Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gondwana


Gondwana
addikt

Canon 28-70 f/2.8, Canon 24-70 f/2.8, Canon 17-55 f/2.8 IS, szerintem pont ez hiányzik a sorom végére!
Arra azért kíváncsi leszek, hogy a mechanikusan hosszabbodó zoom hogyan oldja meg a szuszogást időjárásálló kivitelben - a 17-55 pl a zoomgyűrű gumija alatt van körbelyuggatva, itt nyomáskompenzál, de közel nem időjárásálló ez a megoldás.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2) ROBOTER válasza Gondwana (#1) üzenetére


ROBOTER
addikt

Mármint egymásraraksz 3 Canon EF/EF-S obit, és a tetejére egy MicroFourThirds szabványú Panasonicot? Ez ilyen perverz hifitorony?

Vagy ez ilyen felszerelésed történelme sor?

[ Szerkesztve ]

(#3) matyiGo válasza ROBOTER (#2) üzenetére


matyiGo
aktív tag

+1 :C

(#4) ROBOTER válasza matyiGo (#3) üzenetére


ROBOTER
addikt

Szerintem én értettem félre, és ezek az általa régebben használt objektívek.

(#5) Mhamster


Mhamster
tag

Mondjuk ezt kihozhatnák Oly-ból is, képstabi nélkül, belső zoom-állítással.

Canon AE-1 + Yashica 124 G

(#6) ROBOTER válasza Mhamster (#5) üzenetére


ROBOTER
addikt

Belső zoomot ebben a gyújtótávolság/képkör/fényerő kategóriában nem szabad várni.

(#7) arn


arn
félisten

nem is tudom erdemes e teszteket neznem a varhato ar miatt :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#8) matyiGo válasza arn (#7) üzenetére


matyiGo
aktív tag

tarotok tőle hogy 200 felett lesz

viszont az hogy IS 2,8 fényerős és AF egy gh2 vel nagyon remek lehet videóra, szóval ha lesz mellékes zseton akkor én benevezek.

[ Szerkesztve ]

(#9) scarabaeus válasza matyiGo (#8) üzenetére


scarabaeus
őstag

Jó, ha 400 alatt...

Quoth the Raven "Nevermore."

(#10) macilaci78 válasza Gondwana (#1) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, nitrogénnel van töltve.
Én a tartósságára vagyok kíváncsi.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) Gondwana válasza ROBOTER (#2) üzenetére


Gondwana
addikt

... a 16-35-öt ráadásul még ki is felejtettem.
(nem mertem egymásra pakolni) :C

Persze mindannyian tudjuk, hogy nem a felszereléstől lesz valaki fotós - de sokmindent nehéz meglőni nélküle.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#12) Flashback válasza Gondwana (#11) üzenetére


Flashback
addikt

:Y

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#13) wody21


wody21
tag

Komoly darab, gondolom ebből már nem lesz szürke/ezüst/kék színű betétes "szépség" :) (vagy tévedek? bár felőlem lila is lehetne, úgy is elfogadnám' :) )

[ Szerkesztve ]

(#14) Csepe


Csepe
aktív tag

Tetszik, bár a tele vége lehetett volna 'hosszabb' :K

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#15) Ren Hoek válasza Gondwana (#11) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ebből nem felesleges legalább 1 db? 24-70 és 28-70? 16-35 és 17-55... Eléggé fedik egymást... Vagy B vázat is használsz?

Mondjuk én inkább fixeket vennék, és azt cserélgetném :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Gondwana válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


Gondwana
addikt

Négyen fotózunk a cégnél, a többi fölszerelés éppen terepen van, én csak a 10-22 + 17-55 + 70-200 sort hurcolászom, GH1 mellette nálam a tartalék, azért izgatja a fantáziám ez a 12-35. Sokszor olyasmiket lövök, amin nem tökölészik utána senki, hogy mennyire bokehlicious, viszont az f/2.8 + IS kitartható záridőket produkál.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17) Flashback válasza Gondwana (#16) üzenetére


Flashback
addikt

Használtam már 10-22-öt de szerintem eléggé torzít. Én csak épületet, és tájat lőttem vele. Nálad mikor kerül rá a vázra?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#18) ROBOTER válasza Flashback (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Használtam már 10-22-öt de szerintem eléggé torzít"

Akkor az nem 10-22 volt.

