Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Oliverda válasza nyunyu (#97) üzenetére


Oliverda
félisten

Így van, ezek voltak a pletykák, mint ahogy az is pletyka volt, hogy már Q2 elején befut a Broadwell-E, végül pedig csak május 31-én rajtolt el. Néha bejön, néha nem, de ilyen ez a rákenroll.

Hivatalos, publikus útitervek: 2015 május, 2016 január

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#102) zetor2000


zetor2000
senior tag

És lesznek olyan csúcs alaplapok, amin nem csak a két déli híd cuccai lesznek?
Mert egy 2 éves inteles (szerintem akkori csúcs) lapom van most, amin van 12 USB3, meg 9 USB2. 10Sata 3, 1 E-Sata, 2 thunderbolt. Meg ami kell még...
Ha lesz ilyesmi, és ócsó is lesz, akkor mgfontolom majd a váltást.
A fentiek mindegyikét természetesen nem használom ki, de akkoris. Ha kéne, tudnám.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#103) MongolZ válasza nyunyu (#89) üzenetére


MongolZ
addikt

???

Pont az FM1 (Llano) volt az utóbbi X év legnagyobb durranása az AMD-nek.

(#104) #90933760 válasza Oliverda (#101) üzenetére


#90933760
törölt tag

A bökkenő csak ott van, hogy se a cikk, főleg nem a cím nem hangsúlyozza, hogy ez pletyka. Sőt a cím egyenesen kimondja, hogy tavasszal jönnek. Mert az "elvileg" szót az elejére kéne írni.... És beírni a cikkbe is, hogy az AMD ezt hivatalosan nem támasztotta alá.
Ezek után miért meglepő, ha visszanyal a fagyi? És jönnek az emberek kérdőre vonni. És ha valaki megemlíti, hogy miért így vannak a cikkek lehozva, még az a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#105) Oliverda válasza #90933760 (#104) üzenetére


Oliverda
félisten

Szövegértelmezéssel vannak gondok. A jöhet feltételes mód, a kiszivárgott diák pedig elég egyértelműen utal rá, hogy nem hivatalos információról van szó.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#106) #90933760 válasza Oliverda (#105) üzenetére


#90933760
törölt tag

De az emberek egyszerűek, mint a faék. Le kell írni egyértelműbben, nem kétesen, halványan fogalmazni. És akkor nem kötnek bele minden második AMD cikkbe.

[ Szerkesztve ]

(#107) VirsLee válasza #90933760 (#106) üzenetére


VirsLee
őstag

Azokba az intelesek kötnek bele, méghozzá szándékosan, amikor csak lehet... Pl. magukat szakembernek gondolók lelkesen ecsetelik, hogy köcsög az amd, mert 28nm-en nem tud olyan teljesítményű 15W-os procit készítene fele pénzen, mint az intel 14nm-en...

(#108) martonx válasza Egon (#80) üzenetére


martonx
veterán

Hány éve is adott ki legutóbb foglalatot az AMD? Jó persze érdemi procit is akkor adott ki kb. legutóbb :D
Ezzel szemben az intel maximum 2 évente ad ki új foglalatot.

Én kérek elnézést!

(#109) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Én most elvagyok a Haswellel, lassan majd a DDR4 miatt cserélni tervezem. Sok-sok év AMD (Barton 2500+ óta) után lettem inteles, remélem, meggyőznek, hogy térjek vissza.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#110) MK VII válasza martonx (#108) üzenetére


MK VII
veterán

"Ezzel szemben az intel maximum 2 évente ad ki új foglalatot."
Jól teszi..
Kell cserélned az Intel konfigod 2 évente? Nem. Kb. 5 évente.. Addig, ha a 16. foglalatot is adja ki, akkor mi van? Egy i5-i7 konfig legalább 5 évig használható tökéletesen. Most is szépen pörögnek még a Sandy-k aztán milyen idősek már.

