Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Egész csinos. Pont ilyesmit keresek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) djculture


djculture
félisten

Nagyon gyenge hűtőnek néz ki, szerintem max 65w proci amivel ez elboldogul...

(#3) #21346560 válasza Graphics (#1) üzenetére


#21346560
törölt tag

Nem tudom te hogy vagy vele, de én inkább ehhez a képhez társítanám a hozzászólásodat...

(#4) Heeken válasza #21346560 (#3) üzenetére


Heeken
tag

Win ;]

[ Szerkesztve ]

(#5) Cythyel


Cythyel
senior tag

Nem tűnik rossznak ez a hűtő, bár a super-slim ventik szeretnek visítós hangot hallatni. Jólenne majd egy ilyen HTPC-kbe való vékony hűtős teszt...

#3: túl szőke :(

(#6) Neovenator válasza Cythyel (#5) üzenetére


Neovenator
senior tag

Vannak sokkal jobbak

A Thermalright AXP-100 a venti bővíthetősége és a hőcsövek száma, valamint a ventillátor minősége miatt, a Prolimatech Samuel 17 meg a borda vastagsága és szintén a hőcsövek száma miatt. Még az Evercool HPL-815 is megveri hőcsövek számában, plusz ott direkt kontakt van. Említhetnénk még a Scythe Kozuti-t vagy a linkben szereplő CM Gemini4-et is, mindegyik jobb, mint ez.

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#7) Mercutio_ válasza Neovenator (#6) üzenetére


Mercutio_
félisten

Árban, méretben, pci-expressre lógásban hogy állnak ezek a hűtők?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#8) vinibali válasza Mercutio_ (#7) üzenetére


vinibali
őstag

sokkal nagyobbak, de nem baj mert sztem úgysem olvasta el a cikket :)
én ezek közül Gemini 4-gyel találkoztam, ha csak abból indulunk ki, hogy 12-es venti kell rá, minden bizonnyal rálóg a sínre.

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) Neovenator válasza vinibali (#8) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az egyetlen olyannal találkoztál, ami rálóg a PCIE foglalatra, a többinél odafigyeltek erre. Az, hogy 12centis ventit lehet valamire rakni, nem függ össze azzal, hogy elfér-e avagy sem. Ha már itt tartunk, a Thermalright-ra 14-es venti is felfér. Ennyit a tájékozottságról. :)
Árban egy teljes értékű toronyhűtő szintjén vannak (kivéve talán az Evercool hűtőt), de az Alpenföhn se épp a kedvező árfekvéséről híres, plusz a többiek legalább hűtenek is, nem úgy mint ez...vagy legalábbis olcsóbbak, mint az Evercool, ami kábé ugyanezt a szintet tudja.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#10) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Annyira biztos nem lehet csendes a venti,talán a 800 as fordulaton még nem hallani nagyon a hangját.
Olyan tdp-s procira meg fel sem raknám ami annyira melegszik,hogy 800-1000 rpm fölött kelljen a ventillátornak dolgozni.

(#11) vinibali válasza Neovenator (#9) üzenetére


vinibali
őstag

egy szóval nem állottam, hogy itx lapra építettem. egy matx-es lapra kerül amúgy, csak megjegyeztem, hogy találkoztam már gemini 4-gyel és az is centralizált elhelyezésű volt.
"Árban egy teljes értékű toronyhűtő szintjén vannak"
igen, csak egy HTPC-ben ritkán fér el egy toronyhűtő :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) HookR


HookR
addikt

"A microATX és Mini-ITX alaplapokkal kompatibilis, 100 x 93 x 45 mm-es fizikai méretekkel rendelkező Silvretta tervezésénél a gyártó kifejezetten ügyelt arra, hogy felszerelése után se lógjon bele a PCI Express foglalat síkjába, ami a fent említett alaplap-méretkategóriában a CPU foglalathoz mindig meglehetősen közel kerül."

A mondat első fele félrevezető. (Thin Mini-ITX-szel ellentétben - ahol fix a processzorfoglalat helye) Mini-ITX, MicroATX, vagy ATX esetén nincs közvetlen összefüggés alaplapszabvány és hűtőkompatibilitás között. Az, hogy a hűtő elfér-e PCI Express foglalatba helyezett bővítőkártya mellett az adott megvalósításnak, a konkrét modellnek a függvénye. Éppen ezért nem helytálló az utolsó állítás sem, számos példa van Mini-ITX alaplapok közt is távolabbi processzorfoglalatra. Csak a példa kedvéért:
- Asus P8Z77I(-Deluxe)
- ASRock FM2A85X-ITX
- EVGA Z77 Stinger

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#13) #65675776 válasza Neovenator (#6) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Samuel 17 jó is lehetne, de a specifikációja 90%-ban kamu. Az pl még véletlenül sem igaz, hogy a borda mérete 120x120x45mm³. Ez a teljes befoglaló méret. Még a rajzokon is vigyáztak rá, hogy a tényleges bordaméret ne szerepeljen sehol, de még csak adódó méretként sincs meg, hogy kiszámolja az ember. Amennyiben arányos a rajz, úgy a bordaméret 92x100x23mm³ környékére adódik. Az Alpenföhn legalább a lényegi méreteket is megadja a rajzon (93x75,5x21,5mm³).

