Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AxBattler


AxBattler
félisten

APU, kezdődik! :DD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#2) nyunyu


nyunyu
félisten

Ennek nem április környékén kellett volna piacra kerülnie?
Ha így folytatják, a Zen sem lesz kapható jövő nyár előtt. :DDD

Mondjuk az dícséretes, hogy ~15 wattot faragtak a chipset fogyasztásából a mostani AM3+-omhoz képest.
Végén még fogyasztásban is versenyképesek lesznek a kékekkel szemben.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#3) bil


bil
tag

Nna végre, ez lesz az új gépem alapja, jó öreg core2quad megy a levesbe.

This is extremely dangerous to our democracy!

(#4) MK VII válasza AxBattler (#1) üzenetére


MK VII
veterán

Áhh.. Ezt én akartam... :D

(#5) D013


D013
aktív tag

Itt most minden azon dől el milyen lesz az árazás (általában mindig ezen dől el). az I5-6500 most 60k körül van, na szerintem pont ez lesz a baj hogy ez 9800-as meg belép majd 80-on. Pedig végre lehetne egy kis árversenyt rendezni.

Várom a kommenteket ahol jön az alázás hogy "csak" egy i5-össel veszi fel a versenyt? Az AMD megint nem tudja tartani a lépést így szr úgy szr. :DD

(#6) meszike91


meszike91
senior tag

jobb később, mint soha :DD

du, du hast, du hast mich

(#7) #16939776 válasza AxBattler (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Végre, induljon!

Órajelek alapján a számháború :))

[ Szerkesztve ]

(#8) SSJPiotr


SSJPiotr
csendes tag

Mini-ITX ZEN APU setup (powered by HBM) yummie

@D013: Nagyon csodálnám ha egy APUt 50k felett indítanának.

[ Szerkesztve ]

(#9) rambustibi


rambustibi
őstag

Engem a Summit Ridge érdekel, arról nincs infó? Hány magos procik jönnek?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#10) bil válasza SSJPiotr (#8) üzenetére


bil
tag

Nem azt írják, hogy csak DDR4-et támogat? Lehet nem értem a témát..

This is extremely dangerous to our democracy!

(#11) Jester01


Jester01
veterán

Vezérlőhíd és a proci között milyen összeköttetés van?

Jester

(#12) antikomcsi


antikomcsi
veterán

És hova érkezett meg?

Bejelentették, oké, de nem megérkezett. Hónapok múlva lesz ebből valami az elmúlt évek tapasztalatai alapján.
Bár elég felesleges előre megvenni és "régi" Excavator procikkal használni, amik ki tudja mennyibe kerülnek majd, hogy aztán ha jön az újabb generáció lehessen is cserélni megint egy rakat pénzért.

(#13) jedis válasza D013 (#5) üzenetére


jedis
senior tag

"pont ez lesz a baj hogy ez 9800-as meg belép majd 80-on"

:Y ezt azért kizártnak tartom :N Szerintem a csúcs 9800-as is megáll 60 körül, ahogy a I5-6500-as Intel.

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) McSico


McSico
senior tag

Ez így jól hangzik. Remélem a gyakorlatban is jól fog teljesíteni. :C

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#16) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én már teljesen elkavarodtam. Nem úgy volt, hogy csak 17-ben jön, vagy ez most akkor nem a Zen? :F

Megtenné valaki, tőlem okosabb, vagy legalábbis jártasabb a témában, hogy felvilágosít!
Köszönöm előre is.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) schawo válasza rambustibi (#9) üzenetére


schawo
titán

Summit Ridge még fél év. 2017H1

(#16) tibaimp
A Summit a Zen, a Bristol még a Bulldozer.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) Venyera7


Venyera7
senior tag

Okè ès mikor lesz a boltokban? Ès lesznek-e csùcs deszkák?

[ Szerkesztve ]

(#19) leviske válasza nyunyu (#2) üzenetére


leviske
veterán

Valószínűleg az A12-9800 és i5-6500 összevetése is az Áprilisi megjelenésre reflektál. ;]

Komolyra fordítva a szót, hihetetlen, hogy az AMD megint ilyen blőd marhaságokkal cseszi el előre egy terméke megítélését. Ezek után a reklámszövegek után biztos, hogy tesztekben meg is kapja majd ellenfélként az i5-öt és lehet majd pislogni, mikor kanyarban sem lesz ellene.

Ráadásul ezzel a Summit megítélését is negatívan befolyásolják majd.