(#111) solfilo


solfilo
veterán

Ebbe vajon bele megy a Raven Ridge is majd?

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#112) #90933760 válasza VirsLee (#107) üzenetére


#90933760
törölt tag

Alapvetően mindenki beleköt mindenbe, főleg ha van hozzá anyag is. Ha még eddig nem lenne érezhető, de már egy jó ideje ez a tendencia diktál a lapcsaládon főleg amióta már nem csak fanok, hanem minden jöttment felregisztrál ide. De hát erről nem a lapcsalád tehet, hanem az emberek ilyenek.
De ezen legalább lehetne segíteni, magukat segítenék vele, ha cikk úgy van megírva amivel nem lehet félhomály pletykákat generálni.
Leírta a cikk, hogy tavasszal jönnek. Kész, ezzel meg is lett alapozva az egész. Egy kicsit nagyobb odafigyeléssel és fogalmazással meg lehetett volna írni úgy is, hogy ne legyen belőle ez és akkor nincs rinya, hogy miért nem jöttek tavasszal.
Persze akkor keresnek rajta másik hibát, tudom én.

(#113) Oliverda válasza solfilo (#111) üzenetére


Oliverda
félisten

Bele

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#114) antikomcsi válasza Oliverda (#105) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Bocsi, nem akarok szőrszálat hasogatni, de amikor ilyenek vannak egy cikkben, hogy:

"Az idei év tekintetében az AMD a foglalatváltást tartja szem előtt. Az új alap a Socket AM4 lesz, amelybe elsőként a Bristol Ridge APU érkezik, méghozzá valamikor a második negyedévben, de a vállalat azt is megerősítette, hogy a Summit Ridge CPU fejlesztése jól halad, így továbbra is az év vége a megjelenés szempontjából kitűzött cél."

egy másiknak meg ez a címe:

"Tavasszal jönnek a Socket AM4-es alaplapok"

akkor nem ártana jelezni a szerzőnek, hogy ezek csak pletykák (amiket itt állítólag nem írnak meg) nem pedig megbízható infók. Csak akkor milyen vállalat erősített meg miket?

Persze, amúgy lényegtelen az egész, csak akkor nem kell magyarázni a bizonyítványt. Annyit kell mondani, hogy bocsi srácok, én is így tudtam, de aztán nem ez lett. Nincs ebből semmi probléma.

(#115) Z10N válasza nyunyu (#2) üzenetére


Z10N
veterán

De :)

Kivancsi leszek az arakre es a felhozatalra.

Latom 6 cu lesz az alap es nincs a6-9400.

Az igp-k eleg csucs kozelben jarnak. Nalam 1029 az utolso stabil. 1108 mar eleg jo eredmeny gyarilag.

A ddr4 mondjuk egy vicc ilyen frekvencian, az a6-7400k mellett most ddr3-2133 van, ami birja a 2400-t.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#116) Oliverda válasza antikomcsi (#114) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem én vagyok szerző, így erről nem tudok nyilatkozni, azzal beszéld meg aki leírta.

Szerintem minden cégtől csak a hivatalos közleményekre lehet építeni, illetve utólag számon kérni, a többi pletyka, szivárgás, vagy spekuláció.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#117) lee56 válasza Egon (#80) üzenetére


lee56
őstag

Ha az intel fejlődne most akkorát önmagához képest mint most készül majd az AMD AM4-el, akkor már intel se lenne annyira kötsög. 1-2 évente 5-10% előrelépéssel eladni az új procikat s hozzá passzoló lapokat az meg, hát intelnek megérte, az fix. :)

No Comment

(#118) antikomcsi válasza Oliverda (#116) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Tudom, hogy nem Te vagy a szerző, nem is akartam beléd kötni.

Jó éjt!

(#119) nyunyu válasza MongolZ (#103) üzenetére


nyunyu
félisten

Pont az FM1 (Llano) volt az utóbbi X év legnagyobb durranása az AMD-nek.

