Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#102) JóképűIdegen


JóképűIdegen
tag

Azert ez a driver mar egy kis teljesitmeny tobbletet is ad...
[kép]

(#103) RobbyJr válasza #65912064 (#101) üzenetére


RobbyJr
őstag

Nekem is újraindítás után szerencsére megjegyezte a beállításokat. Nekem ez az egy problémám volt szerencsére. Többlet képkockát minden általam játszott játékban észrevettem. Nálam eddig nyerő. :))

(#102) JóképűIdege:Előtte mennyi volt az fps?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#104) Kansas válasza #65912064 (#101) üzenetére


Kansas
addikt

Hogy minek a böngésző?
Írják: azért, hogy ha valamit ott is szeretnél közben nézni(pl. 2. monitoron), akkor ne kelljen Alt-Tab-bal váltani hozzá, mert az pár játékot igencsak kikészít. Nyugi, normál használathoz mehet továbbra is a jelenlegi böngésződ, sőt, egyáltalán nem vagy rákényszerítve az AMD böngésző használatára semmilyen formában, de aki ezt a másik felhasználást is szeretné zökkenőmentesen használni, az ezzel tudja.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#105) Duck663 válasza Abu85 (#98) üzenetére


Duck663
őstag

Abu, hagyd már, a Chill közelében sincs a Anti lag + frtc-nek. Chillel folyamatos a tearing, anti lag + frtc-vel 1 szál sem volt. Tök mindegy mit állítgatok, kapcsolok enhanced syncet vagy sem, nem lehet megszabadulni a törésektől. Már mint hiba jeleztem is, mert ez így sz@r. Arról nem is beszélve, hogy így az anti-lag mellett folyamatosan maximumon pörög a VGA, és tolja ki magából a frameket, de én csak a monitor felső határáig szeretném, hogy menjen, ne tovább. Ha vsyncet kapcsolok, akkor meg megölöm az anti-lagot, arról nem is beszélve, hogy valamilyen oknál fogva ugyanúgy ottvannak a képtörések. Talán ki kellene próbálni és megnézni, mi hogy működik jól. Lehet elméletileg jó a chill, gyakorlatban nálam semennyire sem vált be. Anti-lag + frtc viszont pokoli smooth eredményt ad, és a VGA is csak addig pörög fel ameddig annak feltétlenül muszáj.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#107) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Érdekes. Ha játék módra váltok driveren belül, akkor videó lejátszás alatt (potplayer) alig tudok tekerni a filmben. Ha standard-on van, akkor nagyon gyors.
Valamit csináltak a srácok.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#108) jerry311


jerry311
nagyúr

Fontosak a gamerek, de azert ALT+R lesz a billentyukombinacio, mert minden LoL jatekos bekaphatja. Az ALT + R(adeon) fontosabb mint a gamerek.
Gratulalok a fejlesztoknek.

(#109) Sub-ZeRo válasza jerry311 (#108) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Már nagyon régen ez a bill. kombináció... :U

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#110) LGG555


LGG555
aktív tag

Végre, működnek a játékprofilok, azt hittem soha nem érem meg ezt a napot :DDD

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#111) jerry311 válasza Sub-ZeRo (#109) üzenetére


jerry311
nagyúr

Tudom, mar nagyon regota utalom oket erte. Minden egyes alkalommal, amikor elfelejtem atallitani es aztan nem az tortenik ALT+R eseten mint amit vartam.

(#112) janos666 válasza Duck663 (#105) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem használtam még (a játékos gépben évek óta nV van), de a Chill-ről nekem mindig az jött le, hogy csak FreeSync-el együtt van igazán értelme (ha belövöd a sync range határaitól 2-3 fps-en belülre), EnhancedSync-el talán még elmegy (talán egy 30-60 beállítással), de sima V-Sync mellé nem lehet jó (esetleg az említett 60-60 beállítás).
De kipróbáltad azt is, amit Abu javasolt: 60-60 Chill beállítást?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#113) LGG555 válasza janos666 (#112) üzenetére


LGG555
aktív tag

de a Chill-ről nekem mindig az jött le, hogy csak FreeSync-el együtt van igazán értelme

Nem feltétlen, például ott van a WOT játék, semmi szükség a max teljesítményre és hogy 300W -on pörögjön a gép, belövöm a Chillt és szépen megy 50 FPS képkockával a játék 140W fogyasztással.

