Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Egyelőre még 404 a csodadriver. :(

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#2) janos666 válasza lezso6 (#1) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor ezért nincs link a cikkben? :o

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#3) Kolbi_30


Kolbi_30
őstag

Na akkor most, figyeltek a fogyatékosok ra is... 🤣🤣🤣🙉🙉🙉 Csak egy kattintás és minden kész..
Már várom itt hányan vereznek el. :DD :DD

You want some birth control, you can smoke a cigarette.

(#4) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Felteszem mert hallottam hogy még az orromat is tiszticcccsa.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5) Abu85


Abu85
HÁZIGAZDA

Este lesz feltöltve a driver.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#6) bozont válasza lezso6 (#1) üzenetére


bozont
veterán

A driver kereső már hozza, mondjuk ott 19.12.1 Optional van csak. Kérdés a cikkben van elütve, vagy létezik az említett .2 is?

Ja, előbbi még 2-án jött. Akkor az más.

[ Szerkesztve ]

(#7) Abu85 válasza bozont (#6) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az azért van úgy a cikkben, mert oda lesz feltöltve (elvileg).

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) janos666 válasza Kolbi_30 (#3) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ez talán egy válasz arra, hogy az utóbbi néhány driver óta beállíthatod az NVCP globállis beállításait úgy, hogy G-Sync: ON, V-Sync: ON, Low Latency: Ultra (vagy G-Sync hiányában V-Sync: FastSync), és "elfelejtheted", mert automatikusan kapsz egy max frissítési freki alatti limitert G-Sync-hez (ami kb. annyi extra késést okoz, mint az RTSS, így azzal most már kár bíbelődni) és a GPU-limites, max freki alatt mozgó szituációban is le van szorítva a lag, amennyire lehet (a FastSync eddig is használt valami hasonló, dinamikus limitert Ultra nélkül is).
Az AMD most csinált egy "gyorsgombot", ami beállítja ezek megfelelőit (kivéve talán az automata range limit FreeSync-hez, és nem tudom, hogy az EnhancedSync használ-e FastSync-hez hasonló dinamikus limitet).
A következő gondolom az lesz, hogy az nV is rak egy gyorsgombot a GFE-ben.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#9) Abu85 válasza janos666 (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A gomb az nem probléma. A gondot az on-the-fly átállítás jelenti. Az AMD szerint borzalmasan nehéz megoldani, hogy a játékból való kilépés nélkül bevegyen a rendszer egy driverbeállítást. Korábban azért nem volt ilyen általánosan, mert még nem állt készen rá az Overlay felület. A mostani rendszerük már ezt is tudja. De ez amúgy nem egy szimpla gomb, hanem egy teljes modul, ami kicserél egy teljes futószalagot a Windows-on belül, hogy ne omoljon össze a program a beállítás módosításától. Egyébként az NV nem nagyon szeret Windows futószalagokat cserélgetni. Óriási a karbantartási költsége. A Microsoft egyébként alapvetően megengedi, de minden költséget rád hárít.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#10) Kansas


Kansas
addikt

Kérdés, mennyit javít ez a driver a Navi-k még meglevő ismert hibáiból(pl. fekete képernyő), illetve előhoz-e eddig ismeretlen hibákat?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#11) myckie2


myckie2
őstag

Mikor oldják meg végre, hogy a Wattman ne resetelje magát folyamatosan? Bugos f*shalmaz, inkompetens fejlesztőkkel. :(

