Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) #02683648 válasza phobya (#149) üzenetére


#02683648
törölt tag

Engem az érdekelne h NET böngészése milyen vele? Gondolok itt a böngésző használhatóságára, sebességére, ill. h milyen tartalmak nyitható meg vele (youtube, stb)
Előre is thx.

(#152) zack válasza legiaap (#143) üzenetére


zack
nagyúr

Az a véleményem, hogy ebben a kategóriában az LG Arena jobb vétel lehet. :U De aki tudja cáfolja meg. Nem a Samsung fanatikusok aspektusáról beszélek, hanem akik teló tudás alapján vásárolnak. ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#153) joey04 válasza #02683648 (#151) üzenetére


joey04
titán

A tesztek alapján nem rossz, full flash támogatás is van benne, kinetic scrolling is van, de ne egy iphone. Ezt írják a tesztben, nem én találom ki! :)
Almost perfect web browser

A "one-finger zooming" egész jól kiváltja szerintem a multitouchot!
Nekem ez pl azért fontos, mert néha hiába duplabökök egy szövegre, úgy van tördelve, hogy még úgy is kicsi, Ilyenkor jó a MT, de ezt nehéz egy kézzel megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#154) legiaap válasza zack (#152) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nem tudom miért lenne jobb vétel, mikor gyakorlatilag mindenben jobb az Arénánál.
És egy pár héten belül árban is jobb lesz.
összehasonlítás

Na jó a 3G-ben gyorsabb az LG

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#155) Mymelody válasza legiaap (#154) üzenetére


Mymelody
aktív tag

Csak átfutottam amit linkeltél, de nekem úgytűnik az Arena jobb szinte mindenben.
Ennek ellenére a Jet kéne. Nekem az LG valahogy unszimpi.
Csak a TV out hiányát sajnálom. :O

Cheers

(#156) AS válasza phobya (#149) üzenetére


AS
félisten

Gratula!!

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#157) phobya válasza #02683648 (#151) üzenetére


phobya
csendes tag

Szia!

Eddig még nem sokat böngésztem vele a neten, de a sebességével nincs gond. Mondjuk nekem túl sok összehasonlítási alapom nincsen, de számomra megfelelő. Ami kicsit furcsa, hogy némelyik oldalolon elég furán jeleniti meg az ékezetes karaktereket, de ez lehet, hogy csak valami beállítási probléma, majd még tanulmányozom. A youtube-ot még nem próbáltam vele, de majd megnézem, elvileg lejátsza a flash-t, remélem gyakorlatilag is(sőt még youtube-os widget is van). Eddig egyetlen negatívumot találtam benne, mégpedig a névjegyzéknél, jobb oldalt megjelenik egy kis csúszka amivel fel-le görgethető a névlista. Viszont a csúszka mellett közvetlen ott van a hívó ikon. Ha csak egy picikét is mellényom az ember akkor már rögtön tárcsáz. De aztmondom ennél nagyobb hibát sose találjak benne. Azt, hogy melyik jobb, az LG Arena vagy ez, nemtudom, egy biztos, kijelző tekintetében magasan veri az LG-t. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok se LG, se Samsung fan. Eddig meg vagyok elégedve vele. Még tesztelem a telefont, ha felfedezek valamit akkor megosztom veletek!

Szép napot!

(#158) legiaap válasza phobya (#149) üzenetére


legiaap
nagyúr

Várjuk a tapasztalataid

Mod: Közben már írtál
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#159) zack válasza legiaap (#154) üzenetére


zack
nagyúr

Hát nem tudom te melyik paraméterből gondolod hogy szinte mindenben jobb. :Y :B
Kiemelnéd? Mert bárhogy próbálkozom, nem látok számottevő különbséget. :U Teljesen megegyezik az Arena-val belsőleg. Pár apróság van..