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#114) joey04 válasza Kolbi_30 (#94) üzenetére


joey04
titán

te már csak tudod. [link]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#116) Hajdi válasza beef (#96) üzenetére


Hajdi
senior tag

Én már letiltástól kezdve, registry mókoláson át, driver törlésig mindennel próbálkoztam. DDU kismilliószor, ugyanakkor sajnos semmi sem segített. Az ötletekből kifogytam, marad a várakozás. Valahol olvastam, hogy az Asus-t nem szereti, nekem Asus Xonar AE hangkártyám van, ugyanakkor az alaplapi vezérlővel sem működik, szóval... :W

"The Man Who Sold the World"

(#117) Kansas válasza Hajdi (#116) üzenetére


Kansas
addikt

Azt próbáltad már, hogy ugyanazon az úton (HDMI/DP kábelen) tolod át a hangot, mint a képet, az AMD audio-t használva?
Ez persze csak akkor működhet, ha a monitor támogatja(magyarul van rajta hangkimenet a hangszórók felé).

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#118) Duck663 válasza janos666 (#112) üzenetére


Duck663
őstag

A monitorom freesynces. A 60-60 nekem nem jó, mert a freesync felső határa ettől feljebb van. Ha azt lövöm be alsó és felsőnek az sem jó, legalábbis ennél a drivernél, ugyanis tojik ott tartani, ugyanúgy maxon pörget mindent, ezért is jönnek a törések, és hiába az enhanced sync, valamiért úgy is törik.

Az Anti-lag + frtc volt eddig a tökéletes, esetleg plusz az enhanced sync. Ehhez jönne jól a boost. Az frtc maximum syncig engedi (ha addig állítottad be), de nem engedi hogy "túlpörögjön", az anti-lag, a késleltetést csökkenti, a boost, meg ha a VGA elfogy, akkor kicsit visszavesz a felbontásból. De ami most van az így ebben a formában nem jó, se nem stabil, se nem smooth.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#119) LGG555


LGG555
aktív tag

Valaki tudja hogy ha bekapcsolom az anti lagot akkor a Far Cry 5 miért kezd el rettenetesen lagolni?

Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

(#120) Hajdi válasza Kansas (#117) üzenetére


Hajdi
senior tag

A HDMI nem ér el a gépig, szóval nem, ugyanakkor gondoltam már rá, de ne nekem kelljen már rendbe hozni azt aminek működnie kellene! :(

"The Man Who Sold the World"

(#121) janos666 válasza Duck663 (#118) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ha mondjuk 40-120 a FreeSync range, akkor nem valahogy úgy kéne belőni a Chill-t, hogy a tartományban maradj, pl. 42-118 (hagyva neki egy kis keretet ingadozásra)?
De egyszerűbben: ha a régi limitert akarod kiváltani, akkor a Chill felső értéke legyen bárhol a tartomány teteje alatt, és olyan alacsonyan, ahol neked még épp megfelel (feláldozva a teljesítményt a kevesebb áramért/hőért cserébe)?
Persze, ha mégsem tartja a beállított értékek közt az fps-t a Chill, az más kérdés.

Vagy ha van, a legjobb a játék saját limitere, de valószínűleg az RTSS is jobb, mint a driver régi limitere.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#122) Kansas válasza Hajdi (#120) üzenetére


Kansas
addikt

Min hajtod akkor a monitorod/TV-d, DVI-on?

Egyébként én is megnéztem a config manual-t, és én se találok benne arra utalást, hogy lehet kiválasztani a hangkártyát amiről felvesz. Pedig elvileg felvesz hangot is, mert egyéb hangbeállítások vannak ott.
Talán a Windows-ban megadott default device-t használja.
Valóban jobb lenne, ha lenne opció kiválasztani a hangkártyát...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#123) Duck663 válasza janos666 (#121) üzenetére


Duck663
őstag

Hiába állítok bármit bárhova, a régebbi driverrel, nem volt smooth, egyszerűen akadozott, tört. Ha teret hagytam neki akkor is, nem véletlen írom, hogy mi volt a jó. Ez meg egyszerűen nem tartja azt az értéket, amit megadok. Ha működne a chill, nem morognék.

Kicsit más. Bekerült a régebbi VGA-k autotuningja is ebbe a driverbe. Nekem a RX 580-ra olyan értéket állított be, amin ez a VGA még az életbe nem ment, de több játék is hajlandó volt elindulni és futni, eddig fagylalt sem volt (Anno 1800 még nem ment). Viszont kb azonnal maxon tekeri a ventilátorokat, ami igen "kellemes" hangélményt jelent. Az üresjárati ventilátor kikapcsolás pedig már a múlté, azt ugyanis tojik kikapcsolni, de legalább nem tekeri maxon.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#124) Hajdi válasza Kansas (#122) üzenetére


Hajdi
senior tag

DP-n hogy küldesz hangot?