(#19) matyiGo


matyiGo
aktív tag

az a durva ezekben az optikákban hogy hasonlóan a 14-140hez vagy a 20mm 1,7-hez viszonylag olcsónak tűnek a műanyag miatt :D
pedig egyik sem két forint. :)
szóval csajozni nem lehet vele. ha van egy 1100D mondjuk egy 17-85mm -es optikával meg sem kérdezik, tudják hogy "te ilyen profi fotós" XD vagy.
de ha a nyakadban lóg egy gh2 egy 20mm 1,7-el nem igazán vesznek komolyan

más részről ez jót is tehet a fotóknak, alapvetően ezért szeretem a kihajtható lcd-t is, észrevétlenül tudsz komponálni sokkal élőbbek tudnak lenni az ilyen kisebb baráti/családi körben készített eseményfotók/videók.
viszont ha mondjuk komolyan dolgoznál vele akkor lehet hogy a megrendelő azt gondolja majd hogy palimadárnak nézed hogy ilyen kis gép/optika párossal rohangászol.
mit gondoltok?

(#20) Marseille199 válasza matyiGo (#19) üzenetére


Marseille199
senior tag

Ebben sajnos van igazság..

"Amikor a kép életlen, a gondolat éles, és amikor a kép éles, a gondolat eltávolodik a fókuszponttól." - Hiroshi Sugimoto

(#21) Allien válasza matyiGo (#19) üzenetére


Allien
veterán

Múltkor voltam ismerős esküvőjén. Engem néztek néha-néha "fotósnak", mert az "IGAZI" fotósnak kisebb gépe volt (tükör nélküli Sony). :DDD Persze, én igyekeztem nem zavarni a FOTÓST. Végül is Ő dolgozik, én csak "kattintgatok", tesztelem a gépem/magamat. :K
De ha olyan helyen vagyok, akkor biza pofátlanul kihasználom, hogy nagy gép, "naaagy" fotós effektust.
Pedig csak egy Pentax K200D+markolat, esetleg rajta a Metz 40 mz-3i, nem nevezném olyan nagy gépnek, méretileg sem. :)

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#22) madgie válasza matyiGo (#19) üzenetére


madgie
titán

A megrendelő a képeid alapján választ (jobb esetben), nem a felszerelésed alapján.

Amatőr szinten nekem már a GH2 is nagynak tűnik hétköznapokra (most is a GF1 van a táskámban), a G3 szvsz ebből a tekintetből nagyon eltalált kis m4/3 váz lett, kihajtható LCD, beépített EVF, mégis apró (A gombok hiányát/elhelyezését meg kompenzálja az érintős, gyes Q Menu).

(#23) arn


arn
félisten

az ugyes fotos eleve eszrevetlen mozog :) ezt egy benga nagy geppel nehezebb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) Mr.Csizmás válasza matyiGo (#19) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

üdv az e-penis-meter világban

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#25) matyiGo válasza Mr.Csizmás (#24) üzenetére


matyiGo
aktív tag

igen, sajnos ez a helyzet :D

Allien: ha jól sejtem nex 5-el csinálhatta a srác. azt mondom ehhez kell bátorság :) volt egy ideig nex 5n -gépem és nem az a kimondottan gyors gép, különösen ha kicsit nehezebb körülmények között használod. gyakorlatilag az autó fehér egyensúly felmondja a szolgálatot vakunál megbénul az expóidő is, teljesen süsü dolgokat csinál, engem az őrületbe kergetett úgyhogy mindent manuálisan csináltam vele.
nem beszélve hogy nincsenek kimondottan jó obik hozzá. kíváncsi lennék miket lőtt, még olyat nem láttam hogy valakinek hivatalból legyen sony nex gépe s nem csak hobbiból. :P

(#26) Tulku


Tulku
veterán

2 év múlva talán fel fog tűnni egy használt darab 200+-ért...

