Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sad_Vamp válasza Jim Tonic (#248) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem kell sokat várni az alma is újra el fog indulni a lejtőn, sajnos azt kell h mondjam, h Jobs nélkül csak botladoznak a sötétben (majd meglátjuk jövőre a szifont állítólag az évforduló miatt abba akarnak pakolni minden jót) és nagy néha bejön nekik. A hype-vonatra akit már lehetett felraktak, a pro-bb vonalat jelentősen elhanyagolják, a customer vonalat meg úgy lebutították, hogy a legtöbb termékükbe már ram-ot se lehet bővíteni/cserélni... Nagy valószínűséggel épp ezért én sem veszek iMace-et inkább Hackhintosh lesz a terítéken.

De ez nem változtat az AMD helyzetén rettentően el vannak maradva CPU téren, a heterogén programozásra meg úgy néz ki még mindig mindenki kakil rá. És az amúgy is optimista AMD marketing dumát egyesek még feljebb értékelik, pedig jól tudják hogy azt inkább osztani kéne.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#252) Jim Tonic válasza sad_Vamp (#251) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Az AMD élén nagy tehetség van most, én emiatt bizakodok. A Jobs-sztorival egyetértek, talán ez a nő van olyan ügyes, mint Jobs.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#253) ukornel válasza sad_Vamp (#194) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Most komolyan szerinted az összes cége mindent SAJÁT MAGÁNAK gyárt? "

Nem tudom, honnan veszed ezt, és miért adod ezt a számba :U
Én ezt írtam (#191): >>maga fogja gyártani az AMD [...], vagy beszállítóktól rendeli<< [kiemelés utólag]
Nem kijelentés volt, hanem költői kérdés - a válasz egyértelmű. Ezzel körbe akartam járni minden lehetőséget, ha az AMD véletlenül belevágna az általad #148-ban mondott verzióba, miszerint "megvenni 1 kisebb laptop/tablet gyártót és ontani a kicsi-erős és jó árú dolgokat", akkor azt hogyan tehetné meg. Utána - mindkét lehetőségre - következtetésként leírtam, hogy a volumen nem tesz lehetővé versenyképes árakat az öldöklően telített piacon. Ennyi a történet.

"szóval akkor mégis csak lehetséges lenne, HA akarnák?"
Nem, nem lenne lehetséges - az akarás ehhez kevés. Tőke is kell hozzá, sok.

"Az AMD miért ne tudná megcsinálni? pár év +veszteség?"

Amikor mindenki éveken át AMD-csődöt vizionált? Egy eleve kétséges vállalkozásba vágni? Te most valamiért ki akarod röhögtetni magad... :(

"Az AMD is kitalálhatna vlmi ultrabookra hajazó specifikiációt"

Már négy és fél éve kitalálta, Ultrathinnek hívták.

Itt az AMD csak egyetlen lehetősége van: versenyképes terméket tenni le az asztalra.
Nyilván az Intel erre kétféleképp is válaszolhat: kartellezéssel és/vagy árcsökkentéssel. Mivel az AMD a szerver és a mobil fronton is támadni készül, talán nem lesz olyan könnyű egyszerűen pénzügyi eszközökkel megfojtani, mint a K8-as időkben. Főleg, hogy most vannak túl azon az időszakon, amikor mindenféle eredmény nélkül öntötték a milliárdokat az ultramobil szegmensbe.

(#254) ukornel válasza dezz (#242) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Történt már ilyen darabolás más területen, az USA-ban elég komolyan veszik a trösztellenes törvényeket"
+ #245 Kopi31415
"AT&T. És az MS-t is vizsgálták, volt is terv a darabolásra."

Végül mégsem darabolták a MS-ot...
Az AT&T szerintem teljesen másik történet. Évtizedes pereskedés után -amikor mások, akik képesek voltak ugyanazt legyártani, mint az AT&T, szerettek volna szeletet hasítani a tortából- darabolták föl területi alapon. Ezek a részek aztán egymással is versengtek, egyiket fölvásárolta a másik, stb.
Ilyet az Intel esetében nehéz elképzelni. A kvázi monopolhelyzet kialakulásának csak egy kisebb oka az x86 licenc; nagyobbrészt a szoftveres környezet, és a gyártástechnológiai fölény juttatta az Intelt idáig.

"Mint ahogy az Apple is jobban megütné a bokáját, ha ott nem fizetne elég adót"

Márpedig Amerikában is masszívan kerüli az adózást az Apple, nem csak Európában...

