Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) [CS]Blade2 válasza GAI (#42) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

A PC-k világában szerintem az uptade a legidegesítőbb, legbosszantóbb. Nincs olyan vírus, felugró ablak, reklám, stb, ami ennyire ínvázív. Ma már engem is elkezdett b.ogatni, hogy újra kellene indítani a gépet, és ez még nem az a két verziószám, amit itt írtak, szóval 3 újraindításig fog b.ogatni a következő hetekben. Már ez is agyrém, képzelem, hogy milyen jó lehet amikor újraindítod és soha többet nem boot-ol be.

Egyébként múltkor aszem volt egy frissítés, amit, ha felteszel, akkor a következő frissítéseknél, ha felteszel egy másikat, és újraindítás után elsőre nem boot-ol (lehet, hogy 2.-ra vagy 3.-ra), akkor a következő próbálkozásánál magától eltávolítja a legutolsó frissítést.
Amikor ez az automatikus javító kijött, volt, akinek ez tette tönkre a rendszerét,
de ahogy elnézem a te mostani esetedet, neked valszeg ez az automatikus javító felment, de sz*rt sem ér, nem működik.
Gondolom nem ismerte fel, hogy tönkretette magát és vissza kellene állítani, sőt, lehet, hogy úgy látta, hogy faszán beboot-olt, innentől nézd évekig a fánkozást a fekete képernyőn.

(#52) Armagedown válasza vinklii (#13) üzenetére


Armagedown
őstag

Az Xp a legjobb, hiszen 18 évig kapta a javításokat, mára tökéletes lett. ;]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#53) Dreimus válasza Chibass (#28) üzenetére


Dreimus
senior tag

Nekem Sound Blaster Z-m van, de sose volt bajom vele, minden funkció jól müködik win10 kezdetek óta.

(#54) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Telepítő iso legyártása és arról való frissítés után sok óra elteltével végre siker koronázta az erőfeszítéseket. :)

[ Szerkesztve ]

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#55) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#54) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

he?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#56) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#55) üzenetére


Trailblazer
addikt

Mi he? 1909-re frissült a rendszerem.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#57) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#56) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bocs, nem volt egyértelmű, hogy mit hegesztettél. Amúgy azt sem értem, mit piszmogtál vele órákon át ;]

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#58) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#57) üzenetére


Trailblazer
addikt

Azért amíg az egész rendszer lecserélődik, az nem 2 perc. Nem én piszmogtam, hanem a rendszer maga. Látszik, hogy még nem csináltál ilyet, pedig ez a módja a Win7-ről 10-re upgrade-nek is.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#59) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#58) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ez a legutolsó nekem 2 perc volt 1903-ról, pont azt beszéltük, hogy sokan gyorsan letudták. Másrészt nem nyert, mostanában is vagy 5 gépet frissítettem a Win7 lejáró támogatása miatt és még a régebbi Ivy Bridge alapú HP-k sem szüttyögtek 3 óránál tovább, úgy hogy még le is töltötték, nem pedig ISO-val bajlódtam, újabb gépeken meg 2 óra se volt (újraindítástól számítva pedig max 1 óra). Igaz SSD már alap volt mindben.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#60) Trailblazer válasza E.Kaufmann (#59) üzenetére


Trailblazer
addikt

Alapból én is szerettem volna, ha 2 perc alatt megvan, de mivel feljebb írtam már, hogy nem jött meg az update, akármit is tettem (igazából a legelső bejegyzés is az enyém, ami ezt taglalja), ezért kellett alternatív megoldáshoz folyamodni, és ez az út kézenfekvőnek tűnt. Mivel úgyis alváshoz készülődtem, ezért éjszaka lezajlott. Lehet, hogy 3 óra volt itt is, de mint mondom, aludtam. Valamint nem bajlódtam isoval, mert pendrive-ra lett kiírva, arról történt az update. Már csak az nem fér a fejembe, hogy miért kell értetlenkedni, kötözködni, pusztán a kötözködés kedvéért? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#61) DraXoN válasza Trailblazer (#60) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

mondjuk mi volt ennyire sietős az updaten? (főképp, hogy itt most még funkciófrissítés sincs, inkább csak egy "összegző" patch ez, pl. kb. mint ubuntu 18.04.2->18.04.3 esetén)

mivel elcsúsztatva adják ki, valószínű csak egy későbbi "branch"-be kerültél be eredetileg (bár igaz az akár 2-3 hónapot is jelenthet)...

bár nekem mint mondtam, tök automatán települt a háttérben (mikor megnyitottam a "frissítések keresése" holmit már csak az "újraindításért" vinnyogott és "fenyegetett", hogy "inaktív időben" csak azért is újraindul...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#62) E.Kaufmann válasza Trailblazer (#60) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nekem tényleg nem volt érthető elsőre, mit is akartál a hsz-szel vagy kinek is írtad. Elnézést, hogy értetlenkedtem.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#63) Trailblazer válasza DraXoN (#61) üzenetére