Nem az volt az, ami annyit késett, hogy mire megjelent, fél évvel később már jött az eggyel újabb, vele nem kompatibilis foglalatot igénylő utóda? Aztán emiatt az alaplapgyártók se nagyon mozdultak rá?

Vagy valamelyik mobil procijukkal keverem?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#120) Lacok


Lacok
őstag

Várom az alaplapgyártók mini ITX-es megoldásait. :C

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#121) Plasticbomb válasza jedis (#13) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ez a carizzo "utódja" (második felvonás, ugyanaz, kicsit reszelve), és az "asztali" carizzo (kivágott igp: Athlon X4 845 néven) 65€ért futott. Kötve hiszem, hogy ez elérné a 200€-t. És az locked szorzózáras volt. Remélem ez unlocked lesz, hogy végre babrálhassunk velük kedvünkre.:)

[ Szerkesztve ]

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#122) XuChi válasza Lacok (#120) üzenetére


XuChi
addikt

+1 :C

(#123) stratova válasza hackeeeee (#22) üzenetére


stratova
veterán

Ahogy az eddigi összes. De valamivel reklámozni kell, azon túl, hogy nesztek van ilyenünk is. Majd ha be merik tenni Ravent egy legalább i5-6685R mellé tesztre szóljanak. Nehéz szülés ez, ez a látom már a fejét stádium. :)

[ Szerkesztve ]

(#124) AMD Power


AMD Power
titán

Mikor lesz kapható ez nálunk?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#125) hemaka


hemaka
nagyúr

Na mi a fene, ha ez tenyleg igaz jo nagyot lep elore az amd onmagahoz kepest. Drukkolok nekik, mert amit az intel (nem) csinalt eddig, rohej. :D

[ Szerkesztve ]

(#126) vader108 válasza antikomcsi (#118) üzenetére


vader108
tag

Így van. A kérdéseket és megállapításokat a próféciák és jövendölések koronázatlan királyának kell feltenni ;] Abu atyátoknak ;]

BTW várós a ZEN, hátha valami jó is kisül belőle. Régi szép Phenom kettes emlékek :D Imádtam eltökölni a core unlockal :D Egy nyolc magos ZEN-t is unlockolnék 16-ra :D :D

[ Szerkesztve ]

(#127) Cody007


Cody007
csendes tag

Érdekes lesz. Várom már a teszteket róla, hogy valóban mit tudnak, mert a grafikonok nagyon szépek, de a valóság mindig más. Szeretnék beújítani, úgyhogy én megvárom mindenképp, hogy mi sül ki ebből. Ha csalódás lesz, és nem hozza az elvárt szintet, akkor majd Skylake lesz. :)
Az alaplapot viszont meg kell majd jól fontolni ezek szerint, ha valaki nem akarja cserélni azt is, mikor esetleg új procit-t vesz bele.

(#128) VirsLee válasza stratova (#123) üzenetére


VirsLee
őstag

Nehéz dolog egy nem létező terméket összehasonlítani egy másik nem létező termékkel :)

(#129) #90933760 válasza Plasticbomb (#121) üzenetére


#90933760
törölt tag

45ezer a 7890K most, ha jól rémlik 50 körül indult. Ennyi simán lesz ez is, elvégre ezt a csúcs APUt váltja le. De a csúcshardverek sose a jó árukról voltak híresek.

(#130) stratova válasza VirsLee (#128) üzenetére


stratova
veterán

Oké, akkor lepjenek meg azzal, hogy A12-9800E (35 W) elver egy i5-6267U-Core-i7-6567U-t (28 W).

Egyébként te is tudod, az a bajom, hogy a gyengébb IGP-vel rendelkező proci ellen mérik (holott a konkurenciának is van 2 erősebb), olyan tesztben ami használja a GPU-t is. Igen, tudom akkor nem szerepelne ilyen jól, nem lehetne vele reklámozni.