#243 pengwin
"Az ARM semmiféle bérgyártóval nem dolgoztat, mert nincsenek saját termékei."

Igazad van, pontatlanul fogalmaztam - az ARM csak architektúra tervezéssel és licenceléssel foglalkozik. Valaki más megtervezi a csipet, és esetleg egy harmadik fél gyártja le.
Mindenesetre ők is jó példa arra, hogy a tervezés és a gyártás mára nagyobbrészt szétvált.

(#255) sad_Vamp válasza ukornel (#253) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ha igazunk van, ha nem, 1 biztos:

az AMD mostani mobil chip(CPU APU mittomén milyen fantázia nevek vannak még) értékesítési politikája NEM MŰKÖDIK! (életemben nem hallottam az ultrathinről és ami rosszabb életemben nem láttam ilyen jelzésű lapost, ez azért csak el mond valamit, nem? pedig azért itt ott követem a dolgokat)

Lehet várni míg elsüllyed a hajó és reménykedni hogy a bekövetkezte előtt kiérünk a partra, vagy esetleg lehet tenni is valamit (mégha rizikósabbnak is tűnik).

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#256) ukornel válasza sad_Vamp (#255) üzenetére


ukornel
aktív tag

"életemben nem hallottam az ultrathinről és ami rosszabb életemben nem láttam ilyen jelzésű lapost"

Nem ez a baj, hanem hogy úgy általában is ritkaság az AMD-s lapos; az értelmes specifikációjú meg mint a fehér holló.

"Lehet várni míg elsüllyed a hajó és reménykedni hogy a bekövetkezte előtt kiérünk a partra"

Persze, persze, csak ne a távolabbi part felé kezdjünk úszni nagy reményekkel...

(#257) ukornel válasza sad_Vamp (#255) üzenetére


ukornel
aktív tag

[bocs, duplázás]

[ Szerkesztve ]

(#258) McSico válasza Wiz Khalifa (#250) üzenetére


McSico
senior tag

Mert az AMD akkor még nem hozta azt amit kell. Majd most kiderül. Én drukkolok nekik, hogy jó legyen.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#259) Wiz Khalifa válasza McSico (#258) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

VGA téren is? :DDD Mert ott kicsit máshogy vélekedtél pár napja. :DD

Amúgy én is drukkolok nekik. :)

Jó lenne egy full AMD gépet összerakni megint. :)

[ Szerkesztve ]

Smoke some weed nigga!

(#260) dezz válasza sad_Vamp (#251) üzenetére


dezz
nagyúr

"De ez nem változtat az AMD helyzetén rettentően el vannak maradva CPU téren"

Mi nem változtat? Mond az valamit neked, hogy Zen? Tudod, amin kb. 3 évet dolgoztak Jim Keller vezetésével, kvázi 0-ról újraépítve egy mikroarchitektúrát, bevetve "minden jót" és ami az Intel gyártástechnológiájához hasonlóval kerül gyártásra.

Az Intel 2000-es évekbeli helyzetén nem változtatott a Core mikroarchitektúra bevetése?

Előzőleg nem változtatott az AMD helyzetén a K7, majd a K8?

"a heterogén programozásra meg úgy néz ki még mindig mindenki kakil rá."

Ez egy hosszabb távú változás és úgy fog egyre jobban beindulni, ahogy egyre szorítóbbá válik a gyártástechnológia fejlődésének lassulása, majd legalábbis átmeneti megtorpanása. Talán hallottál róla, vagy nem? Mit gondolsz, miért alakítja az Intel is viszonylag szabadon programozhatóvá az IGP-it, miért kínál gyakorlatilag ő is APU-kat és miért biztosít ő is OpenCL környezetet mellé? Vagy talán erről sem hallottál?

Ha nem hallottál róla, az azért van, mert az Intel nem akar látványosan a koncepció mellé állni, ezzel nyilvánvalóvá téve mindenki előtt, hogy az AMD jó irányba halad, amiben az Intel lemaradással követi. Szép csendben dolgoznak a maguk HSA-szerű megoldásán (ami rossz esetben véletlenül sem lesz kompatibilis azzal), majd egyszer csak előállnak vele, mintha ők találták volna fel az egészet. (Ugyebár nem először történne ilyen...)

Megjegyzem, jó pár OpenCL-gyorsítású program létezik, nem is olyan ismeretlenek: fontos PhotoShop és PremierePro pluginek, GIMP, egyes vírusirtók, stb. (Meg egy rakás CUDA-s, HPC-s célokra.)