Olyan obi lesz mint a 7-14...baromi jó, de nekünk megfizethetetlen...úgy hogy maradok a jó öreg 14-45-nél, ami persze gyengébben lát picivel (az öregség jele... :) )

(#27) madgie válasza matyiGo (#25) üzenetére


madgie
titán

Azért két NEX-szel simán el mernék indulni egy lagziba... az egyiken egy jobban sikerült 16/2.8 lenne (mert vannak rosszabb darabok is, sajnos), a másikon egy 50/1.8 OSS.
Vakuzni meg minek? Nem mobiltelefon ez :D

szerk: ettől függetlenül én is foghíjas rendszernek tartom a NEX-et a mostani állapotában.

[ Szerkesztve ]

(#28) Gondwana válasza madgie (#27) üzenetére


Gondwana
addikt

Azért két NEX-szel simán el mernék indulni egy lagziba...
GH1+14f/2.5-tel az oldalamon szinte minden hétvégén elindulok lagzifotózni - aztán persze a GH1 rendszerint úgy kerül elő, hogy rögtön megy rá a 7.5mm-es Samyang :C

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#29) matyiGo válasza madgie (#22) üzenetére


matyiGo
aktív tag

g3 tényleg csúcs, jobb a szenzorérzékenysége mint a gh2-nek
vennem de sajna nincs még hozzá hack
és ha lesz is nembiztos hogy megoldják a manuális videó módot.

[ Szerkesztve ]

(#30) madgie válasza matyiGo (#29) üzenetére


madgie
titán

Nem jobb az, nem kell mindent elhinni a dxo-nak :)

(#31) Tulku válasza matyiGo (#29) üzenetére


Tulku
veterán

Manuális videó mód szinte biztosan nem lesz (még a progresszív módban is kételkedem) de júniusra ígérte Vitalij, már birizgálja a két gépet...

Az az igazság, rá kellett jöjjek, hogy bitráta emelés ide, hekk oda, a GH-kat nem súrolja egyik sem, közelében sincsenek (élesség állítás gyorsasága videó módban, fényviszonyokhoz való gyors alkalmazkodás, sötét részek részleteinek mutatása...stb)
A bitráta emelés önmagában nem elég, kültéren sokat jelent, de nem minden...továbbra is a GH-k maradnak a videó masinák (Madgie legnagyobb bánatára :) )

(#32) matyiGo válasza Tulku (#31) üzenetére


matyiGo
aktív tag

azért a G2 hack-elve egyáltalán nem rossz alternatíva :) már csak azért is hozza a gh1 szintjét mert nincs rajta banding :P

(#33) madgie válasza matyiGo (#32) üzenetére


madgie
titán

Ha kifog az ember egy kevésbé bandingolós GH1-et ,akkor bizony az most az ár/érték bajnok :K

Mindezt úgy mondom, hogy GH2-m van (GH1 is volt sokáig). Jobbféle GH1 ISO 1600-on még emészthető videót ad, az a GH2-n körülbelül ISO 2500-nak felel meg. ISO 2500-3200 körül már a GH2 is elég mákgyár, bár kétségkívül használhatóbb, mint a GH1.
A GH1 előnye viszont a 25p-s AVCHD és a 4:2:2-es MJPEG.

(#34) Tulku válasza matyiGo (#32) üzenetére


Tulku
veterán

G2-nél felejtős a natív 1080p...olyan 720p feletti katyvaz...azért hasonlítsd, és persze ne jutúbon...

Én nem látok bandingot iso 1600-on videón...na jó nagyon ritkán, de finomat :)

(#35) Mercutio_ válasza matyiGo (#25) üzenetére


Mercutio_
félisten

Sony tükör nélküli az szerintem az Alpha sorozat valamelyik tagja lehetet A55/57/65/77 aztán lehet, hogy tényleg bátor volt a fotós és NEX-el tolta, de az a fényerős obik szűkössége és zoomban teljes hiánya miatt szvsz inkább vakmerőség.

Ez az obi pedig persze kéne, de még az amcsiknál is 1100$-t fognak kérni érte :O

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#36) Mercutio_ válasza Mercutio_ (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Pontosabban 1299$ :Y :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#37) scarabaeus válasza Mercutio_ (#36) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nnna, és még mindig ugyanannyi ott, fél évvel később. :)
Viszont már idehaza is kapható előjegyezhető.

Quoth the Raven "Nevermore."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.