"The Man Who Sold the World"

(#125) Tyrel válasza Hajdi (#124) üzenetére


Tyrel
őstag

Pont ugyan úgy ahogy HDMI-n. :U

Turenkarn

(#126) gaborw


gaborw
tag

Ezt jól összraktàk. Nekem nagyon bejön az egész, úgy ahogy van. :C

(#127) Kansas válasza Hajdi (#124) üzenetére


Kansas
addikt

Összekötöd a monitorod DP-n keresztül a videokártyával, a Windows-ban alapértelmezetté teszed az AMD hangkártyát és a monitoron beállítod, hogy használja a beépített speakert(ha van), vagy a monitor hangkimenetére kötöd a speakert/fejhallgatót.
Ha a monitor nincs felkészítve a hang fogadására és/vagy továbbítására, akkor így jártál.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#128) bozont válasza Hajdi (#116) üzenetére


bozont
veterán

Nálam a kép DP-n megy a monitorba, a hang HDMI-vel erősítőbe, így van hang a felvételnél.

[ Szerkesztve ]

(#129) Hajdi válasza bozont (#128) üzenetére


Hajdi
senior tag

De miért ilyen ez 2 éve? (Mióta megvettem) Még a HD6950 (szétalázott bios-al) is pöcc röff felvett bármit. Most van egy elvileg sokkal fejlettebb kártyám, ami nem hajlandó normálisan rögzíteni bármit is! Mindegy. Elengedem. Nem is akartam ebből problémát, csak nem értem.

"The Man Who Sold the World"

(#130) paprobert válasza Abu85 (#98) üzenetére


paprobert
senior tag

Próbáld ki egy fps játékban a fix 60-at Chillel, és utána a fix 60-at Anti-Lag+frame limittel (a limitet kézzel, vagy ahogy tudod állítsd).

Össze sem hasonlítható a kettő input lag tekintetében.
Ki tud örülni annak, hogy használható feature-t vesznek el az emberektől?

Ráadásul azzal, hogy nincs egy globális frame cap, a menükben újra 500-1000+ frémmel pörög a videokártya egy csomó játékban, mert a Chill ott nem aktív.
Ez így egyelőre visszalépés valahova a 2010-es évek elejére...

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#131) Renok válasza paprobert (#130) üzenetére


Renok
senior tag

Na ez a menüs dolog tök jogos, ezzel nekem is bajom van. FRTC-vel ez tényleg nem volt para, Chill-lel viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#132) Abu85 válasza paprobert (#130) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Alapvetően ugyanaz a kettő, ha így párosítva használod az FRTC-t és az Anti-Lagot. Én már régóta csak a Chillt használóm, mert a jelenetszámításnál dönt a pacingről, és ez jobb késleltetést eredményez. Ugye Anti-Lag mellett nincs scene pacing, az ilyen korlátozó funkciókhoz pedig nem árt, ha minden frame egységes időközönként jön. Ezt csak a Chill garantálja.

A menüs dologba nem szoktam belefutni, mert eleve vertikális szinkronlimitet használok a FreeSync-re. A V-Sync-től sokan ódzkodnak, mert nagy lehet a késleltetés, de ha aktív a FreeSync, akkor a V-Sync már csak egy limiter.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#133) Renok válasza Abu85 (#132) üzenetére


Renok
senior tag

Tehát 144Hz-es Freesync monitor esetén mondjuk 42-144Hz-es Chill tartománnyal van értelme Vsync-et haszálni?
Ez eszembe sem jutott.

[ Szerkesztve ]

(#134) Abu85 válasza Renok (#133) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Persze, a kettő független egymástól. Csak legyen bekapcsolva a FreeSync, mert az garantálja, hogy a V-Sync nagy késleltetését nem kapod meg.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#135) Renok válasza Abu85 (#134) üzenetére


Renok
senior tag

Persze, a Freesync mindig be van kapcsolva.
Köszi az infót, ki is próbálom majd, amint visszakaptam a kártyámat a szervíztől. :DD

[ Szerkesztve ]

(#136) paprobert válasza Abu85 (#132) üzenetére


paprobert
senior tag

Elméletben lehet hogy hasonló, de a gyakorlatban az érzékszerveim mást mondanak.
75 fps FRTC+Anti-Lag = érzetre 120 fps környéke volt eddig, ami számomra tökéletes egy shooternél.

mostantól

vagy ~120 fps-sel kell futtatni a játékot Chillel.
vagy kézzel kell matatni a játékmotorban.

