcs telefon is, a nexus 6 semmiben sem marad el már azoktól, szofverben meg eddig is a legjobb volt.
mivel a nexus5 is kínálatban marad, így teljesen érthető a nexus6 árképzése is. a google oldalán jól látható, hogy a nexus5 oldala is frissült, így valószínű még jó ideig meglehet vásárolni. megkockáztatom, hogy a nexus5 frissített verziója fog jönni korábban, akkor már az új 64 bites qualcomm soc-kal, drukkoljunk, hogy akkor már beletesznek mellé egy új, erősebb 3k akkut és jobb kamerát. utána úgyis érkezik az új nexus6 a csúcs 64 bites soc-kal meg az éppen technológiailag lehetséges hardver frissítésekkel.
a nexus6 amoled paneléhez viszont nem tudok mit mondani, volt amoledem, samoledem, lcd-m, meglep az amoled minden esetre, kíváncsi vagyok mi az indok mellette, vagy egyszerűen a motorolának csak ez volt.

egyébként az új motorola droid turbo nagyon úgy tűnik odafogja verni a nexus6-ot, 5.2 coll qhd, 3900 akku, kevlár borítás, csak hogy a legfontosabb különbségeket mondjam. és valszeg lesz belőle gpe, tehát teljesen stock, mint a nexus.
aztán hamarosan jön a oneplus: two, ami szintén már csak 5.2 coll lesz és ha a oneplus: one-ból indulunk ki, akkor szintén nagyot fog szólni... ami szintén lesz a cm mellett hivatalosan gpe-ként is. az ár persze itt is kérdéses, de ha 30%-kal kevesebb lesz mint a nexus6... nem kérdés..

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#34) Tomi_Ohl válasza emvy (#22) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Ha megkérdezhetem, miért nem volt korrekt? Működött, és kész. sokkal jobb volt, mint most az mtp/ptp.

Már várom hogy élőben is kipróbálhassam ezt az 5.0-át.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#35) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

szép is, jó is, de ebben a méretben nem kell :U

(#36) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Az a fém keret szerintem nagyon ötletes és baromi szép. Igényes, átgondolt dizájn.
Nagyon bejövős. A mérete viszont eltántorít.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#37) wortz válasza DeathAdder (#24) üzenetére


wortz
tag

Jelen pillanatban az háborít fel leginkább, hogy láthatóan nem megy neked a szövegértés: mintha írtam volna: "...de nekem már az előzőek is túl nagyok voltak...". Az utolsó számomra is elfogadható méret a N4 volt. És már az is az elméleti maximum volt.
Amúgy nem akarlak megbántani, de ha már reagálsz egy kommentre, legalább olvasd el, értsd meg.
Részemről pedig ugrom is a topikot, nincs itt több dolgom, a véleményemet elmondtam, trollkodni meg nem akarok.

[ Szerkesztve ]

(#38) Zanik válasza wortz (#19) üzenetére


Zanik
addikt

+1

4,5" alatt nem kapsz erős hardverrel telefont, az csak az arckitakaró tepsiknek dukál. Kívánom a sok retardáltnak, hogy cipeljenek 17"-os notebookokat is magukkal naphosszat...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#39) Integra válasza Zanik (#38) üzenetére


Integra
titán

nem lehet mit tenni, ázsia diktál, ott van a nagy piac és ott boldog boldogtalan tabletekkel buzul mindenhol, sajnos a 6 coll megy most. de törvényszerű a technológia fejlődésével, hogy idővel még erősebb hardverek lesznek még kisebb telefonokban, kitartás :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40) Xaels válasza Integra (#33) üzenetére