Trailblazer
addikt

Semmi extra, csak szeretem, ha a lehető legfrissebb a rendszerem, a lehető leghamarabb. Tenni kellett a későbbi branch ellen. :B

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#64) MrPetya19 válasza tomio (#26) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ez magyarul milyen néven fut?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#65) Lenry válasza MrPetya19 (#64) üzenetére


Lenry
félisten

én erre a csodásan magyarított funkcióra tippelek

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#66) #21180672


#21180672
törölt tag

óramü pontossággal kapom a kékhalálokat minden egyes ilyen nagy frissités után. kibaszott jók a microsoftnál mostanában.

(#67) MrPetya19 válasza Lenry (#65) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Már a Linux subsystem is hülyén volt fordítva, de ez még rosszabb.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#68) Armagedown válasza MrPetya19 (#67) üzenetére


Armagedown
őstag

Ezért kell minden programot és operációs rendszert angolul használni, így elkerülheted a hülye félrefordításokat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#69) MrPetya19 válasza Armagedown (#68) üzenetére


MrPetya19
addikt

Igazából én is ezt vallom, de a PC valamiért mégis magyarul van.
Csak nem tudom, hogy miért

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#70) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Az hogyan lehet, hogy a Windowsom még mindig 1809?

Az automatikus frissítés be van kapcsolva, és volt is már az idén jó néhány hosszabb frissítés. A Gépházban a frissítéskeresésre talált két kisebb frissítést, amelyeket fel is tett, de a winver maradt 1809.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#71) dementor válasza MaCS_70 (#70) üzenetére


dementor
senior tag

Ha a frissítések keresésére sem talál verzió frissítést, javaslom a frissítő eszközt (Windows 10 media creation tool).

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#72) MaCS_70 válasza dementor (#71) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván hülye kérdés, de ezzel hogyan frissítek úgy, hogy a belakott Windows ne módosuljon?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#73) Trailblazer válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


Trailblazer
addikt

Úgy, hogy azt az opciót választod, ami erre szolgál. Ugyanígy csináltam magam is pár napja, minden beállítás és telepített program megmaradt.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#74) dementor válasza MaCS_70 (#72) üzenetére


dementor
senior tag

Pontosan úgy, ahogyan az előttem szóló írja.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#75) rolee9309 válasza #21180672 (#66) üzenetére


rolee9309
csendes tag

Ugye?
Mondjuk nekem csak az utolsó 2 frissítés óta van BSOD, de az kb. naponta... Van, hogy rögtön be se tudok jelentkezni boot után, van hogy kikapcsoláskor, teljesen randomnak tűnő időpontokban képes összeomlani a kicsike.
Úgy vagyok vele, hogy vagy visszaállítom egy stabil(abb :D) verzióra, vagy várok a következő frissítésig, hátha megoldja. De amilyen trendet mutatnak a frissítések mostanság, inkább az előző opció lesz a nyerő.

(#76) GreatL


GreatL
őstag

Jó lenne ha minden update csak optimalizálásnak lenne felfogható.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#77) MasterDeeJay

Ez a 1909-es az első frissítés ebben az évben ami nem gyilkolt le egy gépemet sem.
Az előzőekkel mindel volt gond, nem is kicsi.
Vagy fejlődnek vagy rohadtul kevés dolog van benne. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#78) E.Kaufmann válasza MasterDeeJay (#77) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Az utóbbi...

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#79) MaCS_70 válasza Trailblazer (#73) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Végül maga az élet (a MS szelleme) megoldotta a problémát.

Már elkészítettem a pendrive-ot, amikor megjelent a frissítési értesítés.
Maga a folyamat eltartott három óráig (különösen 27%-on állt sokat, 60% körül meg visszafelé is számolt egy kicsit), de végül megvan rendben.

Nálam egyébként a családban futó >10 gép egyikén sem okozott még hibát egyetlen frissítés sem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#80) Trailblazer válasza MaCS_70 (#79) üzenetére


Trailblazer
addikt

No akkor oké. Nálam ez csak nem akart megjelenni, úgyhogy legyártottam hozzád hasonlóan a pendrive-ot, és röpke pár óra alatt meg is frissült. Nem akarom elkiabálni, de érződik is, hogy ez egy friss rendszer, és a foglalt méret is sokkal kisebb lett. Összeségében tisztább, szárazabb, biztonságosabb érzés. :K

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#81) MaCS_70 válasza Trailblazer (#80) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebben az esetben viszont lehet, hogy mégiscsak lefuttatom a pendrive-ot. Utóvégre sok éves a Windows-telepítésem mindegyik gépemen, nem árt a frissülés!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#82) #21180672


#21180672
törölt tag

az a baj a pendrive-al hogy unom már újratelepitgetni és minden egyes alkalommal újra beállitani mindent, főleg mire az egpu-ba életet lehelek az a legdemonitválóbb.
most már napok óta nem volt bluescreen remélem igy is marad.