(#20) gothic20


gothic20
aktív tag

Engem inkább az Athlon X4 950 érdekel ez elvben a csúcs APU letiltott grafikus maggal. A még nem érkezik meg a Summit Ridge addig lehet beújítók egy ilyet, hogy csak procit keljen cserélnem ha megérkezik végre a kis zen :)

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#21) #90933760 válasza tibaimp (#16) üzenetére


#90933760
törölt tag

Ez nem a Zen, az még fél-háromnegyed év és Summit néven jön. Ez a Bristol, a modulos cuccuk, az utolsó szériás Excavator magokkal, vagyis annak egy kis módosítása.

Egyébként elég szépen megtornászták a csúcs APUnak az órajeleit, bár gyanítom legalább 50 ezerről fog indulni árban is, úgyhogy csak fanatikusok veszik majd azt is, pláne hogy utána nem sokkal meg jön majd a Zen ami elméletben lenyeli keresztbe. Én biztos nem venném meg még őket, megvárnám a Zent már, meg eleve azt hogy mit is fog mutatni a valóságban.

(#22) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

A %-os 3DMark grafikonról nem akarok beszélni.. Az elég viccesen hat. :(

Véleményem szubjektív...

(#23) Simid


Simid
senior tag

Azért azt vegyétek bele, hogy ezek az APUk nem azt a szegmenst célozzák mint a Summit. A Bristol utódja legkorábban jövő nyáron esedékes. Addig kár olyanokat írni, hogy 'biztos nem venném meg, mert jön a ZEN'. Aki most akar IGPs középkategóriás gépet egy modern platformon annak ez jó választás lehet.

Szerk.: Pontosabban nem most, hanem majd ha kapni is lehet ezeket... :W

[ Szerkesztve ]

(#24) Redneck


Redneck
veterán

Remelem az AMD "We are back!" szlogen nem csak duma marad.

Kérdés, mit lép addig az Intel? Nem hiszem hogy az elmúlt években csak ültek volna a babérjaikon.
Ha az AMD beéri őket, bedobhatják a nagy pofáraejtő terméküket.

Ha ezek igazak, és holnap megjelenne, akkor lenne nagy show! :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#25) hackeeeee válasza Redneck (#24) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most nagyjából mindenki a tényeket várja, mert azok még mindig nincsnek.

Véleményem szubjektív...

(#26) antikomcsi válasza Simid (#23) üzenetére


antikomcsi
veterán

Annak igen.

Aki viszont egy gtx 1060/1070 rx480 alá szeretne egy modern platformot, annak nem biztos, hogy jó ötlet egy ilyen 2 modulos APU-ba belevágni, aminek a grafikus részét úgy sem használja.

Én ezért várom inkább meg eleve a Zen-t. Ha már eddig kibírtam, akkor ez a nem tudom mennyi idő már fél lábon is menni fog! ;]

(#27) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

A "megérkezett" az barokkos túlzás.

(#28) #06658560 válasza antikomcsi (#26) üzenetére


#06658560
törölt tag

Mikor lesz tíz éves a rendszered? ;]

(#29) nyunyu válasza gothic20 (#20) üzenetére


nyunyu
félisten

Engem inkább az Athlon X4 950 érdekel ez elvben a csúcs APU letiltott grafikus maggal. A még nem érkezik meg a Summit Ridge addig lehet beújítók egy ilyet, hogy csak procit keljen cserélnem ha megérkezik végre a kis zen :)

Meglevő lapodba nem lehet nagyobb procit tenni?

Idén februárban már látszott, hogy nem fogom megúszni a gép bővítést az AM4 megjelenéséig (amit akkor még tavaszra/nyár elejére igértek, Zent meg Q4-re...), így jobb híján lecseréltem a Phenom II X4-emet egy FX-6300-ra.

Új lapot+ramot majd csak akkor fogok venni, HA már boltokban lesz a Zen, és független tesztek is lesznek róla.
De szerintem ez jövő nyár közepénél előbb úgysem lesz esedékes.

Mikor lesz tíz éves a rendszered? ;]

Én 6 évig bírtam ugyanazzal a procival, de az utolsó 2 év már szenvedés volt.