Megmondom őszintén, nagyon kényelmes volt eddig az élet, és ezt nem kívánom feladni azért, mert az AMD legacyvá minősített egy funkciót, hogy egyszerűsítse a driver fejlesztését.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#137) janos666 válasza Abu85 (#132) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Pedig még a hagyományos V-Sync késésé sem nagy, ha kap egy CPU oldali limitert (pl. 60.00 Hz-hez 59.99 fps-t), ami szerintem elég nagy szégyen, hogy csak akkor lett szélesebb körben ismert, mikor már volt VRR is, viszont a játékok vagy driver-ek azóta sem kínálják fel, csak RTSS-el, vagy esetleg .ini file szerkesztéssel működtethető így a V-Sync. Ezt több, mint egy évtizeden át használhattuk volna így (mióta divat lett a DirectX féle V-sync az OpenGL-é helyett).

De amúgy biztos, hogy AMD-nél a V-Sync az egy teljesen lagmentes limiter FreeSync mellett? (Gondolom, ha igen, akkor is csak AntiLag-al együtt.)
Csak mert nVidia-nál, ha be van kapcsolva a V-Sync (a tartománytól alacsonyabb fps esetére), akkor teljesen hagyományos, nagy lagú V-Sync lesz belőle, ha eléri az fps a tartomány csúcsát. Ezt az LLM=On csökkenti ugyan, de jobb inkább a VRR tartományban maradni. Ezért használ az LLM=Ultra egy durván -3% limitet a csúcs alatt (hogy magas fps-hez soha ne kapcsoljon be a V-Sync, még a redukált queue hosszal se).

AMD-nél az AntiLag is használ valami hasonló offset limitert, vagy a V-Sync kapcsoló működik másképp, és nem is V-Sync módba vált, hanem limitert kapcsol néhány fps-el a csúcs alatt?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#138) Kansas válasza Hajdi (#129) üzenetére


Kansas
addikt

OK, vagy hülye vagyok, vagy vak, mert kibökte a szememet a beállítás:

Ezt nem találtad te sem eddig, vagy megtaláltad, de nem működik?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#139) Hajdi válasza Kansas (#138) üzenetére


Hajdi
senior tag

Köszönöm szépen, ugyanakkor nem a mikrofonba szeretnék rikoltozni! :U

"The Man Who Sold the World"

(#140) Kansas válasza Hajdi (#139) üzenetére


Kansas
addikt

Ha lenyitod a drop-down-t ott a többi is - bár az nekem sem világos, hogy hogy lehet felvenni úgy hogy a játék is hallatsszon meg a duma is(bár mikrofon talán veszi, de gondolom a hangminőség erősen megszenvedi)

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#141) Create.


Create.
addikt

Az enhanced syncnek van jelentősége meg az anti lagnak, ha a monitorom 30-144hz-ig freesynces és úgy szoktam beállítani a grafikát, hogy 60-100 között legyek nagyjából mindig? Egyébként a game profilt használom, auto undervolt-ot kapcsoltam csak be, 20perc rdr2 alatt nem volt problémám, majd pénteken játszok többet.

[ Szerkesztve ]

(#142) beef válasza Kansas (#140) üzenetére


beef
őstag

Nekem itt csak mikrofont lehet választani az integrált cicergő audio kimenetét nem.

(#143) Duck663


Duck663
őstag

Nem tudom a drivernek vagy az Anno 1800 updatenek köszönhetően, de a fagyás megszűnt. :DD Viszont akadozik. :( A Chillt kenjék a hajukra, nem jó, állíthatom én azt ahova akarom.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#144) Kansas válasza beef (#142) üzenetére


Kansas
addikt

Az a fura, hogy az AMD saját hangkártyáját sem, de megvan, miért: azokat lehet választani, amik a Windows hangbeállításoknál a bemenet listában vannak.
Az AMD hangkártyának nincs bemenete, az "integrált cicergő audio kimenete" sem az.

@Duck663: én megpróbáltam Abu tippjét használni a VSYNC-kel, de ahogy kikapcsolom az Enhanced Sync-et, a VSYNC(Wait for Vertical Refresh) értéke beáll "Always off"-ra és ha bármi másra átteszem, azonnal visszaáll, amint átlépek másik fülre vagy becsukom a beállítás-menüt(legalább is a globális beállításoknál). :((
Mondjuk az AMD szerint az a beállítás csak OpenGL játékokban hatásos, egyéb API-k esetében az ingame beállítás él.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#145) bozont válasza Duck663 (#143) üzenetére


bozont
veterán

Nálam szépen működik a Chill, bekapcsolva picit simábban érződnek a játékok. Mondjuk az Anti lag mellett nem próbáltam hogy működik.