Amúgy meg lehet nézni A10-7850K-t hasonlóképp reklámozták, és 52-54e körül indult, majd 3 hónap alatt kb 10 e-t esett az ára.

[ Szerkesztve ]

(#131) #90933760 válasza nyunyu (#119) üzenetére


#90933760
törölt tag

Az FM1 és FM2 között volt egy év, szerintem sokan azt se tudták mi az, a nagy heterogén éra dumával, lassan terjedt a köztudatban. Mire eljutottak odáig hogy ismerjék, már volt az FM2 ami sokkal jobb volt, nem volt értelme foglalkozni az előző generációval. Szerintem sokan nem is tudják, hogy volt a modulos APUk előtt más is.
Nem volt egyébként rossz, én kedveltem.

(#132) pengwin válasza leviske (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Ja, borítékolhatóan megkapja majd az i5-öt, de nem a 35W-os TDP-jű T-s verziót, hanem a nagy i5-6500/6600-at, mondván, hogy Intelnél nem számít az a 30W TDP különbség... És az legalább ugyanekkora blődség lesz.

(#133) Iscariah
Már a Carrizo is elég jól teljesített 15-35W-os tartományban, reméljük ez folytatja a sort.
Még ha "csak" a 6500T teljesítményét megközelíti alulról max. 10%-ra, már az is eléggé durva lenne (és aggasztó az Intel számára), mert akkor az AMD sokkal jobb IGP-vel tud hasonló teljesítményt nyújtani 28nm-en, mint amit az Intel eddig 14-en összehozott...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Hajrá, nekem pont 6500T-m van, ha annyival jobb lesz akkor eladom a cpu-t+lapot és megy a helyébe valami jó kis 35W TDP-s AMD. Legalább náluk megbízható ez az érték, nem úgy mint az intelnél. De azért az nagyot szólna ha nagyobb teljesítményen közel azonos vagy alacsonyabb fogyasztással lenyomnák az i5-ömet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#134) VirsLee válasza stratova (#130) üzenetére


VirsLee
őstag

Látod, pont erről írtam korábban. Valaki, aki ért hozzá nem fogja azt elvárni, hogy az AMD készítsen egy 150 dolláros procit 28nm-en, amivel elveri az intel 400 dolláros, 14 nm-es prociját. Ez szimplán feszültségkeltés... Legyél türelmes, lesznek 14 nanos AMD procik is, akkor jöhetnek az értelmes összehasonlítások. Addig egy szimpla trollkodás az egész, Te is tudod.

(#135) ukornel válasza t72killer (#66) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ami érdekes még, a hosszútávú upgrade kérdése. Rendben, hogy árban és teljesítményben a10 kb = i3, csakhogy 3-4év múlva mit teszel a proci helyébe? i3 helyére akár egy használt i7-k-t is bepattinthatsz, míg egy a10-12-ről kérdéses, mi lesz felfelé."

Ez elég furcsa kérdés, tekintve, hogy a cikk elsősorban az új foglalatról szól (lásd a címét), amibe mindenféle jövőbeli CPU-t, APU-t bele lehet majd tenni...

Szerk. Bocs látom erre más is emlékeztetett és válaszoltál is.
Szerintem a felhasználók 99%-a látatlanban jobban bízik a Zenben, de akár a Bristol Ridge-ben is annál, minthogy évek múlva használt Piledrivereket, Kaveriket terveznének bepattintani az alaplapba.
Aki mégis amellett dönt majd (pl anyagi okokból), az a levetett alaplapok között is olcsón turkálhat majd az aprón. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#136) MK VII válasza Apollyon (#133) üzenetére


MK VII
veterán

Szerintem örüljünk, ha egy i3 teljesítményét hozza processzor erőben.. Nem kell mellé i5-öt állítani, mert nagy pofára esés lesz.