Úgyhogy ne akarj a Zen megjelenéséig féllábon állni.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#30) #90933760 válasza hackeeeee (#22) üzenetére


#90933760
törölt tag

Azon besírtam én is, bár IGPben lesz ekkora különbség az biztos, úgyhogy nagyon nem kamu, csak nevetséges a tálalás.
[link]
Már a Kaveri is rommá veri, az i7 ugyanazt az IGP-t kapta, sőt kicsit nagyobb órajelen is van, mint az itt említett i5, szóval borítékolható a grafikus teljesítmény ekkora különbsége.
A processzorteljesítmény az amit inkább nem kéne hangoztatni, mert abban rommá üti az i5, nem is verik nagy dobra természetesen, bár az IGP mellé bőven elég mondjuk ennyi is, sőt középkategóriát, kicsit alatta VGAból el is bír.
Csak még kb. egy évig nem is lesz prociban ennél jobb, ez meg a másik azon kívül, hogy az i5 nem lesz ellenfél.

[ Szerkesztve ]

(#31) djculture


djculture
félisten

Úgy faszság ahogy van, ennek kb januárban kikellett volna jönnie komplett platform képében..

(#32) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez még félig a múlt, tolhatnák már a Zen-eket igazán. Persze, azon már nem lepődöm meg, hogy 3DMark-kal reklámozzák az AMD terméket, kíváncsi lennék CPU-intenzívebb alkalmazásokban, mondjuk egy sony vegasban hogy brillíroznának?

#24: egymagos teljesítmény tekintetében semmi extra nem várható sem az AMD sem az intel részéről a következő 2-3-4 évben. Erősen valószínű, hogy a multithread-re mennek rá, a zen is 8 maggal indul. Ha a Zen tényleg nagyonnagyot ütne, és mondjuk i7-6900k szinten érkezne (erősen kétlem), akkor az intelnek semmi mást nem kéne tennie, csak a HEDT platformját kicsit épeszűbben áraznia (ld Kaby Lake-X), illetve lehozni a HEDT-be a 12-16magos modelleket csúcsnak. Árazásban továbbra se nagyon mennének le a 600-1000$-os HEDT árak, lévén az AMD se szereti ám olcsón adni a procijait, ha azok tényleg tudnak (ld A64 árak az elején).

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) Balazs_ válasza Redneck (#24) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Őszintén szólva szerintem mindegy mit lép az Intel.
Amennyiben az Intel 4xxx széria egyszálú teljesítményét beérik az 1. generációs Zennel, akkor nem kell túl sok dologtól félni. Az a teljesítmény játékos gépbe már elég, szerverpiacra pedig ahogy láttam van elég jó terve az AMD-nek.
Persze, ha az Intel 50%-kal árat csökkent csak úgy random, akkor lehet gáz, de ennek annyi az esélye, mint arra, hogy Marsra lépünk 2020-ig. :D

(#34) t72killer válasza Balazs_ (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Terv az mindíg van jó, kérdés, mit találunk a boltok polcain.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) antikomcsi válasza #06658560 (#28) üzenetére


antikomcsi
veterán

Ezt meg sem hallottam! :DDD ;]

(#36) ukornel válasza leviske (#19) üzenetére


ukornel
aktív tag

Hát igen, az AMD marketing anyaga a 3D benchmarkokkal próbálja eladni ezt a különben ügyesnek tűnő jószágot - ebben nem meglepő módon fölényben is van az i5-höz képest, hála a combos IGP-nek.

Aztán lesz majd ekézés és pfújolás, amikor a tesztekben - amik persze majd a CPU magokat dolgoztatják meg - esetleg az erősebb i3-akkal sem fog bírni a cucc.

Pedig nem lenne ez rossz termék, megfelelően pozicionálva és reklámozva...

(#37) hackeeeee válasza #90933760 (#30) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajaja, hát meglátjuk.

Főként ha valami polaris alapú lesz az igp.

Véleményem szubjektív...

(#38) solfilo válasza leviske (#19) üzenetére


solfilo
veterán

Teljesen egyet értek. Csak tudnám mire jó az ilyen fals marketing. Jó ha eléri egy Skylake i3 teljesítményét ez a cucc, ha egyáltalán. :(

solfilo

(#39) #90933760 válasza hackeeeee (#37) üzenetére


#90933760
törölt tag

Na azt nem tudom milyen IGP-t kap, de a DDR4 és a magasabb órajel az eleve meglévő 100%-os előnyt csak tovább növeli majd, úgyhogy abban nem lesz gond. Csak procierőben ne mérje össze senki. :DDD

(#40) Redneck válasza Balazs_ (#33) üzenetére


Redneck
veterán

Az AMD-vel kapcsolatban csak az a kérdés hogy CPU erőben mit tudnak előrelépni.
APU fronton nem rosszak az Intelhez képest, a gond csak az hogy mi a cél ezekkel.