Xaels
félisten

Az N5 anyaghasználatával sincs semmi gond és szvsz a kamerája sem rossz. Az akku viszont pocsék. Na de a 6-osba sem került arányaiban valami hűdenagy telep. Más gyártók ennél kisebb kijelző mögé tettek ekkora vagy nagyobb kapacitásút. Itt a QHD-val párosítva le fogja szívni a telepet sztandard idő alatt, hacsak a Lollipop nem hoz valamit.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#41) QwErTy42 válasza Integra (#39) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak azt nem tudom, hogy a sárgák a törpe kezeikkel, hogy fogják meg ezeket a tepsiket...
Egy kosarasnak még vagy egy rögbijátékosnak még sima ügy, de akinek nincsen 25 centis arasza, az ráfaragott és foghatja két kézzel. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#42) emvy válasza MrPetya19 (#31) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak, de legalabb nem korrumpalodik a fajlrendszer, ill. nem kell unmountolni a rendszernek a kulonallo particot, amikor radugod a gepre.

while (!sleep) sheep++;

(#43) Integra válasza QwErTy42 (#41) üzenetére


Integra
titán

megmondom: két kézzel :K :DDD
őket ez nem érdekli, bigger is better és kész. 6-7-8 collos tabletekkel meg telefonokkal hadonásznak mindenhol, nem lehet mit csinálni.

xaels:
igen, se több, se kevesebb, a legjobbak között van, de ennyi. ezért is írtam, hogy a droid turbo máris jobb.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) emvy válasza Tomi_Ohl (#34) üzenetére


emvy
nagyúr

Az USB Mass Storage blokkszinten mukodik, ennelfogva mindenkepp egy kulon particiot kell csinalni annak a tarhelynek, ami elerheto ilyen modon. Ha ket kulon particio van az appoknak es az adatoknak, akkor abbol olyasmi problemak keletkeznek (es keletkeztek), hogy pl. nem tudsz appot telepiteni, pedig meg van X GB hely a belso tarhelyen; vagy forditva: nem tudsz felmasolni egy zenet, pedig meg van egy csomo hely a telefonon. Most egy particion van minden, de egy particiot meg nem lehet UMS-kent felcsatolni a szamitogepre, mert kozben szuksege lenne ra az Androidnak is (egyszerre ket helyre meg nem lehet felcsatolni blokkszinten a tarhelyet).

while (!sleep) sheep++;

(#45) arn


arn
félisten

nexus player? erdekesen hangzik... tuti lesz ra kodi :)

a tabletet is majd meglesem azert, a nexus 5 nekem megfelel.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#46) AS válasza Xaels (#40) üzenetére


AS
félisten

Pont most mondták a mobil TV ben hogy Note 4 jobban birja QHD val és S805 el mint a Note3

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#47) Tomi_Ohl válasza emvy (#44) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

De ha olyan lenne (asszem valahol van is), hogy belsőn csak alkalmazások lehetnek, külsőn minden, ami nem alkalmazással kapcsolatos, akkor a külsőt elvileg gond nélkül lehetne UMS-ként csatolni. Jól gondolom? Mert ez így szerintem tökéletes megoldás lenne

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#48) Robertoq válasza Xaels (#40) üzenetére


Robertoq
őstag

Nem biztos a Note4 telepje alig nagyobb mint a Note3, plus QHD vs FHD és mégis több mint 2 órát ver rá az aksi tesztben:
Surprise, surprise! The Note 4 defies expectations by acing our battery life test, becomes the longest-lasting QHD phone

(#49) PpenoO válasza Integra (#33) üzenetére


PpenoO
őstag

Moto Xnél az Active Display miatt volt amoled. Lehet a Nexus 6 is megkapta ezt a funkciót.

Amúgy a telefon gyönyörű, kár, hogy nem kompatibilis a kezem, a testfelépítésem, illetve az elveimmel. Remélem a Lenovo ott folytatja majd, ahol a Moto befejezi és nem darálja be ezt a top márkát.

[ Szerkesztve ]

(#50) moleculez


moleculez
veterán

Jöhetett volna több verzióban (a'la iphone6). De ha phablet kell akkor note4, ami megeszi ezt reggelire. Csak az új android miatt vártam, az meg majd jön.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.