(#12) Kansas válasza myckie2 (#11) üzenetére


Kansas
addikt

Gondolom, akkor, ha kétséget kizáróan meg tudják állapítani, hogy egy crash a Wattman beállításainak köszönhető-e vagy sem.
Gondolom, te se szeretnél crash-reboot loop-ba kerülni azért, mert nem szűnik meg automatikusan a hibát kiváltó ok...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) Abu85 válasza Kansas (#12) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Pontosan, a Wattman eleve úgy van beállítva, hogy ha instabilitást érzékel, akkor nem várja meg a fagyást, hanem reseteli magát. Ez a rendeltetésszerű működése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#14) Kansas válasza Abu85 (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Másik oldalról viszont jó lenne csökkenteni az instabilitást, mert tényleg nem ritkán reseteli magát...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Abu85 válasza Kansas (#14) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez a user feladata. A meghajtó csak a hardver adatait érzékeli. A hardver küldhet olyan adatot, hogy az adott beállítással nem feltétlenül garantálható a stabilitás, közel kerül bizonyos fail-safe limitekhez. Ilyenkor a rendszer már resetel, hogy a potenciális fagyást megelőzze.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) janos666 válasza Abu85 (#9) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A Win 20H1 féle "hardware accelerated synchronization" (WDDM 2.7-el) azt érinti, amit az AMD babrál/cserél?

(#14) Kansas - Lehet, hogy állandóan túl próbálod hajtani. Pl. van már ECC a RAM-okon, így nem szemetel azonnal a kép, ha hibázik a RAM, de nő a javított hibák számlálója (ezt pl. tudod nézni HWInfo-val AMD-n, nV-nél csak Qadro kártyán). Gondolom több hasonló ilyen van, amit nem látunk semmivel.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#17) Duck663


Duck663
őstag

Oh bakker, ezt a sok sz@rt, most tényleg erre van szükség 2020-ban? Oké RIS-nek örülök, ha tényleg lesz Win7 alatt, a boost is jó (lenne) ha nem csak 6 játékban működne. De ennyi. A stabilitásra kellene baromira gyúrni, mert pl az Anno 1800 alatti állandó lehalásokkal már kicsit tele a hócipőm, semmi más nem döglik le csak az, mindenféle hibaüzenet nélkül, crash és vége. Aztán ez a felület, pfff, dolgozhattak volna rajta még egy "pindurkát"...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Abu85 válasza janos666 (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az nem szinkronizáció, hanem ütemezés lesz, és semmi köze ezekhez.

Az AMD egyszerűen display futószalagokat cserélget, mert a Microsoft eléggé merev, ha funkcionalitásról van szó. Például olyat, hogy overlay nem igazán engednek a DWM-en kívül. Az AMD ettől a merevségtől szabadul úgy, hogy egyes Microsoft futószalagokat egyszerűen kicserél. Mint írtam, ezzel a Microsoftnak nincs túl nagy baja addig, míg a gyártó vállalja a járulékos költségeit, amelyek egyébként igen nagyon lehetnek. A kompatibilitást pedig eleve tartják a gyártók, mert azért működnie kell az alkalmazásnak.
Na most az AMD nagyon sok pénzt megspórol azzal, hogy nem húsz éves kódra írják a driver vezérlőpultját, tehát ennek a karbantartási költsége annyira alacsony, hogy be tudják vállalni a trükköket, amikre végeredményben elverik a pénzt.

Ezeket egyébként a Microsoft szerintem sosem fogja gyári szinten elérhetővé tenni. Egyszerűen nem tartják kritikus fontosságúnak, hogy on-the-fly tud konfigurálni a drivert. Ha valaki annak tartja, akkor szívjon vele ő.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) Tetsuo


Tetsuo
aktív tag

Szerintem a legjobb az volt, mikor a Win felületében voltak a driver-beállítások.

(#20) Televan74


Televan74
nagyúr

Page not found! ;] Pedig én igazán bátor szerettem volna lenni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#21) janos666 válasza Abu85 (#18) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, rosszul emlékeztem. :B
Mikor először láttam, az ugrott be róla, hogy talán elkezdett pár dolgot beemelni a Microsoft, amit esetleg a gyártók (főleg AMD) piszkálhatnának (vagy az nV akarna piszkálni, de inkább az MS-től kéri).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#22) Kansas válasza janos666 (#16) üzenetére


Kansas
addikt

Nem hajtom túl, az összes, amit használok, az "auto-undervolt" ami meg elvileg a driver/wattman által javasolt értéket állít be...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#23) Beretvás válasza Duck663 (#17) üzenetére


Beretvás
addikt

A hiba még mindég az ön készülékében van.. :C

(#25) vinklii


vinklii
lelkes újonc

ja azt elfejtettem hogy probáltam xp és win10 rendszeren is. egyforma szar.