Ha valaki igazán játszani akar, CPU + dVGA párosban gondolkodik.

Akkor lenne nagy móka, ha az AMD APU-s jövőképe a PC játékban is úgy működne ahogy azt évek óta vizionálják!

Teszem azt, 5 féle APU, 5 grafikai szinthez igazítva. A kocák ellennének az 1-es 2-es szintű APU-s konfiggal, az átlagosak pedig a 3-as 4-es szintűekkel. Az 5-öst pedig az választaná aki Ultra részletességet akar.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#41) t72killer válasza ukornel (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Tartok tőle, hogy CPU-ban még a kis HTPC-s 6300T-mhez képest se tudnak ezek túl sokat felmutatni, de ne legyen igazam. :U

#40: "Ha valaki igazán játszani akar, CPU + dVGA párosban gondolkodik." +1. Ha meg APU, HTPC feladatokra, böngésző és mozi gyorsítására meg bőven elég egy skylake, vagy méginkább egy Kaby alap IGP. Tehát ja, ott az extra 3DMark, csak a lósz@rt se érdekli... 3. alternatívaként ha meg játék mégis, de régebbiek: akkor könnyen előfordul a dx9-10 miatt CPU limit, így hiába az erősebb igp, ha a cpu a fontos.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#42) XuChi


XuChi
addikt

Örülhetünk, ha egy i3 szintet megüt. Többre úgy sem képes az AMD. A zen majd talán hozza az i5 szintet, de abból is a 3 évvel ezelőtti szintet :D

#40: De jó volna. Akkor már raknám is az 5-ös szintet a gépbe, és felejteném el a francba a cpu+dGpu párost. De ez sosem fog eljönni :(

#41: +1 :)

[ Szerkesztve ]

(#43) nyunyu válasza ukornel (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Erről az jut eszembe, amikor megszűnt a Celeron ULV 650-nel szerelt kedvenc ipari PCnk, aztán az utódmodell már Via C7 1GHz-vel volt szerelve.

Arról is kaptunk egy szép színes powerpointot a gyártótól, hogy mennyivel gyorsabb videodekódolás, meg ablakrajzolási képessége a chipsetben lévő modernebb VGAnak köszönhetően.

Csak éppen az maradt ki a diákból, hogy a régi gép procija a jóval alacsonyabb órajel ellenére másfélszer gyorsabb volt. :DDD

(Végül kénytelenek voltunk az eggyel drágább, Pentium M-es modellre váltani, mivel a Via VX700 chipsettel túl sok bajunk volt.)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Naaaaa ,végre már vlmi!

(#45) Simi37 válasza XuChi (#42) üzenetére


Simi37
őstag

Ha eléri a 3 éves szintet akkor is max 15%ra lesz lemaradva a skylaketől szóval az már elég jó lenne.

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#46) gothic20 válasza nyunyu (#29) üzenetére


gothic20
aktív tag

De lehetne a mostaniba is.
Év elején eladtam az FX 8230 és az MSI FX990-es deszkámat és a deszka árából vettem egy használt Asrock 870 extreme3 R2.0 lapot és egy használt FX-6100-as procit együtt a kettő 25k volt. A proci árát félre raktam AM4 platformra direkt, a mostanit nem szándékszom fejleszteni csak eladni majd.

Nietzsche: "Az ellentmondás elviselésének képessége nagyfokú kultúrára vall."

(#47) nyakdam


nyakdam
aktív tag

Végre valami info. A marketing viszont megint viszályára fog fordulni. A CPU az i3 szintjét, ha hozza az jó lesz, IGP biztos gyalázni fog, de az ára miatt még mindig olcsóbb lesz cpu+dvga.

Reméljük mihamarabb a boltokba kerül és jönnek a valós tesztek.

(#48) eldiablo válasza t72killer (#32) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ne viccelj, a 3Dmark a legjobb CPU teszt program. :K

(#49) nyunyu válasza gothic20 (#46) üzenetére


nyunyu
félisten

FX-6100-gyel szerintem ki lehet bírni jövő nyárig, felesleges most sok pénzért beleugrani egy vadonatúj, tökismeretlen platformba.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#50) NorbeArt


NorbeArt
csendes tag

Mindenféle cseszegetés nélkül, de akik itt i3-hoz hasonlítgatják az 1-szálú teljesítményt, azok milyen információra alapoznak? Valaki linkeljen akkor tesztet egy mérnöki példányról legyen szíves!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.