(#254) ukornel: "A kvázi monopolhelyzet kialakulásának csak egy kisebb oka az x86 licenc; nagyobbrészt a szoftveres környezet, és a gyártástechnológiai fölény juttatta az Intelt idáig."

Továbbá illegális háttérmegállapodások OEM-ekkel, nagykerekkel, melyekért súlyos elmarasztalást kapott az Intel és többszázmillió dollár kifizetésére kötelezték az AMD részére. De talán még így is megréte és valószínűsíthetően máig nem hagytak fel vele teljesen (lásd igen faramuci helyzet mobil vonalon, értelmetelül összeállított AMD konfigurációk, abból is csak mutatóba néhány).

"Márpedig Amerikában is masszívan kerüli az adózást az Apple, nem csak Európában..."

Ez meglehetősen furcsa, ha igaz, a legmegközelíthetetlenebb maffiavezérek is adóügyeken buktak meg.

(#261) stratova válasza sad_Vamp (#255) üzenetére


stratova
veterán

Parancsolj, Kaveri, Carrizo után lassacskán érkezik a 3. Ultrathin AMD-vel [Bristol Ridge] a HP-től (részletkérdés, hogy G4 jelzéssel :])

[ Szerkesztve ]

(#262) headhunter válasza #90933760 (#216) üzenetére


headhunter
addikt

Ilyen RAM-ra gondolsz?

[link]

[link]

(#263) dezz válasza sad_Vamp (#255) üzenetére


dezz
nagyúr

Esetleg tenni valamit? Az x86/PC vonal legnagyobb változásait az AMD-nek köszönhetjük! 64-bites utasításkészlet, az északi híd prociba emelése, az első x64 dual-core proci, peer-to-peer HyperTransport busz (az Intel utána egy nagyon hasonlót készített), az ATI felvásárlása és a gyengélkedő R600 projekt kisegítése, majd a GPU prociba integrálása és szabadon programozhatóvá tétele, a HSA, stb. Ezeket az AMD nem csak elméleti szinten dolgozta ki, hanem igen nagy összegek rááldozásával fizikai formába öntötte, ami nem kis rizikót is jelent. Komoly hibák csúszhatnak be, amiket évekbe telhet kijavítani, nem egy cég ment már rá ilyesmire. Igazán nem lehet mondani, hogy az AMD nem csinál semmit és nem vállal kockázatot...

A chipiparban van egy ismert mondás: évekkel később tudod meg, hogy hibáztál és 1-1 jó vagy rossz döntés évekre meghatározza a sikert vagy a kudarcot.

Ilyen kudarcos fejlesztés volt pl. a Bulldozer. Nyilván nem eleve gyengének tervezték, és bár nem a single-thread királya akart lenni, ennyire gyengének sem kellett volna lennie, ehhez több tényező járult hozzá, amik csak utólag derültek ki. És nem tudtak előkapni egy másik, garantáltan jobb mikroarchitektúrát a kalapból, készen és letesztelve. Amíg ennek fejlesztése folyt (Zen), addig a Bulldozert kellett több iterációban javítgatni. (Az Excavator már nem is olyan rossz, csak ezzel kellett volna kezdeni.)

A Zen, mint szinte 0-ról indított fejlesztés is kockázatokat hordoz. Szerencsére, úgy tűnik, jól sikerült (nincsenek rejtett bottleneckek, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#264) #90933760 válasza headhunter (#262) üzenetére


#90933760
törölt tag

Oh, elég jól megszaporodtak a kezdeti idők óta ezek szerint. Ha tudnak XMpből 2133 és 2400MHz-et, hogy vigye az Excavator, akkor jók. Később meg feltolható 3200-ra a Zenhez, a feszültség rendben van.

(#265) AMD Power válasza McSico (#258) üzenetére


AMD Power
titán

Legyen is. Most ez miatt nem vettem asztali PC-t. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#266) McSico válasza AMD Power (#265) üzenetére


McSico
senior tag

Remélem megéri várni. :)

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#267) McSico válasza Wiz Khalifa (#259) üzenetére


McSico
senior tag

Az egy speciális eset volt. De ebbe ne menjünk bele, mert csak szétoffolódna a topik. :DD

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#268) pengwin válasza dezz (#260) üzenetére


pengwin
addikt

Ez meglehetősen furcsa, ha igaz, a legmegközelíthetetlenebb maffiavezérek is adóügyeken buktak meg.
De az Apple nem adót csal, hanem csak "optimalizál": törvényes, vagy legalábbis jogilag szürke területeken mozogva, kihasználva a kiskapukat. Pl. régóta nem visznek be az. USA-ba nyereséget, hanem USA-n kívüli számlákon nő a mozgótőke-állományuk, mert így nem kellett azutána pénz után az USA-ban adózni.
Aztán majd beviszik a pénzt valami nagyon kedvezményes alku keretében(pl. befektetni) ha már nagyon könyörög az amerikai kormány nekik, és csak az adó töredékét fizetik be.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#269) dezz válasza pengwin (#268) üzenetére


dezz
nagyúr

De gondolom, ezt nem csak ők csinálják így.