(#26) ETOM


ETOM
addikt

Régebben sem tudtam megelőzni Windows 10-t, hogy újratelepítés után felrakja 3 perc alatt DCH drivert.

De mintha az lett volna egy cikkben, hogy nem lehet váltani a kettő között. Viszont nálam simán ment. Most akkor mi az igazság. :DDD Mert ha kijön felrakom ezt is (19.20 DCH helyett)

[ Szerkesztve ]

(#27) Tyrel


Tyrel
őstag

Na most akkor lesz ma driver vagy nem vagy mi van?... :F

Turenkarn

(#28) Abu85 válasza Tyrel (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz, este. Az nálunk olyan ~éjfél felé.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Kansas válasza vinklii (#24) üzenetére


Kansas
addikt

Hát persze, Móricka, a legújabb drivernek baromi sok köze van a 10 éve megjelent(megjelent? nincs is ilyen GPU az AMD kínálatában) alaplapi VGA-hoz, amihez Win10 driver nem is létezik, a legújabb Xp-s driver pedig egy 2013 áprilisi bétás csomag(Win7x64-re még adtak ki hozzá nem bétás drivert 2013 szeptemberben, tán próbáld azt feltenni Win10 alá, hátha jobb lesz).

A HD4200-as széria még csak nem is GCN, hanem TeraScale 1 architektúra - azóta volt TeraScale-ből 2 újabb generáció, GCN-ből is 5 generáció, most meg RDNA van.
Engedd el, nem lesz rá támogatás már... tegyél bele fillérekért(már 5000 Ft alatt is) egy kis GCN-es karit, azokat még az e havi driver is támogatja. Vagy válts Nvidia-ra. Esetleg egy Intel procira, a hozzá való HD grafikus lassítóval, még azok is többet tudnak a HD4200-nál...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#30) janos666 válasza vinklii (#24) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos HD4xxx? Arra évek óta nincs új driver.

Az teljesen normális, hogy egyszerre csak egy kimenetre megy a hang. Ez általában így jó. Nekem külön HDMI portokon van a TV és az AVR. Így ha kikapcsolom az AVR-t, akkor a TV-re küldi a hangot, ha bekapcsolom, akkor az elsődlegesnek beállított AVR-re ugrik át. Ha akarom, akkor letiltom a TV kimenetet, és sehova sem megy, ha nincs bekapcsolva az AVR.
De ha sorba kötöd az AVR-t és a TV-t, akkor az AVR-en tudod beállítani, hogy melyiken legyen hang (leveszi az AVR, vagy továbbküldi a TV-re). Ez is jól működik, ha CEC-es (standby passthrough), mert ha kikapcsolod az AVR-t, megy tovább a hang a TV-re, ha bekapcsolod, akkor az AVR szólaltatja meg (nálam azért nincs így, mert az AVR HDMI 1.3, a TV HDMI 2.1).

A képnél fogalmam sincs mi az mp4 és mp2.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#31) Televan74 válasza vinklii (#24) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egy 10 éves termékről beszélsz. Az AMD oldala szerint 2013 -as a legutolsó driver hozzá,Win7/Win8/Vista/Linux támogatással. Nem is tudom mit vársz el a cégtől.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#32) Televan74 válasza Abu85 (#28) üzenetére


Televan74
nagyúr

Azt még megvárom! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#33) Beretvás válasza Televan74 (#31) üzenetére


