Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#46) quarros válasza #82729984 (#44) üzenetére


quarros
tag

"Nézd, ha lenne égetnivaló pénzem, akkor azt biztos nem a tőzsdén égetném el, hanem nők, pia, tengerpart, hajókázás stb ki minek a szimpatikus."

Haha. Na nem vagy nagy jövő tervező az tuti. :DDD Te nem arra játszol hogy 50 évesen már visszavonulhass milliomosként. (Félreértések elkerülése végett: Ez nem gúnyolódás volt!)

"Lehet hogy most kicsi a kamat de kicsi az infláció is"

Hát erre azt mondom hogy a megállapított kihirdetett inflációs ráta tapasztalatom szerint köszönő viszonyban sincs a valóssal.

"és az elmúlt 10 évben azért voltak itt 9-10%-os kamatok is, aki akkor vett hosszú távra az brutál jól járt nulla kockázattal"

Jól mondod... Járt! De most a jelenről beszéltem. A kockázat terén nem osztom as véleményed mert bennem még élesen él a 2009-es válság történései. Nem sokon múlott hogy bedőljön a magyar bankrendszer/állam csak szerencsére megúsztuk az IMF-nek köszönhetően.

"- Magyarországon egészség és önsegélyező pénztárak (szintén szinte zéró kockázat, minimális ügyeskedés) 750 ezer ft befektetéssel 150 ezer forint adójóváírás (=20% elvi kamat 16% gyakorlati)"

Ezzel csak az a baj hogy ez nem igazán befektetés. Értem hogy mit akarsz vele mondani de például ha most lenne egy 20 milliód akkor nem tudnád ezt így befektetni mert a fizetési mód havi befizetéses. Valamint az a nagyobb baj vele hogy a havi befizetendő összegek a futamidő alatt folyamatosan emelkednek és ha nagyságrendekkel jobban emelkedik mint a fizetésed akkor pápá.

"-lakástakarék 4 évre max befizetésse"

Ha van égetni való pénzed akkor a lakás vásárlás előrébb való mint befektetgetni nem?

"az főleg ne gondolkozzon tőzsdében, mert az olyan mintha valaki nem tudna biciklizni sem de azt hinné hogy majd elvezeti a 747-es Boeingot amit most lát életében előszőr."

Ez nyilvánvaló. A tőzsde egy ugyanolyan szakma mint minden más. Kell hozzá: Tudás, érzék, szerencse. Ha ebből a háromból bármelyik hiányzik akkor nagy bajba kerülhetsz.

"Persze hogy nem lehetetlen. Mint ahogy a piramisjátékon is van aki jól jár.
De a helyzet az hogy az emberek 99%-a bukik rajta és csak 1% nyer, ellenben az emberek 99%-a meg van győződve arról hogy ő lesz az az 1% :) "

Tudod a remény hal meg utoljára. Én eddigi életem alatt azt tanultam meg hogy az ember toporoghat mindig a biztonságos úton és érhet révbe boldogan a végén. De csak azokra igaz akik el tudják fogadni a lelkükben hogy talán soha nem lesznek többek, gazdagabbak. Megélnek úgy ahogy vannak és ezt el tudják fogadni egészen a sírig boldogan. Akik meg ezt nem tudják elfogadni azok lesznek vagy a nagy nyertesek vagy a nagy vesztesek. De szerintem a többségük ezt érzi is belül.
De a 99% -al azért vitatkoznék már csak a matematika miatt is! A rendszer fenntarthatatlan lenne ha 99% bukna nagy általánosságban. Ha feltétlen ragaszkodsz az egy százalékhoz akkor inkább úgy mondanám, hogy az 1% az aki nagyon megsokszorozza a pénzét.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.