-- A +0,1 Col-ra gondolsz?
-- Vagy a Rezisztív kijelzőre gondolsz? Mert ez hátrány az Arena kapacitív kijelzőjével szemben. Mind a kettő AMOLED 480x800 felbontású, amiben minőséget illetően minimális eltérés lehet, de kétlem hogy ezt bárki kijelentheti hogy sokkal szebb a Jet. Mi alapján? :U Sztem a 2 telcsit egymás mellé téve sem lehetne eldönteni melyik a szebb, mert egy szinten vannak. Mind a 2 cég profi szintű megjelenítőket is gyárt az LCD és a Plazma piacon, nem hinném hogy a Samu előrébb járna technológiailag.
-- 5 gramm az Arena javára...
-- 3G sebesség is az Arena javára billenti a mérleget
-- Multimédiában tök egyforma a 2 telcsi. Talán annyi szól a Samu mellett hogy tud "FM recording"-ot. Ez a különbség meg elhanyagolható.
-- Az egyetlen jelentős különbség készenléti és beszélgetési időben van, de azoknak az adatoknak nem hiszek már ne is haragudj. :U Fizikailag lehetetlen hogy 100 mAh-val nagyobb aksi 2 hasonló paraméterekkel rendelkező telefon esetében dupla akkora üzemidőt eredményezzen, és +50% beszélgetési időt. Persze lehet hogy a Samu kicsit kevesebbet fogyaszt, de hogy ennyivel...az kizárt.

Külsőben pedig az Arena mindenképpen veri. Persze ez szubjektív. Méretileg is pár mm híjján majdnem egyformák, csak az Arena fémházas, karcálló kijelzővel, ami sztem nagy előny, és ez már nem is annyira szubjektív, mert sokat számít minőség érzetben, ahogy a kapacitív kijelző is.

Ezeken kívül te még miben látod jobbnak a Samu-t? :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#160) legiaap válasza zack (#159) üzenetére


legiaap
nagyúr

Legyen igazad

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#161) zack válasza legiaap (#160) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így akkor jó vita volt. :DDD
Igazam van, de nem feltétlen azért, mert rámhagytad. Mert a válaszod így hangzik. :F
Linkeltél egy összehasonlítást amire azt írtad a Samu mindenben jobb kivéve a 3G-t. Majd miután megnéztem, nekem tök nem ez jött le. :U Nem tartom magam "LG fan"-nak, ez az első LG telóm, és nagyon nehezen vettem rá magam hogy megvegyem, mivel nekem se volt túl szimpi. 3 hete használom és nincs bajom vele, így már mondhatom hogy kellemesen csalódtam benne. ;)

Félreértés ne essék, a Jet-et is jó telcsinek tartom, de úgy lenne korrekt ha olcsóbb lenne mint az Arena, mind a kijelző karcállósága, és ugye a fém borítás miatt.
Mindezt csak azért írtam, mert a Jet-et szánja a Samu az LG vetélytársaként. Ez szinte biztos. A gond csak az, hogy a független példányok árai egy árban mozognak. Persze lehet hogy 1-2 hónap múlva olcsóbb lesz a Jet az Arena-nál. Meglátjuk. :R ;)

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#162) #35104512 válasza zack (#159) üzenetére


#35104512
törölt tag

az arena -ban amoled kijelző van?

(#163) plus44 válasza #35104512 (#162) üzenetére


plus44
veterán

Nem.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#164) Leslie1019


Leslie1019
csendes tag

Nem rossz telefon ez a Jet.A teszthez gratula jó lett és részletes.Bocha a Touch Wiz működése tényleg ennyire kiábrándító?Az Sdhc kártyákat mekkora kapacitásig kezeli?
:R

(#165) #35104512 válasza plus44 (#163) üzenetére


#35104512
törölt tag

értem, csak fentebb a kolléga ezt írta: "Mind a kettő AMOLED 480x800 felbontású" ezért kérdeztem :)

(#166) zack válasza #35104512 (#162) üzenetére


zack
nagyúr

Nem...ezt elkúrtam. :U :B :DDD Nem AMOLED hanem TFT.
Így viszont érthető a kevesebb fogyasztás, mert az AMOLED jóval kevesebbet fogyaszt. :K Megjelenítésben továbbra is tartom hogy nagy különbség nem lehet azonos felbontás mellett, max fényerő, kontraszt...de ebben az LG is jó. Ha kikapcsolom az energiagazdálkodást kiégeti a szemem olyan fényereje van. HD filmet is konvertáltam rá, és gyönyörű szinekben pompázik. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#167) joey04 válasza joey04 (#153) üzenetére


joey04
titán

na ez a böngésző mégse olyan jó meg a telefon sem

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#168) zack válasza joey04 (#167) üzenetére


zack
nagyúr

Kifejtenéd? :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#169) joey04 válasza zack (#168) üzenetére


joey04
titán

[link]

Ne baszogassák állami szinten az Apple, Google, Meta, MS cégeket!