(#137) Janus27


Janus27
tag

Nekem azért néhány dolog a déli vezérlőhidakkal kapcsolatban igencsak szemet szúr! 5Gbps USB 3.1, USB2.0, PCI Express 2.0!!!!! Mindegyikből van már fejlettebb verzió, egy új terméknél miért a túlhaladott technológia???? Meg azért a Bristol Ridge-be is tehettek volna 8 PCI Express csatornánál többet!!

(#138) pengwin válasza MK VII (#136) üzenetére


pengwin
addikt

Továbbra is a 35W-os i5-ről van szó, nem a tuningos, 65W-os példányokról.
Azt sem szabad elfelejteni, hogy AMD-nél kicsit nagyobb valóságtartalmú a megadott TDP, mint Inteléknél.

Üdv, pengwin

(#139) #90933760


#90933760
törölt tag

Engem mondjuk érdekelne ekkora mértékű IGP tuning és 65W-ba férés mellett mennyire veszi le a proci órajeleit? Mert az már eddig is megcsappant eléggé IGP maximális terhelésére. Bár az is igaz még úgy is elég volt a proci mellé.

[ Szerkesztve ]

(#140) stratova válasza Apollyon (#133) üzenetére


stratova
veterán

Ilyesmiben Raven Ridge előtt ne reménykedj. Bár kicsit jelez az irónia detektorom. :)

pengwin nagyon régen volt már ez így, azóta mindkét gyártó ideiglenesen/rövid időre túllépi a TDP-keretet, hogy az adott feladat turbó órajelen gyorsan elvégezhető legyen s hamar visszatérjen a CPU nyugalmi szintre.

MK VII Ott a pont. S ide is fog beállni az ára, elég megnézni a mostani AMD APU-k s i3 konkurensek árazását.

[ Szerkesztve ]

(#141) Móci


Móci
addikt

Szimpatikus nagyon az új platform, így táblázatban még az A12-9800E is jól mutat, de elnézve az előbbi évek cpu fronton mutatott teljesítményét az AMD-nek, nem biztos, hogy akarnám...
De ha mégis eléri egy i3 teljesítményét, talán elkezdek gondolkodni.
A Zen inkább izgat, szívesen lecserélném egy kis fogyasztású APU-ra a mostani konfigomat, remélem kihoznak már valami értelmes termékcsaládot.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#142) --Tomee--


--Tomee--
csendes tag

Imadom olvasni a vitakat a kek-piros haborurol :)
Szerintem mindenkepp elonyunkre valik, ha az AMD - meg ha eleg nagy lemaradassal is - de visszavag, ezzel fenntartja az egyszeri user valasztasi lehetoseget.
Az AMD fegyvere a jo arazas (lehet), remeljuk hogy ugyesen fogjak beloni az arakat es akkor mindenki meg fogja talalni a megfelelo processzor - alaplap valasztast.
A marketing anyag valoban nem a processzorteljesitmenyt domboritja, de ugy is fel lehet fogni, hogy kinek mire kell a gep... a valasztas a tietek!

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#143) ukornel válasza Egon (#80) üzenetére


ukornel
aktív tag

"Ha az Intel ad ki új foglalatú deszkákat, akkor k*cs*g, mert miért nem lehet a régit használni. Ha az AMD ad ki új foglalatot, az "várva várt"... ;]
Hát igen... :U
"

Jajj, megint a "szaraPH!" nóta... Akkor elmagyarázom neked, jó? ;)

Az AMD foglalat(ok)ra nagyon ráfért már a frissítés, hiszen az AM3+ gyakorlatilag már 5 éve, a Bulldozer megjelenésekor is elavult volt. Másrészt az egységesítés is fontos és hasznos, ne legyen már külön FM2 vonal az APUknak.

Ezzel szemben az Intel többször is minden ehhez hasonló érdemi fejlesztés nélkül váltott foglalatot processzorgeneráció váltáskor. Nehéz elhinnem, hogy azt a minimális különbséget lábkiosztásban ne tudtzák volna eltüntetni a mérnökök egy kis odafigyeléssel, ha akarták volna. Nyilvánvalóan nem akarták.