A heatpipe-ok száma pedig egy dolog. A méretük legalább ennyire fontos. A Samuel 17-ben 6mm-esek vannak. A Silvretta esetén nincs specifikálva konkrétan, de a felfekvő felület (egyébként DTH) és a csövek aránya alapján 8mm-esek. Ha tényleg ez a helyzet, akkor az a hat hp nem sok előnyt jelent hővezető képességben (ami ugye elsődlegesen a hp keresztmetszetével függ össze). A 6x6mm hp össz keresztmetszete 169,65mm², míg 3x8mm esetén 150,8mm². Nem jelentős különbség. És akkor még mindig kérdéses, hogy valóban szükséges-e a sok hp. Mert hiába szállítja szerencstlen a sok hőt, ha a borda nem képes annyit leadni.

A Kozutira nem mondanám, hogy jobb. Szegényből kisprórolták az anyagot, nincs ami leadja a hőt.

[ Szerkesztve ]

(#14) Graphics válasza #21346560 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:D aljas :C , szóval akkor nevtelen_03.png

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) #21346560 válasza Graphics (#14) üzenetére


#21346560
törölt tag

a legfonotsabbb lemaradt... 7456 ;]

(#16) Graphics válasza #21346560 (#15) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jogos, nem is néztem a számokat :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#17) Neovenator válasza vinibali (#11) üzenetére


Neovenator
senior tag

Akkor pláne nem lesz gond a felhelyezésük...
Az árakat a kolléga egyel fentebbi posztja miatt írtam.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#18) Neovenator válasza #65675776 (#13) üzenetére


Neovenator
senior tag

A tesztek azt mutatják, hogy pár fokkal van csak elmaradva az AXP-100 mögött, vagyis teszi a dolgát, ahogy kell. A borda méretét annak köpcösségére írtam, talán ez a "legvastagabb" az összes közül...de persze, a 120mm-es venti egy része már csak a mellette lévő dolgokat hűti.

Hőcső ügyben annyit tudnék mondani, hogy volt nékem 4db 8mm-es hőcsöves Thermalright-om is, ez a mostani most ugye 6db, 6mm-es csővel operál és méretéhez képest (ugyanolyan koncepció, teljesen eltérő méret -> SI-128SE, AXP-100) inkább az utóbbi hűt kielégítő módon, persze itt sok minden más is szerepet játszhat, forrasztás vs ragasztás (az AXP-100 ahogy látom, ragasztva van, nem forrasztva), érintkező felület polírozottsága, felhasznált anyagok, satöbbi...összefoglalva én nem vettem észre, hogy hatékonyabb lenne kevesebb, vastagabb cső a több, de vékonyabb csővel szemben azonos gyártmányú, azonos koncepciójú hűtőknél, de persze ez lehet egyedi eset is. :)

Kozuti valóban karcsú bordás darab, de még mindig nagyobb összfelületűnek tűnik, mint ez a szerencsétlen Alpenföhn. :)

És ha már alaposabban próbáljuk kivesézni, mitől is jó egy hűtő, nem árt elfelejteni, hogy az alulról is szellőző, nem közvetlen az alaplapra "lapuló" hűtők általában jobbak, talán érthető okokból, ezért is jobb talán az AXP-100 például pár fokkal a Samuel 17-nél, holott az utóbbi vaskosabban bordázott. Kozuti-Silvretta párosnál is döntően befolyásolná szerintem az értékeket, hogy az egyik "átszellőzik" míg a másik csak egy egyszerű "blow-down" hűtő.

[ Szerkesztve ]

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#19) dezs520 válasza #21346560 (#3) üzenetére


dezs520
senior tag

:)

(#20) kromatika


kromatika
veterán

elmegy szódával.

(#21) rover45


rover45
senior tag

ISK-100-ba, i3-3225 tetejére milyen választás lenne? :)

(#22) HookR válasza rover45 (#21) üzenetére


HookR
addikt

Hány mm magas hűtő fér el a perforált lemez alatt? Úgy is jó, ha a nyák és a perf. lemez távolságát adod meg.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#23) Neovenator válasza rover45 (#21) üzenetére


Neovenator
senior tag

Ebbe a házba tökmindegy, a gyári is ugyanúgy kiszolgálná, mint ez az Alpenföhn vacak.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#24) Neovenator


Neovenator
senior tag

Vadonatúj Xigmatek hűtő: Janus

Ha ezt előbb kiadják pár héttel, Thermalright helyett is megérte volna. A cikk tárgyához képest pedig teljesen más ligában versenyez.

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#25) #65675776 válasza Neovenator (#24) üzenetére


#65675776
törölt tag

Jó messzire mentél azért a hírért: [link]

(#26) Neovenator válasza #65675776 (#25) üzenetére


Neovenator
senior tag

Itt nem láttam, mea culpa. :)

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.