(#170) zack válasza joey04 (#169) üzenetére


zack
nagyúr

Köszi. ;) Nem túl jó hírek. :F

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#171) Az ördög


Az ördög
csendes tag

Még csak egy napja van meg a készülék, de mivel ki szoktam használni a telefonok képességeit, alaposan kiismertem. Összességében elégedett vagyok azon funkciókkal, melyeket a Samsung vállalt. A telefon tényleg jó, szép, kézreálló. De sajnos nem nekem való. Egy Sonyericsson K850i lett már túl karcos a kezemben, hogy lecseréljem. Kicsit óckodtam a Samsungtól, a családban nincsenek túl jó tapasztalatok róla. De az S8000 nagyon ígéretesnek tűnt, így megvettem.

Nem bántam meg, impozáns, szép, intelligens, sokoldalú telefon, de akkor is marad csak tartalék telefon, meg nyaraláskor tuti ez lesz nálam, mert jobban simul az ingzsebbe és könnyebb mint az öreg Ericsson.
De úgy jártam vele, mint a maffia könyvelője a piros Ferrarival. Dögös, remek érzés birtokolni, de a képességei nem a hétköznapokra vannak kitalálva. Ezért a könyvelő is inkább a régi Toyotával megy dolgozni, mert az nem akad fel a mélygarázs küszöbén. :-)

Nagyon etszett, hogy beállítható az ébresztésnél a szundi üzemmód aktivitása. Lusta ember lévén, a reggeli kelés nehezen megy, így be állítottam 10 ébresztést 1percenként. Reggel, mikor felkeltem, keserűen tapasztaltam, hogy hiába nyomom ki az ébresztőt, a szundi aktív marad és újra és újra ébreszt, amíg a beállítások le nem járnak. Aztán beültem az autóba és hiába állítottam be a BT-on a kocsit, megkérdezte, hogy csatlakoztatni akarom-e. Aztán tette valahányszor útnak indultam. A hívás fogadása sem ment kéz nélkül. Ha automatára állítom, mindig magától veszi fel, akkor is, ha nem autóban ülök. De ezeket szerintem csak szokni kell(ene). De ehhez túl kényelmes vagyok. A többi funkcióval, így egy nap után meg vagyok elégedve. Ezekre nem is térnék ki.
Úgy érzem, hogy ez a telefon egy csiszolatlan gyémánt. Tényleg remek készülék, de vannak zavarba ejtő és érthetetlen hiányosságai. De összességében, ha nem kellene mindig autóznom, pozitív volna a mérleg nyelve.

(#172) zack válasza Az ördög (#171) üzenetére


zack
nagyúr

Teljesen együttérzek veled. :K :R
Én is K850i-ről váltottam, LG Arena-ra. Én nem találtam benne hiányosságokat mint ahogy te is jártál. Én akkor gondolkodtam el, amikor másodlagos telcsinek megvettem az SE W880i-t. Fémházas, kompakt, és nagyon egyszerű a kezelése nagy tudás mellett.
Elgondolkodtam én is, hogy túlságosan féltem az Arena-t a mindennapokban a mellett hogy bonyolultabb kezelni mint a W880i-t. :F Az is lehet hogy Arena helyett veszek egy W890-et annyira bejön a W880i. :B Verem a fejemet a falba hogy lehettem annyira hülye hogy a W880i helyett K850i-t választottam, mert olcsóbb is lett volna, és a fotókon kívül (bár ebben sincs lemaradva annyira) jobb használni a W880i-t. :K

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#173) AS


AS
félisten

Videó a készülékről:
link

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#174) zack válasza AS (#173) üzenetére


zack
nagyúr

Hát..ha 1 szóval kellene jellemeznem: gagyi. Úgy globálisan. :U
A menü, az ikonok, a csúnya elolcsózott kijelző alatti 3db krómszegélyes gomb. Szóval nekem nagyon nem jönne be pl. az Arena után vagy helyett. AMOLED ide vagy oda, a kijelzője nem szebb mint az Arena TFT-je. Valaki jól mondta már előttem...ez a telcsi ami az átgondoltságot, dizájnt, működést, és vizuális látványt illeti, el lett kapkodva. Pont.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#175) AS válasza zack (#174) üzenetére