(#144) vader108 válasza --Tomee-- (#142) üzenetére


vader108
tag

Félek ettől a "jól beárazástól". Amennyi elment ennek a K+F részére, nem biztos, hogy vékonyan fog fogni az a bizonyos cerúza. :(

(#145) MK VII válasza ukornel (#143) üzenetére


MK VII
veterán

[link]

Akkor ismét felteszem a költői kérdést.. Miért kell az Intel foglalat váltásaira ekkora hangsúlyt fektetni?
Kiadhat az Intel száznegyvenkilenc új foglalatot 2-3 év alatt, ha úgysem kell váltanod, mert minimum 5 évig vígan elvagy egy konfiggal.. Ráérsz 5-6 év múlva az akkori legújabbra váltani.

(#146) --Tomee-- válasza vader108 (#144) üzenetére


--Tomee--
csendes tag

Igen, ebben igazad van. Ennek ellenere valahogy vonzova kell tenni a platformot, mert akkor lesz csak igazan draga a K+F ha nem adnak el belole semmit.
Egy olyan tervet tudok elkepzelni, hogy viszonylag magasan inditjak, de hamar merseklodik az ara, megis talan a legjobb lenne ha nem magas C-n kezdenenek.

Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

(#147) solfilo válasza vader108 (#144) üzenetére


solfilo
veterán

Nem hiszem, hogy Bristolnak olyan veszett nagy K+F igénye lett volna, ez kb egy asztali Carrizo, DDR4 memóriával, még mindig 28 nm-en. Ettől még nem gondolom, hogy olcsón kezd majd, Kaveri is húzósan indult. :)

solfilo

(#148) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

Az AMD egy vicc! Hazudtak a Duronok óta, és valszeg hazudnak most is. Képtelenek beismerni, hogy a desktop harcot egyszerűen elvesztették. A mobilt, amiben meg - hangsúlyozom elméletileg - jól domboríthatnának, le se kakálják. Nem hiszem el, hogy ne tudnának megvenni 1 kisebb laptop/tablet gyártót és ontani a kicsi-erős és jó árú dolgokat.
De nem, inkább hazudni kell, mi majd megcsináljuk a legjobb VGAt (aha, csak 300+ W-ot eszik, a Mi APUnk veri az i7-et (aha az elavult IGP részét igen, de CPU számításban még az i3 is elkalapál) meg majd ha bejön a heterogén programozás/Vulkan/Mantle/Dx12 (aha, azért kell a ciklus felében cserélni az AMD-s konzolakat is ugye?)!

A NAS-om onboard AMD-s cucc, egyelőre nem bántam meg, hiszem ha egyszer nem fog kelleni a NAS remek HTPC is lehet belőle. Az ilyen dolgokban kéne az AMDnek igazán gondolkodni, mert ezekhez a szegmensekhez úgy tűnik ért. Nem a döglött lovat korbácsolni, hogy menjen tovább.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#149) csongi


csongi
veterán

Ebbol lesz valami is ami kompatibilis lesz az AM3+ al?
Eddig mindig atfedes es az uj proci mukodott az elozo tokozas + lapjaival, meg ha nem is teljes egeszeben, de mukodott.

sad_Vamp: Szeintem nem az AMD hazudott, hanem egyszeruen a programozokat nagyobb penzzel tamigattak mas, nagyobb likviditasaal rendelkezo cegek.
Egyik formaja annak, hogyan kell a kisebb cegeket megfojtani erobol.
Arra megint kivancsi lennek egy atlagos usernek minek kell egy i5 teljesitmenye? A jatekos dolgokat ne vegyuk ide.
Hazudni meg nem hazudtak, csupan igergettek, es lassabban teljesulnek a dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#150) Henkei válasza sad_Vamp (#148) üzenetére


Henkei
tag

Duron? Wtf? Mirol beszelsz?

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.