Viszont a Metrics overlay még mindig nincs rajta a képmentéseken, miközben videófelvételen látszik rendesen. :(

(#146) Abu85 válasza paprobert (#136) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem kell. A 75-75 Chill + erre V-Sync FreeSync-kel ugyanazt csinálja. Sőt, eredményben kisebb is a késleltetés, mert pacinget is kapsz.

(#137) janos666: Az azért elég nagy, mondjuk egy VRR-hez viszonyítva, mert a Vista óta ugye a V-Sync pipeline az OS-en keresztül van kezelve, vagyis a meghajtó erre nincs hatással. Ki se lehet cserélni ezt a pipeline-t, mert a swap chain erre van megírva.

Az NV-nél is lagmentes a limiter G-Sync mellett, de náluk azért nagy gond, hogy két G-Sync implementációjuk van, és rohadt nehéz ehhez egy V-Sync konstrukcióval alkalmazkodni. Tehát sokkal nagyobb az esélye a bugoknak, és a nem várt mellékhatásoknak. Az AMD-nek egy VRR implementációval egyszerűbb megoldani. De elméletben az NV-nek is így kellene működnie, csak hát maguknak feleslegesen túlbonyolították a rendszerüket, ami sok specifikus problémát generálhat. Ha jelented, akkor ezeket ki fogják javítani, ha olyan kijelzőt használsz, amit ők hitelesítenek erre. Ha nem olyan a kijelződ, akkor sajnos mossák kezeiket.

Az Anti-Lag az nagyon leegyszerűsítve a Chill, csak nem az inputhoz igazítja a jelenetátadást, hanem a frame time-hoz. Nem nagy kunszt igazából.

(#141) Create. : Az Enhanced Sync az ilyen "szegény ember FreeSync-je". Ha van FreeSync, akkor nincs értelme használni, hacsak nem a 270 fps elérése a cél, de szerintem ez már értelmetlen. Az Anti-Lag független ezektől.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#147) paprobert válasza Abu85 (#146) üzenetére


paprobert
senior tag

Igen, csak ha nincs Freesync monitor, akkor sz*rban van hagyva a felhasználó...

Na mindegy, én nem rinyálok többet, küldtem reportot, remélem észhez térnek.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#148) Abu85 válasza paprobert (#147) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Úgy már valóban problémás. Eddig abban a tudatban voltam, hogy van. Elnézést.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#149) Daelion


Daelion
őstag

Ennek a FPS limiter módosításnak én sem örülök.

45-75 közti Freesync monitorom van és eddig simán használtam global 74-es max limitet és minden rendben volt.
Most beraktam Chill alatt 74-74 és valahogy nem az igazi illetve nem is mindig akarja észlelni,hogy működni kéne azt tabolhatok ki-be játékba mire észbe kap,hogy be kéne kapcsolni.

Ez miatt most inkább RTSS limitet használok,játékon belüli megoldásokat ha lehet kerülöm mert eddig azokkal van a legrosszabb tapasztalatom. 'persze van kivétel'

Profil resetelés nálam is gond már vagy nyár közepe óta,addig ment vagy fél évig simán Undervolt+power limit profilba aztán volt valami update és azóta állandóan resetel. :W

Fast boot windowsba/biosba kikapcs,minden más overlay progi letörölve és még mindig csinálja pedig én semmit sem piszkáltam azóta,hogy stabilan ment.
Ha valami vissza fog üldözni a zöldekhez akkor ez miatt lesz pedig amúgy semmi bajom AMD karikkal.

(#150) Tyrel


Tyrel
őstag

Végre én is eljutottam a kipróbálásig, ez az új UI nekem is tökre bejön, szép is, gyors is. :B Volt már pár restartom is, nekem nem felejt el semmit, igaz az előző verziókkal is összesen egyetlen egyszer resetelődött magától a WattMan-om mióta megvan az 5700. :U

Ami szerintem problémás az új UI-ban, hogy sok beálltás el van rejtve a jobb felső fogaskerék alá, amit kicsit logikátlannak érzek. Bal felül van 4 kategória, inkább adták volna hozzá oda egy ötödikként, hogy egy helyen legyen... Nem katasztrófa, egyszer kellett megtalálni, de ezen kicsit még gondolkodhattak volna.

Ami egy fokkal zavaróbb, hogy a grafikonokra ha rámutattál az egérrel, akkor az eddigi Radeon Software kiírta (tooltip-ben) hogy ott épp pontosan milyen érték van. Ez az új ez nem, hiába símogatod a grafikonokat... semmi... :(

Még kevés időm volt csak tesztelni, remélem nem kiabálom el, de nekem eddig nagyon pozitív ez az új driver. :C

Turenkarn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.