AS
félisten

Jah érdekes hogy Samsung HD ban amiben 3.7 collos kijelző van és nem is WWGA sokkal szebb a kijelző... :)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#176) Az ördög válasza zack (#172) üzenetére


Az ördög
csendes tag

Annyira azért nem vagyok kétségbe esve. :)

Jó telefonnak tartom az S8000-t, de nem tökéletesnek. Ha módom lett volna ismét K850-et venni, biztosan azt vettem volna. Teljesen elégedett vagyok vele máig, de sajnos az idő nyomot hagyott rajta. Már annyira csúnya a sok apró karistolástól, hogy jobban éreztem, magam, ha lecserélem. Valójában a Satiora várok, de addig is -gondoltam- jó lesz ez.
Szó nincsen arról, hogy félteném a Samsungot. Ha megveszek valamit, akkor azt használom. Az amortizációt, meg sajnálatosnak tartom bár, de elkerülhetetlen.
Ez a készülék, egészen egyszerűen nem nekem lett kitalálva. Ettől még remek telefon! Azon szempontok, melyek számomra fontosak, nem úgy működnek, mint ahogy azt én elvárnám. A Bluetooth-ról, már leírtam, hogy miért nem tetszik. Hozzászoktam, hogy a telefon felismeri az autót és tudja, hogy ha bent ülök, akkor nem akarom babrálni egy hívás miatt. Teszi a dolgát automatikusan. Sajnos a Samsung erre nem képes. Ő bizonytalan, ezért minden döntést rám bíz. De én nem akarok a kérdéseire válaszolni vezetés közben. (csatlakoztatja a BT kihangosítóhoz? Fogadja a hívást? stb.)
Hiányolom benne az "elemlámpa" funkciót. Simán nélkülözhető, de én már megszoktam és nem akarok ismét elemlápát cipelni a zsebemben.

Most viszont ott tartok, hogy tetszik a Samsung naptára, a wifi kapcsolat, doc és xls olvashatóság és a Rout66 alatt futó navi. Így simán kiváltható volna a telefon+PDA egy készülékkel. De inkább még várok picit.

Ha nem dolgozom, akkor nincs is szükségem azokra a funkciókra, amiket a S8000 nem tud, vagy nehézkesen tud. Ezért lesz "nyaralós telefon" én nem azért, mert óvom. Szabad idő esetén kidomborodnak az előnyei. Lapos és könnyű az K850-hez képest. Simán elfér az ing zsebében és diszkrét is marad. Olyankor nem érdekel, hogy felismeri-e az autót, mert kerülöm a vezetést. Nem érdekel, hogy milyen módon működik a szundi üzemmód, mert akkor kelek, mikor ébredek. Viszont a szálloda Wifijére csatlakozva, látom a leveleimet roaming mentesen, nem kell a laptop. A városi sétákhoz a zsebemben a navi. Le tudom fotózni a színes koktélt, többet nem is várok a egy mobil kamerájátol. Stb.-stb.
De a munkához sajnos nem megfelelő. :( pl egy gép adattábláját az SE sokkal jobban fényképez.

(#177) zack válasza Az ördög (#176) üzenetére


zack
nagyúr

Én se vagyok kétségbe esve, bár én azért féltem, mert összetörhet, ez azért más.
A szolgáltatás kínálata az Arena-nak megfelelő a számomra minden körülmény között.
Elég blama a Samsung-nak hogy te a szolgáltás milyensége miatt nem tudod használni a melódba, és ezért kényszerülsz másodlagos telefont használni. :F
Egyébként a Samu-val nekem is szolgáltatás kínálat hiánya volt mindig is a bajom. Amikor bejött a D500, az első komolyabb Samu szétcsúsztathatós teló, megvettem 100k környékén, majd 5 napig bírtam és eladtam. Minden Samsung telcsim így végezte. Nem tudott olyan alapvető dolgokat, amiket az akkori Nokia-k és SE telcsik már rég tudtak, és a mindennapokban hasznosak voltak. Ez végtelenül idegesített, ezért nem volt huzamosabb ideig Samsung telcsim sose...elég ha csak visszagondolunk a Samsung által bevezetett *.mmf formátumú csengőhangokra. Nagy szívás volt vele, mert a konvertáló progik szarok voltak, letölteni meg nem lehetett őket sehonnan. Hiába csengett szépen ha lehetetlen volt beszerezni hozzá a csengőhangokat. Ez csak egy példa volt. Lehet a midi nem szólt úgy akkoriban, de jóval kompatibilisebb volt.
Az a helyzet, hogy ez most sincs másként, csak eltelt pár év... :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#178) Az ördög