(#270) nyunyu válasza pengwin (#268) üzenetére


nyunyu
félisten

Aztán majd beviszik a pénzt valami nagyon kedvezményes alku keretében(pl. befektetni) ha már nagyon könyörög az amerikai kormány nekik, és csak az adó töredékét fizetik be.

Cupertinoi űrközpont építésre konkrétan hitelt vettek fel, mert annak a költségeit le tudják írni az amerikai adójukból.

Közben simán ki tudták volna zsebből fizetni, annyi lóvéjuk áll a külföldi adóparadicsomokban lévő számláikon.
Csak ha azt hazautalnák, egyből jönne a csúnya, gonosz APEH IRS és tartaná a markát, hogy hol van az utána fizetendő nyereségadó?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#271) pengwin válasza dezz (#269) üzenetére


pengwin
addikt

Jajj dehogy...
Ebben csak követik az iparági szabványt.
Csak náluk a legfeltűnőbb és felháborítóbb, mert ők dolgoznak a legnagyobb haszonnal, meg ők vannak a legjobban hype-olva. Lassan 200 milliárd dolláruk parkol az USA-n kívül, az összeg stabilan nő, a cég meg pár éve csak követi a konkurenciát fejlesztések terén.

(#270) nyunyu
Minden USA-beli befektetéshez hitelt vesznek fel, azért amit te is írsz, valamint mert nagyon kedvező feltételekkel kapnak hitelt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#272) Yutani válasza pengwin (#271) üzenetére


Yutani
nagyúr

És a sok iDIOT ehhez tapsolva asszisztál. :D

#tarcsad

(#273) jedis válasza Yutani (#272) üzenetére


jedis
senior tag

Várom már a fél millkás Iphone 8-at :K :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#274) AMD Power


AMD Power
titán

Még mindig nem tudni semmit sem a megjelenésről? Mikor várható?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#275) Lacok válasza AMD Power (#274) üzenetére


Lacok
őstag

Az alaplapok októbertől a processzorok december környékén.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#276) djculture válasza Lacok (#275) üzenetére


djculture
félisten

Az akkor január február mire itthon nem dupla áron megy majd.

(#277) dezz válasza Lacok (#275) üzenetére


dezz
nagyúr

A Bristol vagy a Summit Ridge-re gondolsz?

(#278) Sofian


Sofian
őstag

A12 mikor lesz boltokban? Már november van. Se alaplap, se proci.

(#279) Plasticbomb válasza Sofian (#278) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ha lesz is, akkor majd csak mutatóban. AM4 lapokat majd január után lehet várni, közel márciushoz, a mostani infók alapján, az én értelmezésem szerint.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#280) Kroni1 válasza Plasticbomb (#279) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ez remek, akkor nem is értem, minek lett bemutatva év közepe felé? :F

(#281) Sofian válasza Kroni1 (#280) üzenetére


Sofian
őstag

Én sem értem. Pedig karácsonyra jó lett volna az A12... :((

(#282) Plasticbomb válasza Kroni1 (#280) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ma már amondó vagyok, hoyg legyen mit mutogatni= Érdeklődés fenntartása, időnyerés. Ha akarsz, tudsz venni ilyet, komplett gép kiszerelésben. Aztán később mi lesz, az egy nagy kérdés. Lehet, amikor elrajtolnak az AM4 lapok a zennel valamikor jövő év elején, akkor ezekből is kerül a polcra, lehet nem, majd meglátjuk. Addig is van időm kiszórakozni magam a ma (1-2 órán belül) érkező gép összeröffentésével.:)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#283) body007


body007
addikt

Sziasztok!

Hol tudnék (itthonról) beszerezni egy A8-9600-t? Én nem találok sehol...

Köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#284) bil válasza body007 (#283) üzenetére


bil
tag

Szintúgy. Én is vennék ilyet a Zen APU megjelenéséig, de boltokban nincs, csak géppel egybeépítve, ahogy nézem.
Pedig elvileg a Ryzen-nel megjelenő lapokba belemennének. :(

This is extremely dangerous to our democracy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.