(#83) nexplo válasza vinklii (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Ez ugye vicc volt? :U

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#84) MaCS_70 válasza #21180672 (#82) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor mégis újra kell húzni mindent?

Emitt Trailblazer azt írta, hogy megmaradnak a beállítások.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#85) Trailblazer válasza MaCS_70 (#84) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem kell. Választási lehetőséged van. Hadd ne kelljen már ezért elindítanom, hogy lőjek nektek egy screenshotot... :N

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#86) MaCS_70 válasza Trailblazer (#85) üzenetére


MaCS_70
félisten

De nem itt történik az, hogy csak a saját maga által windowsos alkalmazásnak tartott, a Store-ból telepített dolgokat tartja meg, a stuppal telepítetteket meg ledarálja?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#87) Trailblazer válasza MaCS_70 (#86) üzenetére


Trailblazer
addikt

Nem történik. Tényleg nem tudom, mivel tudnálak meggyőzni, úgyhogy azt csinálsz, amit akarsz. Én meg tudtam oldani, másnak sem nagyobb erőfeszítés.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#88) #88178176 válasza zolee001 (#50) üzenetére


#88178176
törölt tag

Sikeresen telepítve. :)

(#89) Necroman_Mk2 válasza tomio (#26) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ez még jól is hangzik, üröm az örömben, hogy csak Pro licenc esetén van jelen, a Home-ban nincs. Igaz, az otthoni felhasználók ritkán használnak olyan spéci programot, ami egy újabb W10 verzión ne működne - bár a nem támogatott driverek esetében jól jönne. Kérdés, hogy ott is lehet-e használni.

(#65) Lenry "forgatókönyvek" sírok :C

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#90) insight válasza MaCS_70 (#79) üzenetére


insight
aktív tag

De jó neked, milyen gépeken nem okozott problémát?

Én Dell Inspironnál akadtam el folyamatosan, de gondoltam régi a gép, megesik. Upgradeltem HP Pavilionra, azon eleve Win10 volt, ott is folyamatosan megölte az update, mindig nulláról kellett telepítenem. Jött a családba egy Sony Vaio és Lenovo ThinkPad is, mindkettő ugyanúgy járt, akkor már biztos voltam benne, hogy a hiba nem a hardverrel vagy driverekkel van. Váltottam MacBookra, és azóta nincs gyomorgörcsöm, ha update jön.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#91) vicze válasza insight (#90) üzenetére


vicze
félisten

Jup OSX-el nincs sose porbléma, oh wayt....
[link]
[link]

(#92) insight válasza vicze (#91) üzenetére


insight
aktív tag

Nekem eddig 2 év alatt nem volt 🤷🏻‍♂️ Pedig High Sierrától Catalináig végigmentem mindegyiken

[ Szerkesztve ]

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#93) vicze válasza insight (#92) üzenetére


vicze
félisten

Tehát ha neked nincs, akkor másnak sincs? És ha másnak nincs problémája Windowson, akkor neked sincs ugye ez így működik? :U

(#94) insight válasza vicze (#93) üzenetére


insight
aktív tag

picit frusztrált voltál a hétvégén látom :DDD

Nekem MINDEGYIK konfiggal bajom volt a Windowson, és eddig kb 8 frissítésből egyik sem volt hibás MacOS-en. A kérdésem továbbra is az, hogy milyen gépre kellene áttérnem, ha hibátlan Windows updateket szeretnék... már ha ez függhet géptől...

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#95) vicze válasza insight (#94) üzenetére


vicze
félisten

Látom nem érted a kérdés lényegét, és egyáltalán nem esik le a nem kicsi logikai ellentét.
Innentől meg nem hiszem, hogy van miről beszélni.

(#96) PuMbA válasza insight (#94) üzenetére


PuMbA
titán

Egy 5 éves HP ProBook-on nekem nem volt gond az update-ekkel. Gyárilag rajta lévő Windows 8.1-ről lett frissítve 10-re, majd a 10 alatt 5-6 nagy update végigment. Otthon asztali gépem van, azon is végigment 5-6 nagy update :) Szüleimnek asztali gépre van, azon is végigment hiba nélkül ennyi. A laptopok macerásabbak általában, ez kijelenthető, de csak azért mert sok egyedi gyártóspecifikus dolgot tartalmaznak és driver frissítésileg sok esetben nem állnak a helyzet magaslatán a gyártók, tehát érdemes olyan laptopot venni, ami nincs tele csillivilli, haszontalan biszb*szokkal, csak ami tényleg szükséges.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.