Az ördög
csendes tag

Nincsen túl sok tapasztalatom, biztosan igazad van.
Az ismeretségi körömben, az LG és Samsung telefonokról egybehangzóan az a vélemény, hogy a fejlesztők a katalógusnak gyártják a telefont, nem a felhasználónak. Erről a a készülékről sem tudnék hirtelen olyat mondani, amit nem tud. Viszont azt a rengeteg mindent amit tud, azt nem úgy tudja, ahogy én elvárnám.
Számomra a telefon egy használati eszköz, nem vagyok márka hű. De a családban, baráti kőrben sokan azok. A Nokia és a Sonyericsson "fan klubok" között megy állandóan vita.

Korábban mindig meggyőztek, hogy Nokia sportos, ütés és pór álló telefonjai valóak nekem. Az 5100-nál ez igaz volt. Ám akkor, mikor megvettem, már sok telefonban volt kamera és nekem bizony hiányzott is. Igaz a telefon, valóban strapabíró volt. Az 5140-ben volt ugyan kamera, de minden héten ki kellett porszívóznom. Az 5140i-val ugyan ez volt a helyzet, de annak erős napsütésben a kijelzőjét sem lehetett látni. Az 5500 először szoftveresen adta meg magát, aztán szimplán szétesett az strapa sport telefon. Ezt követte a fogadalom, hogy soha többé Nokia és ekkor vettem a Sonyericsson K850-et. Máig csodálatosan működik. Teljesen meg vagyok vele elégedve, csak sajnos a mindennapok, ott hagyták rajta a közel 2 év nyomait karcolások formájában. Legszívesebben most is olyat vettem volna, de már nem lehet kapni. A Samsung S8000-t a szolgáltató €80-ért ajánlotta akcióban. A leírás szerint többet tud, mint amire szükségem volna. Valóban nem használom ki, hogy pl. GPS pozíciókat is mellékel a képekhez, de szeretném, ha kevesebbet kérdezne!

Mint írtam, összességében jó telefonnak tartom. Úgy érzem tökéletes volna diákkori önmagamnak. És tökéletes a szabadidőmben. De a mindennapokba nem tudom beilleszteni a tulajdonságai miatt. Vissza is tettem a SIM-et az ericssonba...
Pár hónap és kijön a Satio. Addig még tovább karistolom K850-et...

(#179) Tróya


Tróya
csendes tag

Van-e neki magyar nyelvű menüje?

(#180) Tróya


Tróya
csendes tag

Más oldalakon azt írják, hogy nincs neki magyar nyelvű menüje.
De ez igaz?
Meg mondaná valaki? :)

(#181) TooN válasza Az ördög (#178) üzenetére


TooN
aktív tag

Hi, Ördög!

Eltelt fél év kijött a Satio!

Most hogy áll a nagy összehasonlítás és a csere?

Már Satio, vagy még Jet, esetleg Pixon?

Érdekelne a téma, mert ebben a körben hezitálok, hogy hogyan tovább!

Üdv!

...::: SGA5 & Lenovo Phab+ :::...

(#182) Tróya


Tróya
csendes tag

Mit jelent hogy zárt rendszerű? :DD

(#183) frankie007


frankie007
csendes tag

Sziasztok

Samsung s8000-em van, és nagyon fontos lenne, beállitani az internetet rajta.
Laptopomra csatlakoztattam, usb-n, majd samsung pc studio indit, internet kapcsolodás, kapcsolodik is, de csak a skype megy a laptopon, egy böngészővel sem tudok netezni, sem thunderbird nem tölti le leveleket.
Mi lehet a gond?
Csatlakozva van, skype megy, más nem.
Korhazba megyek januárba, nagyon kellene a megoldás addig.
Köszönöm

(#184) kocsmárbereg


kocsmárbereg
csendes tag

Sziasztok szerintetek melyik a jobb a samsung s8000 jet vagy a samsung omnia HD köszi
és sok választ érek !!! :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.