Beretvás
addikt

All life supportot.. :D :C

(#34) Kansas válasza Televan74 (#31) üzenetére


Kansas
addikt

Egyébként az sem kizárt, hogy konkrétan vacak a hozzá való 2013-as driver, akkoriban még előfordult, ha jól tévedek akkortájt szerezték az AMD driverek a máig kitartó hírnevüket, szóval lehet hogy ahhoz a HD 4200-hoz nem is a legújabb driver a legjobb... talán épp az alaplap gyártói oldaláról letölthető OEM driver(ami jó eséllyel régebbi) a legműködőképesebb...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) Kansas válasza Beretvás (#33) üzenetére


Kansas
addikt

Olyat kb. csak a Kingston ad, ők pedig nem gyártanak GPU-t... :(
Igaz, ők se supportot adnak, "csak" garit...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#36) raubisoda


raubisoda
senior tag

Várós nagyon.Remélem hoz is tényleg valamit.

104 pozitív és 0 negatív https://outervision.com/power-supply-calculator

(#39) Beretvás válasza vinklii (#37) üzenetére


Beretvás
addikt

De mit keresel itt a 100 éves géppel? Ez a driver neked nem is opció.. :W

(#40) janos666 válasza vinklii (#37) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Amúgy a GPU és sound driver különálló. Töröld le a hangkártya eszköz driver-ét és hagyd, hogy feltegye a sajátját a Windows. Bukod a HD és multi-channel hangokat, de úgy fog működni a hang, mint mielőtt telepíted a driver csomagot.

De el sem hiszem neked, hogy a Windows driver-e egyszerre ad neked hangot két kimenetre. Sőt, még jobb kérdés: mégis mi végre? Miért jó ez neked, ha szinkronban szól egymástól kicsit elcsúszva két helyről a hang?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#48) Vektast


Vektast
aktív tag

Végre lesz RIS DX11en is. Ezt irigyeltem a zöldektől de mostmár nem kell irigykedni :C

[ Szerkesztve ]

A nehéz idők erős embereket formálnak. Az erős emberek jó időket hoznak el. A jó idők gyenge embereket formálnak. A gyenge emberek nehéz időket hoznak el.

(#49) Tyrel válasza Duck663 (#17) üzenetére


Tyrel
őstag

Szerintem 8 lesz az a 6, de részletkérdés... egyébként meg mikor DLSS megjelent nagyjából 1 játék támogatta (BFV) meg ígérve volt hogy a Tomb Raider fogja még, de aztán csak egy jóval később patch-el kapta meg... másra nem is emlékszem amiben megjelenésekor működött volna.

Persze akkor arra az 1 játékra az volt a mondás hogy forradalmi megoldás és minden kezdet nehéz, de nVidia töri nekünk az utat és örüljünk, és hú meg ha.
Most ezek 1 játék helyett 8-al indultak el, de azért k*rvaannyukat, nem?! :U

Win 7-nek amúgy nem járt már le a terméktámogatási ciklusa MS részéről is?... AMD miért fejlesztene rá, ha már a saját forglamazója sem akar? :U

Turenkarn

(#50) Duck663 válasza Tyrel (#49) üzenetére


Duck663
őstag

Jó akkor 8, legyen. A DLSS azért kicsit bonyolultabb. A Metroba került még be, mást én nem tudok. Szerintem az nv csak a jeget töri, az ilyen DLSS-féle dolgokkal inkább ne, a RIS sokkal egyszerűbb és olcsóbb megoldás és ha megnézed pl az Anno 1800-ban (ha megvan) brutális minőségű. A boost kapcsán csak azért húzom a szám, mert ez 8 :) olyan játék amely fikarcnyit sem érdekel és azért kipróbáltam volna. :)

A Gears 5 is kapott Win 7 támogatást. :) Január 14-én jár le, szóval még nem romlott meg. :) Amúgy kit érdekel, hogy lejár? Komolyan mondom, hogy inkább nem fogok játszani, vagy veszek konzolt, minthogy Win10-et használjam.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.